Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Muzyczne rekomendacje, preferencje i zainteresowania. Dział tylko na temat muzyki.
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Re: Czego słuchacie? :)

Post autor: Rilla »

Naphthalene pisze:
Rilla pisze:Poczucie mojej inności bierze się między innymi stąd, że nie słucham tylko popularnej muzyki. Gdy pochwalę się słuchaniem muzyki celtyckiej, orientalnej, poezji śpiewanej to zawsze pój słuchacz dostaje wytrzeszczu oczu Ktoś wie dlaczego?
Dlatego, bo szpan przeważnie wszystkim imponuje :roll: Mówiłam gdzieś, że najgłupsze jest nałogowe słuchanie muzyki- poprawię się więc- najgłupsze jest słuchanie muzyki dla szpanu. Czym tu się jest chwalić? Czy włożenie krążka do kompaktu wymaga jakiejś wielkiej pracy, zaangażowania? W końcu każdy może to zrobić, nie widzę w tym zadnego powodu do poczucia inności :roll:
Jej, Naphthalene, ręce opadają. Gdy pisałam ten post nie uwierzyłabym, że ktoś odbierze go tak na poważnie. A może to teraz Ty żartujesz chcąc ze mnie szpanera zrobić? Niby na jakiej podstawie mnie o to oskarżasz? Dlatego, że nie słucham takiej muzyki, jaką Ty słuchasz? Nie można słuchać innej? Nie można rozmawiać z ludźmi na temat muzyki i dzielić się z nimi swoim gustem? Słowo "chwalić" pisałam w żartach. Często żartuję sobie z samej siebie. Niby po jakie licho miałabym zadzierać nosa z tak głupiego powodu, że słucham orientu? Wcale nie uważam się z tego powodu lepsza.
Mam nadzieję, że takie wyjaśnienia wystarczą. Przepraszam bardzo jeśli ktoś uznał mój post, który przytoczyła Naphthalene, za obraźliwy.
Postaram się następnym razem używać bardziej zrozumiałych dla wszystkich słów, by każdy mógł je zrozumieć.
Ausencia pisze:"Zainteresowania muzyczne", "zainteresowania literackie", "zainteresowania takie srakie i owakie" - śmiem twierdzić, że w języku mowionym owe sformułowania są jak najbardziej poprawne.
A w języku pisanym nie? Niby dlaczego? Myślę, że można używać zamiennie sformułowanie "zainteresowanie jakieś" i "zainteresowanie czymś". ;) Moje polonistyczne wykształcenie sięga co prawda tylko klasy licealnej, ale myślę, że się nie mylę. (<- to też jest pisane pół żartem- pół serio, jak większość moich postów).
bezimienny pisze:
Naphthalene pisze:Czy włożenie krążka do kompaktu wymaga jakiejś wielkiej pracy, zaangażowania?
Nikt tu nie pisał, że ma jako hobby wkładanie płytek do napędu. :)
Dokładnie. Widzę Naphthalene, że nie wiesz na czym polega zainteresowanie muzyką, więc pozwól, że porozmawiają w tym temacie osoby, które lubią rozmawiać na ten temat. I nie wyśmiewaj ich, do twoje sądy są pochopne i nierozważne. Wyczuwam w nich wręcz irytacje i brak tolerancji, a już na pewno zupełny brak zrozumienia.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Brawo Erato! Podpisałabym się pod Twoim postem wszystkim w czym tylko utrzymałabym pióro.
Zainteresowanie- to zainteresowanie, a słuchanie- to słuchanie. Nie można ich równać.
A ja w ogóle lubię łączyć literaturę z muzyką. Zawsze dobieram sobie odpowiedni podkład muzyczny do literatury. Dzięki temu niemal każda płyta w moim pokoju kojarzy mi się z pewną książką. Dzięki temu słuchając pewnych utworów otwierają mi się drzwi mej pamięci i wchodzę na powrót do świata wyobraźni. Coś wspaniałego.
I polecam także muzykę ilustracyjną Davida Arkenstona. Tylko najlepiej słucha się jej całą płytą, bo całość jest muzyczną opowieścią i ma swój temat. Co ciekawe, kompozytor ten często do swoich płyt dodaje krótkie książeczki z opowiadaniem, które jest napisane do jego muzyki. Ale kto ma dobrą wyobraźnię, to sam może stworzyć własną historię do jego utworów. Tylko zamknąć oczy i odlecieć w siną dal marzeń.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

