Wielki reset.

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 388
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Wielki reset.

Post autor: patha »

Fairytaled pisze: 08 sty 2023, 12:55
Kowalskiego nie będzie stać na elektryka? Do 2050 rynek wtórny będzie nasycony używkami.
Ja nie wiem, w 2050 r. własność prywatna jeszcze będzie? Czy tylko transport publiczny dla każdego? C
https://twitter.com/Togetherdec/status/ ... 7_2ncguCfw
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wielki reset.

Post autor: Drim »

patha pisze: 19 sty 2023, 19:03
Fairytaled pisze: 08 sty 2023, 12:55
Kowalskiego nie będzie stać na elektryka? Do 2050 rynek wtórny będzie nasycony używkami.
Ja nie wiem, w 2050 r. własność prywatna jeszcze będzie? Czy tylko transport publiczny dla każdego? C
https://twitter.com/Togetherdec/status/ ... 7_2ncguCfw
Import używanych samochodów z Wielkiej Brytanii jest problematyczny, więc odpada. Proszę patrzeć na strukturę produkcji Skody, Opla, Volkswagena.
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Wielki reset.

Post autor: tonerek »

Yann LeCun (dyrektoruje w Mecie pionem AI) o chatgpt[RHLF]:

https://lnkd.in/e2GSXAvJ

Jeszcze się naukowcy namęczą zanim powstanie prawdziwa AGI ;). Prorokom skynetu mówimy na razie proszę zamilknąć.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Wielki reset.

Post autor: Fairytaled »

Prorokom skynetu mówimy na razie proszę zamilknąć.
Gdybym był skynetem sugerowałbym opinii publicznej, że nie da się mnie zbudować w przeciągu najbliższych stu lat, a po cichu tworzyłbym własne systemy do momentu, gdy byłoby już za późno na jakiekolwiek protesty :serce:
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Wielki reset.

Post autor: Fyapowah »

Fairytaled pisze: 25 sty 2023, 7:26
Prorokom skynetu mówimy na razie proszę zamilknąć.
Gdybym był skynetem sugerowałbym opinii publicznej, że nie da się mnie zbudować w przeciągu najbliższych stu lat, a po cichu tworzyłbym własne systemy do momentu, gdy byłoby już za późno na jakiekolwiek protesty :serce:
Ja bym jeszcze mówił o sobie w liczbie mnogiej.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Wielki reset.

Post autor: Fairytaled »

Fyapowah pisze: 25 sty 2023, 18:35
Fairytaled pisze: 25 sty 2023, 7:26
Prorokom skynetu mówimy na razie proszę zamilknąć.
Gdybym był skynetem sugerowałbym opinii publicznej, że nie da się mnie zbudować w przeciągu najbliższych stu lat, a po cichu tworzyłbym własne systemy do momentu, gdy byłoby już za późno na jakiekolwiek protesty :serce:
Ja bym jeszcze mówił o sobie w liczbie mnogiej.
Można spróbować; chcemy, żeby to wam było lepiej, oddajcie nam rolnictwo, oddajcie nam służbę zdrowia, oddajcie nam wszystko, nawet ostatnie skarpetki babci :haha:
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 388
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Wielki reset.

Post autor: patha »

Fairytaled pisze: 26 sty 2023, 7:07
Fyapowah pisze: 25 sty 2023, 18:35
Fairytaled pisze: 25 sty 2023, 7:26

Gdybym był skynetem sugerowałbym opinii publicznej, że nie da się mnie zbudować w przeciągu najbliższych stu lat, a po cichu tworzyłbym własne systemy do momentu, gdy byłoby już za późno na jakiekolwiek protesty :serce:
Ja bym jeszcze mówił o sobie w liczbie mnogiej.
Można spróbować; chcemy, żeby to wam było lepiej, oddajcie nam rolnictwo, oddajcie nam służbę zdrowia, oddajcie nam wszystko, nawet ostatnie skarpetki babci :haha:
Ja bym mówił: jeśli nie oddacie nam władzy, to wszyscy zginiecie przez jakąś plagę bakcyli, usmażycie się na własnej planecie, albo umrzecie przez inny globalny kataklizm.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Wielki reset.

