Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: nudny introwertyk »

Żółw lądowy przyjechał z nami aż z Chorwacji (taki mały przemyt), a zwiał przy pierwszej nadarzającej się okazji. Jakiś czas później znaleźli go pracownicy pobliskiego zoo i tam już został. Wodne wciąż żyją, tyle, że były oddane rodzinie ;)
saizou

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: saizou »

tomektomek pisze:To ja się pochwalę moją Gienią. Dorosła samiczka - niecałe 20 cm i nadal rośnie : )
<3 zakochałam się w Gieni, co to za gatunek ?
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: tomektomek »

To jest Acanthoscurria Geniculata - stąd Gienia.

Uważam ten gatunek za jeden z najładniejszych pająków.
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: krucha_babeczka »

tomektomek pisze:To ja się pochwalę moją Gienią. Dorosła samiczka - niecałe 20 cm i nadal rośnie : )
Bierzesz ją na ręce? :)
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: tomektomek »

Nie nigdy nie brałem i nie mam zamiaru tego robić.
Gienia potrafi być nerwowa i jest cholernie szybka. Chociaż jad ma tylko nieco silniejszy od osy to nie warto ryzykować ugryzienia przez ponad centymetrowe kolce jadowe (;

Obrazek
through blissful ignorance and terrifying awareness..
saizou

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: saizou »

tomektomek pisze:Nie nigdy nie brałem i nie mam zamiaru tego robić.
Gienia potrafi być nerwowa i jest cholernie szybka. Chociaż jad ma tylko nieco silniejszy od osy to nie warto ryzykować ugryzienia przez ponad centymetrowe kolce jadowe (;
no słodka bestyja... a to nie jest tak, że w ramach obrony wyczesują tylko włoski parzące a w ostateczności kąsają ? Choć mogę zrozumieć, że nie będziesz chciał tego sprawdzać w ramach eksperymentu ;)
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: tomektomek »

Jeśli czują się zagrożone to przeważnie zaczynają od wyczesywania włosków - nie raz się już o tym przekonałem. Tyle, że pająki potrafią być nieprzewidywalne - czasem robiąc zwykłe porządki w terra Gienia potrafi w ułamku sekundy rzucić się na pęsetę a nawet zaatakować strumień wody ze spryskiwacza (;

Ja wolę nie ryzykować jeszcze z jednego względu. Podczas takiego ugryzienia łatwo o bezwarunkowy odruch i w konsekwencji połamanie zębów jadowych - w takim przypadku pająk jest skazany na śmierć głodową..
through blissful ignorance and terrifying awareness..
GRyf
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 09 lip 2016, 12:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 2w1

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: GRyf »

Więc może odkopie temat.
Ja posiadam nie jedno nie dwa czy nawet nie dziesięć zwierzątek tylko jakieś 10 tysięcy, albowiem choduje mrówki.
Są to naprawdę wspaniałe zwierzęta nie budzą z rana żeby je wypuścić, mało je i potrafią żyć nawet 25 lat.
Niestety każda mrówka jest ekstrawertyczką.
"Przystosowanie to ewolucja, ewolucja to siła, jednak siła to pułapka w którą wpadli przywódcy."
Awatar użytkownika
adam9721
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 19 sty 2019, 19:35
Płeć: mężczyzna

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: adam9721 »

Jestem posiadaczem amblypygi damon variegatus, skorpiona hadogenes troglodyta, pająków Nephila inaurata ( samica) i chromatopelma cyaneobubescens. Mam też samiczkę agamy brodatej. Hodowałem też kilka modliszek.
Awatar użytkownika
jaro1989
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2020, 21:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Miechów
Kontakt:

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: jaro1989 »

Obecnie posiadam samicę ptasznika Chromatopelma Cyaneobubescens. Wcześniej przez 9 lat miałem Acanthoscurria Geniculata.
kam0101

Re: Jaszczurki, modliszki, patyczaki

Post autor: kam0101 »

Ostatnio zastanawiam się nad zbudowaniem terrarium i hodowlą jakiegoś "pokemona". Na początku myślałem o jaszczurkach, ale przez mój tryb pracy mogła by tego nie przeżyć. Pracuje przeważnie od pon. do pt. i wracam do domu dopiero w weekendy. A z tego co przeczytałem trzeba je karmić codziennie. Potem pomyślałem o modliszkach, ale tutaj jest podobnie są drapieżnikami które nie mogą zbyt długo być na głodzie. Następne były patyczaki ale hodowla także jest dość wymagająca. Szukam dalej, może jakiś ciekawy gatunek mrówek? Jestem otwarty na propozycje...
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Jaszczurki, modliszki, patyczaki

Post autor: ErnestPompka »

kam0101 pisze: 20 paź 2021, 20:22 Ostatnio zastanawiam się nad zbudowaniem terrarium i hodowlą jakiegoś "pokemona". Na początku myślałem o jaszczurkach, ale przez mój tryb pracy mogła by tego nie przeżyć. Pracuje przeważnie od pon. do pt. i wracam do domu dopiero w weekendy. A z tego co przeczytałem trzeba je karmić codziennie. Potem pomyślałem o modliszkach, ale tutaj jest podobnie są drapieżnikami które nie mogą zbyt długo być na głodzie. Następne były patyczaki ale hodowla także jest dość wymagająca. Szukam dalej, może jakiś ciekawy gatunek mrówek? Jestem otwarty na propozycje...
Może dobrym rozwiązaniem dla ciebie było by hodowanie jakiegoś ptasznika, one nie są specjalnie wymagające, grunt aby miały spokój, wilgotne terarium i karmienie raz w tygodniu całkowicie załatwia sprawę.
i tak się nie dogadamy
ODPOWIEDZ