No a jeśli chodzi o Akurat to na prawdę fajny kawałek, jeden z niewielu jakie mi się podobają, ten to nawet bardzo :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Czego słuchacie? :)

Post autor: Sorrow »

Naphthalene pisze:Czego słucham? Zdrowego rozsądku.
Naprawdę? To mam tu fajny kawałek ze specjalną dedykacją dla Ciebie.
Tutaj jest tekst :) .

Tak swoją drogą, tak czytałem jak tu jęczysz, że ludzie Cię nienawidzą, i że tobą gardzą. Przez chwilę zastanawiałem się czemu. Teraz widzę, że sama się o to prosisz :) .

No dobra, kłamałem, wiedziałem od razu.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Czego słuchacie? :)

Post autor: Ausencia »

Sorrow pisze:
Tak swoją drogą, tak czytałem jak tu jęczysz, że ludzie Cię nienawidzą, i że tobą gardzą. Przez chwilę zastanawiałem się czemu. Teraz widzę, że sama się o to prosisz :) .

No dobra, kłamałem, wiedziałem od razu.
Nie przesadzasz trochę?
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Czego słuchacie? :)

Post autor: iksigrekzet »

Sorrow pisze:
Naphthalene pisze:Czego słucham? Zdrowego rozsądku.
Naprawdę? To mam tu fajny kawałek ze specjalną dedykacją dla Ciebie.
Tutaj jest tekst :) .

Tak swoją drogą, tak czytałem jak tu jęczysz, że ludzie Cię nienawidzą, i że tobą gardzą. Przez chwilę zastanawiałem się czemu. Teraz widzę, że sama się o to prosisz :) .

No dobra, kłamałem, wiedziałem od razu.
Z dedykacją dla was obojga: http://icsx.pl/?id=1&name=5ErfDvLMtT/wi ... ff_and_die :P :P :P :P
Awatar użytkownika
Erato
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:59
Płeć: nieokreślona

Post autor: Erato »

Ale w sie wszyscy kochacie... ;)

niech każdy robi co chce i słucha czego chce i da tak robić innym, bo zaraz sie tu krew poleje i lamet wzniesie :roll:
Teraz to nieskończenie cienka granica między tym co było, a tym co będzie.
Tavs

Post autor: Tavs »

Nowy tu jestem.
Przeczytalem ostatnia dyskusje.
Kazdy inaczej odbiera muzyke i z innych powodow jest mu potrzebna.Lub nie.
Moze sie komus to spodoba:
http://tavs.wrzuta.pl/audio/doDnOJqPLb/ ... _daudingen
http://tavs.wrzuta.pl/audio/q4jIVBCQ7B/ ... e_jeweller
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Czego słuchacie? :)

Post autor: Sorrow »

iksigrekzet pisze:Z dedykacją dla was obojga: http://icsx.pl/?id=1&name=5ErfDvLMtT/wi ... ff_and_die :P :P :P :P
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P


Geez, właśnie słucham najnowszej płyty Metalliki. Mam wrażenie, że jest jakaś taka przekombinowana i powtarzalna. No i ogólnie bez tego dawnego polotu...
Co chwilę mam wrażenie, że gdzieś to już słyszałem...

edit:
No, ale w połowie płyty się chyba wreszcie rozkręcili XD
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Naphthalene
Introwertyk
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2008, 14:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czego słuchacie? :)

Post autor: Naphthalene »

