Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
magic321
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2021, 13:00
Płeć: mężczyzna

Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: magic321 »

Siemanko. Mam pytanko natury uczuciowej.Poznałem na siatkówce pewną dziewczynę. Bardzo mi się spodobała. Z racji że zobaczyłem ją pierwszy raz nie zdążyłem do niej zagadać zresztą ciężko zagadać do kogoś kto się komuś podoba.Z racji że dowiedziałem się jak się nazywa szybko znalazłem ją na FB i napisałem do niej jeszcze tego samego dnia. Rozmowa była krótka.Z mojej strony jak tam? Z jej że spoko i jak tam u mnie po meczu no to odpowiedziałem że też w porządku i na tym się skończyło. Na drugi dzień też do niej napisałem i już rozmowa się troszkę rozkręciła.Chociaż wydaje mi się że bardziej to ja ciągnąłem tą rozmowę.Padły tradycyjne tematy do jakiej szkoły chodzi na jaki kierunek czy jakieś studia po szkole.Zapytałem ją o zainteresowania odpowiedziała że lubi tańczyć śpiewać słuchać muzyki pisać własne wiersze piosenki opowiadania które wrzuca na wattpad. Uczy się grać na gitarze ale planuje na jeszcze kilku instrumentach a także chce się nauczyć kilku języków obcych.Jak widać wszechstronna.
Zapytała także jakie są moje zainteresowania więc opisałem swoje odpowiedziała że ciekawe.Porozmawialiśmy jeszcze chwilę i później spotkaliśmy się na siatkówce tego samego dnia. Kolega który przyjeżdża z nią i jej braćmi na siatkówkę wspomniał mi że powiedziała że spamowałem do niej. Zapytałem ją więc przez FB czy to prawda odpowiedziała że tak bo zazwyczaj nikt do niej tyle nie pisze. Zapytałem ją miesiąc później,czyli kilka dni temu czym dla niej jest spam odpowiedziała że pisaniem o nieistotnych rzeczach. Zapytałem więc jakie rzeczy są istotne.Odpowiedziała że nie pisze się o czymś bez celu tylko o czymś z czego można się coś dowiedzieć. Zapytałem czy w realu też nie lubi rozmawiać na nieistotne rzeczy odpowiedziała że tak. Trochę dziwnie i zbyt szczegółowo to opisałem ale chciałem jak najlepiej odwzorować przebieg znajomości. Nie chcę nikogo szufladkować ale patrząc na jej zachowania nabieram podejrzeń że może być introwertyczką. Dodam, że dowiedziałem się, że rzadko wychodzi z domu ale za to dużo czyta. Bardziej utrzymuje kontakt z dziewczynami niż z chłopakami i jest nieśmiała.I teraz pytanie czy jest jakiś sposób żeby do niej dotrzeć? Nie chcę być w stosunku do niej nachalny ale zainteresowała mnie jej osoba i chciałbym jakoś nawiązać z nią kontakt. Próbowałem parę razy w realu do niej zagadać ale kończyło się na jednej odpowiedzi. Jak sądzicie czy pytanie jej wprost czy jest intro jest dobrym pomysłem? Proszę o rady. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: Fairytaled »

Hej, a udało Ci się przeczytać te opowiadania? Może w ten sposób czegoś byś się o niej dowiedział? Prawdopodobnie musiałbyś posiadać interesujące informacje, których ona nie zna, a które mogłyby być dla niej interesujące. Przypuszczam, że tego rodzaju rozmowy nie mogą być standardowe,
ponieważ rozmówca z jakiegoś powodu szybko się nudzi, więc trzeba się trochę postarać. Pytanie intro o to, czy jest intro wydaje mi się jakąś formą obelgi. Intro nie lubią szufladkowania. Intro lubią wierzyć, że są wyjątkowymi jednostkami, których nie można włożyć w żadną ramkę. Ale możesz próbować pisać dalej, może uda Ci się uzyskać informacje, które zbudują jakiś most między wami, przez co te rozmowy staną się z czasem ciekawsze.
magic321
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2021, 13:00
Płeć: mężczyzna

