Pandemia SARS-CoV-2

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 409
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: intbrun »

Introman24 pisze: 26 mar 2021, 23:00 Tak też się żyje na zachodzie:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Premie ... 77547.html
No właśnie, na zachodzie policja zajmuje sie tym , tak jak każdym innym obywatelem. W PL od razu zapudrowane i uwaga przekierowana na coś innego.
Ludzie są tacy sami wszędzie, na zachodzie może bardziej udają że się stosują ale to też jest udawanie więc nie uważam, żeby Polacy byli jacyś gorsi od reszty świata.
Na drogach też udają że jeżdżą bardziej przepisowo i udają, że nie wyprzedają na trzeciego.

NIkt nie powiedział, że jesteśmy gorsi od reszty świata, to Ty ubierasz to w takie słowa. Ale juz samo sformułwanie tego w taki sposób pokazuje właśnie, że mamy jakieś kompleksy. W tym akurat bardzo różnimy sie od innych. Na siłę próbujemy im i sobie udowodnić że nie jesteśmy gorsi, co znaczy że za takich się uważamy. Anarchia nie sprzyja zmianie sposobu myślenia i dowartościowuje tylko doraźnie.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Introman24 »

intbrun pisze: 27 mar 2021, 0:09 No właśnie, na zachodzie policja zajmuje sie tym , tak jak każdym innym obywatelem. W PL od razu zapudrowane i uwaga przekierowana na coś innego.
Zajmie się albo nie zajmie ale to nie jest najważniejsze w tym przypadku. Bardziej chciałem pokazać, że to nie jest tak, że Polacy są jakimiś upośledzonymi anarchistami co nie potrafią jakiś prostych zasad przestrzegać a poza Polską to jest cudownie i wszyscy grzecznie przestrzegają restrykcji tylko skąd tam tyle zakażeń? Polacy roznoszą? Czy może miejscowi sami też kombinują jak obejść restrykcje? Chyba jednak to drugie.

A co do premier Norwegii to dla mnie ta sytuacja jest kolejnym dowodem, że restrykcje nie mają sensu bo nawet ci je wprowadzający ich nie przestrzegają więc mogę postawić tezę, że żądają za dużo od ludzi i chcą czegoś co jest praktycznie niewykonalne.

A po drugie - ważniejsze - fakt, że politycy czy to polscy czy zagraniczni łamią narzucane przez siebie restrykcje pokazuje że covid nie jest tak śmiertelną i groźną chorobą jak straszą w mediach bo w przeciwnej sytuacji politycy którzy mają lepszy dostęp do badań i raporty niedostępne dla zwykłego Kowalskiego pozamykaliby się w bunkrach, nie w głowie byłby imprezy czy zagraniczne wyjazdy a do tego zaszczepiliby się w pierwszej kolejności. Ale postępują inaczej a to oznacza że prawdopodobnie zdają sobie sprawę, że aż takiego zagrożenia nie ma.
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: tonerek »

Introman24 pisze: 28 mar 2021, 12:10 A po drugie - ważniejsze - fakt, że politycy czy to polscy czy zagraniczni łamią narzucane przez siebie restrykcje pokazuje że covid nie jest tak śmiertelną i groźną chorobą jak straszą w mediach bo w przeciwnej sytuacji politycy którzy mają lepszy dostęp do badań i raporty niedostępne dla zwykłego Kowalskiego pozamykaliby się w bunkrach, nie w głowie byłby imprezy czy zagraniczne wyjazdy a do tego zaszczepiliby się w pierwszej kolejności. Ale postępują inaczej a to oznacza że prawdopodobnie zdają sobie sprawę, że aż takiego zagrożenia nie ma.
Gdzieś słyszałem że większość modeli matematycznych którymi rząd się posługuje nie sprawdza się w rzeczywistości. A jeszcze jakieś pół roku temu że dane do jednego z tych modeli dostarcza jakiś 19-letni pasjonat.
Moim zdaniem myślenie że politycy wiedzą więcej nie jest prawdą. Po prostu działają reaktywnie - więcej przypadków, większe obostrzenia.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Introman24 »

Jak tam, przestraszyliście się trzeciej fali i zostaliście w domach na Wielkanoc? Jeśli tak, to patrzcie co się wyrabia na zachodzie:
https://www.wykop.pl/link/6041189/parys ... -dla-elit/

Jak widać członkowie rządów nie boją się wirusa mimo tego, że każą ludziom siedzieć jak szczury w domach i nosić maskę na dworze, Francja ma trzeci lockdown a oni sami bawią się w najlepsze. Cóż, przynajmniej dzięki temu gospodarka może całkowicie nie padła. Ale szkoda że nie pozwalają ludziom robić tego samego co oni robią.

Bo wariactwo za granicą to jest jeszcze większe niż w Polsce:
https://www.wykop.pl/link/6040937/w-opa ... -maseczce/
U nas choć łaskawie pozwolili nam zdjąć maskę na plaży.