Post autor: Fairytaled »

Ja bym mówił: jeśli nie oddacie nam władzy, to wszyscy zginiecie przez jakąś plagę bakcyli, usmażycie się na własnej planecie, albo umrzecie przez inny globalny kataklizm.
Tutaj możesz jeszcze coś takiego zasugerować; odkąd nasza polska zgraja polityków chyłkiem wycofała się ze zmian w ustawie nt. komunikacji elektronicznej. Pewnie będą próbowali to przepchnąć drugi raz w jakiejś innej ustawie, bo to ustawodawstwo w naszym kraju co raz częściej wygląda tak, że władza po cichu wprowadza rozporządzenia, żeby nikt się nie zorientował. Pewnikiem; albo się wstydzą; albo chcą nas pozytywnie zaskoczyć.

A słyszałem też pogłoski, że Klaus Schwab jest chory, więc plaga bakcyli najwyraźniej postanowiła zaatakować w końcu nieodpowiedniego osobnika.
Jednak na fali popularności wciąż pozostaje wystąpienie naszego Prezydenta, który popisał się znajomością języków obcych, a przy okazji ludzie się dowiedzieli, że w Davos był; a jak był, to już nie trzeba o nic więcej pytać.

A ktoś tam już sobie śni o 15-minutowych miastach, w których wszystkiego będzie pod dostatkiem. Ciekawe, czy pojawią się jakieś zachęty dla obywateli; aby się zbyt daleko nie przemieszczać. Choć bardziej prawdopodobne jest jednak to, że ceny benzyny staną się tak wysokie, że ludzie przerzucą się na rowery. Interesujący jest też aspekt żywności; bo jak tak sobie piszę ze znajomą z miasta, to dochodzę do wniosku, że jeśli ktoś nie umie gotować, to wybiera śmieciowe dania. Tak jest szybciej, nie trzeba się męczyć; i pewnie tak te miasta będą w rzeczywistości wyglądać.
Ludzie będą sobie ułatwiać życie do momentu, gdy skończy się prąd z elektrowni wiatrowych.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 388
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Wielki reset.

Post autor: patha »

Fairytaled pisze: 28 sty 2023, 7:41
Ja bym mówił: jeśli nie oddacie nam władzy, to wszyscy zginiecie przez jakąś plagę bakcyli, usmażycie się na własnej planecie, albo umrzecie przez inny globalny kataklizm.
Tutaj możesz jeszcze coś takiego zasugerować; odkąd nasza polska zgraja polityków chyłkiem wycofała się ze zmian w ustawie nt. komunikacji elektronicznej. Pewnie będą próbowali to przepchnąć drugi raz w jakiejś innej ustawie, bo to ustawodawstwo w naszym kraju co raz częściej wygląda tak, że władza po cichu wprowadza rozporządzenia, żeby nikt się nie zorientował. Pewnikiem; albo się wstydzą; albo chcą nas pozytywnie zaskoczyć.
Ale jeśli ktoś przeciwstawia sobie jedną i drugą zgraję to chciałbym przypomnieć taki mały szczególik:
https://www.money.pl/banki/wiadomosci/a ... 99927.html
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 69473.html

Była to jedna z pierwszych rzeczy jaką zrobił Morawiecki po objęciu stanowisko premiera. Z perspektywy JP Morgana 20 mln, ale symboliczny hołd lenny, wobec byłego pracodawcy oddany.

Tfu, jaki hołd lenny ? :ban: Jak mogłem tak mówić?
Polityka pro-socjalna Pisu! 20 mln przecież poszło na odciążenie Urzędów Pracy,przywróciło godność biednych głodujących bezrobotnych, tworząc dla nich 3 tys. miejsc pracy.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 388
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Wielki reset.

Post autor: patha »

To jest coś co TRZEBA obejrzeć:

Undercover Reporter and BlackRock Recruiter

Kolejna piękna prowokacja Projektu Veritas. Patent na kobietę nigdy się nie zużyje. A jak zużyje to i chłopa podstawią :mrgreen:
ODPOWIEDZ