Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 18:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: ćma »

nietota pisze: 05 lip 2019, 17:51

Pewnie, że nie jest tak, że dwóch introwertyków musi się zaprzyjaźnić, ale na pewno łatwiej dwóm introwertykom. Moi znajomi nieintrowertycy nie do końca rozumieją, dlaczego czasem całymi miesiącami się nie odzywam, dlaczego ciągle nie pytam, co dziś zjedli na śniadanie czy też jak układa się ich życie erotyczne. I te znajomości z czasem jakoś się rozsypują.
No właśnie bycie introwertykiem czy ekstrawertykiem nie ma większego znaczenia, czy ludzie się ze sobą dogadają, czy nie. Ty mówisz teraz o podziale na typy sensoryczne i intuicyjne, i to właśnie sensoryczne będą zadawały płytkie pytanie na temat zjedzonego śniadania.

Introwertycy i ekstrawertycy mogą tworzyć wspaniałe związki o charakterze romantycznym lub przyjacielskie, muszą jednak mieć podobne funkcje kognitywne, czyli to, w jaki sposób komunikują się ze światem i jakie informacje przetwarzają.
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: nietota »

santiago pisze: 06 lip 2019, 8:02 Z drugiej strony jak ma bycbogate życie nocne, a rano rzyganie mocne, to nie wiem czy nie lepiej film obejrzeć w domu😂
Hihi, kolega ma tu jakieś ekstremalne doświadczenia, widzę :) Bo ja przez mocne nocne życie to rozumiałam jak dotąd wyjście w jakieś miejsce, gdzie grają muzykę i można kulturalnie napić się napitku, a potem powrót o 23:30. Czy możemy prosić o historie? :brawo:
ćma pisze: 06 lip 2019, 20:50 No właśnie bycie introwertykiem czy ekstrawertykiem nie ma większego znaczenia, czy ludzie się ze sobą dogadają, czy nie. Ty mówisz teraz o podziale na typy sensoryczne i intuicyjne, i to właśnie sensoryczne będą zadawały płytkie pytanie na temat zjedzonego śniadania.

Introwertycy i ekstrawertycy mogą tworzyć wspaniałe związki o charakterze romantycznym lub przyjacielskie, muszą jednak mieć podobne funkcje kognitywne, czyli to, w jaki sposób komunikują się ze światem i jakie informacje przetwarzają.
Chodziło mi raczej o to wieczne niezrozumienie sposobu działania introwertyka przez nieintrowertyka. Ciągłe podtrzymywanie kontaktu jest przez ludzi odbierane jako sygnał, że osobnikowi zależy na tej przyjaźni, ale brak takiej potrzeby u kumpla-introwertyka nie oznacza wcale, że nie można na tego kumpla liczyć w razie czego, chociaż przez pół roku się nie odzywał ;) Należałoby chyba społeczeństwo edukować ;)

Kuraki, czyli mówisz, że jako intuicyjny powinnam sobie szukać intuicyjnych znajomych? Tylko jak to rozpoznać? Chyba muszę każdemu kandydatowi test pod nos podsuwać! :D
ćma pisze: 06 lip 2019, 20:45
nietota pisze: 05 lip 2019, 16:43

Ciekawe zjawisko, też się z tym spotkałam, zarówno u siebie, jak i u innych introwertyków. Ale może to raczej czytanie znaków niż intuicja. Pewne charakterystyczne cechy, które obserwujesz u siebie, świadomie lub nieświadomie zauważasz też u innych. Nie wiem, płochliwość spojrzenia, zgarbienie sylwetki, nerwowość dłoni, zarumienione uszko, większy dystans od stada, cichszy głos? I przykro, że kiedy już takie rozpoznanie nastąpi, nie dzieje się z tym nic. Bo przedstawiciele mniejszości powinni do siebie lgnąć. Zawsze jestem gotowa się bratać z takim przypadkowo napotkanym introwertykiem i oczywiście nigdy do tego nie dochodzi, bo - wiadomo czemu :)
Odczytywanie znaków i schematów odbywa się właśnie za pomocą intuicji :)
Jeśli jest nieświadome, ok. Ale jak się człek tak wyspecjalizuje, że robi ten rekonesans bynajmniej nie mimowolnie? Do tego dążę :twisted:
Awatar użytkownika
santiago
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: santiago »

