Ograniczenie liczby odbiorców PW

Wiadomości na temat działania forum, wydarzeń itp.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2181
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Ograniczenie liczby odbiorców PW

Post autor: highwind »

Witam,

w związku z pomyłką kilku użytkowników forum, polegającą na nieopatrznym zaadresowaniu prywatnej wiadomości do wszystkich użytkowników grupy "Nowo zarejestrowani użytkownicy", a w związku z tym wygenerowaniu fali spamu i niechcianych powiadomień mailowych, zdecydowałem się na wyłączenie funkcji wysyłania prywatnej wiadomości do więcej niż jednego adresata.

Jeżeli ktoś bardzo ucierpi w związku z takim stanem rzeczy (bo na przykład prowadzi kilkuosobową korespondencję), proszę o kontakt. Jeśli okaże się, że wiele osób straciło na wyłączeniu wieloosobowego adresowania, pomyślimy nad jej przywróceniem.

Pozdrawiam,
highwind.
------------------------------------------------------------

PS. Jak mogło dojść do pomyłki? W sumie to sam zachodzę w głowę.
Normalnie dodajemy odbiorcę wiadomości, wpisując nick [1] i klikając w przycisk "Dodaj"[2]:
Obrazek

W efekcie wybrana osoba ląduje w liście odbiorców[3]:
Obrazek

Natomiast jeżeli podczas klikania w "Dodaj", mamy podświetloną grupę (nieopatrzne kliknięcie, może u kogoś podświetliło się domyślnie?) [4]:
Obrazek

Wtedy wszystkie osoby znajdujące się w tej grupie (w przypadku nowo zarejestrowanych, osoby z liczbą postów poniżej 50) otrzymają wiadomość [5]. Aby usunąć grupę z listy odbiorców, wystarczy kliknąć w symbol "X" znajdujący się obok nazwy grupy na liście odbiorców [6].
Obrazek
ODPOWIEDZ