Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
sweetspot
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 26 wrz 2014, 19:09
Płeć: kobieta

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: sweetspot »

Co mnie denerwuje u ekstrawertyków: są samolubni, powierzchowni, za dużo mówią, nie umieją słuchać, nie znają granic, uważają siebie za strasznie fajnych i zabawnych ludzi, nawet gdy tak nie jest, nudzą się, gdy nic się nie dzieje, a nie dzieje się, gdy nie mają do kogo wygłaszać monologów, tryskają energią w towarzystwie, w samotności opadają z sił, przed spotkaniem towarzyskim opowiadają mi jak to świetnie spędzimy czas, myślą za mnie. W pracy wymyślają niestworzone rzeczy, opowiadają o swoich superpomysłach wszem i wobec a na drugi dzień o nich zapominają, dyrektor nie zapomina, każe je wdrażać, ale oni tego nie robią, pracują za nich spokojni introwertycy. Milion razy w ciągu dnia latają do gabinetu dyrektora omawiając każdą pierdołę.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Coldman »

sweetspot pisze: 04 wrz 2018, 18:16 Co mnie denerwuje u ekstrawertyków: są samolubni, powierzchowni, za dużo mówią, nie umieją słuchać, nie znają granic, uważają siebie za strasznie fajnych i zabawnych ludzi, nawet gdy tak nie jest, nudzą się, gdy nic się nie dzieje, a nie dzieje się, gdy nie mają do kogo wygłaszać monologów, tryskają energią w towarzystwie, w samotności opadają z sił, przed spotkaniem towarzyskim opowiadają mi jak to świetnie spędzimy czas, myślą za mnie. W pracy wymyślają niestworzone rzeczy, opowiadają o swoich superpomysłach wszem i wobec a na drugi dzień o nich zapominają, dyrektor nie zapomina, każe je wdrażać, ale oni tego nie robią, pracują za nich spokojni introwertycy. Milion razy w ciągu dnia latają do gabinetu dyrektora omawiając każdą pierdołę.
Ale poleciało stereotypami :D
sweetspot
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 26 wrz 2014, 19:09
Płeć: kobieta

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: sweetspot »

To nie stereotypy tylko czysta prawda, ale o ekstrawertyk ach, których znam osobiście, oczywiście nie wszyscy tacy są.
Calla

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Calla »

Mnie w ekstrawertykach wkurza to, ze nie wszyscy oni rozumieja, ze ktos moze bac sie rozmow i ludzi.
Alucard
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 15 paź 2018, 16:20
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJT

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Alucard »

Small talk - nie potrafię cierpliwie słuchać i uczestniczyć w rozmowach o niczym i w dodatku fascynować się tym...
Kaska_z_bogdanca
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:32
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJt

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Kaska_z_bogdanca »

Alucard pisze: 15 paź 2018, 17:04 Small talk - nie potrafię cierpliwie słuchać i uczestniczyć w rozmowach o niczym i w dodatku fascynować się tym...
Taak, ja najbardziej lubię te poruszające kwestie pogody;)
Nigdy nie zdarzyło mi się, abym sukcesywnie zaangażowała się w grupowe small talks. Nawet jeśli pojawiła się jakaś ciekawa sprawa, o której miałam większe pojęcie niż reszta i chciałam (wyjątkowo) wtrącić coś wartego uwagi, szybko zostałam zatrajkotana jakimś bezsensem i bum, kolejny temat. Unikam jak ognia takich rzeczy, to nie na moje siły.
Awatar użytkownika
mstrzelkowski
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2018, 22:28
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: mstrzelkowski »

Karmienie ego. To zguba dla świata
Ultrate
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2018, 9:30
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Ultrate »

