Introwybory prezydenckie

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020?

Andrzej Duda
8
38%
Rafał Trzaskowski
13
62%
 
Liczba głosów: 21

Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Introman24 »

Introja pisze: 01 lip 2020, 22:46 Ja to się dziwię kiedy ktoś mówi o tym, że chce zmiany a ciągle jest tylko wymiana PO - PiS, faktycznie duża zmiana, każdy już coś za uszami ma, ale nieważne, pamięta się to, co najświeższe 😂 i dalej te niezdrowe podziały między Polakami.
No właśnie ten spór między PO a PiS doprowadził do tego że niektórzy ludzie już kompletnie wariują po obu stronach barykady i serio to już się robi groźne bo dochodzi do dehumanizacji wroga a to już jest krok od mordowania się nawzajem. I mam wrażenie, że to właśnie zwolennicy PO są bardziej agresywną stroną niż pisowcy.

A o ile zwolenników PiS mogę zrozumieć, bo przed koronakryzysem Polska rzeczywiście szła gospodarczo do przodu i wielu ludziom zaczęło się żyć lepiej co zostało przypisane PiS więc chcą kontynuacji to naprawdę nie rozumiem tego, że ktoś mając lepszą alternatywę w postaci Hołowni, Lewicy, PSL-Kukiz a nawet Konfederacji to dalej chcą głosować na PO, która jest de facto partią bezideową idącą do władzy dla samej władzy i ustawiającą się tam gdzie wiatr wieje byleby tylko dorwać się do koryta. Dzisiaj mogą mówić jedno a jutro drugie, dzisiaj chcą podpisują karty LGBT a jutro mogą się z nich wycofać.

Ale zapowiedź Trzaskowskiego że pójdzie na Marsz Niepodległości przebiła wszystko :D
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Luke »

No właśnie ten spór między PO a PiS doprowadził do tego że niektórzy ludzie już kompletnie wariują po obu stronach barykady i serio to już się robi groźne bo dochodzi do dehumanizacji wroga a to już jest krok od mordowania się nawzajem.
Ostatnio wypłynął ten filmik, efekt POlaryzacji podPISany.

A co do ostatniego tygodnia...
Obrazek

Nie wspominając o festiwalu hipokryzji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Drim »

Nie chciałbym wam psuć światopoglądu, ale przed uchwaleniem Konstytucji jakiś szlachcic rzucił się przed Stanisława Augusta przystawiając swojemu dziecku do szyi sztylet (albo szable). Proces zmiany władzy zawsze budził w ludziach namiętności, nie jest to rzecz nowa.

Potem go chcieli powiesić nawet, ale im uciekł.

Korwin powiedział coś w stylu, że wybór Dudy będzie lepszy, bo wybór Trzaskowskiego skonsoliduje środowiska PiSu do walki przeciwko (wyznaczy im nowego wroga) a wybór Dudy ma przyspieszyć rozpad tego środowiska (bo się rozleniwią?). Nie wiem ile w tym prawdy. Nadal zamierzam wygłosować sobie Rafała z Warszawy.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: patha »

Sercem byłem za Żółtkiem, a rozumem za Bosakiem.

Poszedłem za głosem serca. :D


W drugiej turze zagłosuję na Dudę, bo boję się, że przegra, inaczej bym nie głosował.

nietota pisze: 17 cze 2020, 23:06 Fascynujące. Czy to jest kryptoforum polskich nacjonalistów pod przykrywką? Serio pytam!
A jak myślisz, dlaczego nagłówek forum jest w ulubionym kolorze Romana Dmowskiego ? ;)

https://youtu.be/2ewhGpre0-I?t=84
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Introman24 »

Temat można zakończyć, bo już mamy nowego prezydenta i to nie jest ani Duda ani Trzaskowski :D :
https://natemat.pl/313839,mariusz-max-k ... tem-polski

Wyborów nie będzie :)

