Co Was nakręca ?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
Awatar użytkownika
Pani Deszczowa
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2019, 19:03
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w7
MBTI: INFJ

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Pani Deszczowa »

Do czasu porannej kawy lub herbaty, bardzo życiodajna jest wizja wypicia tychże. :)
Małe rzeczy mogą być niezłymi nakręcaczami- coś się przeczyta i zapragnie się tego w swoim życiu czy zapragnie się takiego życia, coś się usłyszy...Dla mnie jednak ze wszystkich myśli najbardziej motywujące do działania są te, że każdy nowy dzień to prezent od losu i okazja, żeby czegoś nowego się nauczyć czy poznać wartościowych ludzi.
kar_la
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, 1:30
Płeć: kobieta
MBTI: INTJ

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: kar_la »

Mnie nakręca madrosc: "Pamietaj o smierci" :) :) Dzieki temu mam takiego kopa zeby tyyyle przezyc, tyle zobaczyc, jak najwiecej dotkac, eksperymentowac! Traktuje zycie jak jedno wielkie doswiadczenie, i tylko ode mnie zalezy jak je przezyje :) Pomaga mi w tym ambicja i naturalna chec rywalizacji, nie ukrywam takze kasa haha zeby pewnego dnia kupic sobie w koncu ten apartamentowiec w Nowym Jorku! Marzenia mnie nakrecaja. Takze chec sprawienia usmiechu drugiej osobie. Chcialabym pomoc drugiej osobie spelnic jej wszystkie marzenia. Chcialabym zabraz ukochana osobe w piekne miejsca. I takie tam:)
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Rafael »

Ja nie potrzebuje nakręcania do funkcjonowania. Mam taki mechanizm w sobie, co chodzi bez nakręcania. Nakręcanie się jest dla mnie szkodliwe i powinienem go unikać, bo mogę przesadzić z aktywnością.

Ale to co powinienem, a to co robię to dwie różne rzeczy. Zatem nakręca mnie to co nowe. Rzeczy, ludzie, pojęcia, idee, doświadczenia. Praktycznie wszystko czego dotychczas nie znałem.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Co Was nakręca ?

Post autor: Fire »

Wszystko, co daje mi radość. Jestem hedonistką. Tego łaknę. We wszystkich dziedzinach. Za dużo by wymieniać bo jestem ciekawa świata i energiczna.
ODPOWIEDZ