Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry komputerowe

Post autor: rael »

Pewnie, że coś w tym jest. No ale z drugiej strony jestem typem osoby, która lubi narrację i jednak próbuję wyciągnąć z tego jak najwięcej. Kiedy widzę jakieś aktywności w stylu typowej zapchaj-dziury, które polegają na zbieraniu przedmiotów / kwiatków / czy innego mało istotnego badziewia to zazwyczaj je ignoruję. W przypadku Wieśka 3 to questy były własnymi odrębnymi historiami, więc robiłem wszystko co się dało. I o dziwo sprawiło mi to mnóstwo frajdy. Gorzej było z czasem :D

W przypadku TESów to mam taki nawyk, którego nie mogę się wyzbyć. Najpierw trochę pogram, potem zarzucam na dłuższy czas. Potem jak już wrócę to zawsze zaczynam od nowa, poinstaluję masę modów dodających nowe questy, przez co jest jeszcze więcej rzeczy do zrobienia, które skutecznie odciągają mnie od głównego wątku i cóż... jakoś nigdy nie potrafię go skończyć. Jakoś tak ze dwa lata temu zacząłem grać z gigantycznym modem Interesting NPCs, który dodaje mnóstwo nowych postaci i questów oraz Beyond Skyrim: Bruma z fragmentem prowincji z Obliviona. Swoje naprzechodziłem... Ale głównego wątku znowu nie skończyłem :F

Też korzystam z howlongtobeat. I coraz częściej łapię się na tym, że wybieram coraz krótsze pozycje trwające do kilku / kilkunastu godzin tylko po to aby nie męczyć ich przez kilka miesięcy. Dzięki temu miałem okazję poznać wiele mniejszych gier indie, które zalegały w moich bibliotekach przy okazji Humble Bundle czy PS+, jak wspomniany wyżej Valiant Hearts.

Stylistyka Outer Worlds jest bardzo specyficzna. Koncept jest za to dość ciekawy. Ponoć to ma być takie połączenie sci-fi z westernem i elementami komediowymi. Coś bliższego do Firefly'a niż typowego sci-fi. Ale rzeczywiście widać tu pewne naleciałości, które są dość typowe dla gier Obsidianu (sztywne animacje, dziwne modele postaci, itd), ale mają jak najbardziej potencjał żeby odnieść sukces. Widziałem mnóstwo zagranicznych zestawień gdzie Outer Worlds zajmowało wysokie miejsca na liście najbardziej oczekiwanych tytułów 2019.

I cóż na tym na razie skończę. Wystarczy ścian tekstu na dzisiaj :P
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

No i jest, kolejny battle royal.
https://www.youtube.com/watch?v=Wb7s_cdlXkk
Awatar użytkownika
Kafaziel
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2019, 22:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6

Re: Gry komputerowe

Post autor: Kafaziel »

Heroes 3 i 5
Disciples 2 i 3
Warcraft 2 i 3
Quakę 1 i 3
Horde 1 i 2
Awatar użytkownika
adam9721
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 19 sty 2019, 19:35
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: adam9721 »

Preferuję gry science-fiction głównie rtsy , StarCrafty, Dawn of Wary , Supreme Commandery, teraz bawię się przy Grey Google i Battlefleet Gothic Armada 2 . W dzieciństwie sporo grałem w Minecraft i Metina 2. Podobał mi się War Thunder i tryb bitew kosmicznych w Battlefront 2.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2019, 14:51 przez adam9721, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Gry komputerowe

Post autor: Arsen »

Ostatnio mam fazę na każdą grę z uniwersum Władcy Pierścieni :D
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

A na GoG jest Warcraft I i II !
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Grałem od weekendu w Sekiro. Na początku było wow, jakie to piękne i fajne. Ale wczoraj doszedłem do takiej lokacji, że aż zgrzytałem zębami na swoją bezsilność. Więcej już raczej w to nie zagram :P
Awatar użytkownika
Kafaziel
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2019, 22:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6

Re: Gry komputerowe

Post autor: Kafaziel »

Mam zamiar kupić Sekiro ... o co chodzi w tej lokacji? ?
mindlessness

Re: Gry komputerowe

Post autor: mindlessness »

