Wiek duszy

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Dżery
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2018, 21:07
Płeć: mężczyzna

Wiek duszy

Post autor: Dżery »

https://numerologia-partnerska.blogspot ... -wiek.html

Abstrahując od tego, czy ktoś wierzy czy nie, sam opis różnych etapów rozwoju duszy wydał mi się bardzo ciekawy.
Często stare dusze mówią o rzeczach, których młode dusze nie są w stanie zrozumieć. Ich wypowiedzi dotyczą poważnych kwestii, dlatego dla młodej duszy podejmowanie takich tematów jest nie do zniesienia. Przez to stara dusza może zostać odrzucona, niezrozumiana i zamykać się w swoim świecie.
Stara dusza ma silny wpływ na osoby znajdujące się w jej otoczeniu, przyciąga je. Osoby, które spotkają starą duszę mają względem niej skrajne odczucia: uwielbienie lub nienawiść. Może dojść do przyjemnego przyciągania, lub odwrotnie - olbrzymiej niechęci od pierwszego spojrzenia i często zupełnie bez powodu.
Jestem ciekaw jak to u Was wygląda, z którą duszą się identyfikujecie?
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Wiek duszy

Post autor: Introja »

Druga część opisu bardzo do mnie pasuje - z tym, że ludzie cię uwielbiają lub nie cierpią, jakoś tak u mnie chyba zwykle jest. No i w grupie łatwo mi jakoś od razu poczuć z kim mogłabym lepiej się porozumieć, a z kim nie, nigdy mnie ta intuicja jeszcze nie zmyliła.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 647
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Wiek duszy

Post autor: Fire »

Stara dusza na granicy z dojrzałą. Jestem emocjonalna, zawsze tak było. Kwestia osobowości najbardziej. Tak sądzę.
Opis "dusz" ciekawy, dzięki za post.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 644
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiek duszy

Post autor: Rafael »

Często stare dusze mówią o rzeczach, których młode dusze nie są w stanie zrozumieć. Ich wypowiedzi dotyczą poważnych kwestii, dlatego dla młodej duszy podejmowanie takich tematów jest nie do zniesienia.
Z tym to na pewno się nie utożsamiam.
Typowe dla ezoteryki myślenie. "Ja coś wiem, takiego z wyższych poziomów poznania, i prości ludzie mnie nie rozumieją. Jaki muszę być mądry skoro nikt nie pojmuje mojego przekazu."
Często spotykane również wśród psychotyków. Te "mądrości" to często bywają urojenia.
Przez to stara dusza może zostać odrzucona, niezrozumiana i zamykać się w swoim świecie.
Taki właśnie smutny koniec takiego myślenia.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Dżery
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2018, 21:07
Płeć: mężczyzna

Re: Wiek duszy

Post autor: Dżery »

@Fire - u mnie też, coś pomiędzy dojrzałą a starą, zdecydowanie nie młoda :)

@Rafael - może jesteś młodą duszą :)
Dusze młode nie są tolerancyjne. Często lubią kpić z innych, ich inności czy specyficznego sposobu bycia. Żyją i akceptują jedynie te normy kulturowe, w których wyrośli - tylko je uważają za "normalne".
Wg artykułu większość ludzi to młode dusze, które są "zdobywcami nastawionymi na sukces", które walczą o "jak najwyższą pozycję i bogactwo". Może dlatego zawsze wydawało mi się, że jakoś nie bardzo pasuję do tego świata.
ODPOWIEDZ