Ograniczone życie

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Arti
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Ograniczone życie

Post autor: Arti » 02 lip 2016, 0:41

@Mroczny

Na początek radziłbym Ci zmianę myślenia na swój temat. Widzę u Ciebie zaniżone poczucie własnej wartości - pewnie z powodu dokuczania. Nie jesteś żadnym dziwakiem tylko introwertykiem, czyli takim jak większość na tym forum. To ekstrawertycy przyklejają nam takie łatki "dziwak", "odludek", "samotnik".
Żyj własnym życiem, miej zlewkę na opinię otoczenia (to pomaga) i nie próbuj na siłę wpasować się w schemat i oczekiwania innych.

rad19dym
Introwertyk
Posty: 115
Rejestracja: 20 gru 2014, 23:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Ograniczone życie

Post autor: rad19dym » 02 lip 2016, 19:59

@Mroczny

Mam dla ciebie poradę. Jeżeli uważasz, że twoje życie jest do dupy, to wyobraź sobie pewnego introwertyka z syndromem DDA. Taki to nawet jakby chciał zmienić cokolwiek w swoim nędznym życiu, to nie chce tego. Nie ma znajomych (a co dopiero mówić o "partnerce"), w rodzinie ma dosyć chłodne relacje, i w ogóle uważa, że nie ma dla niego miejsca na tym świecie. I taki ktoś nawet nie myśli o terapii, bo "sporo kosztuje" (a nie widzi siebie pracującego gdziekolwiek z powodu obaw o zjebanie czegoś w pracy), a poza tym "nie wytrzyma terapii trwającej w szczególnych przypadkach 2 lata".

ODPOWIEDZ