Rysunek.

Zdjęcia, szkice, rysunki, jak i cyfrowe malunki.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Rilla pisze:Mam do Was pytanie, chłopcy. Jakie macie skanery, że tak ładnie wam skanują prace wykonane ołówkiem? Mój odbija tak światło od ołówka, że rysunki wychodzą niewyobrażalnie żałośnie.
Ja mam HP F380 (drukarka i skaner), ale np. pistolet został całkowicie zrobiony na kompie w photoshopie ;P
Rilla pisze:Co do tego czy tutoriale są lepsze od książki to nie wiem. Na oczy tutoriala, -lu (jak to się odmienia?) nie widziałam. Książki, oczywiście te dobre, mają sporo przydatnych zdjęć z przykładami odpowiedniego rysowania. Taki podręcznik opatrzony w ilustracje i komentarze do nich są pożyteczne. No, nie będę nikogo przekonywać, bo doskonale się znam i wiem, że może z za dużą rezerwą podchodzę do nowości. Dla mnie książka zawsze będzie najlepszym źródłem do zdobywania wiedzy ;)
No toturial (w przypadku mojej osoby) to wpisanie w google np. rysowanie ręki (po polsku czy angielsku) i albo znajdę albo nie :P Tzn zawsze są ;P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Rilla pisze:Mam do Was pytanie, chłopcy. Jakie macie skanery, że tak ładnie wam skanują prace wykonane ołówkiem? Mój odbija tak światło od ołówka, że rysunki wychodzą niewyobrażalnie żałośnie.
Ja mam HP Scanjet 3970.
Zwykle obraz jest lepszy, ale od ostatniej reinstalki windy nie działa mi załączony program, gdzie się ustawia parametry skanowania.
Rilla pisze:Co do tego czy tutoriale są lepsze od książki to nie wiem. Na oczy tutoriala, -lu (jak to się odmienia?) nie widziałam. Książki, oczywiście te dobre, mają sporo przydatnych zdjęć z przykładami odpowiedniego rysowania. Taki podręcznik opatrzony w ilustracje i komentarze do nich są pożyteczne. No, nie będę nikogo przekonywać, bo doskonale się znam i wiem, że może z za dużą rezerwą podchodzę do nowości. Dla mnie książka zawsze będzie najlepszym źródłem do zdobywania wiedzy ;)
Tutoriale, to na przykład coś takiego:
Podstawowe Cieniowanie Ołówkiem
Zaawansowane Cieniowanie Ołówkiem
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

No tak, nie wiem po co zadałam te pytanie skoro i tak te cyferki skanerów kompletnie mi nic nie mówią. :roll: Chciałam pokazać moje najlepsze rysunki z czasów, gdy jeszcze wydawało mi się, że umiem nieźle rysować (czasy gimnazjalne). Trudno, jakieś dwa mam na komputerze w formie zdjęć:
"Uczeń po latach nauki"- inspiracją była myśl o niekończącej się nauce:
Obrazek
"Pies"- wzorowałam się na zdjęciu z kalendarza:
Obrazek
Tak, wiem, że ta data okropnie przeszkadza, ale nie byłam wtedy tak pomysłowa, by ją wyłączyć.

EDIT:
Takie tutoriale znajdziesz w dobrej książce. Mam taką z takimi właśnie ilustracjami i wskazówkami, Sorrow.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Twoje rysunki są dobre. Trzeba było rysować dalej, bo przerysowując inne rysunki wyrabia się własna kreska ;)
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Byłem u mojego nauczyciela z klubu komiksu/grafiki komputerowej. Pokazałem mu parę moich rysunków i stwierdził, że używam za mało gradientów przez co wyglądają płasko. Pokazał mi jak mogę to poprawić.

W domu spróbowałem poprawić jeden z rysunków i oto co wyszło:

Anioł 2.0
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Zoe

Post autor: Zoe »

qb pisze:PO podobno ta książka jest niezła, sam przymierzam się do jej kupna:

http://www.gandalf.com.pl/b/podstawy-rysunku/

W każdym razie dużo dobrych opinii słyszałem, a że droga nie jest to chyba się zaopatrzę :P
Mam tę książkę :P.
Oglądając Twoje swoją drogą bardzo ładne rysunki nie wydaje mi sie, żebyś potrzebował takich podstawowych wskazówek jakie zawarte są w tej książce. Dla Ciebie powinno być coś bardziej zaawansowanego, byś mógł iść przed siebie ze swoim talentem. Pozdrawiam :)

Rilla "Uczeń po latach nauki" jest prze genialny :P. Sama sie jeszcze uczę więc na świeżo wiem jaki to ból :P
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Ostatnio trochę mi się nudziło w domu więc znów sięgnąłem po ołówek i powstało takie sobie >drzewo<. Nie jest jakieś super idealne może, ale myślę, że beznadziejne też nie.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Słodkie :D !

Ja też mam trochę nowych rzeczy :D .

Blackguard
Anna
Nina
Kapitalizm
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Sorrow pisze:Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Słodkie :D
lol, tego się nie spodziewałem ;p

Ta Anna wygląda tak samo jak Nina:P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Bo to siostry :P .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Widać postępy, Sorrow. Bardzo dobrze Ci idzie. Uczysz się. Brawo!
Sorrow pisze:Blackguard
O, to wyszło Ci pod względem technicznym najlepiej. Właśnie o to chodzi.

A drzewo qb ma w sobie coś słodkiego, fakt. Ten ludzik słodki jest. Ale sam obraz jest dość osobliwy. Trochę przejmujący.

Poza tym macie dobre skanery. Też bym taki chciała. ;)
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Macie dobre skanery i zaje(cenzura) pomysły. :)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

Sorrow, Capitalism uderzył mnie swoją niekłamaną ekspresją. Idź bardziej w tę, stronę niż rysowanie panienek rodem z mang albo ksiazek fantasy ;ppp
Kori
Pobudzony intro
Posty: 141
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Kori »

...
Ostatnio zmieniony 06 sty 2010, 11:01 przez Kori, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Te, które pokazałeś fajne, bardzo fajne, ale Batman wymiata. Przyklaskuję kompozycji.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
ODPOWIEDZ