Spontaniczność

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Strangeve
Pobudzony intro
Posty: 155
Rejestracja: 08 paź 2010, 20:32
Płeć: nieokreślona

Re: Spontaniczność

Post autor: Strangeve »

A ja jestem jak Buszmen i żyję chwilą xD !
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Spontaniczność

Post autor: Padre »

Piorun23 pisze: Dokładne planowanie uważam za rzucanie wyzwanie naturalnemu chaosowi - a z naturalnym chaosem jeszcze nikt nie wygrał, bo musiał by zmienić prawa fizyki.
Defetysta. Najlatwiej to biadolic ze niedasiem ;-) Trza obnizac lokalnie entropie!
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Spontaniczność

Post autor: Piorun23 »

Ja staram się podnosić lokalne entropie, działając jako Avatar Chaosu :mrgreen: ,zgodnie z zasadą: "jeśli widzisz że się chwieje, popchnij" :mrgreen:
Tak jest dużo zabawniej :D
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
nikya
Pobudzony intro
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: Spontaniczność

Post autor: nikya »

Przyszło mi teraz do głowy, że jedynym obszarem, gdzie spontaniczność lub jej brak może mieć duży związek z intro/ekstra jest swobodne wypowiadanie się. Introwertycy mogą dłużej się namyślać zanim coś powiedzą, zaś duża część ekstrawertyków potrafi szybko wyrzucić z siebie potok słów, bez zastanowienia. Choć w wielu przypadkach to też kwestia przystosowania się.
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: Spontaniczność

Post autor: leonidas »

nikya pisze:duża część ekstrawertyków potrafi szybko wyrzucić z siebie potok słów, bez zastanowienia.
tez bym tak chcial umiec :(
Awatar użytkownika
śnieżka
Introwertyk
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2010, 18:06
Płeć: nieokreślona

Re: Spontaniczność

Post autor: śnieżka »

Mało spontaniczności w mym życiu ostatnio, na każdej płaszczyźnie. Niestety. Mam nadzieję, ze jeszcze nie zgorzkniałam.
Tak swoją drogą, to nasze czasy niestety coraz mniej sprzyjają spontanicznym wyjazdom. A to systemy rezerwacji miejsc, a to bukowanie biletów itd. Chociaż póki co, to w Polsce i tak jest to mniej rozbudowane niż w niektórych krajach na Zachodzie.

O proszę, zaczynam marudzić na 'nasze czasy'... chyba jednak gorzknieję...


Moja spontaniczność na wyjazdach objawia się tym, że jak mi coś nawali, to nie jest to dla mnie koniec świata, tylko okazja do przeżycia czegoś fajnego. Ale generalnie to sporo planuje. Szczególnie kiedy jeżdżę sama.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 642
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spontaniczność

Post autor: Rafael »

Jako dziecko byłem bardzo spontaniczny, no ale prawie każde takie jest. :jump:

Ale potem pracowałem nad tym, by nie być. U siebie postrzegam to jako błąd, gdy czasem się zapomnę i zrobię coś nieprzemyślanego.
U innych nie przeszkadza. Jest mi to obojętne czy ktoś jest spontaniczny, czy nie. :|
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 640
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Spontaniczność

Post autor: Fire »

Wszystko zależy o co chodzi. Jeśli spontaniczne jest wydarzenie miłe czy zabawne, czemu nie.
Ja spontaniczna bywam. Czasem. We właściwym towarzystwie.
Wśród bliskich częściej 8)
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Spontaniczność

Post autor: Introja »

Nie cierpię czegoś takiego, że kiedy mam ustalony plan np z kimś na konkretny cel podróży albo konkretny plan gdzie się wybierzemy i związanymi z tym aktywnościami, to ten ktoś np. nagle by się z tego wycofał albo chciał zmienić to na coś innego. Albo co najgorsze, całkiem odpuścić dany plan, to już murowanie humor popsuty i obrażenie się przeze mnie. Chyba że byłby istotny powód, zdarzenie losowe czy coś takiego, ale gdyby powodem było, że komuś się coś takiego ustalonego odwidziało to nie ma opcji, żebym to przyjęła dobrze. Natomiast spontanicznie jak nie ma w ogóle żadnych planów i pomysłów to chętnie przyjmuję jakieś pomysły co do spędzania czasu i podejmowania decyzji. Spontanicznie na pewno nie kupuję niczego. Ja jestem typem osoby, która nad wszystkim co kupuje się długo zastanawia 😁 musi poczytać o tym itp. Spontanicznie lubię drobne rzeczy robić, mogę się powygłupiać na przykład.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 642
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spontaniczność

