Usłyszana wypowiedź, którą wciąż pamiętasz, mimo upływu lat.

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Usłyszana wypowiedź, którą wciąż pamiętasz, mimo upływu lat.

Post autor: romanka »

Proszę tu wpisywać wypowiedzi, które usłyszeliście dawno temu i wciąż pamiętacie. I waszym zdaniem teksty te mimo upływu lat, nic nie straciły na swojej trafności.
Dawno temu, w mojej pierwszej pracy, miałam okazje słyszeć rozmowę dwóch pracowników (kobiety i mężczyzny). Facet mówi: pani to chyba jest mężatką? Kobieta: Taaak? Nie, a dlaczego pan tak sądzi? Odpowiada facet: bo pani jest tak wiecznie sfrustrowana życiem.
Potem miałam okazję spotykać mężatki, które często były rozczarowane i sfrustrowane swoim życiem.
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Usłyszana wypowiedź, którą wciąż pamiętasz, mimo upływu lat.

Post autor: Luke »

Do dziś pamiętam cytat z bajki za dzieciaka.

Nie ma sensu denerwować się czymś, na co nie ma się żadnego wpływu. ~Król Szamanów
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Usłyszana wypowiedź, którą wciąż pamiętasz, mimo upływu lat.

Post autor: Nathas »

romanka pisze: 06 sie 2020, 13:44 Dawno temu, w mojej pierwszej pracy, miałam okazje słyszeć rozmowę dwóch pracowników (kobiety i mężczyzny). Facet mówi: pani to chyba jest mężatką? Kobieta: Taaak? Nie, a dlaczego pan tak sądzi? Odpowiada facet: bo pani jest tak wiecznie sfrustrowana życiem.
Potem miałam okazję spotykać mężatki, które często były rozczarowane i sfrustrowane swoim życiem.
Taa, logika na poziomie dowcipu:
Młoda kobieta idzie na zakupy do supermarketu. Podchodzi do kasy i wykłada na taśmę mydło, butelkę wina i banana.
Kasjer przygląda się zakupom, potem kobiecie, uśmiecha się i mówi:
- Pani to chyba singielka?
Dziewczyna uśmiecha się nieśmiało i mówi:
- Tak, a jak pan zgadł?
- Bo jest pani w ch... brzydka.

(Sam pewnie spytałbym współpracownicy czy to pms, ale to oczywiste - w końcu jestem chamem)
:troll:
Potem miałam okazję spotykać mężatki, które często były rozczarowane i sfrustrowane swoim życiem.
Gratuluję i zazdraszczam udanego i szczęśliwego życia zatem. Szczerze.
A żeby nie było, że offtop to..
Proszę tu wpisywać wypowiedzi, które usłyszeliście dawno temu i wciąż pamiętacie. I waszym zdaniem teksty te mimo upływu lat, nic nie straciły na swojej trafności.
..moja babcia sypała mądrościami, które ostatnio często mi się przypominają i je przywołuję. Może przytoczę jedną z nich - otóż, lubiła sobie ona porządnie ulżyć wypuszczając na świat przeciągłego i głośnego pierda, po czym zwykła mówić 'gdyby nie ten dech to by człowiek zdechł'.
Zaiste mądrość to ponadczasowa i pewnie niejedną Wam jeszcze przytoczę, gdy mi się przypomni.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Usłyszana wypowiedź, którą wciąż pamiętasz, mimo upływu lat.

Post autor: romanka »

Dawno temu w rozmowie ze znajomymi, usłyszałam dwa stwierdzenia, które zadziwiły mnie swoją mądrością. I to tak bardzo, że aż nie zapytałam czy to gdzieś wyczytali, a może to ich obserwacje. Nie udało mi się też ustalić, aby były to cytaty z literatury. Podaję:
"Życie nie lubi szczęśliwych"
"Jest się szczęśliwym dopóki nie wiadomo, że można żyć inaczej"
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Usłyszana wypowiedź, którą wciąż pamiętasz, mimo upływu lat.

Post autor: Violaine »

Nathas pisze: 15 sie 2020, 21:03 'gdyby nie ten dech to by człowiek zdechł'.
Moja babcia także uderzała z tym tekstem! Plus nieśmiertelnik podrzucany podczas niedzielnych obiadów, gdy komuś zdarzyło się niefortunne beknięcie: "lepiej górą niż dołem, bo bez smrodu". I klasyczna porada zdrowotna dla młodych wnuczek mających bóle menstruacyjne: "przejdzie ci po pierwszym dziecku", ewentualnie "przekwit jest gorszy, wnusiu". Wery fakin sajentifik. :mrgreen:

Ze studiów pamiętam też okrutny dowcip, który rozpowiadał między wydziałami jeden z naszych wątpliwej jakości kolegów:
- Dlaczego kobiety używają perfum i się malują?
- Bo są brzydkie i śmierdzą.
Siłą rzeczy ów kolega był osobą rzadko zapraszaną na studenckie imprezy...
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Usłyszana wypowiedź, którą wciąż pamiętasz, mimo upływu lat.

Post autor: ErnestPompka »

Będąc nastolatkiem, pewnego dnia beztrosko jechałem sobie na rowerze i wymusiłem pierwszeństwo na kierowcy osobówki.

Nie pamiętam dokładnie jak doszło do wymiany zdań, między mną a tym kierowcą. Ale do dziś pamiętam co mi powiedział, zupełnie spokojnie:

Pamiętaj ty też kiedyś będziesz kierowcą.
i tak się nie dogadamy
ODPOWIEDZ