Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
limonka
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 30 kwie 2012, 22:55
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Witam!

Post autor: limonka »

@Cytrynka46, super nick :D
Awatar użytkownika
Cytrynka46
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:18
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Cytrynka46 »

:P i nawzajem
Blair
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2016, 20:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam!

Post autor: Blair »

Cześć :)

Dzisiaj znalazłam to forum i czytając Wasze wypowiedzi poczułam, że wreszcie znalazłam miejsce przyjazne dla kogoś takiego jak ja, czyli "osoby przezroczystej" - tak określił mnie mój znajomy. Było to już lata temu, a cały czas to określenie idealnie do mnie pasuje. Mam rocznikowo 24 lata, jestem z Poznania - ale o ile dam radę to już niedługo przenoszę się na studia magisterskie do Wrocławia.

Uwielbiam obserwować otaczającą mnie rzeczywistość, patrzeć na życie miasta, ruchome obrazy, ludzką aktywność i jej materialne rezultaty. Najlepiej w taki sposób, żeby wtopić się w otoczenie tak, aby maksymalnie ograniczyć moje kontakty z innymi ludźmi.
Lubię zdobywać wiedzę, potrafię oddać całą swoją energię czemuś co mnie naprawdę zainteresuje, ale kiedy nie mam silnej motywacji, zdarza mi się tego nie zrealizować. Tak jest z nauką języków obcych - walczę z sobą, żeby się ich uczyć, ale dość ciężko mi to idzie.
W wolnym czasie rysuję, czytam książki i słucham muzyki. Od czasu do czasu lubię zupełnie bez celu powłóczyć się po mieście. Uwielbiam zwierzęta, zwłaszcza psy.
Mój introwertyzm zupełnie mi nie przeszkadza, lubię siebie taką jaka jestem. Znacznie trudniej zaakceptować to mojej najbliższej rodzinie, poprzez co niestety w domu rodzinnym najczęściej muszę nosić maskę.

Cieszę się, że tutaj trafiłam i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Witam!

Post autor: highwind »

Cześć Blair, czy przez "przyjazne takiej osobie jak ty, czyli przezroczystej" masz na myśli, że nie będziemy cię dostrzegać? Bo właśnie cię dostrzeżono :P A i jakby co, to wrocek chętnie przyjmie cię chlebem, solą... i browarem jak już zawitasz w nasze dolnośląskie progi. Za Poznań się wypowiedzieć nie mogę, ale tamtejsza ekipa też jest w dechę :D
Blair
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2016, 20:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam!

Post autor: Blair »

Wręcz przeciwnie macie mnie dostrzegać, po to założyłam profil :) Ja nie czuje się "przezroczysta", tylko poprzez moją powściągliwą aktywność, trochę ginę w otoczeniu ekstrawertycznego świata.
Awatar użytkownika
PłaskiJakDeska
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:59
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: le Wrocuave
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: PłaskiJakDeska »

highwind pisze:A i jakby co, to wrocek chętnie przyjmie cię chlebem, solą
O proszę, jaki ten świat mały :)

Witam wszystkich, znalazłem to forum w nadziei poszerzenia swoich kręgów znajomych, także tych internetowych. Poza tym bardzo dawno nie udzielałem się na żadnym forum, a ostatnio mi tego brakowało, więc no. :)
Studiuję informatykę na wrocławskiej Polibudzie. Lubię gry komputerowe, dobrą muzykę, książki głównie fantasy oraz gry planszowe. W wolnych chwilach rysuję oraz programuję proste na razie gry w C#. Planuję również w najbliższej przyszłości kupić polaroida i pobawić się fotografią analogową. W moim podpisie umieściłem swój Tumblr jakby ktoś też tu jeszcze miał, śmiało proszę się odzywać, pisać, w/e. Zawsze chętnie poznam nowych ludzi.
Mam nadzieję, że się tu odnajdę :)
\[T]/~praise the Sun! | mój tumblr
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Witam!

