Koleżanka z pracy

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
MMAciej
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2017, 15:58
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: nieznana

Koleżanka z pracy

Post autor: MMAciej »

Hey,

W pracy jest pewna dziewczyna która mi się podoba wydaje się być miła, spokojna i jest ładna, chyba też jest introwertyczką, a ja nie wiem jak do niej zagadać, nie mam z nią bezpośredniego kontaktu w pracy, poza cześć i kilkoma rozmowami w grupie to nie gadaliśmy. Trudno mi przejść barierę przy poznaniu nowej osoby jeśli to nie wychodzi naturalnie a na dodatek boje się że zbłaźnię się w nowej pracy co blokuje mnie jeszcze bardziej :facepalm:. Staram się chociaż złapać kontakt wzrokowy ale jakoś się nie łapiemy wzrokiem, albo jest również nieśmiała albo mnie olewa.


Macie może jakieś rady??
Introverted – 95%, Intuitive – 60%, Thinking – 59%, Judging – 77%, Assertive – 73%
whyme013
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2021, 12:26
Płeć: mężczyzna

Re: Koleżanka z pracy

Post autor: whyme013 »

"albo jest również nieśmiała albo mnie olewa." to jest bardzo dobre pytanie? Jak ja uwielbiam sytuacje 0/1, tak lub nie. Z drugiej strony otaczająca rzeczywistość jest tak rozbudowana i pełna skomplikowanych algorytmów, ciężko czasami zrozumieć świat. Szczerze, tak czy siak uzyskanie odpowiedzi na to pytanie, pozwoli uspokoić myśli i pogodzenie się z rzeczywistością. Jeszcze do niedawna myślałem, że wiem co nieco o nieśmiałości. Bardzo się myliłem. Teraz mówię o sobie, ale ok. Na początek trzeba ustalić czy druga strona jest zainteresowana czymś więcej, czy chodzi o koleżeństwo lub układ czysto biznesowy. Proponuję szczerą rozmowę, na początek może internet lub sms. Potem w cztery oczy. Chyba, że ktoś ma lepsze pomysły ?
whyme013
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2021, 12:26
Płeć: mężczyzna

Re: Koleżanka z pracy

Post autor: whyme013 »

Po namyśle. Wiadomości i smsy, nie oddadzą wszystkiego. Spotkanie przy kawie było by dobrym pomysłem. W ciszy i spokoju wyjaśnić sobie wszystko i wymienić się poglądami na najciekawsze tematy.
Awatar użytkownika
MMAciej
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2017, 15:58
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: nieznana

Re: Koleżanka z pracy

Post autor: MMAciej »

@whyme013
Wszystko spoko, tylko widzisz problem polega na tym że puki co to nie potrafię doprowadzić do spotkania na polu towarzyskim😕
Ale nie poddaje się, walczę dalej😄
Introverted – 95%, Intuitive – 60%, Thinking – 59%, Judging – 77%, Assertive – 73%
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Koleżanka z pracy

Post autor: Introja »

Spróbuj może delikatnie żartować, choćby sytuacyjnie, albo zagadywać czasem tak po prostu jak mija dzień, albo no nie wiem jak pracujecie, jeśli w różnych godzinach to możesz zapytać, do której ma np. dziś i coś powiedzieć w stylu, że o, to czy ma czas na jakieś hobby, i tu byś się dowiedział czegoś, może będzie coś wspólnego to można pogadać dalej. Najlepiej zrobić też stalking czy w ogóle jest ona sama, może kogoś ma 😆
Awatar użytkownika
MMAciej
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2017, 15:58
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: nieznana

Re: Koleżanka z pracy

Post autor: MMAciej »

@Introja
Dzięki, tak zrobię.
Introverted – 95%, Intuitive – 60%, Thinking – 59%, Judging – 77%, Assertive – 73%
ODPOWIEDZ