Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Drim »

Gawron pisze: 31 gru 2018, 21:41 Będą namiętnie całować w polisie o północy.
Ej, też chcę! :oops:

Czasem ekstra nie są tacy źli.
Awatar użytkownika
Hylly
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 31 gru 2018, 22:34
Płeć: kobieta

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Hylly »

Mnie irytuje słowotok. Wiecie, taki brutalny atak monologiem, nieprzerwana lawina słów, gadka, z której (nawet mimo mych szczerych chęci) nie sposób uczynić rozmowę, bo interlokutor musi z siebie wyrzucić tu i teraz 300 zdań..
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Introman24 »

Gawron pisze: 31 gru 2018, 21:41
Będą namiętnie całować w polisie o północy.
To tylko ekstrawertycy tak robią? :)

Ale na poważnie to denerwuje mnie to, że ekstrawertycy przykładają taką wagę do "wielkich" wydarzeń i ceremonii typu Sylwester czy np. wesela czy studniówki, nakręcają komercyjną atmosferę wokół nich i traktują z wyśmiewaniem lub wręcz pogardą tych, co nie lubią tego typu cyrków i w nich nie uczestniczą.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Coldman »

Introman24 pisze: 02 sty 2019, 17:24
Gawron pisze: 31 gru 2018, 21:41
Będą namiętnie całować w polisie o północy.
To tylko ekstrawertycy tak robią? :)

Ale na poważnie to denerwuje mnie to, że ekstrawertycy przykładają taką wagę do "wielkich" wydarzeń i ceremonii typu Sylwester czy np. wesela czy studniówki, nakręcają komercyjną atmosferę wokół nich i traktują z wyśmiewaniem lub wręcz pogardą tych, co nie lubią tego typu cyrków i w nich nie uczestniczą.
Wiesz tylko są i tacy ludzie co dla nich nie istnieją żadne "wielkie" wydarzenia i tylko patrzą żeby im dobrze było. Zresztą tu już były akcje, że nawet na ślub brata nie chciał ktoś iść, bo on lubi tego.
Awatar użytkownika
Gawron
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 18 wrz 2016, 2:45
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: INTJ

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Gawron »

Coldman pisze: 02 sty 2019, 17:27
Introman24 pisze: 02 sty 2019, 17:24
Gawron pisze: 31 gru 2018, 21:41
Będą namiętnie całować w polisie o północy.
To tylko ekstrawertycy tak robią? :)

Ale na poważnie to denerwuje mnie to, że ekstrawertycy przykładają taką wagę do "wielkich" wydarzeń i ceremonii typu Sylwester czy np. wesela czy studniówki, nakręcają komercyjną atmosferę wokół nich i traktują z wyśmiewaniem lub wręcz pogardą tych, co nie lubią tego typu cyrków i w nich nie uczestniczą.
Wiesz tylko są i tacy ludzie co dla nich nie istnieją żadne "wielkie" wydarzenia i tylko patrzą żeby im dobrze było. Zresztą tu już były akcje, że nawet na ślub brata nie chciał ktoś iść, bo on lubi tego.
Dla mnie też te wszystkie wyjątkowe dni z czasem przestały praktycznie mieć znaczenie, łącznie z moimi urodzinami. Wolałbym, żeby ludzie starali się być lepsi i życzliwsi na co dzień, a nie od święta. A co do wesel - sam od lat na nie nie jeżdżę, i nie tylko dlatego, że nie odpowiada mi forma. Uważam je za szopkę, a dzień ślubu sam w sobie nie jest dla mnie powodem do radości, bo małżeństwo wcale nie gwarantuje dobrego, szczęśliwego związku.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Introman24 »

Gawron pisze: 04 sty 2019, 23:36 Dla mnie też te wszystkie wyjątkowe dni z czasem przestały praktycznie mieć znaczenie, łącznie z moimi urodzinami. Wolałbym, żeby ludzie starali się być lepsi i życzliwsi na co dzień, a nie od święta. A co do wesel - sam od lat na nie nie jeżdżę, i nie tylko dlatego, że nie odpowiada mi forma. Uważam je za szopkę, a dzień ślubu sam w sobie nie jest dla mnie powodem do radości, bo małżeństwo wcale nie gwarantuje dobrego, szczęśliwego związku.
Tak, więcej życzliwości by się przydało, a nie tylko od święta. Zauważyłem, że faktycznie w okolicach Bożego Narodzenia ludzie stają się odrobinę życzliwsi, szkoda, że ten klimat potem gdzieś zanika. Dlatego ja lubię Boże Narodzenie. Tak samo jak lubię inne wydarzenia typu urodziny itp. Natomiast nie lubię robienia z nich szopek i wielkich celebracji jak to zazwyczaj się dzieje za sprawą ekstrawertyków. Koniecznie musi być jak najwięcej ludzi, jak największa zabawa. Tymczasem ja wolę ich skromniejsze obchodzenie - urodziny tak, ale w małym towarzystwie bliskich przyjaciół.

