Nowy rok, nowy ja- vol.2

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: Saladin »

Hejka!
Z rok temu chciałem podjąć wyzwanie zmiany swojego życia. Nie wyszło jak powinno (a to Ci niespodzianka xD). Bogatszy o doświadczenia z poprzedniego wyzwania, ponawiam projekt. Pierwej spis co miałem zrobić i co wynikło:

-opanuje C# w stopniu pozwalającym podjąć pracę jako programista - nie wyszło, poszedłem w Helpdesk IT
-napisze grę tekstową w C#- nada
-zda sesje bez warunków- XD koncze ostatni semetr, 2 warunki do zdania
-kontynuuje 3 rok siłowni (już jest nowy plan treningowy :>)- jedna z nielicznych rzeczy która mi sie udała, zamieniłem siłkę na Crossfit
-pobiegnie w Survival Race- fundusze nie pozwoliły :<
-zmniejszy przyjmowane dawki słodyczy z ton do kilogramów- to się akurat udało, jem mniej słodkiego niż kiedyś (staje się starym próchnem?)
-zacznie robić do pracy własne, zdrowe przekąski- domowe obiadki w pracy więc +
-jadł zdrowo (ale nie zostaje wege)- jw.
-rezygnuje z gotowych dań a la zupki chińskie- jw.x2
-sypiał min. 7h dziennie- tego chyba nigdy nie osiągne xD zbyt dużo rzeczy do zrobienia w ciągu dnia
-opanuje j. ang na poziomie C1 a chorwacki na B1, ew. potem j. arabski (podstawy)- j. chorwacki zaczynam powolutku ogarniać, arabski czeka w kolejce
-przypomni sobie j.niemiecki- na tyle by się spokojnie porozumieć z Niemcem- praca w niemieckiej firmie zobowiązuje, niemiecki mi się polepsza
-podróż autostopem (choćby do sąsiedniej dzielnicy)- wakacje 2019
-dalszy rozwój bloga pisarskiego- przeniósł się na FB
-skrobnięcie opowiadania- na AD 2019
-założenie kanału Vlogowego na Youtubie- zamiast vlogów powstały strimy z gier :D

Celów było za dużo, więc cały rok poszedł chujowo. Coś się wydarzyło, ale za mało.
Co planuje na 2019?

-obrona inżynierki
-zmiana pracy z Helpdesku na Front End
-napisanie gry 2D w Unity3D
-napisanie choćby połowy powieści historycznej
-przez ostatnie lenistwo przybyło (niewiele) kilogramów- cel- zrzucić te 5 kg i zrobić tyle masy mięśniowej
-nauka chorwackiego- B2 min do sierpnia
-rozwój kanału strimerskiego- link w opisie- 1000 subów byłoby spoko :D
-rozwój fanpejdża poetyckiego- wiersze co jakiś czas
-dieta 'Jedz co chcesz wyglądaj jak chcesz'- czyli osiągniecie atletycznej sylwetki z 6pakiem
-wakacje 2019- autostopem do Chorwacji- jak ktoś chętny to priv :D
-kontynuacja Crossfitu i udział w zawodach klubowych
-przebiegnięcie Półmaratonu i Survival Race
-oszczędzanie hajsów
-wyprowadzka na swoje- chociaż na razie ma to najmniejszy priorytet- mile widziane w 2019 tak jak zakup nowego auta, Celici VII :D

Tyle z najważniejszych założeń. Update będę robił co tydzień, pierwsze podsumowanie 6.01 ;> Także stay tuned i zapraszam do śledzenia wątku!
Ostatnio zmieniony 29 gru 2018, 0:48 przez Saladin, łącznie zmieniany 1 raz.
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: Drim »

Podbijam.
Muszę coś zrobić ze swoim życiem bo inaczej będzie źle.
Bardzo źle.

