Regulamin forum

Regulamin forum.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Regulamin forum

Post autor: Inno »

1. Forum jest miejscem do dyskusji, stawiania pytań i udzielania odpowiedzi, szukania wsparcia i dawania rad.

2. Rejestracja i pisanie postów na forum są jednoznaczne z przystaniem na warunki regulaminu i zgodą na ich przestrzeganie.

3. Korzystanie z Forum nie może naruszać ogólnie obowiązujących przepisów prawa, zasad współżycia społecznego oraz powszechnie uznanych norm społecznych i obyczajowych, w tym również reguł użytkowania sieci Internet, w tym określonych w kodeksie netykiety Forum.

4. Każdy użytkownik zobowiązany jest do korzystania tylko z jednego konta. Posiadacze multikont będą karani banem.

5. Aby uniknąć nieporozumień, prosimy o używanie na forum języka polskiego. Dopuszczalne są pojedyncze zwroty w innym języku, jednak nie powinny być nadużywane. Wyjątkiem są sygnatury, w których można swobodnie używać języka angielskiego lub zamieszczać powszechnie znane cytaty, np. łacińskie. W przypadku niejednoznacznych treści i cytatów, team zastrzega sobie prawo do ich usunięcia.

6. Proszę pisać posty poprawne pod względem językowym i ortograficznym. Nie tylko ułatwia to zrozumienie postu, ale jest również wyrazem szacunku wobec użytkowników

7. Wypowiedzi użytkowników są ich prywatnym zdaniem i administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

8. Przed założeniem wątku dotyczącego jakiegoś aktualnego zagadnienia sprawdź w danym dziale lub wyszukiwarce, czy wątek na ten temat nie został już założony.

9. Nowe wątki zakładać w odpowiednich działach. Każdy z działów ma opis określający jego tematykę. Jeżeli nie masz pewności, który dział jest najodpowiedniejszy dla Twojego tematu, umieść go tam, gdzie według Ciebie pasuje najlepiej - najwyżej zostanie przeniesiony przez administratora.

10. Nowi użytkownicy proszeni są o przywitanie się i krótkie przedstawienie w miejscu specjalnie po to stworzonym – Wątek Witam!

11. Tematy postów powinny wskazywać na tematykę postu, tematy m.in. takie jak „Cześć”, „Pomóżcie”, „Mam pytanie” i podobne będą zmieniane.

12. Cytując czyjąś wypowiedź, cytujmy jedynie ten fragment, do którego chcemy się odnieść. Cytowanie całej treści sprawi, że post stanie się nieczytelny

13. Czerwony kolor czcionki (wszelkie odcienie) jest zarezerwowany dla administratorów oraz moderatorów. Użycie go skutkuje usunięciem wpisu oraz ostrzeżeniem.

14. W zakresie priorytetów administracji nie leży działalność redakcyjno-korekcyjna treści. Jeżeli użytkownik nie jest zadowolony z jakości swojego wpisu, bądź w wyniku zmian światopoglądowych nie utożsamia się z wcześniej wygenerowaną treścią, powinien być świadom, że przysługuje mu "okres inkubacyjny" na edycję posta, wynoszący 150 minut. Po tym czasie wpis nie będzie podlegał dalszym zmianom, chyba że łamie regulamin.

15. Stanowisko administracji w aspekcie usuwania całych tematów jest silnie wstrzemięźliwe, zwłaszcza jeśli wątki funkcjonują na forum na tyle długo, że wywiązała się w nich dyskusja. Temat, na którego treść złożą się wpisy różnych użytkowników staje się ich dobrem (bądź przekleństwem :P) wspólnym i założyciel wątku nie może rościć sobie praw do stanowienia o nim.

16. Obrażanie, wyśmiewanie, prowokowanie, trollowanie użytkowników skutkuje otrzymaniem ostrzeżenia lub banem.

17. Zabrania się umieszczania bez zgody reklam, linków do komercyjnych serwisów internetowych oraz do innych serwisów www o tematyce zbieżnej z serwisem. Takie wpisy będą usuwane, a w szczególnych przypadkach twórcy zostaną ukarani.

18. Ostrożnie z wulgaryzmami. Jesteśmy w tej kwestii liberalni, ale znajmy umiar. Tyczy się to zwłaszcza przeklinania ad personam (patrz pkt. 16) i wykorzystania wulgaryzmów w podpisach, awatarach, innych miejscach, w których ich obecność wiąże się z nagminnością występowania.

19. Zakazane jest publikowanie danych osobowych innych osób. Do danych osobowych zaliczamy także wszelkie dane kontaktowe (numery lub loginy do komunikatorów, adresy e-mailowe, itp.)

20. Zabronione jest komentowanie wypowiedzi innych użytkowników w sprawach dotyczących interpretacji Regulaminu. Należy to wyłącznie do zadań moderatora. Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać w wiadomości prywatnej do administratora

21. Niedozwolone jest wchodzenie w kompetencje administracji i zachowywanie się jak dodatkowi członkowie obsługi forum. Odpowiedzi typu "bezsens, proszę moderatora o skasowanie tego tematu" lub "i po co to piszesz, skoro ten temat już jest!" są zatem niedozwolone, chyba że jako dopisek pod sensowną wypowiedzią. Wskazane jest za to zwracanie uwagi moderatorom o nieprzestrzeganiu regulaminu za pomocą opcji "Zgłoś". lub na PW, podając link do problemowego wątku lub postu.

