Czy was też krępują spojrzenia obcych ludzi?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy was też krępują spojrzenia obcych ludzi?

Post autor: rael »

Nie, w ogóle się tym nie przejmuję. Wychodzę z założenia, że ludzie myślą o mnie to samo co ja myślę o innych w tej samej sytuacji. A w moim przypadku najczęściej jest tak, że jak już na kogoś spojrzę, to nie oceniam tej osoby i nie myślę o niczym konkretnym z nią związanym. Pewnie, może mnie coś zaciekawi w tej osobie. Może coś zwróci moją uwagę, ale kilka chwil później i tak już o tym zapominam. Więc jak ktoś się na mnie patrzy, to nie uważam tego za coś co jest warte roztrząsania i powód do bycia skrępowanym.
Awatar użytkownika
Agrafiena
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2018, 2:35
Płeć: kobieta
MBTI: ISFP

Re: Czy was też krępują spojrzenia obcych ludzi?

Post autor: Agrafiena »

Nie, sama obserwuję ludzi w miejscach publicznych. Gdy ktoś natarczywie się we mnie wgapia, odpowiadam tym samym.
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Czy was też krępują spojrzenia obcych ludzi?

Post autor: Nowokaina »

Nawet idąc chodnikiem mam spuszczony wzrok. Nie lubię gdy ktoś kieruje na mnie swoje spojrzenie choćby przez ułamek sekundy. Dziwna ja.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Czy was też krępują spojrzenia obcych ludzi?

Post autor: enter enigma »

Jestem typem obserwatora. Lubię obserwować świat, chociaż staram się nie przyglądać nikomu zbytnio, bo wiem jakie to jest krępujące. Nie lubię też jak ktoś się wgapia we mnie lub, co gorsza, zaczyna mnie zaczepiać.
Awatar użytkownika
Panna-Nikt
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 05 paź 2019, 15:03
Płeć: kobieta
Enneagram: Opi
MBTI: ISFJ

Re: Czy was też krępują spojrzenia obcych ludzi?

Post autor: Panna-Nikt »

Lubię obserwować ludzi i ich zachowania ale sama nie lubię być obserwowana . Krępuje mnie to niemiłosiernie .
Zagubiona wśród ludzi .
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy was też krępują spojrzenia obcych ludzi?

Post autor: aporia »

nie
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Czy was też krępują spojrzenia obcych ludzi?

Post autor: Fire »

Raczej tak,krępują mnie.Nie lubię dużo chodzić sama,staram się być w towarzystwie jednej,dwóch znajomych osób.Wtedy jestem najczęściej skupiona na rozmowie lub jej słuchaniu. Nie cierpię zaczepek na ulicy,wgapiania się we mnie i tego typu spraw.Jeśli już muszę gdzieś sama łazić,przemykam z prędkością światła.
Awatar użytkownika
Ogorek kiszony
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 11 gru 2019, 6:53
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: śląsk

Re: Czy was też krępują spojrzenia obcych ludzi?

Post autor: Ogorek kiszony »

Lubię kiedy się na mnie gapią lub patrzą pod warunkiem że w tym momencie nic nie mówię . Każdy ma swoje kompleksy jedni na punkcie wyglądu inni wady wymowy, tonacji głosu, lub sposobu poruszania się. Jeśli gapią się z powodu stylu ubioru to obiekt obserwowany powinien być świadomy zwrócenia na siebie uwagi i jeśli mu to przeszkadza powinien wybrać mniej rzucający się w oczy. Nie lubię swojej tonacji głosu więc wszystko jest ok dopóki się nie odezwę :D . Mam już swoje lata i przyzwyczaiłem się do mojego głosu bo nie mam możliwości zmiany. Natomiast pewności dodaje mi wygląd zewnętrzny i stanowczość, którymi próbuje przyćmić głos. Trzeba być świadomym siebie. Dostrzec pozytyw w tym wypadku swojego wyglądu i wmawiać sobie że ludzie patrzą na Cię :P z zazdrością posiadanych cech :D
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy was też krępują spojrzenia obcych ludzi?

Post autor: Azalea »

Tak, uogólniając to krępują mnie spojrzenia innych. Choć w sumie dużo zależy jakie jest to spojrzenie :D Takie zwykłe, rzucone na szybko jest ok, bo wiadomo po to mamy oczy, by z nich korzystać :D Jednak gdy ktoś się wgapia lub patrzy tak dłużej, to nie lubię tego. Ja sama tak nie robię. No i są jeszcze takie nachalne spojrzenia albo te dziwne.
Najbardziej lubię te ciepłe spojrzenia, a najlepiej takie z uśmiechem jakby były, no ale z tym to raczej słabo jest :D
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy was też krępują spojrzenia obcych ludzi?

Post autor: Rafael »

Bardzo lubię obserwować innych i mam w tym duże doświadczenie. Mogę tak całymi godzinami. Kiedyś byłem fotoreporterem, więc można na tym było nawet coś zarobić, jak się coś ciekawego wypatrzyło.

Lubię również gapić się na ludzi w towarzystwie podobnego mi obserwatora i komentować.
Moją uwagę przyciąga to co inne, nietypowe, dziwne, ekscentryczne, seksowne.

Co do patrzenia na mnie jestem z tym oswojony i jest mi to obojętne. Kiedyś dużo występowałem na scenie, mówiłem publicznie i generalnie lubiłem mieć wejście. Obecnie jako niepełnosprawny na wózku też przeciągam spojrzenia.

Co do patrzenia w oczy to bardzo lubię. Z oczu można tyle wyczytać. Nieraz znacznie więcej niż ze słów. Niestety mało jest ludzi chętnych do takich wielominutowych zapatrzeń.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
ODPOWIEDZ