domownik pisze: 06 lip 2019, 20:06
santiago pisze: 06 lip 2019, 8:02

Masz rację. Chodziło mi jednak, że przez tyle środków komunikacji ludzie jakoś bardziej zamknięci w sobie się wydają niż kiedyś. Wszystko jakby odbywało się na fb i innych social ach, abstrahując już nawet od profilu osobowości. Kiedyś myślę łatwiej przychodziło zaproszenie kogoś na kawę czy nawet rozpoczęcie rozmowy.
Myślę, że ciągła możliwość kontaktu która jest wielką zaletą internetu i telefonów nas w tym ogranicza, kiedyś jeśli się kogoś nie widziało miesiąc lub dwa chciało się odnowić kontakt z tym człowiekiem, teraz wystarczy parę kliknięć by się z kimś skontaktować. Ile razy jednak zamiast napisać do kogoś pojawiała się myśl "może napiszę później, innego dnia, w końcu okazja jest zawsze" i tak odkładamy to miesiącami...
Dokładnie, paradoksalnie telefon czy pocztówka raz na jakiś czas miały większe znaczenie. Jakoś tak wydaję mi się, że więzi były trwalsze. Może to moje fanaberie i jestem już stary po prostu;)
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda."

~Albert Einstein
Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 18:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: ćma »

nietota pisze: 06 lip 2019, 21:18
Kuraki, czyli mówisz, że jako intuicyjny powinnam sobie szukać intuicyjnych znajomych? Tylko jak to rozpoznać? Chyba muszę każdemu kandydatowi test pod nos podsuwać! :D
Bardzo łatwo to rozpoznać, wystarczy kilka minut rozmowy z człowiekiem. Trzeba po prostu mieć talent do tego. No i wiedzieć coś niecoś o tym podziale, żeby wiedzieć na co zwracać uwagę.
nietota pisze: 05 lip 2019, 16:43



Jeśli jest nieświadome, ok. Ale jak się człek tak wyspecjalizuje, że robi ten rekonesans bynajmniej nie mimowolnie? Do tego dążę :twisted:
Może być nieświadome, ale z czasem, kiedy zbierasz "bazę" schematów, staje się łatwiejsze, szybsze i bardziej świadome.

A ty jakim typem jesteś?

edit: Doczytałam, że jesteś INTJ. No to powinnaś być biegła w czytaniu ludzi. Chociaż nie wiem, czy twoje Te nie zaburza percepcji twojego Ni, może tak być, INTJ bardziej kieruje się rozumem niż intuicją jednak.
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: Polan »

W obronie INTJ, jak już są literki - czytanie ludzi jest trudne, bo większością rządzą emocje a nie logika. Przez co są nieprzewidywalni i nieczytelni ale też i ciekawi do obserwacji. Z daleka.
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: nietota »

Polan pisze: 07 lip 2019, 16:02 ale też i ciekawi do obserwacji. Z daleka.
Jak takie pingwiny za szybką w zoo, czyż nie? Jejku, przecież to jest to, co ja robię przez całe życie! Obserwuję z dystansu inne osobniki z pewnym zaciekawieniem (mniejszym lub większym).

Eh, chyba nie ma dla mnie szans na skuteczne zyskanie nowych znajomych. :(
Awatar użytkownika
santiago
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: santiago »

nietota pisze: 07 lip 2019, 22:05
Polan pisze: 07 lip 2019, 16:02 ale też i ciekawi do obserwacji. Z daleka.
Jak takie pingwiny za szybką w zoo, czyż nie? Jejku, przecież to jest to, co ja robię przez całe życie! Obserwuję z dystansu inne osobniki z pewnym zaciekawieniem (mniejszym lub większym).

Eh, chyba nie ma dla mnie szans na skuteczne zyskanie nowych znajomych. :(
Nie trać nadzieji. Być może jak już jakichś poznasz to będzie przyjaźń na długie lata😉
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda."

~Albert Einstein
Awatar użytkownika
santiago
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: santiago »

ćma pisze: 07 lip 2019, 15:24
nietota pisze: 06 lip 2019, 21:18
Kuraki, czyli mówisz, że jako intuicyjny powinnam sobie szukać intuicyjnych znajomych? Tylko jak to rozpoznać? Chyba muszę każdemu kandydatowi test pod nos podsuwać! :D
Bardzo łatwo to rozpoznać, wystarczy kilka minut rozmowy z człowiekiem. Trzeba po prostu mieć talent do tego. No i wiedzieć coś niecoś o tym podziale, żeby wiedzieć na co zwracać uwagę.
nietota pisze: 05 lip 2019, 16:43



Jeśli jest nieświadome, ok. Ale jak się człek tak wyspecjalizuje, że robi ten rekonesans bynajmniej nie mimowolnie? Do tego dążę :twisted:
Może być nieświadome, ale z czasem, kiedy zbierasz "bazę" schematów, staje się łatwiejsze, szybsze i bardziej świadome.

