Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
kacper137
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2020, 1:33
Płeć: nieokreślona

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: kacper137 »

kacper137 pisze: 26 lis 2020, 19:39 Kończe 3 sezon Watahy - jak na Polskę, to świetna produkcja.

Mandaloriana (star wars) skończyłem oglądać. I taki sobie jest.

A teraz zacznę oglądać... No włąśnie jeszcze nie wiem
Oglądam 2 sezon "Mr robot". Bardzo ciekawy serial o hackerach (hakerze) Klimaty anoynymous. Polecam delikatine
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

Mr Robota skończyłem niedawno, w końcu dało się legalnie obejrzeć ostatni sezon w PL. Miał parę odcinków trochę męczących jak dla mnie ale wart obejrzenia.
A przez ostatni tydzień wleciał mi "Happy!". Klimatem trochę Wilfred, tylko taki z ograniczeniem wiekowym na 16+.
Awatar użytkownika
Piłat
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2020, 17:41
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9Me
MBTI: ISTJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Piłat »

Erotica 2022 bardzo życiowy serial poruszający problemy introwertyzmu. Serdecznie polecam :)
:muza: :kot:
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: eddard »

The Morning Show wyprodukowany przez Apple TV, ostateczny komentarz w sprawie #metoo. Jedna z głównych postaci pobocznych to moja nowa miłość (Cory).
Awatar użytkownika
kacper137
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2020, 1:33
Płeć: nieokreślona

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: kacper137 »

Dziś oglądam ostatni odcinek Gambita Krolowej - ogolnie spoko ale bez przełomu.

Jak skończe to chyba się wezme za Orange is the new black 3 sezon albo dom z papieru
Awatar użytkownika
jaro1989
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2020, 21:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Miechów
Kontakt:

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: jaro1989 »

Ja obecnie kończę oglądać drugą połowę ostatniego sezonu Wikingów.
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Violaine »

Podpinam się do wątku, który bardzo obszerny jest i pewnie stanowiłby dla mnie źródło inspiracji, gdyby nie to, że moim ubiegłorocznym postanowieniem noworocznym było zrezygnowanie z marnowania czasu na oglądanie seriali :D Także nie wspomnę tutaj o żadnych nowościach, bo o nich nie wiem nic i nie planuję sprawdzać. ;) Ale udało mi się poznać troszkę produkcji w międzyczasie i pozwolę sobie wymienić kilka z tych, które zrobiły na mnie dobre wrażenie i pozostały w pamięci na dłużej.
Twin Peaks - klasyka klasyki, specyficzny, może nieco się zestarzał, ale klimat małomiasteczkowy wyjątkowy, oniryczność, magia, doskonała muzyka. Pierwszy sezon zdecydowanie najlepszy, drugi zbyt długi i rozwlekły, na szczęście uratowany odcinkiem ostatnim. Trzeci sezon bardzo lynchowski, ale jakoś nie przekonał mnie do siebie.
The Fall - doskonały kryminał z Gillian Anderson i Jamie Dornanem. Seryjny morderca grasuje w Belfaście, a agentka Scully, tym razem w roli inspektora policji, zostaje ściągnięta z Londynu, by pomóc w jego schwytaniu. Zabawa w kotka i myszkę na wysokim poziomie. Bardzo organiczny, pozbawiony blichtru, serial. Wciąga i niepokoi. Oboje Anderson i Dornan w świetnej formie.
Hannibal - wspomniany tutaj pobieżnie, absolutny majstersztyk do oglądania na dobrym sprzęcie i w dobrej jakości. Wyraziste, dosadne obrazy, doskonale udźwiękowiony, od strony sensorycznej arcydzieło. Postaci inspirowane powieściami Harrisa, ale udoskonalone, pełnowymiarowe, mięsne. Tytułowy bohater bezlitośnie fascynujący.
Fleabag - najlepszy serial ostatnich lat. Rewelacyjnie napisany, zero zbędnych słów, gestów, scen. Zaledwie dwa sezony, ale tak intensywne, wypełnione wydarzeniami i ludźmi, że głowa mała. Pierwszy odcinek drugiego sezonu to chyba najlepszy fragment w serialowej historii małego ekranu w ostatnim czasie. Jeden wielki szok. ;)
Black Books i The IT Crowd, czyli absurdalne klimaty brytyjskie, na które nie można się w żaden sposób przygotować. Jeżeli lubicie się pośmiać, ale inteligentniej bądź dziwaczniej, to propozycje dla Was. Ja kocham, oglądałam wielokrotnie, mam w domowej kolekcji. W obu przypadkach odcinki krótkie, treściwe, kosmicznie zabawne, wypełnione dialogami, które można cytować bez końca i zwijać się ze śmiechu. Gorąco polecam. :)
Dodam jeszcze Mad Men i House of Cards. Ten pierwszy to doskonały przykład na to, że Amerykanie potrafią jeszcze zrobić serial z treścią, bez konieczności rozwlekania się na kilkanaście sezonów. Świetnie uchwycone realia Ameryki lat powojennych oraz późniejszego okresu raczkującej kontrkultury, refleksje na temat sytuacji zawodowej kobiet. I te papierosy w pracy, ach. ;) Drugi serial zacny, jednak sezon trzeci, w którym Kevin Spacey pozostał jedynie duchem, pozbawiony ikry i wyrazistego smaku. Bardzo dobrze napisany, nie wiem jednak, czyja to zasługa, gdyż nie oglądałam brytyjskiego pierwowzoru.
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 293
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Nathas »