I kto by pomyślał, że w Rosji będzie więcej wolności niż na zachodzie:
https://www.youtube.com/watch?v=GUDtz__r2ts

A w demokratycznej Belgii policja polewa armatkami wodnymi ludzi odpoczywających w parku. Oczywiście to wszystko dla naszego dobra. Tylko że w Rosji jakoś krzywa sama się wypłaszcza co pewnie nie ma nic wspólnego z tym, że akurat kończy się sezon grypowy. Więc pewnie niedługo pewnie zakażenia polecą w dół i będą twierdzić, że to zasługa lockodwnu ale tak naprawdę dlatego że po prostu bardzo dużo osób przechorowało, trochę się zaszczepiło i gdybyśmy nic nie zrobili byłoby to samo.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Myślałem, że pan Iwan nie powie nic mądrego a tu proszę, jakie ładne podsumowanie. Wszyscy zmierzamy do destrukcji. Na wschodzie bez zmian, co można przetłumaczyć - są ważniejsze problemy niż wasz koronawirus.

Amerykańskie psy zaczęły szczekać to trzeba zrobić pokazówkę.

https://vimeo.com/532666338
https://vimeo.com/532667296
https://vimeo.com/532668006
https://vimeo.com/532669694

Wielkanoc minęła w oparach absurdu, bo kuzynki #strajkkobiet a rodzice kuzynek #pis. Na Okęciu nastroje takie sobie, bo skąd tu mieć humor jak odlatuje 1 samolot na 100 z tych które latały przed pandemią. Tu co drugi żyje z lotniska. Pomysł Baranowa już chyba kompletnie upadł i ani be, ani me, cała poduszka finansowa państwa poszła na tarcze i inne takie różne zapomogi.

Mojej aluzji o PiS będącym najbardziej UE entuzjastyczną partią nikt przy wielkanocnym stole nie zrozumiał. Gdy czytacie moje posty zastanawiając się co ten drim znowu, to chciałbym rzec: nie jesteście sami. Pamiętacie dylemat za czy przeciwko Euro? Bo jak tak dalej pójdzie to sami zaczniemy płacić w euro nie oglądając się na to czy rząd sobie tego życzy, czy też nie. Bo kurs wymiany z miesiąca na miesiąc słabnie.

Naród wspak.

Co ważniejsze szorty:
Wskaźnik zastępowalności pokoleń spadł do 1.44 (ciekawy skutek uboczny inflacji). Kaczyński podobno zwrócił uwagę Ziobrze aby zszedł tak z tych LGBT (czyżby sumienie gryzło na starość starą samotną literkę G). UE wypłaciła nam pierwszą transzę pożyczki w wysokości 11 miliardów (toć grajdołek może jeszcze trochę pofunkcjonować).
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

A teraz serio.

Oczekiwana długość życia dla Polski to 75 lat, Francja i Niemcy 78 lat, a Rosja 65 lat. No i tutaj jak na dłoni widać gdzie leżą priorytety rządu, bo to od początku była retoryka "chrońmy starszych" - zamykamy przedszkola żeby dzieci nie roznosiły wirusa do dziadków itp itd. To również tłumaczy dlaczego Rosja nie szczepi swoich obywateli a Sputnik V jest prawie w całości produktem nastawionym na eksport, względnie usługą świadczoną turystom.

Bo pojawiło się w ostatnich miesiącach coś takiego jak turystyka szczepienna, pewne osoby latają do Moskwy zaszczepić się przeciwko CoV (odkryto min. wzmożony ruch z Italii).

No nic to, istnieją zalety i wady życia w państwie które niezbyt się przejmuje dobrostanem własnych obywateli. Ja mówiłem, że Polska powinna pójść trochę tym tropem i obciąć emerytury, ale rozumiem to dość ekstrawagancki postulat w takim jak nasz kraju.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Introman24 »

Drimlajner pisze: 06 kwie 2021, 23:26 Myślałem, że pan Iwan nie powie nic mądrego a tu proszę, jakie ładne podsumowanie. Wszyscy zmierzamy do destrukcji. Na wschodzie bez zmian, co można przetłumaczyć - są ważniejsze problemy niż wasz koronawirus.
Iwan to akurat trochę odpływa w swoich teoriach ale ciekawsze jest to co pokazuje z Rosji. A według mnie obecnie Rosja ma całkiem dobre podejście do wirusa. Nie da się tego już zwalczyć więc otwieramy gospodarkę, życie toczy się dalej a jak ktoś się boi to niech nosi maskę i izoluje się od świata. A jeśli ktoś nie boi i chce imprezować to żadna policja może poza północnokoreańską wszystkich nie wyłapie. Według mnie powinniśmy przyjąć takie podejście - otwarcie gospodarki, maski jako zalecenie a nie obowiązek.
To również tłumaczy dlaczego Rosja nie szczepi swoich obywateli a Sputnik V jest prawie w całości produktem nastawionym na eksport, względnie usługą świadczoną turystom.
Rosja i Chiny wymyśliły sobie taki sposób na kupowanie sojuszników poprzez zrobienie ze swoich szczepionek towaru eksportowego, zwłaszcza do krajów biedniejszych, których nie stać na Pfizery i inne. Albo do takich zdeterminowanych jak Węgry. Chyba własnie dzisiaj Węgry mają najwięcej zaszczepionych mieszkańców w całej UE ale nie byłoby tego gdyby nie chińskie i rosyjskie szczepionki. Inna sprawa że sami Rosjanie są wkurzeni na takie rozdawanie szczepionek za granicę ale na wkurzeniu się pewnie skończy. A Sputników na zachodzie może być więcej bo agencja leków UE pracuje nad zatwierdzeniem Sputnika i jest dość prawdopodobne że zostanie on dopuszczony do użycia.
Bo pojawiło się w ostatnich miesiącach coś takiego jak turystyka szczepienna, pewne osoby latają do Moskwy zaszczepić się przeciwko CoV (odkryto min. wzmożony ruch z Italii).
Cóż, niektórzy chcą się zaszczepić i to robią. Słyszałem że Dubaj i Serbia też udostępniają szczepionki zagranicznym turystom medycznym, w tym drugim przypadku są to chińskie i rosyjskie ale w Emiratach to można też zaszczepić się Pfizerem. Swoją drogą Serbia też poradziła sobie ze szczepieniami lepiej niż większość krajów UE.
Ja mówiłem, że Polska powinna pójść trochę tym tropem i obciąć emerytury, ale rozumiem to dość ekstrawagancki postulat w takim jak nasz kraju
.

