Chaos

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
Cobretti
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2014, 14:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Chaos

Post autor: Cobretti »

Agon pisze:W ogóle nie czuję się z niczym związany, jestem jakiś taki odcięty od wszystkiego.
To również mogę sobie przypisać. Kiedyś zależało mi żeby coś mieć np z rzeczy materialnych. Teraz mało co mnie cieszy i dodaje sił by rano wstawać. Kupie sobie coś a za parę dni stwierdzam że to był niepotrzebny zakup i straciłem tylko kasę. Podziwiam ludzi którzy mają jakiś cel w życiu i dążą do niego.
Co do relacji z ludźmi sprawy mają się podobnie. Mogę iśc do roboty cały dzień się nie odzywać do nikogo i modlić się w duchu żeby godziny szybko zleciały i móc sie jebnąć na wyro i spać. A co najdziwniejszego zauważam to że niby nie potrzebuję z nikim gadać a jak przychodzi weekend to dostaje doliny i nie wiem co z sobą zrobić bo juz nawet filmiki i gierki nie cieszą.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

Cobretti pisze:A co najdziwniejszego zauważam to że niby nie potrzebuję z nikim gadać a jak przychodzi weekend to dostaje doliny i nie wiem co z sobą zrobić bo juz nawet filmiki i gierki nie cieszą.
Ja zacząłem czasami biegać, ale nie mam dokładnego planu kiedy, jak długo i o której zacznę to robić. Po prostu jak mnie najdzie. Czasami rozmawiam ze współlokatorami. Ostatnio prowadzę dyskusję z jedną dziewczyną ode mnie z mieszkania na temat wiary w Boga przez fejsa xD W ogóle ciekawa sprawa, bo zwierzyła mi się, że ma depresję i 3 miesiące temu miała próbę samobójczą. Teraz widzę, że dobrze sobie radzi po lekach, może normalnie spać, bo lekarz jej zapisał zaleplon zdaje się. Czasem pyta mnie o interakcje, ale głównie z alkoholem, to mówię jej by nie piła jak zażywa. Moja matka też miała depresję, ale jej już przeszło. Lubię jak ludzie zdrowieją, jak przechodzą im te dziadostwa. Jednocześnie mając kontakt z chorymi uświadamiam sobie jak kruchą rzeczą jest ludzka psychika.

Z mojego gimnazjum zmarły dwie osoby, jeden chłopak przypadkiem zatruł się CO(tlenek węgla, "czad") wydobywającym się z piecyka trocinowego, a drugi popełnił samobójstwo po tym jak zdradziła go dziewczyna. Co ciekawe w ogóle bym się po nim nie spodziewał, bo zdawał się być osobą silną psychicznie (fizycznie też) i bez kompleksów, nie był nieśmiały, na nikim się nie musiał wyżywać, a wszystkie dziewczyny do niego wzdychały. Ponoć jak był mały, to zobaczył samobójstwo własnego ojca i to mogło mu coś zryć w psychice. Naprawdę nie warto pluć na ekstrawertyków i inne "mocne osobowości", bo nigdy nie wiadomo jak straszliwe emocje kryją się pod ich maskami siły i spokoju/wojowniczości. Kiedyś dowiedziałem się też, że inny "kolega" z gimnazjum, który mnie męczył miał apodyktyczną matkę, która go biła. To wyjaśnia jego zachowanie.

Świat ma w sobie chaos, ludzie mają w sobie chaos, tylko jest on ukryty. Staram się go dostrzegać i zrozumieć, płynąć z jego prądem.

BTW pasuje do ciebie opis osobowości schizoidalnej, dystymii, albo prokrastynacja?
emfausto

Re: Chaos

Post autor: emfausto »

Agon pisze:Jak to się stało, że z 5w4 stałeś się 6w5? Robiłeś wcześniej test pod wpływem złego nastroju?
Kiedy w mojej łepetynie przestały się kłębić myśli o podziale ludzkości na kasty, skupiłem się na analizowaniu swojej skurwysyńskiej osobowości,
a później wiadomo - nie miałem żadnego problemu z poprawnym "zidentyfikowaniem" się.

A test enneagramu jest "niemiarodajny" (pozdrawiam użytkownika KapiX :) ),
z resztą, już się kiedyś wypowiadałem na ten temat:
emfausto pisze:Jak robię test to wychodzi 5w4 albo 4w5, ale to nie oddaje istoty rzeczy, opisy nie pasują...
Żeby poprawnie określić swój typ, obojętnie czy to mbti czy enneagram - trzeba dobrze znać samego siebie, i poczytać opisy ze zrozumieniem.

A teściki jednym ruchem ręki do śmietnika zgarnąć.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

emfausto pisze:Żeby poprawnie określić swój typ, obojętnie czy to mbti czy enneagram - trzeba dobrze znać samego siebie, i poczytać opisy ze zrozumieniem.

