Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Eileen

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Eileen »

Jeśli miałabym taką możliwość, chciałabym raczej odwiedzić interesujące mnie lata/epoki, jak na przykład Anglię w czasach wiktoriańskich, niż utkwić gdzieś na stałe. Brakowałoby mi udogodnień z teraźniejszości. Natomiast jeśli już decydować się na taką "przeprowadzkę", pomyślałabym raczej o przyszłości, chociaż trzeba by się było najpierw rozejrzeć, żeby nie trafić na jakąś wojnę albo katastrofę naturalną, albo nie wiadomo co jeszcze. Tak jak już niektórzy pisali najbardziej interesują mnie możliwości poszerzenia wiedzy i możliwości, jakie daje przyszłość.
Awatar użytkownika
SWAT
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Olsztyn/Konin
Kontakt:

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: SWAT »

Jak na nerda przystało (choć ostatnio się zastanawiam czy ze mnie taki prawdziwy nerd, a nie jakiś podrabianiec bo zaczynam do ludzi wychodzić i w ogóle szaleję), to tak:
- daleka przyszłość, najlepiej jakiś świat post-apokaliptyczny gdzie człowiek musi sobie radzić, musi korzystać za swoich umiejętności, pozyskiwać nowe itd., a nie tak jak obecnie, wszystko pod nos podstawione i życie ucieka przed TV/kompem/książką
- jakiś konflikt zbrojny, będąc na pierwszym froncie i pięknie umrzeć w obronie ideałów i wartości
- bardzo też mi się podobają lata od 20 do 50 w Ameryce, te szykowne ubrania, raczkująca motoryzacja, koniec I WŚ i bum technologiczny itd.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Sorrow »

Weightlifter pisze:Oczywiście przeszłość-Dziki Zachód okres XIX i pierwszej dekady XX wieku. Napady, rabunki strzały rewolwerów,
Takie rzeczy były bardzo rzadkie.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Tranquillo
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 26 lip 2015, 22:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ?

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Tranquillo »

Sorrow pisze:
Weightlifter pisze:Oczywiście przeszłość-Dziki Zachód okres XIX i pierwszej dekady XX wieku. Napady, rabunki strzały rewolwerów,
Takie rzeczy były bardzo rzadkie.
Za dużo oglądam westernów z Cilntem Eastwoodem :D
Awatar użytkownika
djaq
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 15 lut 2013, 23:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: djaq »

XX-lecie międzywojenne jest dość ciekawym okresem, wydaję mi się, że tam bym pasował, ewentualnie Włochy w okresie renesansu.
5w4
INTJ
tds
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2016, 17:49
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: tds »

Epoka Wiktoriańska - dokładnie Wiktoriańska Anglia
Obrazek
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Aga91 »

lata 60-te, Stany Zjednoczone
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Coldman »

Złoty Wiek - Rzeczpospolita Obojga Narodów
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: olender4 »

W przyszłości... Mam nadzieje, że będzie lepsza niż dzień dzisiejszy...
Astra castra - numen lumen
Awatar użytkownika
metalowymateusz
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 17 lut 2016, 23:14
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: metalowymateusz »

W hipotetycznym okresie ekspansji w kosmos, podróży międzygwiezdnych itp.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: czarownica »

Najbardziej podoba mi się wizja życia w świecie post apokaliptycznym. Tego, że trzeba będzie korzystać z własnych umiejętności, nabywać nowe, samej sobie radzić. I wreszcie ludzie przestaną spędzać czas z oczami utkwionymi w ekran komputera, smartfona czy innego tableta. Może nawet rozmawiać będą.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
Ayan0
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2017, 21:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFJ

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Ayan0 »

Cieszę się z życia teraz. Wciąż jest trudne, okrutne, a mieni się tyloma kolorami. Pewne rzeczy są już znane, inne wciąż owiane tajemnicą. Tyle rzeczy do odkrycia, doprowadzenia do perfekcji, sam "Bóg", jest w tym coś magicznego. Czego można być bardziej pewnym, jeśli nawet teraźniejszość jest niepewna.
"The comfort — the inexpressible comfort of feeling safe with a person — having neither to weigh thoughts nor measure words, but pouring them all right out, just as they are, chaff and grain together; certain that a faithful hand will take and sift them, keep what is worth keeping, and then with the breath of kindness blow the rest away."
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Introman24 »

czarownica pisze: 29 maja 2018, 22:07 Najbardziej podoba mi się wizja życia w świecie post apokaliptycznym. Tego, że trzeba będzie korzystać z własnych umiejętności, nabywać nowe, samej sobie radzić. I wreszcie ludzie przestaną spędzać czas z oczami utkwionymi w ekran komputera, smartfona czy innego tableta. Może nawet rozmawiać będą.
Donbas i Syria welcome to. Można poczuć zbliżony klimat do tego. I miejsca też pełno, bo miliony zagłosowały nogami przeciwko takiej rzeczywistości i przeniosły się w spokojniejsze regiony.

Ja to wolałbym żyć w przyszłości lub alternatywnym świecie, w którym ludzkość jest rozwinięta technologicznie, przynajmniej tak jak w "Gwiezdnych Wojnach". Statki latające z prędkością nadświetlną, kolonizacja tysięcy planet, roboty wykonujące większość prac za ludzi, wyścig zbrojeń nie na atomówki, ale na Gwiazdy Śmierci, leki na każdą chorobę, wojsko, w którym szeregowy żołnierz jest uzbrojony jak Iron Man i tak dalej. Ale i tak raczej wybrałbym nasz polski kawałek tego świata. W zasadzie to Polska jest jednym z najlepszych miejsc do życia na świecie i nie mówię tu o gospodarce, bo tu też trzeba byłoby wiele pozmieniać, ale głównie pod względem klimatu i warunków geograficznych. Chociaż, jak już się bawimy, to żeby być bliżej ideału to można by przenieść Bałtyk na południe, a góry, Czechy i Słowację na północ. A i może jeszcze zamiast Odry morze aż do Holandii i Francji :)
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: czarownica »

Moja wizja świata po apokalipsie jest nieco odmienna, Introman24.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Introman24
Intromajster
Posty: 548
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Kiedy chciałbyś/chciałabyś żyć?

Post autor: Introman24 »

czarownica nie wiem dokładnie, jak dokładnie wygląda Twoja wizja świata postapokaliptycznego, jednak dość ogólny jego opis z Twojego postu jest całkiem podobny do warunków życia na froncie we wspomnianych przez nie miejscach. W zasadzie to mamy zrujnowane miasta, nieustanną walkę, braki prądu i żywności jak w rzeczywistościach wielu filmów z tego klimatu. Może zamiast zombiaków są dżihadyści, ale zagrożenie to samo. Owszem, mimo wszystko nie odda to w 100% realiów rzeczywistej postapokalipsy, ponieważ ciągle istnieje niezniszczona reszta świata, z którego można sobie sprowadzić np. broń albo do którego uciec, ale warunki niemal te same. Ale jak dla kogoś to nie wystarczy, to zawsze jest jeszcze Czarnobyl, a jak komuś się nie chce jechać na Ukrainę, to zawsze u nas znajdą się podobne miejscówki. Np. opuszczone bazy sowieckie.
ODPOWIEDZ