Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
modest
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2014, 15:57
Płeć: mężczyzna
MBTI: introwertyk

Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: modest »

Hej wszystkim,

Jestem tu nowy na tym forum. Jestem skrajnym typem introwertyka 80 % melancholik, 20 % flegmatyk, na dodatek jeszcze jestem osobowoscia z pogranicza BPD, jestem niesmialy i mam fobie spoleczna. Kocham muzyke to jest moja zyciowa pasja , zamierzam byc producentem muzycznym i nigdy ale to nigdy nie zrezygnuje ze swpich marzen. to sa marzenia ktore przeistocze w zawod. Przez 7 lat nie moglem znalesc swojego miejsca na ziemi ze wzgledu na brak normalnej pracy, albo ladowalem w UK w Hotelu jako sprzatacz ( znajac angielski b dobrze) niestety ale introwertyzm i fobie swoje robia! albo ladowalem w Polsce w markecie Biedronka itp. mam tego dosc ciagle zmiany miasta, krraju pracy powoduja ze nie moge znalesc czasu i poswiecic sie swojej prawdziwej passi jaka jest muzyka bo ciagle albo szukam pracy, albo mysle czy powinienem mieszkac w Pl czy znowu wyjechac i to sie ciagnie juz 7 lat. Mam 28 lat i chcialbym znalesc taka prace moze nie taka co kocham ale taka co bym nie nienawidzial. Wiem ze jako skrajny meancholik jestem mega kreatywny, ma wyobraznie, i nieprzecietna osobowosc, zawsze oprocz muzyki interesowalem sie rowniez moda w szerokim tego znaczeniu. Ostatnio pomyslalem sobie by przekwalifikowac sie na fryzjera, Mam dosc pracy ponizej swoich kwalifikacji( mgr turystyki) a w Uk mialem wielokrotnie szanse by pracowac na barze lub byc kelnerem w 5 gwiazdkowym hotelu, ale dla mnie dla skrajnego introwertyka to pieklo na ziemii wolalbym chyba zamiatac liscie na umowe o dzielo i jesc co drugi dzien chleb z cukrem, jak slusze slowo kelner/waiter to dostaje ataku w srodku juz mi sie gotuje.....

Myslalem o przekwalifikowaniu sie na fryzjera jest to praca ktora lubie, ale to nie jest moja prawdziwa pasja aczkolwiek ten zawod traktowal bym jako AS w rekawie gdyby mi sie w zyciu nie udalo oraz mial bym stalo stabilna prace nie muszac sie wloczyc po marketach sklepach czy sprzatac itp. Wiem ze jestem kreatywny, mam gust, jestem perfekcjonista jestem pracowity ale jest jeden problem konakt z klientem . Jak wiecie fryzjer to praca nie na materiale ale na czlowieku, chyba nie ma takiej mozliwosci zeby wogole z ludzmi nie rozmawiac. Ja lubie rozmowe, ludzi ale traktuje ludzi jak kalorie tak jak ktos wracajacy z imprezy sylwestrowej ma kaca, ja rowniez ale moj kac polega na odpoczynku od ludzi, nie moge i nie potrafie zbyt dlugo przebywac z ludzmi cigle z nimi rozmawiajac bo sie mecze. Tak jak wspomnialem traktuje ludzi i z nimi kontakt jak kalorie. Kiedys ogladalem wywiad z Meryl Streep najlepsza aktorka na swiecie typowa introwertyczka btw, i wielokrotnie byla uwazana ze jest zaozumiala bo podczas sesji do filmu jak byly przerwy ze zamiast rozmawiac z kolegami z pracy to zamykala sie w pokoju jak GWIAZDA, Meryl Streep powiedziala jasno w wywiadzie ze Musi odpoczac po interakci z ludzmi ze traktuje kontakt z czlowiekiem jak kalorie, robila przerwy podczas sesji zeby odejsc od ludzi i potem znow powrocic naladowana energia. Czy w zawodzie fryzjera ajest miejsce dla skrajnych introwertykow? dla niesmialych ludzi? to niesprawiedliwe ze czlowiek czuje ze ma talent a fobia i intowersja go ograniczaja? Czy wy znacie kogos kto jest introwertykiem i pracuje jako fryzjer. Prosze o Wasze rady co o tym myslicie.... Przepraaszam za bledy i za haotyczny post:-) mam nadzieje ze rozumiecie. :P
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: Coldman »