22. Po otrzymaniu ostrzeżenia, lub bana, użytkownik jest zobowiązany zachować kulturę osobistą. (nie dopuszcza się kłótni, oraz bezsensownych, chamskich, ironicznych komentarzy w stosunku do administracji oraz użytkowników.) Nieprzestrzeganie tego punktu grozi otrzymaniem kolejnych ostrzeżeń lub bana.

23. W kwestiach spornych, lub nieujętych w regulaminie admin ma zawsze decydujący głos

24. Moderatorzy są zobowiązani do argumentowania swoich decyzji i posunięć, jeśli zostaną o to poproszeni przez użytkownika.

25. Do proponowania zmian, wyrażania swojego zdania na tematy związane z działaniem i zawartością forum służy dział „Pomysły i uwagi”.

26. Konta użytkowników, którzy nie pojawili się na forum od sześciu miesięcy a nie napisali ani jednego posta, będą usuwane.

27. Każdy użytkownik ma prawo usunąć swoje konto bez podania przyczyny, w tym celu należy się skontaktować się z administratorem witryny.

28. Ekstrawertycy i ambiwertycy piszący na forum mogą dostać rangę specjalną, odpowiednio: "Ekstrawertyk" i "Ambiwertyk". Wolę swoją można wyrazić na forum lub w PW do administratora Highwind

29. Kolor czerwony jest zarezerwowany wyłącznie dla administracji. Wszelkie czerwone wpisy w tematach oznaczają notki administracji.

30. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do zmian regulaminu i zobowiązują się poinformować użytkowników o każdej zmianie

31. 25.05.2018 - w związku z rozporządzeniem UE odnośnie RODO/GDRP - nie dotyczy ona forum introwertyzm.pl, gdyż strona nie jest zarządzana lub utrzymywana przez żadną z następujących form działalności: firma, urząd, szkoła, organizacja pozarządowa, jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka. Dane użytkowników (obowiązkowo: mail, login, opcjonalnie; dobrowolnie: wiek, płeć, kod pocztowy, zainteresowania, elementy wizerunku), przetwarzane są w ramach czynności o czysto hobbystycznym i osobistym charakterze. Dane te nie są dostarczane żadnym podmiotom zewnętrznym, nie są używane w celach marketingowych, nie istnieje lista mailingowa o charakterze komercyjnym. Usunięcie konta wraz z całą zawartością profilu jest możliwe na osobistą prośbę użytkownika.

32. Serwer Discord jest integralną częścią forum. Wszelkie bany/ostrzeżenia sumują się w całość. Regulamin serwera Discord dostępny u Administratora Coldman.
Obrazek
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin forum

Post autor: Inno »

Dodałam punkt:
10. Konta użytkowników, którzy nie pojawili się na forum od sześciu miesięcy a nie napisali ani jednego posta, będą usuwane.
Obrazek
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin forum

Post autor: Inno »

Dodane:
11. Ekstrawertycy i ambiwertycy piszący na forum mogą dostać rangę specjalną, odpowiednio: "Extrovert on board" i "Ambivert on board". Wolę swoją można wyrazić na forum lub w PW do administratorki Inno.
Obrazek
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Regulamin forum

Post autor: highwind »

Dodaję:
12. W zakresie priorytetów administracji nie leży działalność redakcyjno-korekcyjna treści. Jeżeli użytkownik nie jest zadowolony z jakości swojego wpisu, bądź w wyniku zmian światopoglądowych nie utożsamia się z wcześniej wygenerowaną treścią, powinien być świadom, że przysługuje mu "okres inkubacyjny" na edycję posta, wynoszący 150 minut. Po tym czasie wpis nie będzie podlegał dalszym zmianom, chyba że łamie regulamin.

13. Stanowisko administracji w aspekcie usuwania całych tematów jest silnie wstrzemięźliwe, zwłaszcza jeśli wątki funkcjonują na forum na tyle długo, że wywiązała się w nich dyskusja. Temat, na którego treść złożą się wpisy różnych użytkowników staje się ich dobrem (bądź przekleństwem :P) wspólnym i założyciel wątku nie może rościć sobie praw do stanowienia o nim.

14. Ostrożnie z wulgaryzmami. Jesteśmy w tej kwestii liberalni, ale znajmy umiar. Tyczy się to zwłaszcza przeklinania ad personam (patrz pkt. 2) i wykorzystania wulgaryzmów w podpisach, awatarach, innych miejscach, w których ich obecność wiąże się z nagminnością występowania.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2683
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Regulamin forum

Post autor: Coldman »

04.11.2017
Odświeżenie całego regulaminu, dodanie nowych punktów
Pełna Edycja
W ciągu kolejnych dni mogą nastąpić zmiany, więc proszę o uwagę.
Wszelkie opinie na temat nowego regulaminu prosimy wysyłać w wiadomości prywatnej do administratorów
Zablokowany