O wszystkim i o niczym

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Introja »

Hm nie wierzę w taki rodzaj obserwacji. Są i osoby, co mają np sińce pod oczami naturalne, a nie od zmęczenia czy grania na kompie. Słyszałam że nieraz gdy kobieta ma na codzien makijaż, a jak go nie ma to jak go nie ma ludzie potrafią spytać czy jest chora, myślę że to taki sam błędny sposób obserwacji. Poza tym są różne czynniki. Myślę, że to po prostu się wydaje, ja nie wierzę w takie obserwacje, ale no ok. Byle ktoś komuś nie wmawiał, że nie można być bladym jak się wychodzi na zewnątrz
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 642
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Rafael »

Introja pisze: 14 lut 2023, 19:12 Są i osoby, co mają np sińce pod oczami naturalne, a nie od zmęczenia czy grania na kompie.
To ja właśnie jestem taką osobą. Mam to po babci, która pomimo tych sińców wyglądała, aż do śmierci w wieku 92 lat, jak pączek w maśle. :)
Trzeba potrzeć na całokształt, a nie tylko na jeden szczegół. Na wszystkie te informacje, które dostarczają nam zmysły i intuicja. Wtedy człowiek nie robi takich kardynalnych błędów. :(
Ale to też jest umiejętność związana z typem osobowości. Są tacy, którzy skupiają się na szczególe i za nic na świecie nie potrafią zobaczyć całości.
I nie pozostaje nic innego, jak się z tą ich cechą pogodzić. :)
Słyszałam że nieraz gdy kobieta ma na codzien makijaż, a jak go nie ma to jak go nie ma ludzie potrafią spytać czy jest chora
To zjawisko też jest mi bardzo dobrze znane. Zniszczonej skóry przez chemię. :slabo:
Jak ktoś myli to z chorobą, to dla mnie jest osobą niepełnosprawną wzrokowo, tak jak ja ruchowo. Różne niepełnosprawności mogą się ludziom przytrafić. Nie tylko te oficjalnie orzekane przez komisje. ;)
Byle ktoś komuś nie wmawiał, że nie można być bladym jak się wychodzi na zewnątrz
O tym to ja już się dowiedziałem w wieku przedszkolnym, gdy na plaży zapytałem mamę, dlaczego jeden z moich kolegów jest taki biały podczas, gdy wszyscy inni są opaleni. I mama mi wyjaśniła iż jest to spowodowane tym, iż ma taką skórę.
I wystarczyło na całe życie. Nie trzeba było powtarzać, bo już wtedy interesowałem się bardziej innymi niż sobą. :)

Ci co tego typu gafy strzelają, to są tacy, co wpatrują się jedynie w czubek własnego nosa i są pochłonięci kontemplacją swoich własnych emocji. No cóż ten typ tak ma i nic na to nie poradzisz. ;)

Moje umiejętności obserwacji znacznie wzrosły podczas mojej 5 letniej pracy jako fotoreporter, podczas której wykonałem setki tysięcy zdjęć różnych ludzi pokazujących pewne, ogólnie rzecz ujmując... "zjawiska". Również typu sławna pani celebrytka bez makijażu. Ludzie lubią takie impresje oglądać, a dla mnie nic co ludzkie nie jest obce.
Czego każdemu życzę. ;)

Ale to był tylko margines mojej roboty. Takie tam mimochodem. Jak się trafi.
Najbardziej lubiłem manifestacje. Szczególnie takie, gdzie różnego rodzaju idealiści chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na swoje racje. W stylu Marsz dla Jezusa, Parada Równości, heppeningi anarchistów itp.
A ile ciekawych ludzi się poznało... Piękny kawałek życia... :)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: bartek93 »

Coldman pisze: 07 lis 2022, 18:41 Ja tam jestem na wielu czatach z introwertykami i spam jest ciągły, wszystko zależy od danego człowieka
No właśnie ja, ekstrawertyk nielubiący small-talku, byłem zadziwiony, z jak wieloma introwertykami nie da się pogadać o niczym innym poza pogodą na czatach tego typu.
I breathe the air of my beliefs
INFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 642
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Rafael »

*******************************************

Pszczoły budzą wiosnę na krokusach.
Niespiesznie wstaje z zimowego snu
przecierając zaspane oczy
w promieniach
coraz śmielszego słońca


Image
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 530
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: jubei »

bartek93 pisze: 09 mar 2023, 10:44
Coldman pisze: 07 lis 2022, 18:41 Ja tam jestem na wielu czatach z introwertykami i spam jest ciągły, wszystko zależy od danego człowieka
No właśnie ja, ekstrawertyk nielubiący small-talku, byłem zadziwiony, z jak wieloma introwertykami nie da się pogadać o niczym innym poza pogodą na czatach tego typu.
O!, a skąd wiedziałeś, że to introwertycy?
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: bartek93 »

jubei pisze: 19 mar 2023, 11:44 O!, a skąd wiedziałeś, że to introwertycy?
Kwestia rozpoznania, w którą stronę bardziej kierują swoją percepcję. W ich przypadku było to ich wnętrze.
I breathe the air of my beliefs
INFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 640
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Fire »

Wiem już od dawna, że kobiety które mnie znają plotkują o mnie,prawdopodobnie z zazdrości. Różne bzdury już słyszałam ale wczoraj już nawet mnie zaskoczyli. Podobno ex szef miał ze mną problem bo nie patrzyłam mu w oczy. No ja pier..lę. Co za idiotyzm.Ręce opadają.
ODPOWIEDZ