Problem w tym, że gdyby zacząć obniżać emerytury to wielu emerytów którzy i teraz ledwo ciągną wylądowałoby pod mostem z biedy. Więc zostawiłbym ich w spokoju, zamiast tego trzeba byłoby zrobić przegląd rządowych wydatków i likwidować te niepotrzebne (np. 2 miliardy na tubę propagandową).

Włochy znów się buntują:
https://wiadomosci.wp.pl/wlochy-restaur ... 355680448g
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Introman24 pisze: 07 kwie 2021, 22:26 Iwan to akurat trochę odpływa w swoich teoriach ale ciekawsze jest to co pokazuje z Rosji. A według mnie obecnie Rosja ma całkiem dobre podejście do wirusa. Nie da się tego już zwalczyć więc otwieramy gospodarkę, życie toczy się dalej a jak ktoś się boi to niech nosi maskę i izoluje się od świata. A jeśli ktoś nie boi i chce imprezować to żadna policja może poza północnokoreańską wszystkich nie wyłapie. Według mnie powinniśmy przyjąć takie podejście - otwarcie gospodarki, maski jako zalecenie a nie obowiązek.
No Rosja to wgl. ma w pytę podejście do wirusów. Nikogo tam nie interesuje np. taki wzrost zakażeń na HIV. :ok:

Image
Introman24 pisze: 07 kwie 2021, 22:26 Rosja i Chiny wymyśliły sobie taki sposób na kupowanie sojuszników poprzez zrobienie ze swoich szczepionek towaru eksportowego, zwłaszcza do krajów biedniejszych, których nie stać na Pfizery i inne. Albo do takich zdeterminowanych jak Węgry. Chyba własnie dzisiaj Węgry mają najwięcej zaszczepionych mieszkańców w całej UE ale nie byłoby tego gdyby nie chińskie i rosyjskie szczepionki. Inna sprawa że sami Rosjanie są wkurzeni na takie rozdawanie szczepionek za granicę ale na wkurzeniu się pewnie skończy. A Sputników na zachodzie może być więcej bo agencja leków UE pracuje nad zatwierdzeniem Sputnika i jest dość prawdopodobne że zostanie on dopuszczony do użycia.
Wprowadzenie do obrotu leków niezatwierdzonych przez EMA? Grubo.
Nie, nie będzie więcej Sputników. Dziś przetrzepaliśmy transport na Słowację i okazało się, że w każdej fiolce jest co innego. To dyskwalifikuje. Kontrola jakości jest podstawą w kontaktach biznesowych z Federacją Rosyjską.

A Pfizer, wszystko wskazuje na to, że zaoferowaliśmy zbyt niską cenę i dostawy do USA mają priorytet. Prawo pierwokupu poszło się ebać.
Wołam @patha bo rozważaliśmy cenę i co z tego jak my damy 20USD za dawkę skoro Izrael i Arabowie dadzą 30USD. Rynek sprzedającego.

Mówiłem, szczepionka to broń i nikt nikomu nie będzie dawał taryfy ulgowej.
Introman24 pisze: 07 kwie 2021, 22:26 Cóż, niektórzy chcą się zaszczepić i to robią. Słyszałem że Dubaj i Serbia też udostępniają szczepionki zagranicznym turystom medycznym, w tym drugim przypadku są to chińskie i rosyjskie ale w Emiratach to można też zaszczepić się Pfizerem. Swoją drogą Serbia też poradziła sobie ze szczepieniami lepiej niż większość krajów UE.
Przestrzegliśmy Serbię przed produktem rosyjskim ale cóż, to nie jest kraj wewnątrzwspólnotowy. Mogą robić co im się rzewnie podoba. Tutaj czytam, że planują do końca roku postawić fabrykę no i dobra, może mają jakieś ukryte talenty w produkcji szczepionek choć w to akurat wątpię.
Introman24 pisze: 07 kwie 2021, 22:26 Problem w tym, że gdyby zacząć obniżać emerytury to wielu emerytów którzy i teraz ledwo ciągną wylądowałoby pod mostem z biedy. Więc zostawiłbym ich w spokoju, zamiast tego trzeba byłoby zrobić przegląd rządowych wydatków i likwidować te niepotrzebne (np. 2 miliardy na tubę propagandową).
Tuba propagandowa im powie, że to wszystko wina Niemców albo LGBT. Będzie im lżej umierać. My i tak, jako aparat państwowy jesteśmy w kiepskim miejscu.
Żartuje, TVP powinno wylecieć z powrotem na giełdę zaraz po obcięciu emerytur.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Introman24 »

Drimlajner pisze: 07 kwie 2021, 23:38 No Rosja to wgl. ma w pytę podejście do wirusów. Nikogo tam nie interesuje np. taki wzrost zakażeń na HIV. :ok:
Na tej mapce Rosja ma taki sam kolor jak Polska więc nie wiem co ma udowodnić.