Może nie tak ambitnie ale zdecydowanie idę w twoje ślady.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: Drim »

Mój mały plan na 2019:

1) Nauczyć się lepiej zarządzać czasem.
1a) Wcześniej chodzić spać, siedzenie do późna nie jest dla mnie, nie mam potem na nic energii.
1b) Nie oglądać durnych filmów na YT i PH, nie przeglądać portali internetowych z głupimi informacjami.
1c) Czytać więcej książek, zdecydowanie!

2) Fajki, słodycze, słodkie napoje out. Marnuję tylko na to kasę.
2a) Zaoszczędzone pieniądze idą na basen, rower.
2b) -10 kg tłuszczu + 10 kg masy mięśniowej (ale nie wiem czy to jest przelicznik 1:1, chyba nie)

Przypomnieć sobie języki obce, to dobry pomysł. Pożyczę sobie, a co!

Zmiana nawyków, panie i panowie! 2018 był toksyczny. Dobrze, że już się skończył. Nie tak ambitnie jak Sal, mówiłem, ale dla mnie hasło Nowy rok, nowy ja jest równie ważne. Trzymajcie kciuki!

Natomiast prawdziwym celem któremu to wszystko powyższe ma służyć jest: iść w tym roku na randkę. Rok z kawałkiem jestem samotny, zaczynam mieć tego dosyć, ale powolutku, na razie operacja pimp my plane & profil na sympatię. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Redoks
Introwertyk
Posty: 107
Rejestracja: 18 wrz 2017, 0:18
Płeć: kobieta

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: Redoks »

Z moją konsekwencją i motywacją, to będzie sukces jeśli spełnię chociaż jedną rzecz, no ale! Chłopaki mogą, to ja też mogię. :D

1) Najważniejsze i najtrudniejsze - polecieć migusiem na jakąś fajną terapię i nauczyć się jak funkcjonować, odnaleźć znowu "to coś" w życiu.
2) Powrócić do czytania, bo spadek z około 20 książek rocznie do około 1-2, to trochę wiocha.
3) Robić przysiady.
4) Zrobić chociaż jeden album w ramach scrapbookingu oraz wysłać trochę pocztówek w ramach postcrossingu, bo obie rzeczy praktycznie zarzuciłam.
5) Ograniczyć oglądanie głupot w internetach i zabieranie ze sobą telefonu do wanny czy korzystanie z niego przy jedzeniu.
6) Zadbać o siebie i zamiast wydawać kasę na słodycze czy bezsensowne pierdoły, to inwestować ją w jakieś fajne ciuszki od czasu do czasu, kosmetyki i lepszej jakości jedzenie.
7) Co za tym idzie, jeść lepiej. Może nie od razu tak totalnie fit, bo to będzie ciężkie, ale chociaż zrezygnować z ilości słodyczy.
8 ) No i chyba jedno z trudniejszych i mniej prawdopodobnych - liznąć trochę jakiegoś języka.
9) Nie być małą smutną bułą.
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: Skryty »

No i ja się dopiszę i wpisze swój plan
1. Zdać dobrze maturę i pójść na studia (AGH)- to chyba najważniejsze
2. Przestać się już izolować od innych aż tak jak dotychczas
3. Poznać "kogoś"
4. Znaleźć sposób na zarobek i uniezależnić się ekonomicznie od rodziców
5. Zmienić auto
To w sumie tyle
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: Nocnik »

U mnie ten rok, to bardziej rok "odejmowania" niż "dodawania":
1) Nauczyć się odpuszczać - priorytet
2) Mniej perfekcjonizmu
3) Mniej ambicji i planów
4) Mniej determinacji w dążeniu do celu
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: Coldman »

Z tego co czytałem, nie zaleca się robienie takich planów, bo to ani nie motywuje, ani nie robi kroku do przodu w realizacji.
Kupujecie kalendarz na rok 2019 ( taki książkowy z godzinami) i wdrażacie plany w życie. Niektórym jest z tym bardzo ciężko, ale jeśli się czegoś wymaga, to życie z harmonogramem to podstawa. Dzięki temu żyjemy bez poczucia winy z większą pewnością siebie i realną wizją siebie.
Postanowienia noworoczne to najczęściej puste słowa, dosyć w tym temacie mówią statystyki.
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: rael »