A na poważnie to ponowny wybór Dudy utrzyma raczej jedność PiS. Przegrana nie będzie oznaczała jego końca ale na pewno jakieś wewnętrzne czystki w rodzaju odsunięcia Dudy i sztabowców na margines ale na pewno będzie jakaś korekta polityki raczej na bardziej umiarkowaną. No i pojedynczy posłowie mogą zacząć zmieniać partyjne barwy z obawy przed większą klęską. O ile starczy czasu bo sądzę że Trzaskowski będzie raczej dążył do rozwiązania Sejmu i wcześniejszych wyborów przez co pewnie powiększy się ilość posłów Konfederacji i będzie szansa na to że jacyś ludzie od Hołowni znajdą się w parlamencie. Jednak paradoksalnie wygrana Trzaskowskiego to też koło ratunkowe dla PiS - wszystkie problemy gospodarcze mogą zostać zrzucone na to, że zły prezydent i Senat blokują nam nasze pomysły co też może PiS umocnić w kolejnych wyborach jeśli nie dojdzie do szybkiego rozpisania przyspieszonych.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Drim »

Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Miszka »

Mnie ciekawi obserwacja trochę związana z drugą turą, a trochę jeszcze w temacie w pierwszej.
Biedroń większość swojej kampanii oparł na tematach społecznych/światopoglądowych i ostatecznie uzyskał wynik znacznie poniżej możliwości lewicy.
Bosak głównie skupił się na gospodarce i udało mu się utrzymać wynik konfederacji z poprzednich wyborów. (Sam fakt że to Duda zasłynął z radykalnych wypowiedzi o LGBT a nie partia uważana za skrajną prawicę jest istotny).
Zbliża się druga tura, gdzie decydować mogą głosy wyborców Hołowni i Bosaka, czyli głównie młodych ludzi którzy wydają się zmęczeni kłótniami ideologicznymi i obietnicami kolejnych socjali.
Co robią w mediach sztabowcy PiSu? - Opowiadają że wyborcy Konfederacji na pewno zagłosują na Dudę bo przecież ma podobne prawicowe poglądy (xD). Tak jakby zakładali że Bosak ugrał swój wynik na kibolach i ONRze a nie ludziach wiedzących czym jest inflacja.
Co robi Trzaskowski? - Deklaruje że weźmie udział w marszu niepodległości, jakby to było dla wyborców Hołowni i Bosaka ważniejsze od tego, że obiecuje kolejny socjal do emerytury zamiast większej kwoty wolnej od podatku.

Ktoś tu wyżej napisał że jednak internet nie wygrywa wyborów. Dopisałbym drugi wniosek, że kluczowe partie nie wyczuwają mentalności młodego pokolenia i ratuje je to, że ludzie w wieku 18-30 lat to tylko ułamek wyborców.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Drim »

Miszka pisze: 08 lip 2020, 20:18 Dopisałbym drugi wniosek, że kluczowe partie nie wyczuwają mentalności młodego pokolenia i ratuje je to, że ludzie w wieku 18-30 lat to tylko ułamek wyborców.
Tam rozumowanie przebiega w nieco inny sposób, co nie oznacza automatycznie - zły. Teoria walki z ruchami społecznymi wskazuje dwie główne metody: na platformę i na argumenty.

Tutaj mamy do czynienia z próbą przechwycenia platformy umożliwiającej głoszenie poglądów.

Konfederacja w dużej mierze składa się z dwóch przeważających środowisk: socjalistów i wolnościowców. Kto tam ma palmę pierwszeństwa, nie wiem, ale nad tym warto się zastanowić. To, że środowisko Konfederacji rozpadnie się w przyszłości jest niemalże pewne, mówi nawet o tym sam Bosak, ja mogę wskazać dwa takie punkty: odejście JKM i osiągnięcie niskiego wyniku w wyborach do Sejmu w 2023 lub 2027.

Niskiego albo i wysokiego.