Ogólnie , to nie musisz rozmawiać z klientami w trakcie strzyżenia na temat jakiś pierdół, wystarczy sympatyczne spytać jak obciac , w czasie strzyżenia spytać się czy wszystko ok i tyle :) Jak już pracowałeś w biedronce no to wszędzie dasz radę :)
Awatar użytkownika
Irracjonalny
Pobudzony intro
Posty: 159
Rejestracja: 14 wrz 2014, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: Irracjonalny »

modest pisze:Czy w zawodzie fryzjera ajest miejsce dla skrajnych introwertykow? dla niesmialych ludzi? to niesprawiedliwe ze czlowiek czuje ze ma talent a fobia i intowersja go ograniczaja? Czy wy znacie kogos kto jest introwertykiem i pracuje jako fryzjer. Prosze o Wasze rady co o tym myslicie....
Jak się czujesz na siłach, jak chcesz zostać fryzjerem, to miejsce jest. Próbuj, zawsze możesz zrezygnować albo zacząć walkę z fobią społeczną.
Nie miałem okazji spotkać fryzjera-introwertyka, same plotkary...
Chętnie skorzystałbym z usług takiego fryzjera, o ile dobrze wykonywałby swoją robotę i byłby niedaleko. :P
modest pisze: Przepraaszam za bledy i za haotyczny post:-) mam nadzieje ze rozumiecie. :P
A za długość? Taki elaborat Ci wyszedł... :D
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2155
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: Drim »

Obawiam się że skrajna introwersja (wraz z psychicznymi problemami typu BPD i fobia społeczna) +
Mam dosc pracy ponizej swoich kwalifikacji( mgr turystyki)
= przekwalifikuj się.

Ewentualnie możesz się zdecydować na leczenie.


Kwalifikacje zawodowe mgr turystyki. Jaki dokładnie zawód masz na myśli ? Nie bardzo jestem w temacie jeśli chodzi o absolwentów turystyki ale raczej kojarzą mi się same zawody gdzie podstawą jest właśnie wzmożony kontakt z turysta, coś w rodzaju 24/7.
modest
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2014, 15:57
Płeć: mężczyzna
MBTI: introwertyk

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: modest »

Dzieki za odpowiedzi, nie wiem czy dam rade zbyt duza dawka ludzi i zbyt czesty kontakt z klientami :oops:
modest
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2014, 15:57
Płeć: mężczyzna
MBTI: introwertyk

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: modest »

czylin fryzjer introwertykiem raczej nie bardzo....
Awatar użytkownika
Irracjonalny
Pobudzony intro
Posty: 159
Rejestracja: 14 wrz 2014, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: Irracjonalny »

Z fobią społeczną nie bardzo, ale próbować możesz.
Osoba z antropofobią będzie miała problem chyba w większości zawodów.
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: pustka »

Oj chciałabym chodzić do fryzjera, który do mnie nic nie gada, poza tematem włosów.
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: Faramuszka »

pustka pisze:Oj chciałabym chodzić do fryzjera, który do mnie nic nie gada, poza tematem włosów.
Coś w tym jest, nie zakłócałby by mi słuchania muzyki z radyja o ile by było ^^

Wszystko zależy od człeka. Introś sobie pewnie da radę, osoba z fobią społeczną będzie się męczyć.
Zamiast się spinać, po prostu spróbuj. Nie zostaniesz od razu czeladnikiem, żebyś mógł sobie zakład otworzyć(?) eeeee.... tak kiedyś było w sumie, że trzeba było mieć ten tytuł, więc uznajmy że tam ten znak zapytania poddaje to pod wątpliwość, co nie zmienia faktu, że i tak będziesz musiał najpierw przyuczyć do zawodu gdzieś i tam będziesz mógł sprawdzić czy Ci w ogóle idzie. Potem, pewnie w zależności od tego jak ułożone są wizyty, jaka jest pora roku/sezon na komunię/wesela/blablabla to natężenie klienteli w takich zakładach jest większe/mniejsze. Nie masz co zakładać, czy będziesz musiał siedzieć z ludźmi non-stop czy nie, bo to wszystko zależy od tego czy zakład w którym będziesz pracował, czy go tam sobie otworzysz, będzie miał dużo klientów, czy nie. Plus własnej działalności w tym wypadku jest taki, że sam ustalasz sobie godziny wizyt i jak chcesz sobie odpocząć, to możesz sobie to uwzględnić w grafiku :P
Czy wy znacie kogos kto jest introwertykiem i pracuje jako fryzjer.
Nie wiem, czy znam, nie robię testów mbti fryzjerom :P
A jeśli chodzi o mało gadatliwą, to coś mi tam świta, że jedna była, ale to może dlatego, że miała już dość użerania się z moimi włosami (3h ^^), ale żadnych "życiowych pytań" nie było.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: Sorrow »

