Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Fyapowah »

Chciałbym żeby w przypadku ślubu kościelnego ksiądz sprawdzał dziewictwo i dopiero po stwierdzeniu błony dziewiczej dał kobiecie prawo ubrać się na biały kolor do kobierca ślubnego, czyli na kolor czystości i niewinności. To co się dzieje teraz to jest kpina, pewnie 90% kobiet ubiera się na biało do ślubu mimo że nie są dziewicami.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Carduelis_4
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 02 wrz 2020, 20:43
Płeć: kobieta
Enneagram: 5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Planet Earth

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Carduelis_4 »

Rozumiem o czym mówisz że symbolika powinna coś znaczyć itd. ale...
A czemu to akurat ksiądz ma sprawdzać, a nie np ginekolog? :troll:
Myślisz że oni się bardziej znają? xp
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: ErnestPompka »

Mi w ogóle wpis kolegi wydaje się być strasznie żenujący. Wstąpienie w związek małżeński jest oparte na wspólnym zaufaniu, a nie oczekiwaniu od osób trzecich, że coś zrobią za nas. Po za tym takie prawo mogło by jeszcze bardziej zniechęcić ludzi do kościoła.
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Drim »

Ach, starożytne ius primae noctis. Mawiają, że fantazja o oddaniu swojej narzeczonej innemu, bardziej doświadczonemu mężczyźnie, ujawnia ukryte homoseksualne skłonności. Erotyzm figury ojca. Fantazja niewątpliwie ciekawa.
Jeśli partnerka wyraża zgodę, nie widzę problemu. Pamiętajmy aby swoje fantazje realizować przy obopólnej zgodzie.
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Introja »

Są też inne formy seksu, i to też przeczy tej "czystości" i co teraz? Jak sprawdzić? xd ja mam nadzieję, że to w ogóle troll
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Drim »

Chyba słowem klucz jest tutaj czyste i niewinne. Pocałować się z chłopakiem, a feeeeeee co to za głupie pomysły.
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: tonerek »

Introja pisze: 27 kwie 2022, 21:10 Są też inne formy seksu, i to też przeczy tej "czystości" i co teraz? Jak sprawdzić? xd ja mam nadzieję, że to w ogóle troll
Troll incelski.
Psycholog Żyd, psychiatra Żyd, tylko ksiądz to autorytet bo stoi za nim nieistniejący byt i umoralnianie.

Proponuję następujące prawo: incele powinni chodzić z opaskami z naszytą literą I.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Fyapowah »

Carduelis_4 pisze: 27 kwie 2022, 12:16 Rozumiem o czym mówisz że symbolika powinna coś znaczyć itd. ale...
A czemu to akurat ksiądz ma sprawdzać, a nie np ginekolog? :troll:
Myślisz że oni się bardziej znają? xp
Tak mi się wydaje najprościej. Skoro ksiądz udziela ślubu, to mógłby przy okazji zweryfikować czystość przedmałżeńską, po co angażować w to dodatkowe osoby, to tylko dodatkowy koszt.
Poza tym po księżach spodziewam się lepszej etyki niż po lekarzach. Niby istnieje etyka lekarska, ale ona dopuszcza kłamstwa (np. lekarze potrafią okłamywać pacjentów na temat stanu choroby żeby oszczędzić cierpień). Mogę sobie wyobrazić, że lekarz wystawi stałej pacjentce fałszywe zaświadczenie o dziewictwie bo może to z jakichś powodów uznawać za dobre. Chrześcijaństwo jednak narzuca bardziej przewidywalną moralność, nie pozwala kłamać ani łamać umów.
Ale w sumie można to rozwiązać podobnie jak w przypadku badań medycyny pracy. To ksiądz wystawiałby skierowanie do wybranego przez siebie, zaufanego ginekologa żeby zminimalizować prawdopodobieństwo fałszerstw. To jest dla mnie akceptowalne rozwiązanie.
ErnestPompka pisze: 27 kwie 2022, 16:01 Mi w ogóle wpis kolegi wydaje się być strasznie żenujący. Wstąpienie w związek małżeński jest oparte na wspólnym zaufaniu, a nie oczekiwaniu od osób trzecich, że coś zrobią za nas. Po za tym takie prawo mogło by jeszcze bardziej zniechęcić ludzi do kościoła.
Zupełnie się nie zgadzam. Związek nieformalny jest oparty na wspólnym zaufaniu, ale zawarcie formalnego małżeństwa polega właśnie na zaangażowaniu osób trzecich - oczekujemy zatwierdzenia naszego związku przez kościół lub państwo. Dochodzą różne prawa mające gwarantować stabilność związku (alimenty, podział majątku przy rozwodzie) żeby nie trzeba było polegać tylko na zaufaniu. Skoro istnieją przygotowania do ślubu obejmujące między innymi spowiedź przed księdzem to nie widzę problemu w dodaniu jeszcze jednego kroku.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Drim »