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: magic321 »

Tak, przeczytałem kilka jej opowiadań.Pisze o tematyce fantastycznej i science-fiction.Szczerze to nie wiem czy powinienem się jej narzucać. Ona ma dopiero 16 lat.Z tego co jej brat mówił jeszcze raczej nie dorosła do szukania sobie kogoś zresztą chyba nawet nie szuka,więc nie ma co się narzucać raczej.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: Fairytaled »

magic321 pisze: 19 lip 2021, 7:14 Tak, przeczytałem kilka jej opowiadań.Pisze o tematyce fantastycznej i science-fiction.Szczerze to nie wiem czy powinienem się jej narzucać. Ona ma dopiero 16 lat.Z tego co jej brat mówił jeszcze raczej nie dorosła do szukania sobie kogoś zresztą chyba nawet nie szuka,więc nie ma co się narzucać raczej.
Hmm, a jaka jest różnica wieku między wami? Może rzeczywiście powinieneś poczekać :ok:
magic321
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2021, 13:00
Płeć: mężczyzna

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: magic321 »

6lat różnicy.Wiadomo troszkę dużo ale spotyka się i większe różnice i jest w porządku.
Awatar użytkownika
gizmo87
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2021, 20:31
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: gizmo87 »

magic321 pisze: 19 lip 2021, 9:32 6lat różnicy.Wiadomo troszkę dużo ale spotyka się i większe różnice i jest w porządku.
Oczywiście, że spotyka się większe różnice i to nie jest żaden problem, ale między dwojgiem pełnoletnich osób!
Tu jest taki "delikatny" problem, że Ty jesteś dorosły facet, a ona 16-latką.
Jeszcze jakbyś nie wiedział, ile ma lat to spoko, można się czasami pomylić :roll: , ale tak... sorry dla mnie chora akcja i według mnie powinieneś dać sobie z nią spokój.
Awatar użytkownika
AnnaColl
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 09 lip 2021, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: AnnaColl »

@gizmo87 jestem tego samego zdania. Nawet nic nie dopiszę bo trafione w punkt 👌
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: Fairytaled »

Oczywiście, że spotyka się większe różnice i to nie jest żaden problem, ale między dwojgiem pełnoletnich osób!
Tu jest taki "delikatny" problem, że Ty jesteś dorosły facet, a ona 16-latką.
Jeszcze jakbyś nie wiedział, ile ma lat to spoko, można się czasami pomylić :roll: , ale tak... sorry dla mnie chora akcja i według mnie powinieneś dać sobie z nią spokój.
W Polsce małżeństwo mogą zawrzeć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Ustawodawca stwierdził, że 18 lat to odpowiednia granica emocjonalna na zawarcie małżeństwa. Poza tym w wieku lat 18 osoba nabywa pełną zdolność do czynności prawnych co oznacza, że w pełnym zakresie może decydować sama o sobie.

Od granicy wieku 18 lat niezbędnej do zawarcia małżeństwa przewidziano jednak jeden wyjątek – opisuje go art. 10 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (dalej: k.r.o.). Jak stanowi ten przepis sąd opiekuńczy z ważnych powodów może zezwolić na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła lat szesnaście. Okoliczności muszą jednak wskazywać na to, że zawarcie małżeństwa będzie zgodne z dobrem założonej rodziny.


Należy zaznaczyć, że chodzi tu włącznie o kobietę – aby zawrzeć małżeństwo mężczyzna musi mieć zawsze ukończone co najmniej 18 lat.

Pojęcie ,,ważnego powodu’’ może wydawać się zakresowo szerokie. Praktyka sądowa pozwoliła jednak na wyodrębnienie 3 najczęstszych ważnych powodów, z których sąd zezwalał 16-letniej kobiecie na zawarcie małżeństwa:

a) kobieta urodziła dziecko, a ojcem jest jej ,,zamierzony’’ mąż;
b) kobieta jest w ciąży z zamierzonym mężem;
c) kobieta żyje już od dłuższego czasu z zamierzonym mężem w nieformalnym, trwałym związku i istnieje duże prawdopodobieństwo ciąży.