Post autor: Rafael »

Introja pisze: 03 maja 2023, 13:16 Spontanicznie na pewno nie kupuję niczego. Ja jestem typem osoby, która nad wszystkim co kupuje się długo zastanawia 😁 musi poczytać o tym itp.
Dokładnie tak samo jest i u mnie. To zresztą typowe dla introwertyków. ;)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Ania8
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2023, 15:23
Płeć: kobieta
Lokalizacja: podlaskie

Re: Spontaniczność

Post autor: Ania8 »

Ja to jestem spontaniczna od wielkiego dzwonu. Na przykład nie zrobię tak, że wstaję latem w niedzielę i nagle ,,A jedziemy nad jezioro". O nie, ja muszę o takim wyjeździe wiedzieć kilka dni wcześniej. Zanim cokolwiek zrobię muszę to dokładnie przeanalizować, wszystkie za i przeciw. Mam tak odkąd pamiętam.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Spontaniczność

Post autor: Coldman »

Rafael pisze: 03 maja 2023, 17:55
Introja pisze: 03 maja 2023, 13:16 Spontanicznie na pewno nie kupuję niczego. Ja jestem typem osoby, która nad wszystkim co kupuje się długo zastanawia 😁 musi poczytać o tym itp.
Dokładnie tak samo jest i u mnie. To zresztą typowe dla introwertyków. ;)
Czy ja wiem, ja tak jakoś nie mam, kupuje co potrzebuje i dodatkowo co mi wpadnie w oko :D
Introja pisze: 03 maja 2023, 13:16 Nie cierpię czegoś takiego, że kiedy mam ustalony plan np z kimś na konkretny cel podróży albo konkretny plan gdzie się wybierzemy i związanymi z tym aktywnościami, to ten ktoś np. nagle by się z tego wycofał albo chciał zmienić to na coś innego. Albo co najgorsze, całkiem odpuścić dany plan, to już murowanie humor popsuty i obrażenie się przeze mnie.
To w góry bym cię nie zabrał xD
Awatar użytkownika
Nadurek
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2023, 22:53
Płeć: mężczyzna

Re: Spontaniczność

Post autor: Nadurek »

Ania8 pisze: 13 maja 2023, 15:47 Ja to jestem spontaniczna od wielkiego dzwonu. Na przykład nie zrobię tak, że wstaję latem w niedzielę i nagle ,,A jedziemy nad jezioro". O nie, ja muszę o takim wyjeździe wiedzieć kilka dni wcześniej. Zanim cokolwiek zrobię muszę to dokładnie przeanalizować, wszystkie za i przeciw. Mam tak odkąd pamiętam.
Tyle że mieszkając w Polsce jesteśmy skazani na łaskę dobrej pogody. I taki spontaniczny wypad nad jeziorko byłby wskazany podczas dobrej pogody. A zaplanowany mógłby się nie udać ze względu na lipną pogodę.
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Spontaniczność

Post autor: Introja »

Coldman pisze: 19 maja 2023, 9:27
Rafael pisze: 03 maja 2023, 17:55
Introja pisze: 03 maja 2023, 13:16 Spontanicznie na pewno nie kupuję niczego. Ja jestem typem osoby, która nad wszystkim co kupuje się długo zastanawia 😁 musi poczytać o tym itp.
Dokładnie tak samo jest i u mnie. To zresztą typowe dla introwertyków. ;)
Czy ja wiem, ja tak jakoś nie mam, kupuje co potrzebuje i dodatkowo co mi wpadnie w oko :D
Introja pisze: 03 maja 2023, 13:16 Nie cierpię czegoś takiego, że kiedy mam ustalony plan np z kimś na konkretny cel podróży albo konkretny plan gdzie się wybierzemy i związanymi z tym aktywnościami, to ten ktoś np. nagle by się z tego wycofał albo chciał zmienić to na coś innego. Albo co najgorsze, całkiem odpuścić dany plan, to już murowanie humor popsuty i obrażenie się przeze mnie.
To w góry bym cię nie zabrał xD
Haha, no ale załóżmy że mamy jechać w góry, już ustalone kiedy i gdzie i nagle ktoś stwierdzi, że jednak nie chce albo chce w inne miejsce, i co nie wkurzylbys się? Albo ustalone mniej więcej na jakie szlaki pójdziemy, w sensie co zobaczyć a nagle wymyślanie, że może co innego. Szlaki w sensie inne zejścia itp mogą być, wiadomo, to zależy co lepsze, albo że no pogoda coś zepsuje, ale nie, że całkiem zmiany wszystkiego, kiedy ktoś już się na coś umówił
ODPOWIEDZ