A teściki jednym ruchem ręki do śmietnika zgarnąć.
Jesteś pewien, że opisałeś się jako 6w5 obiektywnie? Mogłeś przeczytać, że 6w5 i 5w6 są statystycznie najinteligentniejszymi typami i w przypływie megalomanii się do tego zaklasyfikowałeś. Choć w sumie jako INTJ też należysz do najinteligentniejszego statystycznie typu osobowości, więc może coś w tym jest.
emfausto

Re: Chaos

Post autor: emfausto »

Agon pisze:Jesteś pewien, że opisałeś się jako 6w5 obiektywnie?
Tak, nie mam do tego wątpliwości.
Agon pisze:Mogłeś przeczytać, że 6w5 i 5w6 są statystycznie najinteligentniejszymi typami i w przypływie megalomanii się do tego zaklasyfikowałeś
Nie czytałem żadnych statystyk.
Choć w sumie jako INTJ też należysz do najinteligentniejszego statystycznie typu osobowości, więc może coś w tym jest.
Mało mnie to interesuje kto jest "naj", obiektywne i krytyczne spojrzenie na siebie "only".
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

emfausto pisze:Mało mnie to interesuje kto jest "naj", obiektywne i krytyczne spojrzenie na siebie "only".
Ok, to teraz chciałem pokazać inne pułapki:

4 uwielbiają czuć się inni od wszystkich, a na tym forum jest sporo 4 (choć uważam, że wiele z tych 4 nie jest naprawdę 4), co może irytować niektóre prawdziwe 4, czy nawet 5w4 i na przekór innym mogą określić się jako inny typ, by zabłyszczeć swoim indywidualizmem na tym forum 8)

Kolejna sprawa: 4 podchodzą do wszystkiego według swoich odczuć, podobnie 5w4 gdy formułują opinie, bardziej niż testami kierują się swoimi własnymi przemyśleniami. 6 jednak opierają się na czymś zrobionym przez kogoś. Również analizują opisy, ale nie odrzucają całkowicie testów, bo chcą mieć jakieś odniesienie.
emfausto

Re: Chaos

Post autor: emfausto »

@up

seriously ?

"ientepowate szukanie dziury w całym".
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

emfausto pisze:@up

seriously ?

"ientepowate szukanie dziury w całym".
Tak tylko pisałem, bo może moje posty pomogą ci wyeliminować pewne wątpliwości i błędy w myśleniu. Lepiej znasz siebie, niż ja znam ciebie. W sumie całkiem możliwe, że jesteś 6w5 i twoja impulsywność to były szóstkowe antyfobiczne wyskoki.

Teraz już jesteś spokojniejszy, tak trzymaj :wink:
emfausto

Re: Chaos

Post autor: emfausto »

Agon pisze:Teraz już jesteś spokojniejszy, tak trzymaj :wink:
Błędów z przeszłości powtarzać nie zamierzam :wink:

Żadnych kłótni, wywyższania się, obrażania i innych irytujących rzeczy.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Chaos

Post autor: highwind »

emfausto pisze:Żadnych kłótni, wywyższania się, obrażania i innych irytujących rzeczy.
Ojtam, ojtam. Od czasu do czasu można zaszaleć :P
emfausto

Re: Chaos

Post autor: emfausto »

highwind pisze:Ojtam, ojtam. Od czasu do czasu można zaszaleć :P
(;¬_¬)

Słaby trolling / prowokacja

Kiedy to przeczytałem pierwszy raz, zwątpiłem w ludzkość na chwilę...

Nie chcę się zachowywać w sposób egocentryczny, i nie zamierzam tego robić,
a sugerowanie mi takich zachowań, jest co najmniej... niemoralne.

Właściwie to, bycie niewolnikiem swojego "ja", z powodu jakiejś "pętli" myślowej,
jest raczej smutnym zjawiskiem... :(

Człowiek nie ma wyboru, na wszystko odpowiada tylko jednym "schematem"...
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Chaos

Post autor: highwind »

To nie był trolling. Bardziej taka myśl, że jakbyś się zapomniał, to i tak... No nie wiem, nie skreślamy cię?
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

Megalomania to tylko maska. Wszechświat jest ogromny, zachodzą w nim różne procesy, tak samo i w nas. Nie ma czegoś takiego jak bycie lepszym, lub gorszym.
Po prostu wyluzuj, nie przejmuj się tak sobą i ciesz się życiem 8)
Nleth

Re: Chaos

Post autor: Nleth »

Agon pisze:Przynajmniej jako INTJ 584 5w4 masz jeszcze jakąś dobrą wolę i chcesz swoją megalomanię zmienić, bo 4 daje ci wgląd we własne emocje. Gorzej jakbyś był psychopatycznym, kapitalistycznym społecznym darwinistą jak INTJ 583 5w6.
Jeśli to miało być do mnie, to muszę cię rozczarować. Mam inne parametry, nie INTJ 583 5w6, a ENTJ 863 8w7. Choć pewnie teraz jestem dla ciebie tru psychopatą. Przynajmniej INTJ mogą czuć się czyści.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

Nleth pisze:Jeśli to miało być do mnie, to muszę cię rozczarować. Mam inne parametry, nie INTJ 583 5w6, a ENTJ 863 8w7. Choć pewnie teraz jestem dla ciebie tru psychopatą. Przynajmniej INTJ mogą czuć się czyści.
Miało być, ale teraz już nie jest. Być może INTJ 583 5w6 nie są tacy źli. Właściwie to w chwili, gdy przeczytałem, że masz inny typ, to jakoś tak ich polubiłem :lol:
ODPOWIEDZ