Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
sonix
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:32
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: sonix »

W zasadzie rzadko się spotykam z podobnymi pytaniami, ale jak już to są podobne więc nie będę się powtarzał. Tak naprawdę to podobne teksty słyszę najszczęściej ze strony rodzicielki (tata jest bardziej intro), która często stara się mnie zagadywać co kończy się różnie (jeśli nie okazuję zbytniej radości lecą kwiatki typu: "Czemu jesteś taki naburmuszony/mrukowaty?", "Nie no, z synami nie mogę pogadać...", "Mam się nie odzywać?", "Wrócę jak będziesz w lepszym nastroju..." itd.). Na dodatek moja mama jest bezrobotna więc zawsze ktoś jest w domu, poza tym dzielę pokój z bratem, i jak tu być samotnym? Brakuje mi tego czasem...
"You laugh at me because I'm different, I laugh at you because you're all the same."
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Inno »

sonix pisze:Na dodatek moja mama jest bezrobotna więc zawsze ktoś jest w domu, poza tym dzielę pokój z bratem, i jak tu być samotnym? Brakuje mi tego czasem...
Na szczęście zawsze można być samotnym w swojej głowie. ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Akolita »

Inno pisze:
sonix pisze:Na dodatek moja mama jest bezrobotna więc zawsze ktoś jest w domu, poza tym dzielę pokój z bratem, i jak tu być samotnym? Brakuje mi tego czasem...
Na szczęście zawsze można być samotnym w swojej głowie. ^^
W zasadzie to nie wiem, dlaczego (bo na pewno miałaś dobre intencje), ale to zabrzmiało dla mnie jak kopanie leżącego. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Kamil »

sonix pisze: i jak tu być samotnym? Brakuje mi tego czasem...
zawsze można wyjść.. powłóczyć się... Nawet łażenie po zatłoczonych otwartych przestrzeniach pozwala na .. pewną samotność.. połazić można po ulicach.. parkach....

Będąc w Wa-wie zwiedzałem ją sam... co z tego, że na Starym/Nowym Mieście, Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie, Al. Ujazdowskich... jak i Parku Ujazdowskim, Łazienkach, czy Ogrodzie Saskim było dużo ludzi... byłem sam..
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Inno »

Akolita pisze:
Inno pisze:
sonix pisze:Na dodatek moja mama jest bezrobotna więc zawsze ktoś jest w domu, poza tym dzielę pokój z bratem, i jak tu być samotnym? Brakuje mi tego czasem...
Na szczęście zawsze można być samotnym w swojej głowie. ^^
W zasadzie to nie wiem, dlaczego (bo na pewno miałaś dobre intencje), ale to zabrzmiało dla mnie jak kopanie leżącego. :P
No coś ty! :lol: Miałam dobre, chciałam, że tak to ujmę, pocieszyć czy otworzyć oczy na pewne możliwości. <kop-kop> raczej nie uskuteczniam. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
sonix
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:32
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: sonix »

Inno pisze:Na szczęście zawsze można być samotnym w swojej głowie. ^^
Gdyby było inaczej to by chyba wskazywało na rozdwojenie jaźni :P
"You laugh at me because I'm different, I laugh at you because you're all the same."
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Inno »

sonix pisze:
Inno pisze:Na szczęście zawsze można być samotnym w swojej głowie. ^^
Gdyby było inaczej to by chyba wskazywało na rozdwojenie jaźni :P
Dobre! :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: higsa »

A skąd ja znam ta pytania :lol: ?
Do tego w moim przypadku dochodzi jeszcze: Co dziś taka małomówna jesteś? i Co ci jest?
Ale tak naprawdę największy problem mam z pyt. Dlaczego jesteś smutna? zadawanym zresztą rzadko kiedy trafnie. Nie mam pojęcia co wtedy odpowiadać, chociaż na ogół jestem mistrzem ciętej i krótkiej riposty.
Może ma ktoś jakąś fajną odpowiedz, taką, żeby współrozmówca się nie obraził (bo po moim: nie jestem wcale smutna następuje kilkuminutowa sprzeczka na zasadzie: jesteś smutna.-nie nie jestem, -jesteś,-nie, -tak...., a na sam koniec słyszę: ty mnie legalnie nie lubisz, i tu mi już ręce opadają).
To co pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
korsarz
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 07 cze 2009, 18:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Resko

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: korsarz »

ty mnie legalnie nie lubisz
To można kogoś nie lubić nielegalnie? :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: higsa »

no właśnie nie bardzo wiem :roll: ,ale chyba widocznie można skoro to zdanie usłyszałam już od kilku osób w zupełnie diametralnie rożnych warunkach :lol:
kacz0r
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 01 lis 2009, 11:25
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: kacz0r »

Najczęściej "Co nic nie mówisz?", w zasadzie wtedy odwracam się w drugą stronę i nic nie odpowiadam. Zazwyczaj jestem zamyślony i nie wiem co odpowiedzieć :P.
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: makaj »

- Co tam?
- Z czym?
- Kurde, nie można się z Tobą dogadać
;p
dream is destiny
Awatar użytkownika
Scania
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 03 sie 2009, 22:44
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Scania »

Mamy podobne "problemy".
Najbardziej znienawidzone to "czemu nic nie mówisz?". Rzygać mi się chce, jak to słyszę. Albo "co taka smutna jesteś?". Często odpowiadam dopiero po kilku sekundach, jak do mnie dotrze, że ktoś w ogóle do mnie mówi... albo nie odpowiadam - i tak wszyscy uważają, że jestem nienormalna, whatever :lol:
Nie można zabić kogoś, kto nie ma życia...
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: Inno »

Scania pisze:Często odpowiadam dopiero po kilku sekundach, jak do mnie dotrze, że ktoś w ogóle do mnie mówi... albo nie odpowiadam - i tak wszyscy uważają, że jestem nienormalna, whatever :lol:
Ja nierzadko kiedy jestem w towarzystwie i ludzie rozmawiają, zamyślam się i odpływam, wiec kiedy ktoś zwraca się bezpośrednio do mnie, często nie słyszę lub nie kojarzę, że to ja mam zareagować. Nie lubię tego, bo może zostać zinterpretowane jako olewcze i niegrzeczne.
Obrazek
im1986
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2010, 13:09
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie pytania ekstrawertykow Was wnerwiaja?

Post autor: im1986 »

zdecydowanie TOP:
1. co tak nic nie mówisz?
2. to co mi jeszcze powiesz ciekawego?
3. o czym pogadamy?
pozdro dla wszystkich zadających te wspaniałe pytania extra:P
ODPOWIEDZ