Manga i Anime

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Vex Alpha
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 12 lut 2021, 22:41
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Lublin

Re: Manga i Anime

Post autor: Vex Alpha »

Chyba znalazłem interesujące miejsce, w którym znajdę sporo inspiracji.
Osobiście mocno polecam "Angel beats!" - 13 odcinkowa seria.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Manga i Anime

Post autor: Fyapowah »

Dziwne, że na takim forum nikt jeszcze tego nie polecił, więc ja polecam anime Watamote (Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!).
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
zygmuntix
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2021, 12:01
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Manga i Anime

Post autor: zygmuntix »

Ja jestem wielkim fanem isekai ;) Wiem, że niektórzy fani nie cierpią, że co chwila ostatnio wychodzi nowy isekai, ale mi to bardzo pasuje. Szczególnie polecam Overlorda, obecnie leci 4 sezon :)
Awatar użytkownika
Kinio
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 08 cze 2022, 16:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Manga i Anime

Post autor: Kinio »

zygmuntix pisze: 18 wrz 2022, 23:40 Ja jestem wielkim fanem isekai ;)
Shield Hero. Według mnie pozycja obowiązkowa dla każdego fana tej tematyki.
"Hope is heavy and uncomfortable, but it's also our greatest responsibility."
Krzyś
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 27 wrz 2015, 21:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Manga i Anime

Post autor: Krzyś »

Jestem nowy w temacie anime, obejrzalem SAO, demon slayer, attack on titans, tokyo ghoul i death note. Polecilibyscie jakies gore fantastyke? Chyba najlepiej wpasowuje sie w moj gust :)
\o/
Awatar użytkownika
Cichaj
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:33
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP-T

Re: Manga i Anime

Post autor: Cichaj »

Hellsing z pewnością, może Castlevania :D
Krzyś
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 27 wrz 2015, 21:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Manga i Anime

Post autor: Krzyś »

Castlevanie tez ogladalem nawet 2 razy ^^ zapomnialem dopisac, hellsinga sprawdze. dzieki!
\o/
Awatar użytkownika
Kinio
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 08 cze 2022, 16:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Manga i Anime

Post autor: Kinio »

@Krzyś Fantastyka plus gore to pierwsze co mi się nasuwa to Berserk, zupełnie pierwsza seria z 1997. Bardzo dobre w tych klimatach jest też Claymore jeżeli nie przeszkadza Ci, że trzeba dokańczać mangą bo anime urywa się w połowie całej historii. Tak czy owak, obie serie są świetne.
"Hope is heavy and uncomfortable, but it's also our greatest responsibility."
Awatar użytkownika
abandon
Intronek
Posty: 53
Rejestracja: 03 lip 2022, 20:59
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFPT

Re: Manga i Anime

Post autor: abandon »

Krzyś pisze: 30 wrz 2022, 19:55 Jestem nowy w temacie anime, obejrzalem SAO, demon slayer, attack on titans, tokyo ghoul i death note. Polecilibyscie jakies gore fantastyke? Chyba najlepiej wpasowuje sie w moj gust :)
Ninja scroll :P :P :P klasyka plusik czeski gore grind w zestawie)))

https://youtu.be/BgAwAc9O_eY :p :p
Jednej rzeczy trzeba się wystrzegać w tych sprawach: ciasnej małostkowości, pedanterii i tępej dosłowności. Wszystkie rzeczy są powiązane, wszystkie nici uchodzą do jednego kłębka. Czy zauważyliście, że między wierszami pewnych książek przelatują tłumnie jaskółki, całe wersety drgających, spiczastych jaskółek? Należy czytać z lotu tych ptaków...
Krzyś
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 27 wrz 2015, 21:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Manga i Anime

Post autor: Krzyś »

Dzięki wam bardzo! Zapisalem sobie do obejrzenia jak cos jeszcze wam przyjdzie do glowy to podsyłajcie ^^
\o/
Awatar użytkownika
KierowcaInrzynier
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 27 gru 2022, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Manga i Anime

Post autor: KierowcaInrzynier »

Fyapowah pisze: 14 lut 2021, 0:19 Dziwne, że na takim forum nikt jeszcze tego nie polecił, więc ja polecam anime Watamote (Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!).
Ja się często zastanawiam - czemu jest tak mało anime/powieści/czegokolwiek w kulturze o ludziach co mają podobnie jak Tomoko czy Satou z NHK. Sam próbowałem znaleźć coś więcej, ale pozostałe animacje są o pseudo-introwertykach, czyli rzekomo nieudaczników, ale dość obrotnych w towarzystwie i rozumiejący jakoś relacje międzyludzkie.

Na przykład, RE:Life. Typ niby 27 lat, przegraniec życiowy, ale jak wraca do szkoły to nagle wychodzi że się dobrze dogaduje z innymi, albo w wielu innych bajkach istnieje to głupie parcie na "normalność" co doprowadza mnie często do zażenowania.

Moje obecne gusta to lekkie i głupie bajki do zrelaksowania się. Azumanga, Nichijou, Girl's Last Tour i inne w tym typie.
ODPOWIEDZ