forum pada

W tym miejscu można wyrazić swoje zdanie na temat wyglądu portalu, a także zaproponować nowe rozwiązania, kategorie i poruszaną na portalu tematykę.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Drim »

Rafael pisze: 08 mar 2023, 16:33 Na forach katolickich kiedyś było dużo kobiet. Nie wiem, czy nadal tak jest, ale podejrzewam że tak, bo to kościół żeńsko katolicki. A tutaj jest dużo antyreligijnych wpisów. To może niektóre osoby zniechęcić, a na pewno nie przyciągnie. Gdyby to było forum introwertyków katolików to jest wysoce prawdopodobne, że byłaby przewaga płci pięknej.
Młodsze pokolenia podchodzą z większą rezerwą do kwestii religijnych i dobrze, niechaj narasta w nich antykorporacyjny bunt, a może kiedyś wrócimy do słusznej zasady cuius regio, eius religio.
Wczoraj znalazłem piękny cytat, Jędraszewski cytuje Wyszyńskiego:
Obyście nie poddali się wygodnictwu, egoizmowi i wrogości życia! Obyście nie naśladowali modnych lalek, których pełne są teatry, kabarety, kawiarnie, redakcje. Obyście nie naśladowali kobiet, wyśmiewających matki, które urodziły Polsce i Kościołowi trzecie, czwarte czy piąte dziecko. Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek!
Przepiękny cytat.

Urodziły Polsce i Kościołowi.
Urodziły Polsce i Kościołowi.
Urodziły Polsce i Kościołowi.
Czyja ma być własność środków produkcji? Publiczna... ergo ogólna, powszechna, katolicka.

Dostrzegamy drugie dno i naprawdę, nie jest nam do śmiechu.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 624
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: forum pada

Post autor: Rafael »

Drim pisze: 08 mar 2023, 22:09 Młodsze pokolenia podchodzą z większą rezerwą do kwestii religijnych
To prawda kościoły w Polsce się starzeją. Protestanckie również. Jednak we wszystkich grupach wiekowych przeważają kobiety.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Drim »

No skoro my mężczyźni nie mamy czego tam szukać, to przeważają baby.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: jubei »

No dobra, w dziwne rejony dyskusja idzie. Już kiedyś robiłem zestawienie na yt o introwerykach.

Teraz zestawienie nowych użytkowników.. Od dzisiaj do 13 listopada wstecz:
Nieokreśloni: nnnnn
Mężczyźni: mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Kobiety: kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Czyli:
Jest przewaga mężczyzn, ale nie dołująca.

Wpisy facetów na profilach są jednak dołujące.

Prawdopodobnie kobiety nie udzielają się tak często, więc jest ich zauważalnie mniej. Wydaje mi się, że na forum przeważają faceci realiści a kobiety to z nacji artystek.

W dawnych czasach forum chyba było więcej nieokreślonych.

Wątpię, aby religia była dla kobiet rejestrujących się na forum czymś ważnym.

Wydaje mi się, że kobiety mało zakładają nowych tematów. Jeśli założą, boją się skonfrontować z hejtujacym prawicowym elektoratem. Możliwe, że jest mało nowych tematów po prostu.
"Life is so unnecessary"
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 403
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: forum pada

Post autor: intbrun »

Na pewno mało jest tematów introwertycznych. A dyskusje o meandrach świata są różne jakościowo i nie każdemu mogą odpowiadać.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Drim »

jubei pisze: 10 mar 2023, 21:07 Wpisy facetów na profilach są jednak dołujące.
Co to znaczy "dołujące wpisy"? Co oni tam wypisują?
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 624
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: forum pada

Post autor: Rafael »

jubei pisze: 10 mar 2023, 21:07 Wątpię, aby religia była dla kobiet rejestrujących się na forum czymś ważnym.
W moim odczuciu te, dla których religia jest ważna tutaj się nie zarejestrują.
Raczej każdy rozsądny człowiek zanim wypełni formularz do utworzenia konta zapozna się najpierw z wpisami dotychczasowych użytkowników. Te które interesują się sprawami ducha, zajrzą oczywiście do tematu "Religia, wiara". A tam zobaczą prawie samych heretyków i ateistów. I pójdą szukać szczęścia dalej. ;)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Drim »

Rafael pisze: 12 mar 2023, 17:20 A tam zobaczą prawie samych heretyków i ateistów. I pójdą szukać szczęścia dalej. ;)

A na serio. Ja nie odnoszę takiego wrażenia. Ostatni rok w temacie "Religia, wiara" to wyważona dyskusja, a właściwie jej brak. Ktośtam wierzy, większość nie podziela tej wiary, wytłuszczane są patologie organizacji.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: jubei »

Przemyślałem sprawę trochę i muszę przyznać, że wśród młodych facetów zwiększył się odsetek prawicowych, może nawet bardziej ultra.