Nigdy nie spotkałem się z gadającymi fryzjerami.

Za to z fryzjerami którzy źle obcinają tak.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
przybysz
Pobudzony intro
Posty: 140
Rejestracja: 01 paź 2010, 16:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: przybysz »

Hmm, co to znaczy gadających? Prowadzących rozmowę z klientem o codziennych sprawach to owszem, sporo takich fryzjerów spotkałem. Aczkolwiek nigdy nie byłem jakoś zagadywany przez fryzjerów. Z mojej obserwacji wynika, że to raczej klient zaczynał rozmowę i jeśli klient chciał to rozmowa była prowadzona. Ja tam zawsze cicho siedziałem i w myślach obmyślałem plan zdobycia świata, i takie tam głupoty.

Jeśli zaś chodzi o bycie skrajnym intro i fryzjerem to jak dla mnie się to wyklucza, ale nie z powodu konieczności (mniejszej lub większej) rozmowy z klientami (a głównie klientkami, w końcu kobiety najczęściej chodzą do fryzjera i traktują to jako pewnego rodzaju wypoczynek) a z konieczności pracy z ludźmi. Jakby nie patrzeć dzień w dzień, po 8 godzin praca z ludźmi. A ludzie jak wiadomo są różni, jedni normalni, inni nie, jak to rozkład normalny rzecze.

Ale oczywiście jeśli trzeba zarabiać to można się poświęcić, pytanie tylko czy dasz radę. Jak dla mnie nie jest to preferowany zawód dla introwertyka.
No, ale wiadomo, zadecydujesz Ty, w życiu chodzi też o to by pokonywać swoje słabości. ;)
Awatar użytkownika
zan
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:47
Płeć: kobieta
MBTI: INFP/ENFP
Kontakt:

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: zan »

pustka pisze:Oj chciałabym chodzić do fryzjera, który do mnie nic nie gada, poza tematem włosów.
Ja też. W sumie rzadko na takich trafiam. I po części dlatego też rzadko chodzę do fryzjera.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: highwind »

To ja mam chyba jakąś nieprzyjemną mordę, bo jeszcze mi się smalltalk u fryzjera nie przydarzył, a chodzę regularnie od szczeniaka. No, może poza fryzjerką, do której regularnie uczęszczałem mieszkając jeszcze z rodzicami. Jak wpadnę do niej raz na te dwa lata, to podpyta co tam u mnie. Ale to wyjątek. A zwykle, nawet jeśli czekając w kolejce, słyszę jak fryzjerka trajkocze z klientką, to kiedy ja zasiadam przed lustrem, rozbrzmiewa tylko cisza :]
modest
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2014, 15:57
Płeć: mężczyzna
MBTI: introwertyk

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: modest »

dziekuje za wypowiedzi. nie wiem co robic bo kurs koszt 20 tys prawie z fobia spolezna sobie jakos radze bo pracowalem w sklepie jako kierownik i tez kiedys na recepcji w Anglii ale to bylo w nocy ale to czego sie boje to SMALL TALK SMALL TALK.,..... TO MNIE WYKANCZA ostatnio jechalem tramwajem i klientka zaczela rozmwiac z o[ca osoba o remoncie na drogach a skonczyla na markowych ciuchach u te przejscia byly bardzo plynne ja zmeczylem sie sluchajac a co do[iero gdyym mial mowic :idea: ja nie dosc ze mam ogrromna introwersje, fobie spoleczna to na dodatek mam BORDERLINE I hsp czyli high sensitive person i co robic :( sorry za bledy mam roblem z klawiatura :( [
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2155
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Skrajny introwertyk zawod FRYZJER

Post autor: Drim »

A co powiedział lekarz psychiatra ?
ODPOWIEDZ