Schematy życia, a zakupy odzieży

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Dośka_intro
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2016, 10:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w6
MBTI: INFP/INTP
Lokalizacja: Katowice

Re: Schematy życia, a zakupy odzieży

Post autor: Dośka_intro »

Pisząc o typach kolorystycznych, nie miałam na myśli sztywnego trzymania się schematu. Trzeba się najpierw tematem bardziej zainteresować i w niego wgłębić, żeby móc coś więcej powiedzieć... I tak np. mój typ kolorystyczny może ubrać się w małą czarną i przełamać tą czerń zieloną chustą w odpowiednim kolorze i będzie git. :)
Ja tam uważam, że temat typów kolorystycznych jest ciekawy, coś w tym jest. Rzeczywiście są kolory, które mi nie pasują i dzięki zainteresowaniu się tematem mam większą świadomość tego, w czym może mi być dobrze. Lubię też. np.oglądać zdjęcia z propozycjami ubrań i doborem dodatków. Jak coś mi się spodoba, to mogę sobie sama stworzyć/zakupić podobny zestaw. I to nawet pomaga osobom, które nie mają wyczucia w doborze ubrań...
Dośka_intro
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2016, 10:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w6
MBTI: INFP/INTP
Lokalizacja: Katowice

Re: Schematy życia, a zakupy odzieży

Post autor: Dośka_intro »

Ale choćbym nie wiadomo jak próbowała, to i tak w tej czerni nie będzie mi twarzowo...
Chyba że zmienię wizerunek - przefarbuję się, pójdę na 'solar', do tego mocny makijaż oraz wyzywający strój. :lol:
Naprawdę - coś w typach kolorystycznych jest.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Schematy życia, a zakupy odzieży

Post autor: bartek93 »

Ogólnie to nie mam nic przeciwko kupowaniu ciuchów, tylko że nie za często trafiam na coś, co mi się spodoba. Jakoś nie potrafiłbym kupić pierwszych lepszych spodni z brzegu. Często najpierw mam jakąś tam wizję siebie w danym stroju i wtedy uderzam do okolicznych ciucholandów, aby wyszukać i skompletować sobie wszystkie elementy stroju. Nic nie jest przypadkowe, nawet kolory. Buty podobnie, pierwszych lepszych nie kupię, też muszą wpisywać się w wizję. Jeśli chodzi o zakupy przez Internet, to do tej pory kupiłem tylko glany, ale nie wykluczam dalszych zakupów, bo to jednak wygoda.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
PsychoDoll
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4

Re: Schematy życia, a zakupy odzieży

Post autor: PsychoDoll »

Chyba wszystko poza spożywką kupuje w sieci. Irytuje mnie bieganie po sklepach, przeciskanie się w tłumie, hałas, zapach perfum, potu, papierosów i durna paplanina. Zresztą nie chce mi się cisnąć w tramwaju obładowana tobołami jak jakaś przybłęda. Autem to już w ogóle się nie opłaca ruszyć. Mieszkam w centrum i dłużej stałabym w korkach niż szła pieszo.

Jest jeszcze jedno przeciw: gdy chodzę po sklepach z towarem dla domu, to zawsze coś kupię. Tak można przerypać całą wypłatę :D
marcin88
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2018, 11:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: ISTJ

Re: Schematy życia, a zakupy odzieży

Post autor: marcin88 »

Taka mała reklama: na eobuwie.pl można kupić idealnie dobrane buty albo chociaż sprawdzić czy będą pasować. Jeden warunek - trzeba zeskanować stopy w jednym z centrów handlowych.
Do spożywki polecam ezakupy tesco lub frisco / auchan direct jak ktoś jest z Wawy.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Schematy życia, a zakupy odzieży

Post autor: Fire »

Nie lubię tłumów w sklepach, nie lubię kupować czegoś co jest produkowane masowo. Większość kupuję w sieci.Ubrania, bieliznę, buty.
Mam do tego dobre oko.Szukam perełek.Jestem dość wymiarowa więc sporadycznie tylko nie trafiam.
Jeśli już wybiorę się na zwykłe zakupy,jestem dość wybredna.Najczęściej kupuję kosmetyki i kolczyki,uwielbiam je.
Awatar użytkownika
tove
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:04
Płeć: kobieta

Re: Schematy życia, a zakupy odzieży

Post autor: tove »

Od tego roku praktycznie nie kupuję ubrań w sklepach stacjonarnych. Wkręciłam się za to w korzystanie ze stron typu vinted.pl z odzieżą używaną. Jest to tańsze i o wiele bardziej ekologiczne, można też znaleźć trochę retro perełek.

Dążę do tego, aby mieć jak najmniej ubrań, chociaż póki co moja szafa nadal się nie domyka. Chodzenie po galerii handlowej mnie męczy. Odstręcza mnie też zła jakość towaru.

Sklepy, które mogę polecić to Sfera (dobra jakość, ładne kolory, dla mężczyzn także fajny dział), Medicine i Uniqlo (chociaż nie ma sklepu stacjonarnego w Polsce).
Awatar użytkownika
spacerova
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 25 gru 2019, 21:26
Płeć: kobieta

Re: Schematy życia, a zakupy odzieży

Post autor: spacerova »

Introja pisze: 06 gru 2020, 10:27 Niestety też mam jeszcze takie, które nosiłam jako nastolatka, a teraz jestem już kobietą o innym guście, i moja szafa to trochę takie zawieszenie między tym a tym 🤓 bo szkoda by wyrzucić
Mam podobnie! Staram się donaszać te mniej lubiane ubrania w ogrodzie, na rowerze czy do brudniejszych czynności, a wyrzucać tylko to, czego już nie założę albo nadaje się jedynie do kosza. Jak już kupuję coś nowego, to tylko coś, co odpowiada mojemu obecnemu gustowi. W ten sposób powoli wymieniam zawartość szafy.
tove pisze: 01 gru 2020, 20:54 Dążę do tego, aby mieć jak najmniej ubrań, chociaż póki co moja szafa nadal się nie domyka. Chodzenie po galerii handlowej mnie męczy. Odstręcza mnie też zła jakość towaru.
Pod tym też mogłabym się podpisać. Chciałabym mieć tylko takie ubrania, które noszę, a nie leżą i czekają na lepsze czasy, bo były kupione pod wpływem impulsu i nie mam do czego ich założyć.
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schematy życia, a zakupy odzieży

Post autor: aporia »

nie
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Awatar użytkownika
Dubler
Intronek
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2020, 16:46
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6
MBTI: INFJ

Re: Schematy życia, a zakupy odzieży

Post autor: Dubler »

Mój styl ubierania charakteryzuje mnie; taką osóbką jaką jestem,
to co nosze na codziennie. Moje ubranie jest stonowane w odcieniach: czerni, zieleni, antracytu, czerwieni, błękitu itd.
Lubię eksperymentować. Musi być wygodnie i z klasą swoją własną nie podążam za trendami, utartymi schematami,
bawi mnie jak inni faceci i kobiety zakładają byle co by wyeksponować swoje walory :D
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Schematy życia, a zakupy odzieży

Post autor: Coldman »

U mnie co śmieszne to zależy od dnia. Jednego dnia chodzę, w dresach, drugiego sportowo, trzeciego wyprawowo, czwartego elegancko. Nawet mam do każdego stroju oddzielne buty xD
ODPOWIEDZ