Jak wszyscy, to ja też! Większość to rozwinięcie planów, jakie zacząłem wdrażać w 2018:
1. Zachowanie regularności obecnych treningów biegania, stopniowe zwiększanie dystansów
2. Ułożenie konkretnego planu treningowego - dotyczy siłowni i basenu
3. Mniej perfekcjonizmu - zapożyczę ten podpunkt od Nocnika, to coś nad czym muszę stanowczo popracować
4. Zmienić pracę - w obecnej pracuję 3,5 roku. Niskie zarobki i brak perspektyw rozwoju są już na tyle męczące, że potrzebuję rozejrzeć się za czymś nowym. Zastanawiam się nad pójściem w kierunku programowania lub bezpieczeństwa IT :)
5. Przypomnienie C# i Pythona - napisanie kilku programów w ramach treningu, zrobienie jakiegoś kursu
6. Więcej wyjazdów i spontanicznych wyjść
7. Lepsze zarządzanie czasem i budżetem
8. Przeczytać więcej książek niż w 2018

Nie będę tu pisać o poznaniu "kogoś". Pewnie, że byłoby milo kogoś poznać, ale nie zamierzam tego wymuszać na siłę. Prędzej czy później w końcu na kogoś trafię :) Tego nie da się zaplanować. Najczęściej jest tak, że te najbardziej trwałe relacje są tymi, które pojawiły się niespodziewanie.

PS. Redoks... Nic na to nie poradzę, ale teraz będziesz mi się wiecznie kojarzyć z małą smutną bułą :P
Awatar użytkownika
beh
Intronek
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2015, 23:01
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: beh »

Podobno jak się podzieli z kimś swoimi planami to ma się większe parcie, żeby je wykonać, więc też napisze.
1. Czytać więcej książek
2. Wrócić do nauki języka migowego. Kiedyś znałem go na poziomie A1/A2 wg opisu lekcji ze stronki, mało, ale jednak coś potrafiłem powiedzieć, inną sprawą jest to, że nigdy go nie wykorzystywałem w praktyce. Poco się go uczę? Nie wiem, chyba dla siebie, nigdy nie miałem przesłanek, mówiących że mi się przyda.
3. Rozwinąć grę na klawiszach.
3a. Pójść do roboty w te wakacje i kupić w końcu porządne pianino cyfrowe.
4. Mniej grać na kompie
Teraz piąty punk, najgorszy i najmniej prawdopodobny: przynajmniej spróbować się nauczyć japońskiego (lol "spróbować się nauczyć" nigdy nie miałem z nim styczności (oprócz anime :D), a chce się go uczyć, czytanie teorii swoje, a praktyka pójdzie w las, może przynajmniej nauczę się czytać bo mówienie będzie tragiczne)
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: Saladin »

Cóż, czas podsumować pierwszy tydzień tego roku. :D

Największy sukces? Ukończenie w dniu wczorajszym projektu na inżynierkę <3 12.01 obrona projektu, trzymajcie kciuki by wszystko poszło ok :D

Co do reszty- ograniczyłem pochłaniacze czasu jak np. discord. Nagle sie okazuje że mam kupe wolnego czasu :o Sam w sobie czuje jakby niewielką przemianę i motywację do zmiany. Więc działam dalej, kolejny update za tydzień :>
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: Coldman »

Saladin pisze: 06 sty 2019, 20:53 Cóż, czas podsumować pierwszy tydzień tego roku. :D

Największy sukces? Ukończenie w dniu wczorajszym projektu na inżynierkę <3 12.01 obrona projektu, trzymajcie kciuki by wszystko poszło ok :D

Co do reszty- ograniczyłem pochłaniacze czasu jak np. discord. Nagle sie okazuje że mam kupe wolnego czasu :o Sam w sobie czuje jakby niewielką przemianę i motywację do zmiany. Więc działam dalej, kolejny update za tydzień :>
Zawsze mówiłem że discord to zło największe ;)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: highwind »

Coldman pisze:Zawsze mówiłem że discord to zło największe ;)
mChat upaństwowić, Discord wypi*rdolić.