Polan pisze: 28 mar 2019, 21:35 A na GoG jest Warcraft I i II !
Szkoda, że Warcraft III nie ma, bo najlepsza :I
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Kafaziel pisze: 28 mar 2019, 23:18 Mam zamiar kupić Sekiro ... o co chodzi w tej lokacji? ?
Moby narzucają ci status, po którym nie można biegać, skakać, masz 1HP, poruszasz się jak w smole, nie możesz używać itemów i wyłącza ci się możliwość wskrzeszania kiedy zginiesz. No stajesz się warzywkiem. I jest ich tam pełno, a w dodatku mają obstawę. Zginąłem tam ze dwadzieścia razy i stwierdziłem, że dosyć. Obejrzałem na YT resztę gry xD (bo to już był lategame).
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

mindlessness pisze: 29 mar 2019, 0:19
Polan pisze: 28 mar 2019, 21:35 A na GoG jest Warcraft I i II !
Szkoda, że Warcraft III nie ma, bo najlepsza :I
Warcraft III jest jednak dostępny na Battle.net nadal, tych nigdzie nie było. Do tego w tym roku ma wyjść Reforged.
https://www.youtube.com/watch?v=8oVk9G53LP8
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

www.stalker2.com renesans klasyków się zaczyna.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Drim »



Ok, kilka błędów rzeczowych albo moja warszawska ortodoksja / nie wiem które w tym przypadku ważniejsze ale to demo więc przemilczmy.

Mapa jest zła. To konkretny zarzut. Miałem nadzieje na rozbicie dzielnic na poszczególne kwartały, ukazanie pewnego strategicznego dylematu z którym liczyli się dowódcy powstania a który tak myślę byłby ciekawy dla gracza, a tymczasem jak rozumiem Mokotów to zarówno: filtry, politechnika, dzielnica niemiecka, zrzutowiska i lotnisko mokotowskie oraz przyczółki desantowe IAWP. Topografia powstańczej warszawy jest chaotyczna i ten chaos jest w pewnym sensie cechą powstania, wartą ukazania.
rael pisze: 01 mar 2019, 10:50 Nie pomaga też fakt, że pierwsze konkrety na temat Warsaw koncentrują się głównie na walce.
Patrole, wydarzenia, testy umiejętności - dobrze widziałem (?), oczywiście walka wszak mówimy jednak o wydarzeniu militarnym.
Ciekawi mnie to zarządzanie dzielnicami, oby nie było sknocone.

Ogólnie rzecz ujmując, moim zdaniem: kierunek słuszny.
rael pisze: 01 mar 2019, 10:50 Właśnie miałem podobne odczucie jak zobaczyłem zwiastun. Powstanie Warszawskie nie wydaje się być dobrym tematem na grę. [...] Ale kto wie, może okaże się równie pozytywnym zaskoczeniem jak Valiant Hearts, do którego też podchodziłem jak pies do jeża, a jednak przypadła mi do gustu i zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko. Jednak pierwsze zapowiedzi nie nastrajają optymistycznie.
Valiant Hearts wyszło z trochę innej pozycji startowej: Pierwsza Wojna Światowa ta trochę zapomniana, w dużej mierze przyćmiona rozmiarem i okrucieństwem Drugiej Wojny Światowej. Ba! Powiem tak: minęła okrągła 100 letnia rocznica, wyszły gry i wznowiono książki, a my znów jako ludzkość zapomnimy o tych wydarzeniach. Powstanie Warszawskie jest kompletnie inne, albowiem wciąż budzi silne emocje i stąd, zdaniem niektórych, musi być tabuizowane.

Przykłady tabu:
a) udział Ludowego Wojska Polskiego i Armii Czerwonej w Powstaniu Warszawskim,
b) udział Ukraińskiej Policji Pomocniczej w tłumieniu Powstania Warszawskim,
c) sympatie prokomunistyczne wśród obywateli przedwojennej i powojennej Warszawy.

Tabu rzecz święta, albowiem łamanie tabu to świętokradztwo, w tym wypadku:
a) oskarżenia o bycie rusofilem, pieskiem Stalina, propagandystą,
b) oskarżenia o bycie polskim szowinistycznym nacjonalistą,
c) oskarżenia o bycie komuchem.

Toteż istnieje w przestrzeni publicznej pewna romantyczna wizja Powstania Warszawskiego, osamotnieni, przeciwko Niemcom, pokazać światu, że walczymy. A mitologia to nie historia, to psychologia, próba poradzenia sobie z traumatycznymi wydarzeniami.

Ucinam, bo polecę w a4 ale generalnie:
1) czy warto robić gry historyczne, czy ograniczyć się wyłącznie do gier inspirowanych historią?
2) czy Polacy w ogóle rozumieją swoją historię?

Powyższe można potraktować jako pytanie retoryczne, wróćmy do innych gier.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Xbox game pass za 4 zł na 3 miechy
Na pc jest mocno okrojone, ale te 4 złoty opłaca się dać
Forza można zagrać
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Ale zajebiście robi ten trailer z muzyką z filmu:
ODPOWIEDZ