A ty jakim typem jesteś?

edit: Doczytałam, że jesteś INTJ. No to powinnaś być biegła w czytaniu ludzi. Chociaż nie wiem, czy twoje Te nie zaburza percepcji twojego Ni, może tak być, INTJ bardziej kieruje się rozumem niż intuicją jednak.
A Ty jesteś 5w4;D pasuje do Ciebie opis z eneagramu?
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda."

~Albert Einstein
Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 18:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: ćma »

santiago pisze: 08 lip 2019, 11:04

A Ty jesteś 5w4;D pasuje do Ciebie opis z eneagramu?
Pasuje.
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.
Awatar użytkownika
santiago
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: santiago »

ćma pisze: 08 lip 2019, 11:39
santiago pisze: 08 lip 2019, 11:04

A Ty jesteś 5w4;D pasuje do Ciebie opis z eneagramu?
Pasuje.
Do mnie też, jednak bywam niezdrową piątką czasami.
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda."

~Albert Einstein
Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 18:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: ćma »

santiago pisze: 08 lip 2019, 16:47
ćma pisze: 08 lip 2019, 11:39
santiago pisze: 08 lip 2019, 11:04

A Ty jesteś 5w4;D pasuje do Ciebie opis z eneagramu?
Pasuje.
Do mnie też, jednak bywam niezdrową piątką czasami.
Ja jestem teraz na INFJowym gripie, zatem przejawiam wiele niezdrowych zachowań z zakresu INFJ i enneagramowej 5.
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: Polan »

nietota pisze: 07 lip 2019, 22:05
Polan pisze: 07 lip 2019, 16:02 ale też i ciekawi do obserwacji. Z daleka.
Jak takie pingwiny za szybką w zoo, czyż nie? Jejku, przecież to jest to, co ja robię przez całe życie! Obserwuję z dystansu inne osobniki z pewnym zaciekawieniem (mniejszym lub większym).

Eh, chyba nie ma dla mnie szans na skuteczne zyskanie nowych znajomych. :(
z tą różnicą że pingwiny w zoo przeważnie nie zwracają na ciebie uwagi, a z ludźmi nigdy nie wiadomo. Mogą sami zaburzyć obserwację poprzez próby kontaktu i wtedy całe badanie szlag trafia.
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: Czerwonekredki »

Polan, wyciągnąłeś jakieś ciekawe wnioski z tej obserwacji innych ludzi?
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: nietota »

Polan pisze: 08 lip 2019, 18:32
nietota pisze: 07 lip 2019, 22:05
Polan pisze: 07 lip 2019, 16:02 ale też i ciekawi do obserwacji. Z daleka.
Jak takie pingwiny za szybką w zoo, czyż nie? Jejku, przecież to jest to, co ja robię przez całe życie! Obserwuję z dystansu inne osobniki z pewnym zaciekawieniem (mniejszym lub większym).

Eh, chyba nie ma dla mnie szans na skuteczne zyskanie nowych znajomych. :(
z tą różnicą że pingwiny w zoo przeważnie nie zwracają na ciebie uwagi, a z ludźmi nigdy nie wiadomo. Mogą sami zaburzyć obserwację poprzez próby kontaktu i wtedy całe badanie szlag trafia.

Nope. Jakbym była zrobiona z powietrza. Co bywa też oczywiście niekiedy uciążliwe. Np. kasjerzy przy kasie nie dostrzegają mnie i kasują następną osobę. Pasażerowie tramwajów pasażerskich taranują i nawet o tym nie wiedzą. Raz pies przeze mnie przebiegł i pobiegł. Dużym plusem jest to, że zazwyczaj nie wychodzę na zdjęciach.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skuteczne zyskiwanie nowych znajomych.

Post autor: Polan »

Czerwonekredki pisze: 08 lip 2019, 18:47 Polan, wyciągnąłeś jakieś ciekawe wnioski z tej obserwacji innych ludzi?
Trochę tego jest, ale to raczej o konkretnych osobnikach, bo zbyt różnorodny gatunek by wyciągać ogólne wnioski. Może poza takimi że ciężko mi ich zrozumieć i przewidzieć.
nietota pisze: 08 lip 2019, 19:27 Nope. Jakbym była zrobiona z powietrza. Co bywa też oczywiście niekiedy uciążliwe. Np. kasjerzy przy kasie nie dostrzegają mnie i kasują następną osobę. Pasażerowie tramwajów pasażerskich taranują i nawet o tym nie wiedzą. Raz pies przeze mnie przebiegł i pobiegł. Dużym plusem jest to, że zazwyczaj nie wychodzę na zdjęciach.
To masz dobrze, możesz bezkarnie na ludzi się gapić, bez zmian w ich zachowaniu.
ODPOWIEDZ