Natomiast ja osobiście uważam, że takie podejście jak w Rosji czy na Białorusi do wirusa jest chyba w tej chwili najlepsze. On zostanie z nami na stałe i trzeba nauczyć się z tym żyć. Tak samo jak żyliśmy w czasach pandemii HIV. Jakoś wcześniej media nie informowały o ilości wykrytych przypadków HIV, grypy, nowotworów. Gdyby je podawać to byłaby panika podobna jak do obecnej. Więc musimy nauczyć się z tym żyć bez lockdownów i tego typu pomysłów.

Ktoś może powiedzieć - ale mamy szczepionki. Mamy ale mamy też mutację brazylijską która atakuje ozdrowieńców i może być też zagrożeniem dla obecnych szczepionek. Już wspominają, że jesienią trzeba będzie podawać trzecią dawkę, głównie z powodu nowych mutacji. Więc pojawienie się jakiejś mutacji na które szczepionka nie działa nie jest takie niemożliwe. Ciekawe co te wielkie autorytety powiedzą jak zaszczepieni zaczną na jesieni chorować. Nie mówię że tak będzie na 100% ale wydaje mi się to dość prawdopodobne. Jeśli nie wynajdziemy jakiegoś leku (może dlatego teraz w końcu zaczęli badać amantadynę) to może być naprawdę kiepsko i czwarty lockdown na jesieni. Albo zaczniemy się wzorować na Florydzie lub Teksasie.
Wprowadzenie do obrotu leków niezatwierdzonych przez EMA? Grubo.
Nie, nie będzie więcej Sputników. Dziś przetrzepaliśmy transport na Słowację i okazało się, że w każdej fiolce jest co innego. To dyskwalifikuje. Kontrola jakości jest podstawą w kontaktach biznesowych z Federacją Rosyjską.
Dziwne że Rosja dopuściła się takiej wpadki. Ktoś chyba za to pojedzie na Sybir. No ale jednak Niemcy poważnie negocjują zakup Sputnika a nawet Bawaria niezależnie od rządu centralnego, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale na pewno ta akcja na Słowacji w tym Rosji nie pomoże.
A Pfizer, wszystko wskazuje na to, że zaoferowaliśmy zbyt niską cenę i dostawy do USA mają priorytet. Prawo pierwokupu poszło się ebać.
Wołam @patha bo rozważaliśmy cenę i co z tego jak my damy 20USD za dawkę skoro Izrael i Arabowie dadzą 30USD. Rynek sprzedającego.
No niestety, tak wyszło i każdy mógł się tego spodziewać. UE nie chciała wydać za dużo bo skąd wtedy wziąć pieniądze na walkę z globalnym ociepleniem i o prawa LGBT? Tak swoją drogą szkoda że nie posłuchano Korwina który zaproponował by wprowadzić opłaty za przeskoczenie kolejki przy szczepieniu, by bogatsi mogli się szczepić szybciej ale musieli za to zapłacić. Gdyby taki system wprowadzić w UE albo chociaż w Polsce moglibyśmy dzięki temu zapłacić więcej i mieć więcej szczepionek no i szybciej chętni by się zaszczepili.
Żartuje, TVP powinno wylecieć z powrotem na giełdę zaraz po obcięciu emerytur.
Skąd takie zacięcie na emerytury? Jeśli chodzi o obcięcie emerytur to dobrym pomysłem byłoby wycofanie się z 13 i 14 emerytury ale nie redukowałbym ich normalnych stawek. Naprawdę państwo mogłoby zaoszczędzić na innych wydatkach.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 388
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: patha »

Ja chciałbym tylko ogłosić, że ja już się coronovirusem nie zajmuję, bo mam już tego wszystkiego (chaosu informacyjnego) po dziurki w nosie. Nie ma żadnych wiarygodnych statystyk na których można by bazować, wszystko się ciągle zmienia.
A jak się pojawi mutacja z tak zmienionym białkiem S, że obecne szczepionki nie będą działać, to dopiero będzie cyrk...do końca świata.