Oddzieliłbym ślub od wesela, które zawsze jest po ceremonii w kościele czy urzędzie. Tam to mają miejsce różne te dziwne ekstrawertyczne wyczyny, pół biedy, jak jesteś gościem, bo gorzej mają młodzi, na których wszyscy patrzą. Oczywiście, że małżeństwo nie jest gwarancją szczęścia i trwałości związku, ale myślę, że są też pozytywy, dla których warto je wziąć, jeśli znalazło się osobę, którą się kocha i z którą się dobrze dogaduje. I weselna szopka nie jest do tego potrzebna. Mój wymarzony ślub to taki, w którym jestem tylko ja, panna młoda, prowadzący ceremonię, świadkowie i kilka osób z najbliższej rodziny plus może paru bliskich przyjaciół. Wszystko toczy się w jakimś cichym miejscu - np. na brzegu jeziora przy zachodzącym słońcu, na plaży w jakimś tropikalnym państwie lub w jakiejś małej, wiekowej kaplicy. Szybka ceremonia, po której nastąpiłoby złożenie życzeń, wypicie jakiejś lampki szampana, a jak już jest po wszystkim to biorę pannę młodą na ręce, zanoszę ją do pokoju, kładę na łóżku i zaczyna się prawdziwa zabawa... :D
Awatar użytkownika
santiago
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: santiago »

Natarczywość. Upieranie się przy swoim nawet gdy nie mają racji. Obrażanie się, kiedy się odmawia. Pytanie się co słychać, gdy spotykamy się codziennie bądź bardzo często. Naruszanie prywatności i poruszanie delikatnych osobistych tematów w szerszym gronie, narzucanie swojego zdania, mówienie innym co mają robić. Krytykowanie, łatwość w kreowaniu opinii na temat innych.
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda."

~Albert Einstein
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Introman24 »

santiago pisze: 13 sty 2019, 14:06 Natarczywość. Upieranie się przy swoim nawet gdy nie mają racji. Obrażanie się, kiedy się odmawia. Pytanie się co słychać, gdy spotykamy się codziennie bądź bardzo często. Naruszanie prywatności i poruszanie delikatnych osobistych tematów w szerszym gronie, narzucanie swojego zdania, mówienie innym co mają robić. Krytykowanie, łatwość w kreowaniu opinii na temat innych.
Myślę, że te zachowania występują zdarzają się również introwertykom, może poza naruszaniem prywatności, tutaj faktycznie introwertycy raczej są dość wyważeni, choć mogą pojawić się wyjątki.
Mnie denerwują bardziej charakterystyczne dla ekstrawertyków stawianie sobie za punkt honoru robienia imprez na jak najwięcej osób, robienie sobie co chwila selfie na imprezach, ciągłe gadanie i to w miejscach, w których jest tak głośno, że ciężko jest coś usłyszeć.
Awatar użytkownika
santiago
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: santiago »

Myślę, że te zachowania występują zdarzają się również introwertykom, może poza naruszaniem prywatności, tutaj faktycznie introwertycy raczej są dość wyważeni, choć mogą pojawić się wyjątki.
Mnie denerwują bardziej charakterystyczne dla ekstrawertyków stawianie sobie za punkt honoru robienia imprez na jak najwięcej osób, robienie sobie co chwila selfie na imprezach, ciągłe gadanie i to w miejscach, w których jest tak głośno, że ciężko jest coś usłyszeć.
[/quote]

Masz racje te zachowania nie koniecznie są przypisane do osobowości;)
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda."

~Albert Einstein
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Coldman »

Mnie czasem wkurza jak taki ekstrawertyk zaczyna się bawić w psychologa i często wychodzi tak, że on więcej gada niż słucha. Brakuje im takiej dyspypliny w tego typu rozmowach.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Arsen »

Drażni mnie fakt kiedy taki ekstrawertyk lituje się nade mną i oferuje pomoc jakbym ja był jakiś upośledzony, albo no nie wiem, gorszy. Taka litośc jakaś no. Jakbym był dwa stopnie niżej niż on.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: enter enigma »

Pojadę bardzo po stereotypach, wybaczcie mi. Nie lubię w stereotypowym ekstrawertyku:
  • nachalności
  • wywnętrzania się (nie tylko w cztery oczy przyjaciołom, ale również w mediach społecznościowych)
  • skoncentrowania na sobie i braku wrażliwości na innych
  • imprezowego stylu bycia
  • bycia lekkoduchem i nie zauważania powagi ważnych spraw
  • braku zrozumienia, że ktoś może mieć inną naturę niż oni i nie oznacza to, że a) jest dziwakiem, b) ma się dostosować
Nanami
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2019, 20:02
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Nanami »

Z reguły jestem poważna i za wiele się nie odzywam. I denerwuje mnie gdy ludzie (a zdarza się to bardzo często) krzyczą: uśmiechnij się! Albo: "coś ty taka smutna? Dlaczego nic nie mówisz? No to teraz Ty coś opowiedz bo ciągle tylko ja gadam." Niektórzy ekstrawertycy za nic nie chcą zrozumieć że nie każdy ma ochotę non stop się uśmiechać albo nadawać bez opamiętania tak jak oni :)
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: Fire »

Mam podobnie,nie lubię tego typu tekstów.Skoro się nie odzywam, to znaczy że nie mam ochoty.Po co dochodzenie.
Drażni mnie też zachowanie typowe dla jednej mojej znajomej.Kiedy tylko ona pojawia się w polu widzenia,od razu chce skupić na sobie uwagę wszystkich wokół.Jest głośna, zaczepna i wymaga, aby każdy kto jest w pobliżu zwrócił na nią uwagę i porozmawiał.Przy tym nie jest jakaś super lotna umysłowo. Ma ograniczony zasób ulubionych tematów.Z moimi zupełnie się nie pokrywają.Zawsze widzę ten jej niechętny wzrok, kiedy nie zamierzam wdawać się w rozmowę,typu-"Jak ona śmie,coś z nią nie tak".
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Jakie zachowania ekstrawertyków Was wnerwiają?

Post autor: romanka »

Mnie męczy jak słucham nieustannego gadania o niczym.
ODPOWIEDZ