PiS i PO to rozumieją, i starają się pozycjonować na partię narodową i wolnościową, do których jednakże im bardzo daleko ale tu nie chodzi o argumenty. Poprzez stworzenie iluzji, że są jedynymi liczącymi się na arenie politycznej formacjami narodowymi i wolnościowymi chcą uniemożliwić głoszenie poglądów albo wchłonąć pomniejsze partie (a może bardziej - poparcie wyborców). Tutaj wszystko rozgrywa się na poziomie skali, większemu graczowi jest łatwiej kreować poparcie. Po prostu.

Hołownię zostawiam w spokoju, skłaniam się ku poglądowi iż Hołownia to fałszywa flaga PO mająca pozyskać nowych wyborców. Po prostu zbyt łatwo poszła ta cała szopka z przekazaniem poparcia po pierwszej turze.

Dodam od siebie, ja jestem bardzo negatywnie nastawiony co do przyszłości dyskursu politycznego. Prawica i lewica, te hasła zupełnie straciły na znaczeniu i mogą być dowolnie wymieniane wedle uznania. Poszczególne nurty myśli socjalistycznej a i perturbacje samej gospodarki socjalistycznej wykraczają poza rozumowanie przeciętnego obywatela. Trudno z resztą wymagać zrozumienia, przeciętny obywatel ma dużo ważniejsze rzeczy na głowie - przeżycie. Nauka pojęć od nowa to syzyfowa praca. Czarno to wszystko widzę.

Jeszcze krótko co do intencji.
PiS to tacy narodowcy którzy chcą głębokiej integracji europejskiej, a PO to tacy wolnościowcy którzy chcą totalitaryzmu i dyktatu państwa czy dwóch mężczyzn może adoptować dziecko, czy nie.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Introman24 »

Miszka pisze: 08 lip 2020, 20:18 Zbliża się druga tura, gdzie decydować mogą głosy wyborców Hołowni i Bosaka, czyli głównie młodych ludzi którzy wydają się zmęczeni kłótniami ideologicznymi i obietnicami kolejnych socjali.
Co robią w mediach sztabowcy PiSu? - Opowiadają że wyborcy Konfederacji na pewno zagłosują na Dudę bo przecież ma podobne prawicowe poglądy (xD). Tak jakby zakładali że Bosak ugrał swój wynik na kibolach i ONRze a nie ludziach wiedzących czym jest inflacja.
Co robi Trzaskowski? - Deklaruje że weźmie udział w marszu niepodległości, jakby to było dla wyborców Hołowni i Bosaka ważniejsze od tego, że obiecuje kolejny socjal do emerytury zamiast większej kwoty wolnej od podatku.
Dlatego cała ta kampania wyborcza to kompletny kabaret i zastanawiam się nad sensownością uczestnictwa w II turze. Natomiast widać że zarówno PiS jak i PO kompletnie nie rozumieją wyborców Konfederacji, mają o nich stereotypowe wyobrażenie ale zapowiedzi udziału Trzaskowskiego czy innych polityków PO w Marszu Niepodległości to już jest szczyt komedii - to nie tylko jest oszukiwanie ludzi ale traktowanie ich jak kompletnych idiotów nie mających własnego zdania i nie pamiętających poprzedniego dnia. A PiS nie jest lepszy - ostatnio widziałem taki baner z hasłem "Duda - prezydent niskich podatków" :)
Dopisałbym drugi wniosek, że kluczowe partie nie wyczuwają mentalności młodego pokolenia i ratuje je to, że ludzie w wieku 18-30 lat to tylko ułamek wyborców.
A w szczególności PiS gdyż gdyby głosowali młodzi to Duda w odróżnieniu od Trzaskowskiego by się do niej załapał. Wprawdzie nie wiadomo na 100% bo wyniki badań jak głosowała ta grupa wiekowa są różne ale prawdopodobnie w II turze zmierzyłby się on z Bosakiem. Wydaje się, że współczesna młodzież skręca w lewo przy czym jest to raczej kawiorowo-tęczowa lewica Trzaskowskiego niż zandbergowcy czy antifowi ekstremiści natomiast młodych prawicowców przyciąga do siebie właśnie Konfederacja i tutaj PiS leży bo nie jest w stanie dotrzeć do młodzieży. Pytanie czy mu jeszcze na tym zależy bo młodzież mimo wszystko nie wygrywa jeszcze wyborów ale już w następnych może kosztować to PiS utratę władzy.
Konfederacja w dużej mierze składa się z dwóch przeważających środowisk: socjalistów i wolnościowców.
Socjaliści w Konfederacji? :) Jasne, część związana z narodowcami nie jest tak entuzjastycznie nastawiona do wolnorynkowych pomysłów Korwina ale mimo wszystko ich program nawet tej "socjalnej" części Konfederacji jest bardziej wolnorynkowy niż cała reszta.
Hołownię zostawiam w spokoju, skłaniam się ku poglądowi iż Hołownia to fałszywa flaga PO mająca pozyskać nowych wyborców. Po prostu zbyt łatwo poszła ta cała szopka z przekazaniem poparcia po pierwszej turze.
Wiele na to wskazuje ale teraz nie ma to żadnego znaczenia. Hołownia może mówić co chce ale poparcia nie idzie przekazać jak pieniędzy. Głos na Hołownię był głosem przeciwko Dudzie ale i przeciwko Trzaskowskiemu. Jakaś część wyborców Hołowni zagłosuje na Dudę, wprawdzie będzie to mniejszość ale nie aż taka mała jak może się pozornie wydawać.