Strasznie mnie irytuje to co ludzie do mnie czasem mówia, w ogóle mnie to nie obchodzi.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: bartek93 »

bartek93 pisze: 29 kwie 2018, 9:14 O kurde, chyba najbardziej wkurza mnie pytanie: "Co tam powiesz?" Gdy odpowiadam: "A co mam mówić? ", słyszę: "Cokolwiek". Nie cierpię takiej rozmowy na siłę dla samego otwierania paszczy. Oprócz tego:
- dziwienie się, że się nie odzywam ("Bartek nic nie mówi, jest obrażony czy co?");
- ordynarne wcinanie mi się między słowa;
- zwracanie na siebie uwagę w głupi sposób, np. stoi jeden ekstra z drugim i wydzierają gęby, wydając z nich nieartykułowane dźwięki - w ogóle tego nie ogarniam;
- gadanie: "Wyjdź do ludzi, idź na jakąś imprezę, potańcz" :lol:
Nie no, jak to czytam, to mam wrażenie, że jednak jestem teraz trochę innym człowiekiem. To, co wtedy napisałem, przypisałbym raczej nie do denerwujących zachowań ekstrawertyków, a ogólnie do denerwujących zachowań osób, których po prostu nie lubię :lol: Podejrzewam, że niektóre moje obecne zachowania mogłyby co niektórych z was strasznie wkurzyć, bo bywa, że gadam bardzo dużo, wręcz buzia mi się nie zamyka i jestem przy tym bardzo rozemocjowany, no i potrafię się śmiać zupełnie z niczego :)
W ogóle dziś w pracy miałem taką sytuację, że zacząłem nawijać koledze-introwertykowi o swoich przygodach z piciem sprzed lat. W pewnym momencie zreflektowałem się, że pociskam najzwyklejszy small-talk, a chłopak się męczy. Rzuciłem więc, że czasem tak mam, że za dużo gadam i szybko zmieniłem temat na taki, który jest interesujący dla nas obu (akurat wtedy na to wpadłem :lol: ).
Ogólnie jednak niektórzy ekstrawertycy często denerwują mnie tym, że nie rozumieją faktu, iż są ludzie, którzy nie potrzebują kontaktów towarzyskich 24 godziny na dobę i imprez co piąteczek.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
intr89
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2018, 12:46
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: intr89 »

Najbardziej denerwujące są sytuacje podczas wyjść z pracy "na piwo". Wszyscy siedzą, gadają o pierdołach i nagle pada pytanie "a ty? co tak siedzisz cicho, dobrze sie bawisz?" I wtedy rozmowy się kończą i wzrok każdego przy stoliku jest skierowany na mnie :D Muszę się silić na wymyślenie jakieś głupiej i odpowiedniej do sytuacji odpowiedzi a potem wszystko wraca do normy aż do czasu, kiedy znów ktoś sobie o mnie przypomni :D
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Nowokaina »

bartek93 pisze: 22 gru 2018, 0:30 Ogólnie jednak niektórzy ekstrawertycy często denerwują mnie tym, że nie rozumieją faktu, iż są ludzie, którzy nie potrzebują kontaktów towarzyskich 24 godziny na dobę i imprez co piąteczek.
Amen! Ekstrawertycy czerpią przyjemność z obcowania pośród ludzi, ładują wtedy swoje akumulatory, ale za grosz nie rozumieją, że inni niekoniecznie nie chcą co raz wyruszać na miasto czy chociażby spotkać się z przyjacielem, którego się widziało kilka dni temu. I te wieczne kazania w stylu: "Potem będziesz żałować. Potem to i tamto". Wolę "to i tamto" niż się głowić jak tu cichaczem opuścić szanowne grono.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Coldman »

Ekstrawertycy szukają stymulacji sensorycznej, a introwertycy ją ograniczają, gdyby to zrozumieli było by po kłopocie
Awatar użytkownika
Nuna
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:54
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Hong Kong

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Nuna »

Mnie najbardziej denerwuje to, że większość ektrawertyków w rozmowie nie daje drugiej osobie dojść do słowa. Mają cały czas tyle do powiedzenia, że nie sposób się wstrzelić z jakąś swoją wypowiedzią.
Poza tym, oczywiście ich całkowity brak zrozumienia dla tego, że ktoś nic nie mówi/lubi ciszę/chce pomyśleć zanim się odezwie/nie ma ochoty wyjść/jest inny niż oni.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Coldman »

Zobaczymy czy dziś ekstrawertycy będą wkurzać xD
Awatar użytkownika
Gawron
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 18 wrz 2016, 2:45
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: INTJ

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Gawron »

Będą namiętnie całować w polisie o północy.
ODPOWIEDZ