Ja nie mam postanowień, elo. Ewentualnie przechodziło mi przez myśl "częściej wychodzić ze strefy komfortu".
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: Drim »

No nie paliłem, od środy.

Poirytowany, zdenerwowany, przywaliłbym komuś.

Na szczęście niedługo to minie. Eh, nałogi.
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: SCD »

Coldman pisze: 06 sty 2019, 20:58
Zawsze mówiłem że discord to zło największe ;)
[/quote]

Zapychasz pokroju fejsa, jutubów czy wykopu, niema reguły. Wystarczy nie używać tych trzech(czterech!) rzeczy by doba nagle stała się dwa razy dłuższa :lol:

Co do postanowień.. w zasadzie też brak. Rozumiem że są ludzie których nowy rok do czegoś motywuje, nie mniej dla mnie postanowienia są równoznaczne z np. nowym rokiem w szkole. Tym razem nie wpakujemy się w zagrożenia , wyciągniemy wyżej średnią i napiszemy perfekcyjnie maturę gdzie końcowo kończy się to pustką w głowie i Mietczyńskim 2 miesiące przed maturą :wink:

Ale plany to jak najbardziej są, w realizacji od dłuższego czasu jak by nie było
- odremontować i usprawnić 25 letni japoński gruz by nie przypominał dłużej torowej treningówki na dobicie, a jednak w miarę cywilny Touge Runner
- przynajmniej raz wystartować w SuperOes Kielce bo ileż można oglądać relacje z balkonu kawiarni. Zabrakło czasu na przygotowanie w 2018, nie zabraknie w tym roku 8)
- odwiedzić starych znajomych w postaci Białego Krzyża i Salmopolu. Na tą okazję założyłem już rajdowe halogeny w zderzak :twisted:
- dokończyć swój motoryzacyjny wysryw i opublikować
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy rok, nowy ja- vol.2

Post autor: Drim »

Nasze ukochane forum to też spory czasopochłaniacz. Zawsze ktoś jest na czacie, często wejście tylko na chwilę kończy się siedzeniem do późna w nocy.

W tym tygodniu testowałem tzw. sen dwufazowy. Kładłem się spać po powrocie z pracy (18-22), potem przerwa i znowu sen (2-6). Ciekawostka: podobno ludzie pierwotni w czasach kotów szablozębnych i modemów na kamienie właśnie tak spali. Efekt: jestem wreszcie wyspany, wypoczęty, spokojny a nie znerwicowany, nawet moja cera wydaje mi się gładsza. To na plus.

Kaśka zaoszczędzona na papieroskach ma okazję zaprocentować. W zapowiedziach na 2019 widziałem dwa integrale rysownika który przykuł moje oko w LO. Zważywszy na fakt, że dwa już mam i w mój gust zdecydowanie trafiły, z pewnością kupię kolejne.
Coldman pisze: 01 sty 2019, 21:53 Kupujecie kalendarz na rok 2019 ( taki książkowy z godzinami) i wdrażacie plany w życie. Niektórym jest z tym bardzo ciężko, ale jeśli się czegoś wymaga, to życie z harmonogramem to podstawa. Dzięki temu żyjemy bez poczucia winy z większą pewnością siebie i realną wizją siebie.
Nie wiem dlaczego wcześniej o tym nie pomyślałem. A to nie jest pomysł mi obcy. Pod koniec 2018 korzystałem z czystych kartek a4. Plan, realizacja itp. Dzięki za sugestię!
ODPOWIEDZ