Nie oznacza to, że w każdej sytuacji gdy 16-latka urodziła dziecko lub jest w ciąży, sąd zgodzi się na zawarcie przez nią małżeństwa. Aby to było możliwe okoliczności muszą wskazywać, że zawarcie małżeństwa będzie zgodne z dobrem założonej rodziny. Sąd nie zezwoli więc na małżeństwo w sytuacji gdy stwierdzi np. że niedługo może dojść do rozpadu pożycia małżeńskiego.


źródło: https://www.infor.pl/prawo/malzenstwo/z ... a-maz.html

No cóż, z Ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy wynika, że takie "chore akcje" się zdarzają. Być może nie jest to wcale takie chore.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: Drim »

Jestem pod wrażeniem tego jak szybko przeszliście z "pisze piękne opowiadania SF" na "ty inkubatorze".

Lalka ma 16 lat, dajcie jej pożyć. Och, starszy chłopiec się mną interesuje, motylki w brzuszku :serce:
Do niczego i tak nie dojdzie.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: Fairytaled »

Do niczego i tak nie dojdzie.
Też tak myślę, ale próbowałem bronić kolegi, żeby sobie nie pomyślał, że jest od razu jakimś pedofilem.
Awatar użytkownika
AnnaColl
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 09 lip 2021, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: AnnaColl »

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że od 15 roku życia prokurator nie ściga. Może rozmowa się nie kleji bo ona nie ma za dużo do powiedzenia starszemu chłopakowi.
Czekajcie, czekajcie cwaniaki niech wasze córki dorosną do sweet 16 i na pewno będzie super szczęśliwi, że się do nich odzywają 6 lat starsi chłopcy :p.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: Drim »

To hebe, może bardziej bardziej efebo - filia. Pedo by było gdyby napisał "poznałem fajną 8-latkę".

Image
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: Fairytaled »

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że od 15 roku życia prokurator nie ściga. Może rozmowa się nie kleji bo ona nie ma za dużo do powiedzenia starszemu chłopakowi.
Czekajcie, czekajcie cwaniaki niech wasze córki dorosną do sweet 16 i na pewno będzie super szczęśliwi, że się do nich odzywają 6 lat starsi chłopcy :p.
Myślisz, że to można upilnować w dzisiejszych czasach? Areszt domowy odszedł już do lamusa. Nie mam córki, ale gdybym miał, to musiałbym uznać, że mając 16 lat nie jest w stanie decydować o własnym zachowaniu. Gorzej by to o mnie świadczyło, tak mi się wydaje. Jestem raczej skłonny uwierzyć w to, że moja córka byłaby mądrym dzieckiem, więc nie ma sensu tworzyć jakichś dziwnych zakazów.
Awatar użytkownika
AnnaColl
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 09 lip 2021, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: AnnaColl »

@Fairytaled jeszcze nie spotkałam nikogo mądrego w wieku 16stu lat. Oni żyją w hormonalnej chmurze. Dlatego osoby, które nabrały rozumu dobrze jak zdają sobie z tego sprawę i mają na to wzgląd, a nie bajerują malotaty. To że Twoja będzie mądra to pobożne życzenie, możesz do tego rzucić zaklęcie jak nie chcesz jej ograniczać i masz 2% szans, że będzie ok.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Poznałem ciekawą dziewczyę lecz chyba się speszyła. Co robić?

Post autor: Fire »

Nie wiem dlaczego ale troszkę zalatuje mi od autora desperacją. Miałam kiedyś takiego adoratora. Nie dał mi oddychać, w przenośni oczywiście.
Uciekłam. Tak po prostu. Nie dałam rady sprostać wielkim oczekiwaniom. Dlatego radzę dać dziewczynie czas i przestrzeń albo odpuścić. Po mojemu ona jest tylko miła. Niekoniecznie zainteresowana.
ODPOWIEDZ