Introwertyk a dzieci

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Kędziorek
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2015, 16:57
Płeć: kobieta

Re: Introwertyk a dzieci

Post autor: Kędziorek »

Sama wychowuję dzieci i mój introwertyzm nie przeszkadza. Lubię ich towarzystwo , a oni moje- szanuje introwertyzm starszego syna i jego potrzebę izolacji a od bardzo ekstrawertycznej córki uczę się radości , otwartości do ludzi. Charaktery się przenikają. A błędów wychowawczych nie da się ustrzec całkowicie bez względu czy jest się ekstrawertykiem czy introwertykiem. To dzieci za kilka lat wystawią nam cenzurkę jakim rodzicem byliśmy, a w pełni nas zrozumieją jak sami będą mieli dzieci. :)
Awatar użytkownika
Emhyr
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2014, 18:17
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ/ISTJ/INTP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Introwertyk a dzieci

Post autor: Emhyr »

Jestem introwertykiem i lubię dzieci (bez podtekstu). Mam dwie małe chrześnice i czasem się nimi zajmuję. Czasem jednak przeszkadza mi obecność innych osób. Mimo, że to "dla dziecka", trudno mi się wygłupiać przy innych osobach, a czasem trzeba. Sądzę, że byłbym dobrym rodzicem, a introwertyzm nie ma tu znaczenia - własne dziecko to nie obca osoba :wink:
Tańczący Płomień
Ostatnio mam ochotę z kimś pogadać/popisać, podyskutować, więc jak ktoś też czuje chęć zamiany paru słów to pisać do mnie póki ten stan jeszcze się utrzymuje!
Moje słowa nie odpowiadają moim myślom, a to poniża moje myśli ~ książę Myszkin, pióra mistrza Dostojewskiego.
Profile: Steam | MyAnimeList | MyPersonality
karla
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2015, 13:01
Płeć: kobieta

Re: Introwertyk a dzieci

Post autor: karla »

Też lubię dzieci i nie martwię się, czy dam sobie radę z ich wychowaniem. Introwertyzm sprawił, że akceptuję każdego człowieka tak, jak mnie nigdy nie akceptowano. to, czego się obawiam, to imprezy urodzinowe dla malucha. Boję się, że nie będę umiała wymyślać ciekawych zabaw na urodziny dla dzieci i ich prowadzić albo włączać się w rozmowę z mamami kolegów mojego dziecka. Boję się też zaczepek na ulicy, bo pewnie nie zareaguję.
ODPOWIEDZ