Kibicuję już tylko jedynie doktorowi Bodnarowi:

Drimlajner pisze:A Pfizer, wszystko wskazuje na to, że zaoferowaliśmy zbyt niską cenę i dostawy do USA mają priorytet. Prawo pierwokupu poszło się ebać.
A przecież pisałem, że Pfizer to skur****syny.
A ,że olali UE to pokazuje jaką UE ma "siłę". Moim zdaniem po tym kryzysie polskie elity powinny poważnie przemyśleć na ile trwanie w UE ma sens na dłuższą metę i zacząć budować jakieś scenariusze alternatywne...
No Rosja to wgl. ma w pytę podejście do wirusów. Nikogo tam nie interesuje np. taki wzrost zakażeń na HIV.
Na tej mapce Polska ma taki sam kolor i tu też nikogo to nie obchodziło. :mrgreen:

Cóż, Rosjanie mają specyficzne podejście do życia. Czy Rosjanie kierują się rozsądkiem, czy ignorancją niebezpieczeństwa, trudno powiedzieć. Na pewno ludzi z zachodu bardziej boją się śmierci. Natomiast jakie są koszty takiej swobody, trudno porównywać ze względu na niską jakośc statystyk, ale można się przyjrzeć liczbie dodatkowych zgonów za rok 2020 : https://www.themoscowtimes.com/2021/02/ ... ier-a72981

Najlepszym wskaźnikiem tego jak rządy radzą sobie a pandemie jest moim zdaniem wskaźnik % dodatkowych zgonów (w stosunku do liczby zgonów z lat poprzednich) , bo ta statystyka kłamie najmniej, a po drugie bierze pod uwagę nie tylko zgony ludzi bezposrednio na covid, ale także na zapaść słuzby zdrowia:
https://ec.europa.eu/eurostat/statistic ... statistics

Europejski rekord padł w listopadzie 2020 r. i należy do Polski, w tym miesiącu było 96% więcej zgonów niż rok wcześniej.
Wielkanoc minęła w oparach absurdu, bo kuzynki #strajkkobiet a rodzice kuzynek #pis.
Oho, ale ja bym się dopiero zaczął niepokoić gdyby było na odwrót.
Amerykańskie psy zaczęły szczekać to trzeba zrobić pokazówkę.
(...)
Jak te czasy się zmieniły - jeszcze kilkadziesiąt/naście lat temu trzeba było zatrudniać specjalnych szpionów, żeby mieć informacje o ruchach wojska.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2021, 1:34 przez patha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Introman24 pisze: 09 kwie 2021, 22:20 Na tej mapce Rosja ma taki sam kolor jak Polska więc nie wiem co ma udowodnić.
Lubisz porównywać różne kraje to może teraz sobie porównaj taką Francję, Italię, o Afryka jaka ładna zielona, USA i Indie, albo Chiny... do Rosji.
Introman24 pisze: 09 kwie 2021, 22:20 Natomiast ja osobiście uważam, że takie podejście jak w Rosji czy na Białorusi do wirusa jest chyba w tej chwili najlepsze. On zostanie z nami na stałe i trzeba nauczyć się z tym żyć. Tak samo jak żyliśmy w czasach pandemii HIV. Jakoś wcześniej media nie informowały o ilości wykrytych przypadków HIV, grypy, nowotworów. Gdyby je podawać to byłaby panika podobna jak do obecnej. Więc musimy nauczyć się z tym żyć bez lockdownów i tego typu pomysłów.
W czasie epidemii HIV, Europa poszła mocno w w kierunku BHP i igieł jednorazowych, w krajach Bloku Wschodniego takich kroków nie zrobiono. Na Białorusi, na Ukrainie, w Rosji nadal dopuszcza się możliwość stosowania igieł wielokrotnego użytku. Tam życie ludzkie jest tanie, niewarte nowej igły za 2 euro.

