Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
nietota
Pobudzony intro
Posty: 134
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Gry komputerowe

Post autor: nietota »

intbrun pisze: 04 sty 2022, 20:33 wypasiony jak kot rzeźnika
co za piękne porównanie! pożyczam jako swoje!

nie chcę przerywać wątku o parametrach laptopów, więc tylko tak na boczku spytam, czy obecni tu fani Mount&Blade polecą jakiś godny polecenia mod osobie, która ograła już TLD i Vikingów?
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Gry komputerowe

Post autor: intbrun »

Proszę bardzo, ale to nie moje, też skądś pożyczyłem.
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Luke »

nietota pisze: 12 mar 2022, 22:46 nie chcę przerywać wątku o parametrach laptopów, więc tylko tak na boczku spytam, czy obecni tu fani Mount&Blade polecą jakiś godny polecenia mod osobie, która ograła już TLD i Vikingów?

Ogniem i mieczem, ale to nie mod

Floris Mod Pack
1794: Kosciuszko Uprising
A World of Ice and Fire
Prophesy of Pendor
A Clash of Kings
Perisno
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Fyapowah »

Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Drim »

@Fyapowah
Na chwilę obecną jednak ciężko stwierdzić, czy to konkretny projekt czy tylko zajawka. Wygląda zarówno świeżo (bo nowy setting) ale również i zbyt nostalgicznie (to serio przypomina mod do fallouta). Kickstarter (czy co tam obecnie jest odpowiednikiem) powinien być ewentualnym wyznacznikiem początku prac.
A tak, dziś króluje early access do którego cRPG się nie nadają.
NMA szacowało czas oczekiwania na 10lat. Pozostaje nadzieja, że szacowne grono falloutowych purystów się myli i premiera będzie wcześniej. Czas to pieniądz.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Fyapowah »

@Drim
To Todd będzie miał w sam raz czasu żeby przygotować pozew.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Drim »

@Fyapowah
Nie ma o co pozwać. Styl graficzny nie podlega ochronie. Silnik ewentualnie, ale developer raczej nie jest aż tak głupi aby tworzyć grę na starym, klejonym przez ruskich moderów, 30 letnim silniku.
Krzyś
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 27 wrz 2015, 21:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Gry komputerowe

Post autor: Krzyś »

Czesć sa jacys chetni na Overwatcha 2? Wyszedl niedawno za free jak ktos lubi postrzelac
\o/
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Agon »

Krzyś pisze: 26 paź 2022, 13:17 Czesć sa jacys chetni na Overwatcha 2? Wyszedl niedawno za free jak ktos lubi postrzelac
Tak, ja jestem chętny
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Drim »

@Fyapowah
Kontynuując wątek. Ewentualny pozew od Bethesdy i pana Toda "zróbmy kolejny remake Skyrima albo Fallouta 4" Howarda wkrótce może nie być najmniejszym z problemów studia New Blood Interactive.
Duma chce zakazać Fallouta (licencji, całej franczyzy) na terenie FR pod zarzutem promocji wartości LGBT. NBI rekrutuje wśród osób odpowiedzialnych za Olympusa/Nevadę/Sonorę. Prawdopodobnie będzie to działało podobnie jak w przypadku Instagrama.

O, towarzysz przechowuje ekstremistyczne pliki na dysku twardym. Co towarzysz wybiera: na front, do łagra czy łubianka? Wszak w demokracji o wolny wybór chodzi, nieprawdaż towarzyszu?

10 lat co najmniej będzie ta gra powstawała. Połowa programistów i grafików musi po drodze zaliczyć walkę z pszekami i hohołami. :piwo:

Ciężkie jest życie moddera. Czasem sam developer cię wygwizda i wyda twoje mody jako pełnopłatne DLC (ekhem, RimWorld), czasem twoją wywrotową działalnością zainteresuje się sam aparat państwa.
Grek od Total Warów miał rację. Nie ma co się kopać z koniem, w tym konkretnym przypadku z Creative Assembly. Lepiej działać na własny rachunek.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Fyapowah »

@Drim daj jakieś źródło bo nie wierzę. Nie pamiętam w Falloucie promocji LGBT (pewnie prędzej znalazłbym śmianie się z homosiów), a Olympus i ta nowa gra od New Blood Interactive nawet nie są Falloutami. Dobra, Olympus jest na silniku Fallouta, a ta druga gra tylko do niego nawiązuje.

Ciekawa będzie reakcja modderów. Część z nich mocno popiera Putina, a twórca moda Inventory Filter (Mr. Stalin) jeszcze przed wojną usunął swój mod z forum NMA żeby nie udostępniać go zachodnim imperialistom xD A teraz Duma szkaluje jego ulubioną grę.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Drim »

@Fyapowah
Szukaj Яна Лантратова / игры / Fallout.
Во всех этих играх есть геи, лесбиянки, трансгендеры и бисексуалы», — сказала Лантратова.

