Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Witam!

Post autor: Fairytaled »

Misiaczek pisze: 24 gru 2022, 0:58 Witam serdecznie wszystkich użytkowników :klaniam:

Jestem tu nowa i chętnie spróbuję się zaprzyjaźnić z jakimś miłym i interesujacym introwertykiem lub introweryczką 😉
Hej, hej, napisz coś więcej o sobie, może ktoś się zgłosi do Ciebie :)
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

Misiaczek pisze: 24 gru 2022, 0:58 Witam serdecznie wszystkich użytkowników :klaniam:

Jestem tu nowa i chętnie spróbuję się zaprzyjaźnić z jakimś miłym i interesujacym introwertykiem lub introweryczką 😉
Ja również witam. Sympatyczny misiaczek z awatara. :)

Tak jak kolega wspomniał warto napisać o sobie więcej. Introwertycy raczej nie nawiązują kontaktów z kimś kogo nie znają. Gdy ktoś pisze treściwe i wyraziste posty jednych przyciąga innych odpycha. Wiadomo każdy ma swoje mi(sie). A chowanie się za zasłoną okrągłych zdań poznawaniu przyjaciół z pewnością nie służy. Nie mówię o Tobie, rzecz jasna, bo jeszcze prawie nic nie napisałaś.
To raczej taka ogólna refleksja nad kondycją dialogu między ludźmi w dzisiejszych czasach. :(
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Misiaczek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:33
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Misiaczek »

Dzięki za miłe przywitanie 😊
Co by tu napisać o sobie... Jakiś czas temu przekroczyłam magiczną30-tkę i czytając większą część postów na tym forum przekonałam się, że jestem 100% introweryczką. W sumie jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, jednak od czasu do czasu lubię wyjść do ludzi i poznać kogoś nowego.
Marzy mi się przyjaźń na całe życie, zwłaszcza z osobą w której odnajdę pokrewną duszę... Cichą, spokojną, lubiącą spędzać czas w domowym zaciszu, choć posiadającą jednocześnie poczucie humoru oraz dużą dozę empatii. Fajnie by było gdyby lubiła czytać książki, jednak nie jest to wymóg konieczny 😉

Zapraszam do kontaktu 😃
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

Misiaczek pisze: 24 gru 2022, 16:53 Marzy mi się przyjaźń na całe życie, zwłaszcza z osobą w której odnajdę pokrewną duszę... Cichą, spokojną, lubiącą spędzać czas w domowym zaciszu, choć posiadającą jednocześnie poczucie humoru oraz dużą dozę empatii.
Ciekaw jestem.
Po czym poznasz pokrewną duszę? Intuicyjnie? :)
Ja też jestem cichy, spokojny i lubię spędzać czas w domowym zaciszu, ale na zasadzie, że jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Decydują choroby. Kiedyś, gdy cieszyłem się pełnym zdrowiem byłem hałaśliwy, dynamiczny, a w domu tylko spałem i to też jak najrzadziej to było możliwe. ;)

Jak czytasz na moim przykładzie, patrząc jedynie na czyste fakty można się pomylić. :o
Podejrzewam, że nie jestem tą duszą, której szukasz, pomimo iż moje życie i ekspresja wygląda podobnie do Twojego. Do tego mam specyficzne poczucie humoru i aż za dużą empatię.(odczuwanie emocji innych). Przez internet nie działa. :(
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Witam!

Post autor: Fairytaled »

Ciekaw jestem.
Po czym poznasz pokrewną duszę? Intuicyjnie? :)
Ja też jestem cichy, spokojny i lubię spędzać czas w domowym zaciszu, ale na zasadzie, że jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Decydują choroby. Kiedyś, gdy cieszyłem się pełnym zdrowiem byłem hałaśliwy, dynamiczny, a w domu tylko spałem i to też jak najrzadziej to było możliwe
No, to ja jestem lepszy pod tym względem, bo od zawsze jestem stworzeniem domowym, ale tak jak powiedziałeś, decydują choroby. Zasłużyłeś na wirtualne piwo ode mnie; jestem tu wcześniej, a zdążyłeś już napisać więcej postów na forum. Pozdrawiam kolegę :piwo:
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

Fairytaled pisze: 25 gru 2022, 14:21 No, to ja jestem lepszy pod tym względem, bo od zawsze jestem stworzeniem domowym, ale tak jak powiedziałeś, decydują choroby. Zasłużyłeś na wirtualne piwo ode mnie; jestem tu wcześniej, a zdążyłeś już napisać więcej postów na forum. Pozdrawiam kolegę :piwo:
Dziękuję. Miło mi. :)
Faktycznie obecnie jestem jedną z aktywniejszych osób na forum. :ok:
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Misiaczek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:33
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Misiaczek »

"Ciekaw jestem.
Po czym poznasz pokrewną duszę? Intuicyjnie? :)"

Dobre pytanie 😉 Aby dowiedzieć się czy ktoś jest naszą pokrewną duszą przede wszystkim trzeba go dobrze poznać, ze szczególnym uwzględnieniem poglądów, przekonań, zainteresowań, sposobu spędzania wolnego czasu, charakteru i temperamentu.

Nie wiem czy odnoszę dobre wrażenie, ale chyba obecnie na forum niewiele się dzieje? :haha:
Awatar użytkownika
KierowcaInrzynier
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 27 gru 2022, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Witam!

