Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: wazz »

Czytałam "Atlas zbuntowany" - faktycznie nie jest to dzieło dostarczające wysokich doznań estetycznych ;) W założeniu to manifest filozofii obiektywistycznej, więc autorka wbija przekonania czytelnikowi m.in. przez te wyidealizowane postaci (chociaż później jest trochę kontrowersji).

Jeśli jesteś ciekawa poznania idei autorki, to brnij dalej.
Co do wartości czysto literackich, niestety nic dalej się nie zmieni.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: Coldman »

Neurotyczna osobowość naszych czasów

Świetna książka mówiąca o neurotykach, lękach, miłości. Można dowiedzieć się jak działają mechanizmy w nerwicach, albo jakie neurotycy mają sposoby obrony przed lękiem. Ciekawą rzeczą są opisy pewnych pacjentów w gabinecie terapeuty.
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: Merigold »

wazz pisze: 21 wrz 2017, 14:19 Czytałam "Atlas zbuntowany" - faktycznie nie jest to dzieło dostarczające wysokich doznań estetycznych ;) W założeniu to manifest filozofii obiektywistycznej, więc autorka wbija przekonania czytelnikowi m.in. przez te wyidealizowane postaci (chociaż później jest trochę kontrowersji).

Jeśli jesteś ciekawa poznania idei autorki, to brnij dalej.
Co do wartości czysto literackich, niestety nic dalej się nie zmieni.
Dzięki za odpowiedź :3
W takim razie książka idzie do czyśćca.
Awatar użytkownika
twopunchman
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 27 wrz 2017, 20:02
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: twopunchman »

Obrazek

Przeczytałem w dwa dni, jutro lecę po drugą część. Jest sobie wieś, jakby wycięta z rzeczywistości i ulokowana w innym wymiarze, gdzie ludzie nie starzeją się, a wszystko resetuje się o poranku. Trochę jak w Dniu Świstaka - zbijesz kubek, rano będzie jak nowy, gość wbije ci siekierę w plecy, rano nie będzie po tym śladu. Każdej nocy wieś nawiedzają istoty z Czarnego Wygonu, równie urocze jak dziewczynka z okładki.

Jest też drugi poziom - normalny świat, w którym dziennikarz natrafia na zapiski relacjonujące wydarzenia z owej Słonecznej Doliny. Te dwie rzeczywistości zdają się przeplatać między sobą. Pytanie tylko, jaki mają ze sobą związek...

Fajna lektura, fajna.
natalia1396
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2017, 21:03
Płeć: kobieta

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: natalia1396 »

A ja sobie właśnie czytam "Introwertyzm to zaleta" Marti Olsen Laney. Bardzo dobrze się ją czyta, polecam :)
radoslaus
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: radoslaus »

Może nie ostatnio ale czytałem jakieś pół roku temu, polecam trylogię Silos. :)
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: Nathas »

Przeczytałem ostatnio 'Balladę o drobnym karciarzu' i 'Przebaczenie' Lawrence Osborne - polecam. Teraz zanabyłem dwie pozycje z wydawnictwa Kagra: 'Krew Ogień Śmierć' i 'Black Metal - ewolucja kultu'. Jestem w trakcie tej pierwszej, dawkuję sobie rozdział na dzień, bo w sumie wszystko to ju z wiem i znam te historie, ale zwyczajnie chciałem mieć te knigi do kolekcji na półce, ładnie wyglądają :)
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
cynamonka
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2017, 20:22
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INTJ

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: cynamonka »

Ja ostatnio czytałam serię "Orły Imperium" Simona Scarrowa (dla lubiących starożytny Rzym i wartką akcję) i "Czarodziejską Górę" Thomasa Manna. I zastanawiam się co czytać teraz.
MatB
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2017, 22:21
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ-T “ARCHITEKT”
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: MatB »

Peter H. Hamilton cykl "Wspólnota" i "Pustka" jedna z lepszych serii SF do której zawsze wracam,
polecam zacząć od "Gwiazda pandory" .
Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: Kuqi »

Ksiażki Knaaka w uniwersum Diablo. Tak bardzo się wciągnąłem, że żałuję, iż wolniej nie czytałem, bo więcej nie mam :(
radoslaus
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: radoslaus »

Po słabszej 3 części 4 ponownie na poziomie, Mroczna Wieża Kinga... W tym tygodniu skończę 4.5 i biorę się za następną.

Nie polecam W sieci umysłów, mam jeszcze 100 stron pierwszej części i męczę od dwóch tygodni...
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: Coldman »

Buddyzm Marek Mejor
Dobre wprowadzenie historyczne do religii
Awatar użytkownika
Lew
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:12
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISFP

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: Lew »

„Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku” Thích Nhất Hạnh – Świetna ksiązka, jednego z najświetlejszych nauczycieli Zen. Najciekawsze jest to, że praktycznie nie odnosi się do Buddyzmu, choć doskonale przekazuje jego sposób postrzegania świata. :)
Teraz czytam Autobiografię Benjamina Franklina. Też ciekawe i można nieźle podszlifować angielski. :)
Awatar użytkownika
Artmedia9
Introwertyk
Posty: 86
Rejestracja: 26 kwie 2013, 1:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: Artmedia9 »

Ktoś wyżej wspomniał o "Zmorach" - chętnie przeczytam, również dla tego opisu Galicji. Bardzo ciekawy temat.

Ja ostatnio przeczytałem "Eksplozję w katedrze" Alejo Carpentiera. Akcja dzieje się w czasach rewolucji francuskiej, ale na Karaibach. Bardzo plastycznie napisana książka, mogę polecić każdemu.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: Miszka »

W takim razie serdecznie polecam "Opowieści galicyjskie" A. Stasiuka. Akcja dzieje się współcześnie, ale świetnie oddaje ducha Beskidu Niskiego - kiedyś obszaru ważnego dla Galicji, a obecnie jednego z najdzikszych regionów Polski.

(Zdecydowanie bardziej odpowiada mi klimat i język Stasiuka, ale to bardzo subiektywna ocena bo B. Niskim jestem od kilku lat zafascynowany.)
ODPOWIEDZ