@Violaine no dzięki, trzy tytuły dodane do kolejki - będę 'marnował czas' za Ciebie.. chociaż ja tego wcale tak nie postrzegam, serio dzięki :) No i takich wpisów tu oczekuję, konkretnych i z krótkim opisem. Zrewanżowałbym się i polecił coś dobrego, no ale postanowienie.. :/
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Violaine »

Nathas pisze: 20 sty 2021, 8:30 Zrewanżowałbym się i polecił coś dobrego, no ale postanowienie.. :/
Ależ nie krępuj się, chętnie wpiszę na serialową "to do list" ;) kiedyś do seriali pewnie powrócę, w chwili jakiejś nagłej słabości ;)
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 293
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Nathas »

@Violaine żeby się nie powtarzać, zerknij chociaż na stronę 15, 16 na dobry początek ;)
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Violaine »

Postanowienie noworoczne dotyczyło roku ubiegłego ;) i zamierzałam faktycznie dalej przy nim trwać, ale pozwoliłam sobie na oglądnięcie "The Queen's Gambit" i zostałam zaszachowana. :mrgreen: Świetna miniseria, cóż za bogactwo faktur, kolorów, ujęcia piękne, pełne przepychu i zabawy symbolami. Lata 60te w pełnej krasie. No i niszowy temat, poprzez pryzmat którego możemy obserwować główną bohaterkę i jej metamorfozę. Bardzo udany, zachęca do sięgnięcia po literacki pierwowzór. Oraz przefarbowania się na rudo. ;)

@Nathas "Watahę" z chęcią dodam do listy interesujących, troszkę o serialu poczytałam i to może być coś, czemu warto się przyjrzeć. Także dzięki. :)

Swoją drogą, przypomniały mi się jeszcze dwa tytuły, które oglądałam z zacięciem i sporym zaangażowaniem. Pierwszy to nasz krajowy "Paradoks", który wiele lat temu w telewizji puszczano, z wyjątkowym Bogusiem Lindą, dość oleisty, pełen rodzimych brudów kryminał/sensacyjny, wart uwagi i czasu. Drugi to "Killing Eve", w którym agentka MI5 wpada na trop psychopatycznej dziewuszki-zabójczyni (a może to psychopatka wpada na trop agentki MI5?) Akcja wartka, nie brakuje napięcia, luksusu, brytyjskiej pompatyczności i świetnej muzyki. Bajecznie kolorowy i zaskakujący, zdecydowanie prosi się o binge watching. ;)
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Violaine »



Ricky Gervais jest geniuszem, czego się nie dotknie, to staje się czymś wielkim. A sam serial rewelacyjny. Inteligentny, niepoprawnie zabawny, obezwładniająco smutny i skłaniający do wszelkich możliwych refleksji.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Fairytaled »

Violaine pisze: 18 lut 2021, 0:49

Ricky Gervais jest geniuszem, czego się nie dotknie, to staje się czymś wielkim. A sam serial rewelacyjny. Inteligentny, niepoprawnie zabawny, obezwładniająco smutny i skłaniający do wszelkich możliwych refleksji.
Dzięki za polecenie, zwróciłem uwagę na cytat Sartre. Teraz będę się zastanawiał nad tym, czy nie jest to nadinterpretacja :jez:
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 293
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Nathas »

@Violaine nie wyrobię z Tobą, kolejny serial do kolejki ;) Z tym geniuszem Ricky'ego to bym nie przesadzał, taki 'Derek' np. był dla mnie zbyt banalny i tak strasznie naiwny, że musiałem odpuścić przy drugiej serii i tak mi zalega na dysku do dziś. Nie wiem, może się przeliczę ale mam przeczucie, że 'After Life' będzie lepszy.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Violaine »

@Nathas w najbliższym czasie nie planuję poszukiwać seriali, o których tutaj nikt nie wspominał, także z pomocą binge watchingu powinieneś się wyrobić. ;)
No dobra, "Derek" to może niekoniecznie udana akcja. Ale Ricky nadrabia doskonałymi stendapami.
ODPOWIEDZ