Uważam że chociaż różnica głosów będzie minimalna, może nawet kilkaset to raczej moim zdaniem wygra Duda. Wprawdzie miał ponad 50% głosów negatywnych ale przeciwko Trzaskowskiemu zagłosowało ponad 70% wyborców. Trzaskowski dostanie większość głosów wyborców Hołowni ale na pewno część z nich zagłosuje na Dudę do tego myślę że mimo wszystko więcej głosów z Konfederacji uzyska Duda a do tego na Dudę może zagłosować większość wyborców Kosiniaka bo jednak są oni bardziej konserwatywni niż Trzaskowski. A jakby tego było mało jakaś część elektoratów wszystkich wyżej wymienionych zostanie w domach co w praktyce będzie oznaczało głos na Dudę. W sumie im niższa frekwencja tym większa szansa na zwycięstwo Dudy więc na miejscu PiS nie bawiłbym się w jej zwiększanie przez rozdawanie wozów strażackich bo może mieć to efekt odwrotny od zamierzonego.
No i dodam że też moim zdaniem część wyborców Dudy odpuściła sobie glosowanie w I turze i pójdzie teraz na ostateczne starcie przez co ci co mrożą szampana na klęskę PiS mogą się przeliczyć.

A swoją drogą to przypominam administracji by do jutrzejszej północy wyłączyła ankietę bo cisza wyborcza :)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Drim »

Introman24 pisze: 09 lip 2020, 20:55 Socjaliści w Konfederacji? :) Jasne, część związana z narodowcami nie jest tak entuzjastycznie nastawiona do wolnorynkowych pomysłów Korwina ale mimo wszystko ich program nawet tej "socjalnej" części Konfederacji jest bardziej wolnorynkowy niż cała reszta.
No właśnie tego jestem ciekaw. Który wektor okaże się tym dominującym. Ostatnio wybiła sprawa "państwowych sklepów spożywczych PiS" (w rzeczywistości to pomysł i lobbing Agro Unii wymierzony przeciwko sieci Lidl i Kaufland, a nie PiS, PiS to tylko podchwycił) a ja chętnie rzuciłbym takie hasło w środowisku Konfederacji i zobaczył kto kogo tam mocniej potrafi dziabnąć.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Introman24 »