27 listopada Duma Państwowa ma przyjmować / odrzucać nowelizację (tych swoich ustaw anty LGBT) rozszerzającą prawo, a może uwzględniającą, rynek gier komputrowych.
Przedmiotem ów prawa nie jest sposób przedstawienia homoseksualizmu, negatywny lub pozytywny, a sama informacja, o innych orientacjach seksualnych.

Fallout zawierał satyrę pod postacią Tandi odrzucającej zaloty gracza (niezależnie od płci i ilości punktów charyzmy).
Fallout 2 jako pierwszy na świecie wyznaczał progresywne standardy, uwzględniał możliwość małżeństw jednopłciowych (głównie za sprawą lenistwa programistów) oraz kopiował gejowską scenę z Pulp Fiction (głównie za sprawą lenistwa programistów).
Falloutem 3 nikt się nie przejmuje
ale New Vegas miał min. Veronicę i Cass z którymi można było iść w literę L kiedy grało się kurierką, a nie domyślnym kurierem.
w 4 i 76 nie grałem, ale pewnie i tam coś jest

Mnie ciekawi co się stanie z Owclat Games. Oni właśnie trochę urośli na taką potęgę świata staroszkolnych RPG.
Czy w Path. Kingmaker i Path. Wrath nie ma żadnego LGBT?, ani odrobinkę?

Głównie mam na myśli proces. Tworzenie modyfikacji -> zdobywanie umiejętności -> przejście do gamedevu. Część z rosyjskich modderów szło tą ścieżką min. ten od grafik w Sonorze co nawet imię, nazwisko i adres podał (no Fallouta na dysku na 100% posiada).
Kto wie? Może dzięki Putinowi odinstalują Fallouty, odkryją inne wspaniałe gry? Raczej nie cRPG, chyba w każdym cRPG są wątki LGBT.
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Fyapowah »

Drim pisze: 13 lis 2022, 22:35Szukaj Яна Лантратова / игры / Fallout.
Во всех этих играх есть геи, лесбиянки, трансгендеры и бисексуалы», — сказала Лантратова.
Według tego, co znalazłem, zakaz ma dotyczyć rozpowszechniania gier z takimi treściami wśród niepełnoletnich. Nie znalazłem niczego o zakazie posiadania takich gier na dysku na własny użytek. I tak chore, ale nie aż tak, żeby więzić modderów. Swoją drogą istnieją podobne prawa w okcydencie dotyczące przemocy w grach, a zwłaszcza przemocy wobec dzieci. Jednak Children Patch ma się dobrze.
Drim pisze:Fallout zawierał satyrę pod postacią Tandi odrzucającej zaloty gracza (niezależnie od płci i ilości punktów charyzmy).
Kanonicznie Tandi miała później męża i syna. Odrzucanie zalotów to jeszcze nie LGBT. Za to gdyby nie odrzucała zalotów gracza, biorąc pod uwagę, że gracz to podróżnik i zaraz opuści to miasto, można by to było uznać za propagowanie rozwiązłości.
Drim pisze:Fallout 2 jako pierwszy na świecie wyznaczał progresywne standardy, uwzględniał możliwość małżeństw jednopłciowych (głównie za sprawą lenistwa programistów) oraz kopiował gejowską scenę z Pulp Fiction (głównie za sprawą lenistwa programistów).
Falloutem 3 nikt się nie przejmuje
ale New Vegas miał min. Veronicę i Cass z którymi można było iść w literę L kiedy grało się kurierką, a nie domyślnym kurierem.
w 4 i 76 nie grałem, ale pewnie i tam coś jest
ok
Drim pisze:Czy w Path. Kingmaker i Path. Wrath nie ma żadnego LGBT?, ani odrobinkę?
Nie pamiętam czy było tam LGBT, ale w Pathfinder Kingmaker mocno rzucało mi się w oczy promowanie rozwiązłości. Promowanie, bo opcje dialogowe pozwalały jedynie na chwalenie tego (np. "otwarte ""związki"").
Drim pisze:Głównie mam na myśli proces. Tworzenie modyfikacji -> zdobywanie umiejętności -> przejście do gamedevu. Część z rosyjskich modderów szło tą ścieżką min. ten od grafik w Sonorze co nawet imię, nazwisko i adres podał (no Fallouta na dysku na 100% posiada).
Ok.
1. Gdyby to prawo działało wstecz
2. Gdyby tworzenie modów do gry uznać za promowanie tej gry wśród niepełnoletnich
3. Gdyby państwo rosyjskie działało tak skutecznie żeby wykrywać takie niszowe mody do gier
to na część twórców z New Blood Interactive znalazłby się paragraf.
W przeciwnym przypadku, wystarczy chyba, że będą unikać tematów LGBT w swojej grze, i nie widzę problemów z rosyjskim prawem. Mogłoby to nawet wyjść grze na dobre, chyba, że na złość Putinowi umieszczą w grze 10x więcej LGBT. Ale wtedy przynajmniej Todd nie będzie mógł o nich powiedzieć złego słowa, bo inaczej nazwiemy go ruską skarpetą.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Drim »

