Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

Koyaanisqatsi pisze: 24 lut 2023, 18:29 Witam

Witam wszystkich ponownie po dłuższej przerwie.
Mam nadzieje spotkać tu ciekawych ludzi lub przynajmniej czymś się zainspirować.
Witam... z uśmiechem :) nowego, starego uczestnika naszych rozmów.

Dla mnie, tak czy siak, całkiem świeżego w następstwie, tego iż jestem tu od niedawna. ;)
Czy ja jestem ciekawy?
Tego nie wiem Pewnie jak dla kogo. Kwestia gustu.
Kiedyś potrafiłem zainspirować... a czy nadal nie mnie oceniać.

Życzę wielu kuszących impresji na forum. :)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
pe_ter84
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2023, 15:59
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5
MBTI: ISTJ

Re: Witam!

Post autor: pe_ter84 »

Witam wszystkich,

Jestem Piotr, mieszkam we Wrocławiu. Cieszę się, że znalazłem to forum i mam nadzieję częściej tutaj bywać. :)
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

pe_ter84 pisze: 28 lut 2023, 16:02 Witam wszystkich,

Jestem Piotr, mieszkam we Wrocławiu. Cieszę się, że znalazłem to forum i mam nadzieję częściej tutaj bywać. :)
Witam serdecznie. :)
I zachęcam do częstego bywania w naszych skromnych progach.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Dao Ming Si 11
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2023, 22:50
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Dao Ming Si 11 »

Witam. Jestem introwertykiem. Co tu dużo mówić tak ja wielu tutaj opisało że lubią siedzieć w domu w spokoju i tak dalej. Ja też czuje się świetnie sama ze sobą z książkami z dobrym filme czy poprostu w ciszy. Tylko nie o to mi chodzi. Wielu tutaj też pisało że bilskie im osoby ich rozumieją. No właśnie rozumieją. Problem w tym że moja najbliższa mi osoba tego nie rozumie. Nie rozumie mnie. Bardzo to boli. Jestem z tych osób które nie latwo do siebie przekonać i nie przejmuja sie opiniami czy krytyka innych (chyba ze to krytyka konstruktywna) ale gdy już kogoś polubia pokochają i zaufają to angażują się na 100%. Mowinie komuś że jest dziwolagiem że mnie nie rozumie i nie zrozumie że wszyscy mi są obojętni że jak można takim być? Powiedzcie jest sens być z kimś takim? Najbardziej boli to ze mówi to osoba która kocham. Najlepsze jest że gdy powiedziałam tej osobie że są tacy ludzie i nazywają się introwertykami to powiedział że to pierdoła i że się naczytałam i sobie to wszystko wmawiam. Wiecie jako nastolatka nie wiedziałam co się że mną dzieje czemu taka Jestem nie miałam dostępu do internetu nie wiedziałam że jest taka nazwa na nas . Myślałam że ze mną faktycznie coś nie tak . Może wydawać się to śmieszne ale całkiem nie dawno dowiedziałam się o tym określeniu introwertyzm i że jak najbardziej że mną jest Ok :)
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

Dao Ming Si 11 pisze: 26 mar 2023, 23:17 Najlepsze jest że gdy powiedziałam tej osobie że są tacy ludzie i nazywają się introwertykami to powiedział że to pierdoła i że się naczytałam i sobie to wszystko wmawiam.
Witam ciepło i zapraszam do pisania na forum. :)

Prawdopodobnie twój partner jest ekstrawertykiem i to takim, któremu trudno jest zrozumieć, że ktoś może być inny od niego.
Być może jest którymś z typów ESTx.
Próbowałaś dostarczyć mu coś w rodzaju dokładnej instrukcji obsługi introwertyka?
Wtedy będzie mu łatwiej z Tobą postępować. Nie musi rozumieć. Wystarczy, że będzie wiedział co robić. Dla tego typu osób to może być bardzo pomocne. Różni jesteśmy, dlatego potrzebujemy tolerancji. :)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Dao Ming Si 11
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2023, 22:50
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Dao Ming Si 11 »