Drimlajner pisze: 09 lip 2020, 22:11
Introman24 pisze: 09 lip 2020, 20:55 Socjaliści w Konfederacji? :) Jasne, część związana z narodowcami nie jest tak entuzjastycznie nastawiona do wolnorynkowych pomysłów Korwina ale mimo wszystko ich program nawet tej "socjalnej" części Konfederacji jest bardziej wolnorynkowy niż cała reszta.
No właśnie tego jestem ciekaw. Który wektor okaże się tym dominującym. Ostatnio wybiła sprawa "państwowych sklepów spożywczych PiS" (w rzeczywistości to pomysł i lobbing Agro Unii wymierzony przeciwko sieci Lidl i Kaufland, a nie PiS, PiS to tylko podchwycił) a ja chętnie rzuciłbym takie hasło w środowisku Konfederacji i zobaczył kto kogo tam mocniej potrafi dziabnąć.

Zawsze możesz wrzucić na jakiś konfederacki fanpage na Fejsie i zobaczyć :)
Ale z tego co widziałem to takie pomysły nie zyskały tam uznania aczkolwiek raczej obserwuję tą wolnościową część Konfederacji.

Swoją drogą to opolska młodzieżówka Konfederacji poparła Trzaskowskiego więc czasami liczenie na masowy przepływ wyborców konfederackich do Dudy może raczej nie nastąpić.

Ale zaraz cisza wyborcza - jak zazwyczaj nie jestem entuzjastą tak teraz się cieszę, że będzie bo takiego festiwalu hipokryzji, pustych obietnic zaprzeczania samemu sobie, robienia ludzi z idiotów i szczucia ludzi na ludzi dawno nie było.

@Coldman - pamiętaj, żeby do północy zamknąć ankietę bo ciiiiisza wyborcza ;)
Coldman jedzie na wakacje i na wybory nie idzie, więc go to nie obchodzi xD
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Luke »

Według sondaży przewaga nie będzie wielka i każdy głos będzie na wagę. Ciekawie się zaczyna.
Obrazek

Co do szczucia, to jest tak głupie, że mnie trochę bawi
https://www.youtube.com/watch?v=FDgVIxbH9iI
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Introman24 »

@Coldman jedzie na wakacje i na wybory nie idzie, więc go to nie obchodzi xD

Jak tam chcesz, najwyżej PKW będzie Cię ścigać na wakacjach :)
Luke pisze: 10 lip 2020, 18:53 Według sondaży przewaga nie będzie wielka i każdy głos będzie na wagę. Ciekawie się zaczyna.
Obrazek
Podobno jeśli chodzi o głosowanie za granicą to wyszedł kompletny bajzel i ten obrazek to potwierdza. Raczej wątpię by było to celowe fałszerstwo wyborcze tylko skutek bałaganu i pośpiechu w ambasadach. Aczkolwiek wszystkiego można się spodziewać. W tym tego że niezależnie od rezultatu wybory zostaną unieważnione z powodu protestów wyborczych.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: Drim »

Eo eo eo eo jadą bagiety zamknąć forum na amen a użytkowników powsadzać do kicia, bo nie przestrzegają ciszy wyborczej.

Nie bądź jak @Coldman bejbe, żadne wakacje tylko idź zagłosuj i wygłosuj mi Rafałka z Warszawy.
Problem w tym, że jestem za Dudą xD Cold
Awatar użytkownika
eli
Introwertyk
Posty: 79
Rejestracja: 10 maja 2020, 16:08
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w1
MBTI: INFP

Re: Introwybory prezydenckie

Post autor: eli »

Wczorajsza przyśpiewka zasłyszana nad wodą: "Kto nie wiosłuje ten za pisem hop hop hop!" 😃
U mnie na dzielni jest takie pospolite ruszenie, że na wyjazdy tylko z zaświadczeniem - trzask prask i po sprawie 😎
Bałem się zawsze i bałem się wszystkiego, ale przecież jednak niemniej szedłem w noc, w każdą noc, jeżeli tak trzeba było.
ODPOWIEDZ