Zamawianie produktów z Chin.

Najróżniejsze dzieła, konstrukcje, strony, programy.
Awatar użytkownika
Misiaczek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:33
Płeć: kobieta

Zamawianie produktów z Chin.

Post autor: Misiaczek »

Mam pytanko, czy ktoś z Was zamawiał na Shopee lub AliExpress towary które wysyłane są z zagranicy (głównie z Chin)? Chodzi mi przede wszystkim o zakup ubrań, zegarków czy biżuterii.
Czy zdarzyło się tak, że za zamówione towary musieliście zapłacić cło? I czy przesyłka dotarła do Was bez większych problemów? :help
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zamawianie produktów z Chin.

Post autor: Coldman »

Shopee zamknięte będzie

Co do Ali, zamawiałem tam telefony itp, ale to było na początku ich działalności póki urząd celny się nie ogarnął.
Oszczędność była duża, bo płaciłem bez podatków, ale teraz to już nie przechodzi.
Awatar użytkownika
Misiaczek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:33
Płeć: kobieta

Re: Zamawianie produktów z Chin.

Post autor: Misiaczek »

Coldman pisze: 13 sty 2023, 11:29 Shopee zamknięte będzie

Co do Ali, zamawiałem tam telefony itp, ale to było na początku ich działalności póki urząd celny się nie ogarnął.
Oszczędność była duża, bo płaciłem bez podatków, ale teraz to już nie przechodzi.
Tak wiem, od dzisiaj nie można już zamawiać niczego na Shopee. Moim zdaniem szkoda, ponieważ był łatwiejszy do ogarnięcia niż Ali.

Orientujesz się może jak to wygląda z cłem oraz podatkiem gdy zamawiasz na Ali? Bo cło naliczane jest podobno dopiero wówczas gdy towar przekroczy określoną wartość. Czyli powiedzmy jeśli zakupię towar za 100 złotych, to nie zapłacę od niego cła? A podatek wliczony jest w cenę towaru, czy ja jako kupujący sama będę musiała go zapłacić?
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Zamawianie produktów z Chin.

Post autor: Drim »

Osoba prywatna do 150euro bez cła (nie wiem co z pozostałymi podatkami!), dla firm oclona jest każda wartość.

Cło i pozostałe podatki nalicza się na wartość zakupu w momencie przekraczania przez towar granicy celnej. Opłata bezpośrednio w urzędzie celnym lub za pośrednictwem firmy przewozowej. Czyli 150euro + cło (różne stawki) + zazwyczaj 23%vat + ewentualnie akcyza.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zamawianie produktów z Chin.

Post autor: Coldman »

Drim pisze: 15 sty 2023, 10:43 Osoba prywatna do 150euro bez cła (nie wiem co z pozostałymi podatkami!), dla firm oclona jest każda wartość.

Cło i pozostałe podatki nalicza się na wartość zakupu w momencie przekraczania przez towar granicy celnej. Opłata bezpośrednio w urzędzie celnym lub za pośrednictwem firmy przewozowej. Czyli 150euro + cło (różne stawki) + zazwyczaj 23%vat + ewentualnie akcyza.
Dokładnie tak :D
Awatar użytkownika
Misiaczek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:33
Płeć: kobieta

Re: Zamawianie produktów z Chin.

Post autor: Misiaczek »

Dzięki serdeczne za wyjaśnienie :klaniam:
Coś tam sobie zamówiłam (oczywiście za kwotę niższą niż 150 euro). A co z tego wyszło, dam znać jak przyjdzie :haha:
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Zamawianie produktów z Chin.

Post autor: bartek93 »

A ja nie kupuję niczego ani na Ali, ani na podobnych platformach. I staram się na tyle, na ile to możliwe, kupować rzeczy niewyprodukowane w Chinach (choć w obecnych czasach jest to bardzo trudne). Mój wybór podyktowany jest przede wszystkim kwestiami ekologiczno-etycznymi, które w przypadku produkcji w Chinach są bardzo, bardzo wątpliwe.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Kermit
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Zamawianie produktów z Chin.

Post autor: Kermit »

Swojego czasu zamawiałam sporo z Chin (dla siebie i znajomych), ale ze sklepu internetowego, który już nie istnieje (głównie sprzęt). W pewnym momencie wszystko zaczęło lądować na cle i dobre czasy się skończyły.
Z Ali słyszałam, że czasem coś nie dochodzi, z ubraniami może być ten problem, że rozmiar może być zaskakująco mały.

Dodam jeszcze dla ciekawostki, że jeden z telefonów się zepsuł po gwarancji. Zgłosiłam reklamację, odpisali, żeby go przysłać. Wysyłka do Chin kosztowała 50zł, ale za kilka dolarów go naprawili (a raczej poskładali nowy, bo to nie był ten sam) i odesłali. Działał jeszcze przez dłuższy czas :haha:
Awatar użytkownika
Misiaczek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:33
Płeć: kobieta

Re: Zamawianie produktów z Chin.

Post autor: Misiaczek »

Kermit pisze: 23 mar 2023, 23:31 Swojego czasu zamawiałam sporo z Chin (dla siebie i znajomych), ale ze sklepu internetowego, który już nie istnieje (głównie sprzęt). W pewnym momencie wszystko zaczęło lądować na cle i dobre czasy się skończyły.
Z Ali słyszałam, że czasem coś nie dochodzi, z ubraniami może być ten problem, że rozmiar może być zaskakująco mały.

Dodam jeszcze dla ciekawostki, że jeden z telefonów się zepsuł po gwarancji. Zgłosiłam reklamację, odpisali, żeby go przysłać. Wysyłka do Chin kosztowała 50zł, ale za kilka dolarów go naprawili (a raczej poskładali nowy, bo to nie był ten sam) i odesłali. Działał jeszcze przez dłuższy czas :haha:

Dziękuję serdecznie za podzielenie się swoimi doświadczeniami :ok:
Z jakiego powodu w pewnym momencie wszystko co zamówiłaś zaczęło lądować na cle? Czasami się zastanawiam czy jakiś związek z tym ma ilość zamawianych przesyłek 🤔

Natomiast jeśli chodzi o rozmiar, to słyszałam podobne opinie, jednak wymiary podawane przy konkretnym modelu odzieży zdają się temu przeczyć.
Awatar użytkownika
Kermit
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Zamawianie produktów z Chin.

Post autor: Kermit »

Misiaczek pisze: 03 kwie 2023, 19:22 Z jakiego powodu w pewnym momencie wszystko co zamówiłaś zaczęło lądować na cle? Czasami się zastanawiam czy jakiś związek z tym ma ilość zamawianych przesyłek 🤔
Chyba polityka kraju się zmieniła...
ODPOWIEDZ