Daleki jestem od pochwał dla obecnych lockdownów, w gruncie rzeczy HIV jest o wiele groźniejszą chorobą od CoV. Nie mniej, byłbym daleki od stawiania Rosji i Białorusi za wzór, mam swoje własne autorskie pomysły które są owszem ekstrawaganckie, ale dalekie od darwinizmu społecznego.
Introman24 pisze: 09 kwie 2021, 22:20 Ktoś może powiedzieć - ale mamy szczepionki. Mamy ale mamy też mutację brazylijską która atakuje ozdrowieńców i może być też zagrożeniem dla obecnych szczepionek. Już wspominają, że jesienią trzeba będzie podawać trzecią dawkę, głównie z powodu nowych mutacji. Więc pojawienie się jakiejś mutacji na które szczepionka nie działa nie jest takie niemożliwe. Ciekawe co te wielkie autorytety powiedzą jak zaszczepieni zaczną na jesieni chorować. Nie mówię że tak będzie na 100% ale wydaje mi się to dość prawdopodobne. Jeśli nie wynajdziemy jakiegoś leku (może dlatego teraz w końcu zaczęli badać amantadynę) to może być naprawdę kiepsko i czwarty lockdown na jesieni. Albo zaczniemy się wzorować na Florydzie lub Teksasie.
Pojawiają się nawet pogłoski o 4 fali która ma nadejść gdzieś na przełomie 2021/2022. Niektórzy nawet planują przyspieszone wybory do Sejmu RP.
Introman24 pisze: 09 kwie 2021, 22:20 Dziwne że Rosja dopuściła się takiej wpadki.
Rosja zrobiła dokładnie to samo co rok temu, kiedy ECDC w Sztokholmie poprosiło ich o pełną dokumentację i partię próbną szczepionek zgodną z dokumentacją. Rosja odmówiła i Sputnik V spadł na sam dół tabelki "potencjalne szczepionki".
Introman24 pisze: 09 kwie 2021, 22:20 Ktoś chyba za to pojedzie na Sybir.
Nikogo to nie obchodzi. To czy Federacja Rosyjska robi to umyślnie, czy im ktoś tam na taśmach produkcyjnych podmienia fiolki aby potem sprzedać to na czarnym rynku to już jest ich wewnętrzny problem. My zamawiamy konkretny produkt i ten produkt ma zostać dostarczony w 100% zgodny z zamówieniem.
Introman24 pisze: 09 kwie 2021, 22:20 No ale jednak Niemcy poważnie negocjują zakup Sputnika a nawet Bawaria niezależnie od rządu centralnego, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale na pewno ta akcja na Słowacji w tym Rosji nie pomoże.
Nie szczepionki tylko licencji na szczepionkę. Bawaria chce to produkować. To ma sens, to co Rosjanie partaczą my zrobimy 100x lepiej.
Introman24 pisze: 09 kwie 2021, 22:20 No niestety, tak wyszło i każdy mógł się tego spodziewać. UE nie chciała wydać za dużo bo skąd wtedy wziąć pieniądze na walkę z globalnym ociepleniem i o prawa LGBT?
Nie znam żadnego europejskiego funduszu odnoście wspierania LGBT, a co zaś się tyczy Funduszu Transformacji Energetycznej to racja, tutaj nie powinno być żadnych zapomóg tylko sankcje, w trybie najlepiej natychmiastowym.
Introman24 pisze: 09 kwie 2021, 22:20 Tak swoją drogą szkoda że nie posłuchano Korwina który zaproponował by wprowadzić opłaty za przeskoczenie kolejki przy szczepieniu, by bogatsi mogli się szczepić szybciej ale musieli za to zapłacić. Gdyby taki system wprowadzić w UE albo chociaż w Polsce moglibyśmy dzięki temu zapłacić więcej i mieć więcej szczepionek no i szybciej chętni by się zaszczepili.
Decyzja o opacie za szczepienia to decyzja poszczególnego państwa członkowskiego. Nie wszystkie państwa członkowskie wprowadziły nieodpłatne szczepienia. Polska jest rządzona w myśl transferów od biedniejszych do bogatszych, toteż mnie nie dziwi dlaczego wybrano taki a nie inny sposób rozliczania szczepień.
Introman24 pisze: 09 kwie 2021, 22:20 Skąd takie zacięcie na emerytury? Jeśli chodzi o obcięcie emerytur to dobrym pomysłem byłoby wycofanie się z 13 i 14 emerytury ale nie redukowałbym ich normalnych stawek. Naprawdę państwo mogłoby zaoszczędzić na innych wydatkach.
Za 2019 wypłacono 13 emerytur, za 2020 planują wypłacić 13 i 14 emeryturę...
to za 2021 powinni wypłacić 9 emerytur albo ja powinienem zapłacić w grudniu 13, 14 i 15 ZUS. Całą moją grudniową pensję powinni zabrać i przeznaczyć na wypłatę emerytur. Tylko, że to i tak się nie zbilansuje bo liczba osób w wieku produkcyjnym spada a pobierających świadczenia emerytalne wzrasta. Emerytury i renty to kwoty rzędu 200 - 300 miliardów rocznie, powodzenia w łataniu tych dziur oszczędnościami na TVP.
patha pisze: 09 kwie 2021, 23:27 Najlepszym wskaźnikiem tego jak rządy radzą sobie a pandemie jest moim zdaniem wskaźnik % dodatkowych zgonów (w stosunku do liczby zgonów z lat poprzednich) , bo ta statystyka kłamie najmniej, a po drugie bierze pod uwagę nie tylko zgony ludzi bezposrednio na covid, ale także na zapaść słuzby zdrowia:
https://ec.europa.eu/eurostat/statistic ... statistics

Europejski rekord padł w listopadzie 2020 r. i należy do Polski, w tym miesiącu było 96% więcej zgonów niż rok wcześniej.
No i to jest najświętsza prawda, również kieruje się tym wskaźnikiem. Dodatkowo można wskazać zgony z powodu niewydolnej służby zdrowia, bo odejmując liczbę zgonów r/r i liczbę zgonów na CoV podawaną przez ministerstwo widać tych wszystkich co to a to karetka nie zdążyła, a to operacją się nie odbyła.
patha pisze: 09 kwie 2021, 23:27 Jak te czasy się zmieniły - jeszcze kilkadziesiąt/naście lat temu trzeba było zatrudniać specjalnych szpionów, żeby mieć informacje o ruchach wojska.
Ej, teatrzyk vel pokazówkę zawsze robisz tak aby widzieli i się przestraszyli. Pewnie połowę zdjęć to samo FSB wrzuciło na TikToka.
patha pisze: 09 kwie 2021, 23:27 A ,że olali UE to pokazuje jaką UE ma "siłę". Moim zdaniem po tym kryzysie polskie elity powinny poważnie przemyśleć na ile trwanie w UE ma sens na dłuższą metę i zacząć budować jakieś scenariusze alternatywne...
Aż sobie pójdę zaparzyć herbatki z wrażenia, tylko czy Polak umie lepiej zaparzyć herbatkę od Anglika (tak, to aluzja Polexit vs Brexit).
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 388
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: patha »

Drimlajner pisze: 09 kwie 2021, 23:48
patha pisze: 09 kwie 2021, 23:27 A ,że olali UE to pokazuje jaką UE ma "siłę". Moim zdaniem po tym kryzysie polskie elity powinny poważnie przemyśleć na ile trwanie w UE ma sens na dłuższą metę i zacząć budować jakieś scenariusze alternatywne...
Aż sobie pójdę zaparzyć herbatki z wrażenia, tylko czy Polak umie lepiej zaparzyć herbatkę od Anglika (tak, to aluzja Polexit vs Brexit).
Nie ma wyboru, musi się nauczyć.
Ej, teatrzyk vel pokazówkę zawsze robisz tak aby widzieli i się przestraszyli. Pewnie połowę zdjęć to samo FSB wrzuciło na TikToka.
Chyba nie jestem w temacie, bo kto miał się przestraszyć tych ciężarówek?