Post autor: KierowcaInrzynier »

Witam.
Jestem 23-letnim dziwolągiem, który błąka się po internecie w celu znalezienia jakiegoś przytułku. Niestety, prawie wszędzie dominuje wymuszona ekstrawersja i promowanie chlania, ćpania i ruchania jako domyślną formę rozrywki (co wprowadziło mnie w rozgoryczenie gdy zawitałem na forum dla "fobików społecznych" gdzie zostałem wyśmiany za dobre bawienie się w muzeum), przez co jestem zmuszony do przeczesywania internetu.
Jednym z moich marzeń jest wyleczenie się z kompleksów, robić w życiu coś, co sprawia mi frajdę, i ucieknięcie na wieś, względnie małe miasto lub przedmieścia.
Co mam więcej dodać?
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

Misiaczek pisze: 27 gru 2022, 18:51
Dobre pytanie 😉 Aby dowiedzieć się czy ktoś jest naszą pokrewną duszą przede wszystkim trzeba go dobrze poznać, ze szczególnym uwzględnieniem poglądów, przekonań, zainteresowań, sposobu spędzania wolnego czasu, charakteru i temperamentu.

Nie wiem czy odnoszę dobre wrażenie, ale chyba obecnie na forum niewiele się dzieje? :haha:
Jak na to forum to dzieje się całkiem sporo. :)
Ale takie poznanie z introwertykiem to by zajęło jak dla mnie ze 3 lata, a później by się okazało, że to nie ta co trzeba dusza jednak. :(
Z ekstrawertykami idzie znacznie szybciej. ;)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Rafael »

KierowcaInrzynier pisze: 27 gru 2022, 22:25 Witam.
Jestem 23-letnim dziwolągiem, który błąka się po internecie w celu znalezienia jakiegoś przytułku. Niestety, prawie wszędzie dominuje wymuszona ekstrawersja i promowanie chlania, ćpania i ruchania jako domyślną formę rozrywki (co wprowadziło mnie w rozgoryczenie gdy zawitałem na forum dla "fobików społecznych" gdzie zostałem wyśmiany za dobre bawienie się w muzeum), przez co jestem zmuszony do przeczesywania internetu.
Jednym z moich marzeń jest wyleczenie się z kompleksów, robić w życiu coś, co sprawia mi frajdę, i ucieknięcie na wieś, względnie małe miasto lub przedmieścia.
Co mam więcej dodać?
Witam ciepło. :)
Tu nikt nikogo nie wyśmiewa i generalnie jest cicho i spokojnie, a czas płynie znacznie wolniej niż w innych miejscach sieci. :kot:
Może Ci się spodoba?
To pewnie mieszkasz w dużym mieście tak jak ja. Ja też marzyłem o wyprowadzce na wieś, ale się nie spełniło ze względów zdrowotnych.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Witam!

Post autor: Fairytaled »

Misiaczek pisze: 27 gru 2022, 18:51 "Ciekaw jestem.
Po czym poznasz pokrewną duszę? Intuicyjnie? :)"

Dobre pytanie 😉 Aby dowiedzieć się czy ktoś jest naszą pokrewną duszą przede wszystkim trzeba go dobrze poznać, ze szczególnym uwzględnieniem poglądów, przekonań, zainteresowań, sposobu spędzania wolnego czasu, charakteru i temperamentu.

Nie wiem czy odnoszę dobre wrażenie, ale chyba obecnie na forum niewiele się dzieje? :haha:
Ależ dzieje się, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to forum jest ostatnim bastionem wolnego intelektu, w naszym upadającym świecie coraz szybciej opanowywanym przez głupotę :)
Awatar użytkownika
Misiaczek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:33
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Misiaczek »

Rafael pisze: 27 gru 2022, 22:36
Ale takie poznanie z introwertykiem to by zajęło jak dla mnie ze 3 lata, a później by się okazało, że to nie ta co trzeba dusza jednak. :(
Z ekstrawertykami idzie znacznie szybciej. ;)
Myślę że niekoniecznie. Większość introwertyków gdy trafi na pokrewną duszę potrafi dość szybko się otworzyć. Z ekstrawertykami być może proces poznawania się posuwa się znacznie szybciej, jednak z reguły taka znajomość też znacznie szybciej się wypala.
Awatar użytkownika
Misiaczek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:33
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Misiaczek »

Fairytaled pisze: 28 gru 2022, 7:22
Ależ dzieje się, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to forum jest ostatnim bastionem wolnego intelektu, w naszym upadającym świecie coraz szybciej opanowywanym przez głupotę :)
Chyba coś w tym jest 😉
Awatar użytkownika
Misiaczek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:33
Płeć: kobieta

Re: Witam!

Post autor: Misiaczek »

KierowcaInrzynier pisze: 27 gru 2022, 22:25 Witam.
Jestem 23-letnim dziwolągiem, który błąka się po internecie w celu znalezienia jakiegoś przytułku. Niestety, prawie wszędzie dominuje wymuszona ekstrawersja i promowanie chlania, ćpania i ruchania jako domyślną formę rozrywki (co wprowadziło mnie w rozgoryczenie gdy zawitałem na forum dla "fobików społecznych" gdzie zostałem wyśmiany za dobre bawienie się w muzeum), przez co jestem zmuszony do przeczesywania internetu.
Ja robię dokładnie to samo, jednak zasadniczo niewiele z tego wychodzi.

Czyżbyś miał na myśli pewne forum na literę "P..."? :haha:
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Witam!

Post autor: Fairytaled »

@Misiaczek

Mogłabyś dać swoje ogłoszenie w dziale "Związki", może dzięki temu ktoś by do Ciebie napisał na priv :)
Tylko musisz tam troszkę rozbudować swój początkowy opis, żeby było widać co konkretnie lubisz, przynajmniej w zarysie.
ODPOWIEDZ