Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
mindlessness

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: mindlessness »

Nie chciałabym być ekstra.
Chyba wreszcie jestem w stanie docenić intro.
Ale nie zamykałabym się na zmiany w kierunku bycia lepszą wersją siebie jeżeli oznaczałyby ekstrawertyzmowanie c:
Witek
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2019, 18:51
Płeć: mężczyzna

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Witek »

Tak. Dla mnie ekstra są ekstra, dlatego że lepiej potrafią się dogadywać z innymi.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: bartek93 »

Witek pisze: 13 mar 2019, 20:17 Tak. Dla mnie ekstra są ekstra, dlatego że lepiej potrafią się dogadywać z innymi.
Czy lepiej? 🤔 Na pewno pod wieloma względami mają łatwiej :wink:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Fire »

Nie. Jestem sobą i tyle. W połączeniu z moją niezależnością może to kiepsko zgrywać ale jakoś nie jest źle.
Tsubomi
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2019, 17:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Pomorze

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Tsubomi »

Czasami chciałabym, myślę, że wiele by to ułatwiło. Kto wie, może dzięki temu byłoby łatwiej nawiązywać nowe znajomości.
Awatar użytkownika
ElonMózg
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2019, 22:35
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: ElonMózg »

Wszystko ma swoje wady i zalety. Introwertyzm powoduje skupienie uwagi na własnych myślach - świecie wewnętrznym, ekstrawertyzm - szybszym działaniu w świecie zewnętrznym. Introwertycy są generalnie lepsi w pracy umysłowej, ekstrawertycy w interakcjach z innymi ludźmi.

Stopień intro-, ekstrawertyzmu determinuje przede wszystkim poziom dopaminy i noradrenaliny. Jako osoba ekstremalnie pewna siebie, mająca jednak silne skłonności introwertyczne - po manipulacji biochemią własnego organizmu często doświadczałem również ekstrawertyzmu - rozmawiając bez przerwy ze wszystkimi dookoła.

Wolę być introwertykiem, mogącym opracowywać złożone plany działania i następnie wcielać je w życie podkręcając nieco swój ekstrawertyzm na końcu całego procesu.
I never quit...
Awatar użytkownika
Manja
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 20 maja 2019, 21:17
Płeć: kobieta
MBTI: INTP

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: Manja »

po manipulacji biochemią własnego organizmu często doświadczałem również ekstrawertyzmu
możesz przybliżyć temat? (interesują mnie możliwości bio/chemicznego wpływu na psychikę i zachowanie)
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: enter enigma »

Nie chciałabym być ekstrawertykiem, bo ekstrawertyzm jest uciążliwy dla otoczenia. Wolałabym być po środku. Wolałabym nie chować się w mysią norę, ale też nie być co piątek pijana na imprezie. Miło byłoby za to co piątek spotkać się z przyjaciółmi i np. obejrzeć razem serial.
Awatar użytkownika
RainyDay
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2017, 21:44
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Czy wolał(a)byś być ekstrawertykiem?

Post autor: RainyDay »

Też nie. Nie widzę problemu w byciu intro, no i nie mam pojęcia jak to jest być ekstrawertykiem.
ODPOWIEDZ