Właśnie dobrze prawisz: Jesteśmy różni i potrzebujemy tolerancji.U partnera tolerancji nie ma,lub jest w ilościach śladowych. Z perspektywy czasu nie wiem czy to taki do końca ekstrawertyk. Wiem natomiast że jego osobowość jest sztywna i nieelastyczna. I dużo osób spotkałam o podobnym toku myślenia. Że jak jesteś inny od reszty to coś z Tobą nie halo. A mi chodzi o to żeby powiedział: TAK AKCEPTUJE CIĘ TAKĄ JAKĄ JESTEŚ. O nic więcej. Żeby ludzie tolerowali to że jesteś inny od nich. Ja nie mam problemu zaakceptowaniem że ktoś inaczej myśli ma inny światopogląd od mojego. Raz miałam taką sytuację w pracy: Znajoma jest wierzącą i chodzi do kościoła. Ja sama nie wiem czy wierzę czy nie. Jeszcze tego nierozgryzłam. Z jednej strony bardzo chciałabym żeby po śmierci coś było. A zdrugiej strony gdy patrzę na ludzi na świat co się dzieje dookoła to tracę nadzieję. Wracając do sytuacji ja nie uczęszczam do kościoła nie potrzebuję tego. Dla mnie powtarzam DLA MNIE to strata czasu. Znajoma dowiedziała się ze takie mam zdanie na ten temat. Była w szoku wręcz oburzona. Zaczęła mnie starszyc ogniem piekielnym że nie wejdę do królestwa niebieskiego. (HAHAHHA). I o co mi chodzi w tym wszystkim. Że ja potrafię zaakceptować jej zdanie że chodzi i wierzy (aczkolwiek jeśli robi to ze strachu a nie z potrzeby serca to jest to dla mnie słabe). Więc dlaczego to nie działa w drugą stronę? Mierzi mnie to bardzo . Pragnę tylko aby ludzie byli wyrozumiali wobec innych. Czy aż tak dużo oczekuję?
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

Dao Ming Si 11 pisze: 27 mar 2023, 18:11 Czy aż tak dużo oczekuję?
A co powiesz na tolerancję dla nietolerancji?
To jeden szczebelek wyżej. ;)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Dao Ming Si 11
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2023, 22:50
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Dao Ming Si 11 »

Hmm. Jak się nat tym zastanowić to i masz rację . Można być ponad to. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nadurek
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2023, 22:53
Płeć: mężczyzna

Re: Witam!

Post autor: Nadurek »

@Dao Ming Si 11 mi się wydaje, że twój partner cię rozumie i wspiera na swój sposób, pewnie stara się być zabawny i właśnie w taki sposób to okazuje. Taki żart przez zaprzeczenie, może pomaga mu rozładować emocje, czy wybrnąć z niezręcznej dla niego sytuacji.
Utopia
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2023, 19:36
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: Utopia »

Dobry wieczór....
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

Utopia pisze: 12 lis 2023, 19:42 Dobry wieczór....
Witam ciepło :)
Miłego pisania i czytania życzę.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
chosenone
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2023, 13:43
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: INFJ

Re: Witam!

Post autor: chosenone »

Cześć, jestem Marcin. Mam 30 lat i wiadomo kim jestem (podpowiedź - adres do tego forum).
Jestem z Ostrowa Wielkopolskiego. Wylądowałem tu na forum w poczuciu wyobcowania w świecie realnym (które w różnym czasie u mnie występuje). Czasem ciężko się odnaleźć pośród ekstrawertycznego półświatka. Zaryzykowałem i założyłem konto, może gdzieś się wkręcę chociaż tutaj w jakieś towarzystwo. Lubię różne rzeczy, ale przede wszystkim mój zawód, który uratował mi życie (tak myślę) informatyka i programowanie. Lubię gry komputerowe, rysowanie, herbatę, książki, wszelką aktywność sportową. Miło was poznać.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

Witam serdecznie :)
chosenone pisze: 16 gru 2023, 13:51 Wylądowałem tu na forum w poczuciu wyobcowania w świecie realnym
Podobnie jak wielu podobnych INFJotów i innych introwertycznych poszukiwaczy. :)

Nie pozostaje zatem nic innego jak dać się poznać poprzez pisanie na forum.
Można się dopisać do już istniejących tematów, szczególnie tych osobistych, wtedy być może jakaś ekstrawertyczna panna przeczyta i do Ciebie napisze. :)
Na tym forum mało osób się udziela, ale nowych rejestracji jest całkiem sporo.
Prawdopodobnie większość znajomości zawiązuje się ma pw.

Można też samemu pisać do innych, sęk w tym, że nie wiadomo kto jest po drugiej stronie, bo informacje w profilach wiele o człowieku nie powiedzą. :(

Zatem życzę powodzenia. :)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Tapicer
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2023, 16:22
Płeć: mężczyzna

Re: Witam!

Post autor: Tapicer »

Witam,
Jestem Paweł i uważam, że mam osobowość introwertyczną.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

Tapicer pisze: 16 gru 2023, 18:14 Witam,
Witam ciepło i zapraszam na dłużej. :)
Jestem Paweł i uważam, że mam osobowość introwertyczną.
A to znaczy, że to może być miejsce dla Ciebie. :)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
ODPOWIEDZ