A jak nie robisz pokazówki to jak to ukryjesz bez chińskiej kontroli nad internetem ?
Nie znam żadnego europejskiego funduszu odnoście wspierania LGBT, a co zaś się tyczy Funduszu Transformacji Energetycznej to racja, tutaj nie powinno być żadnych zapomóg tylko sankcje, w trybie najlepiej natychmiastowym.
no to kiepsko szukałeś:
https://ec.europa.eu/info/policies/just ... quality_en
https://www.ilga-europe.org/who-we-are/ ... are-funded

oczywiście tego wszystkiego jest znacznie więcej rozsiane po różnych fundacjach i programach grantowych.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Krótko i nie na temat, pozostawmy bez odpowiedzi.
patha pisze: 10 kwie 2021, 1:33 Nie ma wyboru, musi się nauczyć.
Och, wielu rzeczy! Na początek trzeba przekonać proeuropejskie społeczeństwo do swych racji. Jest ta plotka o przyspieszonych wyborach w 2021 roku, ale zawsze pozostaje standardowe jesteśmy po prostu eurosceptycznym skrzydłem proeuropejskiej partii (oczywiście odnoszę się do sytuacji SP Ziobry).
patha pisze: 10 kwie 2021, 1:33 Chyba nie jestem w temacie, bo kto miał się przestraszyć tych ciężarówek?
Włodzimierz Zeleński (tutaj jest pole manewru aby przekierować go na opcję prorosyjską), Joe Biden (może nie tyle przestraszyć ale sprowokować do podjęcia rękawicy), no i zawsze pozostają nasi krajowi warmongerzy przy okazji.
patha pisze: 10 kwie 2021, 1:33 A jak nie robisz pokazówki to jak to ukryjesz bez chińskiej kontroli nad internetem ?
Pozostaje pytanie czy tak dużą koncentrację wojsk da się ukryć? Np. Niemcy nie byli w stanie ukryć koncentracji wojsk do Barbarossy przed Rosją. No ale takie podstawy - podstaw: a) pod osłoną nocy, b) wykorzystując kamuflaż, c) rozciągasz operację w czasie, d) powierzasz operację żołnierzom zawodowym (rezerwiści i poborowi na samym końcu).
patha pisze: 10 kwie 2021, 1:33 no to kiepsko szukałeś:
https://ec.europa.eu/info/policies/just ... quality_en
https://www.ilga-europe.org/who-we-are/ ... are-funded

oczywiście tego wszystkiego jest znacznie więcej rozsiane po różnych fundacjach i programach grantowych.
No kiepsko szukałem to prawda.
Bezsensu, to dublowanie naszych krajowych rozwiązań min. 1% podatku na Kampanię przeciw Homofobii.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Introman24 »

Drimlajner pisze: 09 kwie 2021, 23:48 W czasie epidemii HIV, Europa poszła mocno w w kierunku BHP i igieł jednorazowych, w krajach Bloku Wschodniego takich kroków nie zrobiono. Na Białorusi, na Ukrainie, w Rosji nadal dopuszcza się możliwość stosowania igieł wielokrotnego użytku. Tam życie ludzkie jest tanie, niewarte nowej igły za 2 euro.

Daleki jestem od pochwał dla obecnych lockdownów, w gruncie rzeczy HIV jest o wiele groźniejszą chorobą od CoV. Nie mniej, byłbym daleki od stawiania Rosji i Białorusi za wzór, mam swoje własne autorskie pomysły które są owszem ekstrawaganckie, ale dalekie od darwinizmu społecznego.
Nie mówię, że należy stosować system typu igły wielorazowe, tak nie powinno być. Ale mimo wszystko według mnie warto pokazywać kraje odchodzące od lockdownów jako przykład że nie ma apokalipsy. Może być Rosja, może być Szwecja, może być Floryda, Teksas albo Dakota Południowa czy inne stany USA które nie wprowadziły lockdownów. Swoją drogą to gdyby Rosja czy Białoruś miała oblężone szpitale z powodu covid to nie dałoby się tego nie zauważyć tak jak koncentracji na granicy z Ukrainą a TVPiS i inne panikarskie media pokazywałyby to non stop.