Ale to zaczęło się wcześniej. Najpierw ogólni Narodowcy i cała ta prawica z Korwinem i Konfederacją przeniosła się do internetu i tam zdobyli dużo wyznawców. Młodych Polaków przyciagały hasła gospodarczego liberalizmu, wolności itp. Wielu z Konfederacji poszło do Europarlamentu w wyborach. Po czasie okazało się, że jak narodowcy spełnili swoje zadanie, czyli napchnęli wyborców dla PISu, z tą ideologią '44, to potem zniknęli z pola widzenia. Powstały po nich Konfederacja, które teraz są uznawane za ruskich popleczników.
Byłem raz na marszu wolności i raz przypadkiem trafiłem na występ Jabłonowskiego na koniu, to są widoczne grupki z szalikami, ten rdzeń to musi być faktycznie jakaś grupka wyznawców, i możliwe że nawet fanatyków religijnych lub udających dla wyższej sprawy.

W internecie nawet są produkowane kanały pod takich prawych Polaków i zauważyłem, że w te stronę idzie mocno Stanowski z hejtparkiem. Nawet zaczęli cytować wykop. Z tym, że oprócz śmiesznych wpisów, (kiedyś wykop był fajny), obecnie na wykopie pełno wpisów o tym jak to faceci sa w gorszej sytuacji od kobiet, jak to się niszczy mężczyznę, że Polki wolą czarnych, itp, generalnie rozsiewają pewnie propagandę na czyjś użytek.

Choć trzeba przyznać, że w mediach obraz kobiety właśnie idzie w bardziej wyzwolonej, niezależnej, itp. Jest też mnóstwo jakichś głupich happeningów z maryjkami w kształcie narządów rodnych czy teledyski z taką tematyką.

I o dziwo właśnie może zwiększać się rozdźwięk pomiędzy patrzeniem na siebie, oczekiwaniami, propaganda wobec rzeczywistości itp. Zwłaszcza między płciami.

Co do forum to nie widzę tutaj ultrasów czy jakichś stulejarsów. W dawnych czasach było trochę ultra lewo, ale teraz raczej sytuacja odzwierciedla stan w społeczeństwie.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Drim »

@jubei
Konfederacja zdobyła 1 256 953 głosów co można rozpisać po 100tyś dla poszczególnych roczników od 19 do 30 r.ż, niech im będzie, ale czy tam rzeczywiście chodzi o Boga i religię? Bosak ładnie gadał i udało mu się kupić elektorat buntu.
Acha, i pragnę przypomnieć: w pierwszej na Bosaka, w drugiej na Trzaskowskiego, co stanowiło około 50% elektoratu Konfederacji.
Parlamentarne a prezydenckie, tak wiem ale data i liczba głosów podobna.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: jubei »

Mi osobiście nie wydaje mi się że chodzi o Boga i religię, natomiast logo marszu 2019 chyba nie przypadkowe.
Trochę jest taka walka o wizerunek Maryi.

Zgadzam się, Bosak mówi inteligentnie (może dlatego że zdecydowanie), też go lubię posłuchać i on pcha ten wóz. A jeśli konfiarze głosowali na trzaskę, no to znaczy że na pewno młodzi nie są za Pisem a są starsi i dlatego 15 emerytury.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Percy
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Percy »

underdog pisze: 27 paź 2007, 19:56 Jak zapewne każdy zauważył, to zacne forum zdycha, nic się nie dzieje.
Historia zatoczyła koło.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: forum pada

Post autor: Agon »

Forum pada i pada, i pada, pada jak ciepły, wiosenny deszcz.
Forum pada i pada, i na mnie też!
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 403
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: forum pada

Post autor: intbrun »

Pada so-bie forum, pada so-bie równo
Raz spadnie na kamień, drugi raz na g.. , znaczy się - trawę...
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: forum pada

Post autor: Coldman »

Może mój pogarszający się nastrój pobudzi te forum i historia zatoczy koło
Chociaż kiedyś człowiek potrafił się uzewnętrzniać, a teraz jestem zamknięty na emocję i wstyd o tym mówić. Człowiek za stary xD
ODPOWIEDZ