Rilla pisze:Dlatego, że nie słucham takiej muzyki, jaką Ty słuchasz?
JA NIE SŁUCHAM NAŁOGOWO ŻADNEJ MUZYKI, pisałam o tym, i pisałam dlaczego, a powtarzać się nie zamierzam.
Sorrow pisze:Tak swoją drogą, tak czytałem jak tu jęczysz, że ludzie Cię nienawidzą, i że tobą gardzą. Przez chwilę zastanawiałem się czemu. Teraz widzę, że sama się o to prosisz
Może to zabrzmieć idiotycznie, ale jestem człowiekiem SAMOWYSTARCZALNYM, i w przeciwieństwie do np. Ciebie nie potrzebuję widzieć swojego odbicia w oczach innych ludzi. Nie obchodzi mnie, co kto o mnie myśli, czy mnie lubi czy nie. Mam po prostu swoje wartości i swoje odmienne zdanie na wiele tematów, np. muzyki. A tak swoją drogą, to też tak czytałam o Twoich "wartościach", więc też się nie dziwię, że rodzaj słuchanej muzyki jest dla Ciebie wyznacznikiem "fajności" człowieka. Godne politowania.

P.S. A ten tekst możesz mi łaskawie na polski przetłumaczyć? Bo nie chce mi się w to bawić.
<ich bin kein schreibtischdichter mehr. ich bin ein zugdichter>
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Re: Czego słuchacie? :)

Post autor: Rilla »

Naphthalene pisze:
Rilla pisze:Dlatego, że nie słucham takiej muzyki, jaką Ty słuchasz?
JA NIE SŁUCHAM NAŁOGOWO ŻADNEJ MUZYKI, pisałam o tym, i pisałam dlaczego, a powtarzać się nie zamierzam.
Niesłuchanie muzyki nałogowo, a niesłuchanie jej wcale, to wielka różnica. Chodziło mi o to, czy oskarżasz mnie o szpanerstwo tylko dlatego, że nie podoba Ci się mój gust, bo nie zrozumiałam Twojego poprzedniego postu. Czy mam zatem rozumieć, że powód jest taki, że nie słuchasz nałogowo muzyki? Każdy, kto słucha jej według Ciebie za często, jest szpanerem? Jeśli tak, to teraz rozumiem, choć przykro mi z tego powodu. To przykre, że nie szanujesz, a przynajmniej nie tolerujesz ludzi o odmiennych zainteresowaniach i fascynacji.

Tak czy inaczej zarówno Ty, jak i Sorrow, przesadziliście. Swoje zdanie można wyrażać na forum, bo od tego jest, ale nie można nikogo obrażać, a przynajmniej nie robić tego naumyślnie. Koniec tego dobrego. Choć nie jestem modem w tym dziale, to jednak jako mod, proszę o opanowanie nerwów i przejście do kulturalnej dyskusji.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
delirio
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2008, 0:12
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: out of space

Post autor: delirio »

Łojej ale tu gorąco . Ja słucham muzy dość często, głównie do snu - dziwne nie?, żartowałem . Tak po prostu lubię. Słuchając muzyki odcinam się całkowicie od świata, słuchawki na uszy i nie ma mnie. :) Słucham różnej muzyki, od 80's po przez techniawe aż do metalu (metal w sumie od niedawna), uwielbiam The Prodigy, Enigme i Massive Attack. http://www.youtube.com/watch?v=t-BU_Vty ... re=related
"Always Look on the Bright Side of Life.

Life's a Piece of Shit, When You Look at It."

Monty Python
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Tavs pisze:Moze sie komus to spodoba:
http://tavs.wrzuta.pl/audio/doDnOJqPLb/ ... _daudingen
Ojej, Ja chyba gdzieś już widziałem część tej ekipy :D . Dzięki za podzielenie się :) .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Tavs

Post autor: Tavs »

Prosze bardzo Sorrow.
Awatar użytkownika
Naphthalene
Introwertyk
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2008, 14:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Naphthalene »

Po prostu nie zajmuję się słuchaniem muzyki.
Szpanerem jest wg mnie ten, kto uważa się za ważnego tylko dlatego, że słucha tego, czego słucha.
A co do tego, co określa się mianem zainteresowania, to już pisałam.

Ok, przechodzę do kulturalnej dyskusji :)
<ich bin kein schreibtischdichter mehr. ich bin ein zugdichter>
ODPOWIEDZ