Generalnie uważam, że trzeba nauczyć się żyć z covid tak samo jak normalnie się funkcjonowało w warunkach ciągłej pandemii HIV czy podczas cięższych sezonów grypowych. Nie zwalczymy tej choroby, zawalczyliśmy ale przegraliśmy, trzeba się z tym pogodzić i żyć dalej. A przede wszystkim skupić się na wynalezieniu leków dzięki którym większość będzie mogła przejść przez to jak przez przeziębienie. Stąd bardzo mnie dziwi mnie ignorancja wobec prawdopodobnie skutecznej dla wielu ludzi amantadyny. Powinniśmy raczej skupić się na tworzeniu leków i terapii bo co do szczepionek to jest już coraz glośniej o tym, że trzeba będzie szczepić się trzecią dawką i cos czuję że na tym się nie skończy.
Nikogo to nie obchodzi. To czy Federacja Rosyjska robi to umyślnie, czy im ktoś tam na taśmach produkcyjnych podmienia fiolki aby potem sprzedać to na czarnym rynku to już jest ich wewnętrzny problem. My zamawiamy konkretny produkt i ten produkt ma zostać dostarczony w 100% zgodny z zamówieniem.
To Rosji przede wszystkim powinno zależeć na tym, żeby nie pogłębiać nieufności wobec jej szczepionki która jest i tak wielka a to co się stało na Słowacji jeszcze ją pogłębia. Trudno powiedzieć czy była to wpadka czy celowe działanie - jeśli to drugie to naprawdę ciężko mi zrozumieć rosyjskie motywy. Przecież to odstraszanie potencjalnych klientów.
Nie szczepionki tylko licencji na szczepionkę. Bawaria chce to produkować. To ma sens, to co Rosjanie partaczą my zrobimy 100x lepiej.
I to jest dobre podejście.

@patha
A jak się pojawi mutacja z tak zmienionym białkiem S, że obecne szczepionki nie będą działać, to dopiero będzie cyrk...do końca świata.
Pfizer dzisiaj ogłosił, że jego szczepionki są mniej skuteczne na wariant południowoafrykański. Dość prawdopodobne że podobnie będzie wyglądać to z brazylijskim na który zachorowało wielu ozdrowieńców. Wirus jest tak rozpowszechniony że powstanie mutacji na którą dotychczasowe szczepionki będą nieskuteczne wydaje mi się tylko kwestią czasu, może nawet coś takiego już gdzieś się wytworzyło i teraz się właśnie roznosi. Nawet jak zaszczepimy wszystkich tutaj w Europie to wyszczepienie całej Afryki, Ameryki Łacińskiej czy Indii jest niemożliwe. Pandemia tam będzie trwać więc wirus dalej będzie się mutował i całkiem możliwe że jesienią usłyszymy o tym że jakimś mozambickim wariancie na który nie działają szczepionki. Obym się mylił. Ale patrząc na sytuację w Brazylii wydaje mi się to prawdopodobne.
Europejski rekord padł w listopadzie 2020 r. i należy do Polski, w tym miesiącu było 96% więcej zgonów niż rok wcześniej.
I co nam dał ten lockdown? Może gdyby zamknięto te lasy i wprowadzono maski w domach... Ale generalnie widać, że lockdown jakoś nie ratuje krajów go wprowadzających. Czechy i Słowacja miały jeszcze gorsze zasady i na początku marca pacjenci od nich trafiali do naszych szpitali. A my rozwaliliśmy sobie gospodarkę i co osiągnęliśmy?
Ej, teatrzyk vel pokazówkę zawsze robisz tak aby widzieli i się przestraszyli. Pewnie połowę zdjęć to samo FSB wrzuciło na TikToka.
Możliwe że pokazówka ale na użytek wewnętrzny. Rosja ma problemy gospodarcze więc takie prężenie muskułów to odwracanie uwagi od wewnętrznych problemów jak również ostrzeżenia pod adresem reszty świata - wciąż jesteśmy silni.

Niebezpieczne jest jednak to że kiedy Putin zajął Krym i prowadził wojnę w Donbasie miał rekordowe poparcie w kraju, rozpętał patriotyczną euforię i na chwilę wszyscy zapomnieli o biedzie i korupcji. Teraz kiedy ma problemy gospodarcze mała zwycięska wojna mogłaby mu pomóc w wewnętrznym wzmocnieniu swojej władzy. Czy się na to jednak zdecyduje? Trudno powiedzieć. Kolejne sankcje mogą być dotkliwsze a sytuacja gospodarcza kiepska, co prawda udało mu się na razie spacyfikować zwolenników Nawalnego ale ci nie powiedzieli chyba jeszcze ostatniego słowa. Co zrobi Biden, nie wiadomo. Marines raczej nie polecą bronić Kijowa ale dostawy amerykańskiej broni już mogą pójść więc wynik starcia nie taki pewny.
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Introman24 »

Kolejny dzień niszczenia polskiej gospodarki przez rząd ale akurat zniszczenia majówki można było się spodziewać. Oni chyba naprawdę nie lubią branży turystycznej i fryzjerów.

Głos rozsądku w sprawie masek:
https://www.wykop.pl/link/6057323/prof- ... bez-sensu/

Tak samo nie ma sensu zamykanie fryzjerów.
Tymczasem telewizje milczą o tym że w Teksasie mimo że od miesiące nie ma już restrykcji nie ma apokalipsy, przeciążenia szpitali, liczba zakażeń spada:
https://www.wykop.pl/link/6057237/dr-fa ... -spada-po/

I co teraz covidianie?
ODPOWIEDZ