<gwiżdże pod nosem>
Pamiętajcie aby relikwie kupować tylko od certyfikowanych dostawców, a o tym, że ze wszystkich tych świętych drzazg trzymanych na całym świecie po katedrach można złożyć nawet i dwa święte, i oryginalne jezusowe krzyże, to mądrzejsze nie wspominać.
Handel odpustami to oczywiście czarny pr i propaganda protestantów 8)

Pierwotnie małżeństwo to umowa zawierana pomiędzy dwiema familiami bez udziału osób trzecich. Piękne czasy.
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 298
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: apohawk »

- zakaz reklam przy autostradach i drogach ekspresowych - zasyfia to drogi i rozprasza - w Niemczech chyba tak mają, bo mgliście pamiętam, jak czysto przy autostradzie pod tym względem było, jak jechałem kilka lat temu; potem wjazd do Polski i oczy bolą od razu
- zakaz używania niebieskich świateł w przestrzeni publicznej (drogi i przestrzeń z dróg widoczna), z wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych, które tego używają - widząc w lusterku lub za szybą migające niebieskie chcę robić miejsce dla karetki, a nie zastanawiać się, czy to karetka czy debil zrobił sobie reklamę - to zastanawianie się wydłuża czas robienia miejsca dla pojazdu uprzywilejowanego
- zakaz mrugających reklam w przestrzeni publicznej (drogi i przestrzeń z dróg widoczna) - znowu, oczy od tego bolą, a kierowca ma patrzeć na drogę. rozpraszanie kierowcy to usiłowanie morderstwa ;)
No good deed goes unpunished.
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Introja »

Te banery z płodami przy drodze, kuźwa, to było najgorsze xd
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: tonerek »

Gilotynować wszelkich konserwatystów jak podczas Wielkiej Rewolucji Francuskiej.

Z drugiej strony,
„Chcemy widzieć wszystkie ludy, które podlegają miłościwej władzy Naszej Łaskawości, żyjące w wierze, jaką przekazał Rzymianom Apostoł Piotr i którą głosi się tak jak niegdyś także dzisiaj, i którą wyznaje, jak każdy wie, papież Damazy i biskup Piotr z Aleksandrii (...). Nakazałem, żeby ten tylko, kto przestrzega tego prawa, mógł przybrać imię katolika, a wszyscy inni jako nierozumni i szaleni byli napiętnowani hańbą nauki heretyckiej. Winni oni spodziewać się przede wszystkim pomsty Bożej, a następnie naszej kary stosownie do decyzji, którą powzięliśmy z natchnienia niebieskiego” (edykt Teodozjusza Wielkiego)

czyli wyznawanie religii innych chrześcijaństwo stałoby się przestępstwem.

Niech się kotłują.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Fyapowah »

Sposób na szybkie rozwiązanie problemu małej dzietności w Polsce.
1. Jażda kobieta po skończeniu 18 lat musi udać się przed komisję lekarską, która przydziela jej kategorię rozrodczą.
2. Jeżeli dzietność spada poniżej pewnego poziomu, kobiety z kategorią rozrodczą A otrzymują wezwanie do zapłodnienia.
3. Jeżeli kobieta nie stawi się na wezwanie to idzie do więzienia za niespełnienie obowiązku względem ojczyzny.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: tonerek »

Fyapowah pisze: 25 wrz 2022, 10:04 Sposób na szybkie rozwiązanie problemu małej dzietności w Polsce.
1. Jażda kobieta po skończeniu 18 lat musi udać się przed komisję lekarską, która przydziela jej kategorię rozrodczą.
2. Jeżeli dzietność spada poniżej pewnego poziomu, kobiety z kategorią rozrodczą A otrzymują wezwanie do zapłodnienia.
3. Jeżeli kobieta nie stawi się na wezwanie to idzie do więzienia za niespełnienie obowiązku względem ojczyzny.
Hahaha, widzę twórcze rozwiązanie idei Lebensbornów. Czy kategorię A będą otrzymywały tylko silne kobiety o aryjskich rysach?
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Podaj fikcyjne prawo, jakie chciałbyś, aby obowiązywało.

Post autor: Drim »

Fyapowah pisze: 25 wrz 2022, 10:04 blablabla
Och, tak szybko umysł wolny i antyspołeczny popadł w urok totalitaryzmu. Wiwat Korwa herbu krycie 8latek.

Znów, podobne zastrzeżenia, to nie jest przykład fikcyjnego prawa. Ów prawa lub podobne istniały w systemach komunistycznych (III Rzesza wspomniana powyżej, faszystowska Italia, ZSRR pewnie, dzisiejsze Chiny).

Dlaczego nie ma pani dzieci? Pani jest aspołeczna. Naprawdę chce pani pojechać do Dachau na kurs reedukacyjny?

Kwestia dzietności powinna pozostać w zakresie prywatnym. Liczbę potomków kobieta zaplanuje indywidualnie lub w gronie najbliższej rodziny.
ODPOWIEDZ