Post autor: highwind »

PłaskiJakDeska pisze:O proszę, jaki ten świat mały :)
To jakby co, wołamy się przy następnym browarze, czy tam herbatce, cokolwiek pijasz. Dwóch pozostałych adminów to programiści, a wszyscy charakteryzujemy się przynajmniej minimalnym stopniem zgeekowacenia, więc nie będzie problemu z szybkim porozumieniem się :D
Awatar użytkownika
PłaskiJakDeska
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:59
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: le Wrocuave
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: PłaskiJakDeska »

Piwerkiem nie pogardzę, jak również herbatką ;) Zdarza mi się czasem bardziej lub mniej regularnie przebywać w knajpce Tawerna Pod Kilem kiedy mają tam sesje celtyckie, bo jesteśmy z moją dziewczyną wielkimi miłośnikami irlandzkiego folku, a oprócz tego to bardzo chętnie gdzieś indziej wyskoczę.
\[T]/~praise the Sun! | mój tumblr
Tajga
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 01 lut 2016, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: infj
Lokalizacja: Dawna stolica :D

Re: Witam!

Post autor: Tajga »

Elo :) dziś przypadkiem Was znalazłam :D od dawna wiem, że jestem intro. I ta świadomość bardzo mi pomogła w zrozumieniu i docenieniu samej siebie. A wszystko zaczelo sie od ksiazki "Introwertyzm jest zaletą" :)
Także ten tego, dobry wieczór, ciekawa jestem tego forum :P
Zazwyczaj mało mówię o sobie ;)
Dlatego mój wpis będzie krotki:)
"Umiemy się tylko
kłócić albo kochać, ale nie umiemy się
różnić pięknie i mocno” C.K.N.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Witam!

Post autor: highwind »

No elo.
Rene

Re: Witam!

Post autor: Rene »

Cześć wam, obserwuję to forum od jakiegoś czasu i uznałem, że pora na coming-out. Jestem intro i nie mam z tym większych problemów. Gram na gitarach (a mam ich kilka), czytam książki, medytuję.
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam!

Post autor: Coro »

Słuchaj uważnie, bo powiem to tylko raz... 'Allo 'Allo! ;)
Tajga
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 01 lut 2016, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: infj
Lokalizacja: Dawna stolica :D

Re: Witam!

Post autor: Tajga »

Rene pisze:Cześć wam, obserwuję to forum od jakiegoś czasu i uznałem, że pora na coming-out. Jestem intro i nie mam z tym większych problemów. Gram na gitarach (a mam ich kilka), czytam książki, medytuję.
Cześć Rrrrene! :D
"Umiemy się tylko
kłócić albo kochać, ale nie umiemy się
różnić pięknie i mocno” C.K.N.
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Merigold »

Witam :)

Co by tu powiedzieć...? Może w sumie tyle, że do założenia konta zainspirował mnie wynik MBTI (legenda głosi, że jakiś student uczył się pilnie na dzień przed egzaminem :>) i w forum upatruję szansy na dowiedzenie się o sobie kilku ciekawych rzeczy, ciekawej rozmowy i doborowego towarzystwa. :)
Ewentualnie mogę jeszcze poprosić o wyrozumiałość, jeśli chodzi o techniczny aspekt forum.

Szebora, Twój opis mnie oczarował. :D
Awatar użytkownika
Grajek
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 06 lut 2016, 10:33
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ

Re: Witam!

Post autor: Grajek »

Cześć wszystkim :)
Jestem świeżo upieczonym świadomym. Świadomym swej introwertycznej natury człowiekiem. Mam 24 lata.
Bardzo rzadko mam okazję pisać coś na forach lub jakichkolwiek innych stronach internetowych ...częściej lubię obserwować komentarze.
Chciałbym to zmienić trafiając na to forum.
Jestem ISTJ toteż jestem dość skryty, ale nie skrajnie-nawet chodziłem na spotkania Toastmasters i tam wygłaszałem mowy przed licznym audytorium.
Ulżyło mi wiedząc, że istnieją ludzie podobni do mnie. Takich na co dzień mało się spotyka.
Ogólnie o mnie: większość czynności wykonuję wolno ( z wyjątkiem sportu), lubię grać na gitarze, bilard, czasami czytam, uwielbiam łamigłówki.
Lubię spędzać czas sam ze sobą. Męczą mnie spotkania rodzinne w dużym gronie. Lubię chodzić po górach. Wkurza mnie gdy ktoś mi nie da dokończyć tego co zacząłem mówić i ciągle mi przerywa.
Chciałbym poznać kogoś do pogadania w podobnym wieku. Jestem z centrum Dąbrowy Górniczej.
"Zamykanie oczu na fakty nie sprawia, że nieprawda staje się prawdą, a prawda nieprawdą"
ODPOWIEDZ