Fyapowah pisze: 14 lis 2022, 10:09 Według tego, co znalazłem, zakaz ma dotyczyć rozpowszechniania gier z takimi treściami wśród niepełnoletnich.
Tak, chodzi o ewentualne rozszerzenie zakazu na osoby dorosłe.
Fyapowah pisze: 14 lis 2022, 10:09 Nie znalazłem niczego o zakazie posiadania takich gier na dysku na własny użytek. I tak chore, ale nie aż tak, żeby więzić modderów. Swoją drogą istnieją podobne prawa w okcydencie dotyczące przemocy w grach, a zwłaszcza przemocy wobec dzieci. Jednak Children Patch ma się dobrze.
Klasyka. Cenzor jedno, a artysta swoje. Dzieci miały być skasowane, a zostały tylko ukryte do odblokowania patchem. Podobnie tylko przypudrowali, a nie skasowali Hitlera z HoI4. Swoją drogą seria jest chyba zakazana w Chinach i ciekawe w jaki sposób oni to egzekwują?
Fyapowah pisze: 14 lis 2022, 10:09 Kanonicznie Tandi miała później męża i syna. Odrzucanie zalotów to jeszcze nie LGBT. Za to gdyby nie odrzucała zalotów gracza, biorąc pod uwagę, że gracz to podróżnik i zaraz opuści to miasto, można by to było uznać za propagowanie rozwiązłości.
Nie widzę tutaj ewentualnej rozwiązłości. Dziewczyna poznaje chłopca i uwzględniwszy panujący w osadzie klimat (małżeństwa/związki aranżowane, słaba wymiana genów) postanawia spłodzić z nim potomstwo, de facto po prostu korzysta z prawa do wyboru który kobietom zawsze przysługiwał.
Historia stara jak świat.

O, a zawsze można to rozpisać w taki sposób, że Vault Dweller zostaje, zakłada rodzinę i później NCR. Lepszy punkt wyjścia niż Arroyo.
Fyapowah pisze: 14 lis 2022, 10:09 Odrzucanie zalotów to jeszcze nie LGBT.
I'm not that kind of girl, mister. Go find a Brahma or something. -> ooo, promocja zoofili :serce:
Fyapowah pisze: 14 lis 2022, 10:09 Nie pamiętam czy było tam LGBT, ale w Pathfinder Kingmaker mocno rzucało mi się w oczy promowanie rozwiązłości. Promowanie, bo opcje dialogowe pozwalały jedynie na chwalenie tego (np. "otwarte ""związki"").
Pobieżnie ograłem Kingmakera, a jest już druga część. Jeśli uda mi się przezwyciężyć moją awersję do DnD na pewno wrócę i przepatrzę wątki.
Fyapowah pisze: 14 lis 2022, 10:09 Ok.
1. Gdyby to prawo działało wstecz
2. Gdyby tworzenie modów do gry uznać za promowanie tej gry wśród niepełnoletnich
3. Gdyby państwo rosyjskie działało tak skutecznie żeby wykrywać takie niszowe mody do gier
to na część twórców z New Blood Interactive znalazłby się paragraf.
W przeciwnym przypadku, wystarczy chyba, że będą unikać tematów LGBT w swojej grze, i nie widzę problemów z rosyjskim prawem. Mogłoby to nawet wyjść grze na dobre, chyba, że na złość Putinowi umieszczą w grze 10x więcej LGBT. Ale wtedy przynajmniej Todd nie będzie mógł o nich powiedzieć złego słowa, bo inaczej nazwiemy go ruską skarpetą.
Meh, pewnie będą działać na poziomie cofnięcia dystrybucji ze Steam, a Steam pójdzie na współpracę, ewentualnie blokady witryny własnej Bethesdy.
Percy
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Percy »

Fyapowah pisze: 14 lis 2022, 10:09
Drim pisze:Czy w Path. Kingmaker i Path. Wrath nie ma żadnego LGBT?, ani odrobinkę?
Nie pamiętam czy było tam LGBT, ale w Pathfinder Kingmaker mocno rzucało mi się w oczy promowanie rozwiązłości. Promowanie, bo opcje dialogowe pozwalały jedynie na chwalenie tego (np. "otwarte ""związki"").
Wrzucę w spojlery
ODPOWIEDZ