Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

Witaj
Intro nie lubią samotności :P
Kolejny rowerzysta :D
Tomek0
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 02 lip 2017, 14:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-A

Re: Witam!

Post autor: Tomek0 »

Witaj Coldman, rower to mój nałóg. Nie wyobrażam sobie życia bez niego. To mój niemy towarzysz wypraw ;)
smutny
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 30 kwie 2017, 14:27
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJT
Lokalizacja: okolice Stalowej Woli

Re: Witam!

Post autor: smutny »

Tomek0 pisze: 02 lip 2017, 14:50 Witam również i ja.
Nazywam się Tomek ( chyba nie trudno zgadnąć po nicki ;) ). Nie jestem pewny czy jestem introwertykiem, ale czytając charakterystykę osób intro widzę opis siebie...
Jakoś nigdy nie pasowałem do tego świata. Albo inaczej - świat bardzo mi sie podoba i pasuje, ale nie pasuję do ludzi którzy na nim mieszkają. Może urodziłem się w złej epoce, może mój czas był dawno temu, albo dopiero nadejdzie - niemniej nie pasuję do większości ludzi ich, ich zachować i poglądów na życie. Zawsze byłem typem samotnika, uwielbiam samotność, ale potrzebuję też ciągłego kontaktu z ludźmi - niewielkim gronem osób które akceptują mnie, a ja ich. Nie trzeba mi do szczęścia tłum ludzi - wystarczy rower i duuuużo wolnej przestrzeni. Mam nadzieję, że poprzez to forum uda mi się poznać ludzi podobnych do mnie. Moi "prawdziwi" znajomi akceptują mnie takim jakim jestem, ale czuję mimo to pewną pustkę - chyba przez brak osób podobnych do mnie.
Parę słów o mnie: Mieszkam w małej miejscowości otoczonej górami i lasami - to tam czuję się jak w domu. Uwielbiam jazdę na rowerze ( raczej samotną ), słuchać muzyki, spacerować po lesie i ćwiczyć na drążku ( daje mi to ogromną satysfakcję i doskonali organizm ;) ).
Witaj Tomku!
Wolfgang
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 02 lip 2017, 21:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTP-T
Lokalizacja: Katowice

Re: Witam!

Post autor: Wolfgang »

SIEMANO LUDZIE
Miło was poznać.
Wbiłem tutaj z powodu doskwierającej wakacyjnej nudy, dlatego myślę że nudno tutaj nie będzie :)

Dlaczego jestem intro?
Wysoce prawdopodobne że od szkoły, tego kiczowatego środowiska.
Ogólnie nie cierpię tych szkolnych zjebów (Ekstrawertyków) czy tam ignorantów przez co jestem skazanych na siebie.

Jakie mam hobby?
Piłka Nożna- osobiste wizyty na stadionie, kibicowanie mojemu lokalnemu klubowi
Informatyka- tworzenie stron internetowych jak i grafiki internetowej
Geografia- Góry, wspinaczka, wędrówki
Sport- Rolki, rower, pływanie

Fajnie że teraz są wakacje, mogę sobie odpocząć od ^^^^^^^ :D
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

WalecznyOPL pisze: 07 lip 2017, 11:50
Dlaczego jestem intro?
Wysoce prawdopodobne że od szkoły, tego kiczowatego środowiska.
Ogólnie nie cierpię tych szkolnych zjebów (Ekstrawertyków) czy tam ignorantów przez co jestem skazanych na siebie.
Jesteś introwertykiem dlatego, że nim się urodziłeś.
Introwertyzm jest temperamentem :)
Od środowiska nabywasz charakteru, jak poszedł w stronę aspołeczności to musisz to zwalczyć :)
Wolfgang
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 02 lip 2017, 21:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTP-T
Lokalizacja: Katowice

Re: Witam!

Post autor: Wolfgang »

Coldman pisze: 07 lip 2017, 12:04
WalecznyOPL pisze: 07 lip 2017, 11:50
Dlaczego jestem intro?
Wysoce prawdopodobne że od szkoły, tego kiczowatego środowiska.
Ogólnie nie cierpię tych szkolnych zjebów (Ekstrawertyków) czy tam ignorantów przez co jestem skazanych na siebie.
Jesteś introwertykiem dlatego, że nim się urodziłeś.
Introwertyzm jest temperamentem :)
Od środowiska nabywasz charakteru, jak poszedł w stronę aspołeczności to musisz to zwalczyć :)
Jesteś niepierwszą osobą która twierdzi że jestem aspołeczny. Szczerze wali mnie to i zarazem śmieszy.
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam!

Post autor: Saladin »

WalecznyOPL pisze: 07 lip 2017, 12:10 Jesteś niepierwszą osobą która twierdzi że jestem aspołeczny. Szczerze wali mnie to i zarazem śmieszy.
Pytanie- boisz się ludzi, wkurwiają Cię czy w ogóle unikasz wszelakich interakcji międzyludzkich?
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Wolfgang
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 02 lip 2017, 21:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTP-T
Lokalizacja: Katowice

Re: Witam!

Post autor: Wolfgang »

Saladin pisze: 07 lip 2017, 12:43
WalecznyOPL pisze: 07 lip 2017, 12:10 Jesteś niepierwszą osobą która twierdzi że jestem aspołeczny. Szczerze wali mnie to i zarazem śmieszy.
Pytanie- boisz się ludzi, wkurwiają Cię czy w ogóle unikasz wszelakich interakcji międzyludzkich?
Wkurwiają mnie ludzie ze szkoły, nie wszyscy bo mam tam paru przyjaciół. Jestem otwarty na nowe znajomości ale z ludźmi którzy nie są złośliwi czy fałszywi.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam!

Post autor: Coldman »

WalecznyOPL pisze: 07 lip 2017, 12:10
Coldman pisze: 07 lip 2017, 12:04
WalecznyOPL pisze: 07 lip 2017, 11:50
Dlaczego jestem intro?
Wysoce prawdopodobne że od szkoły, tego kiczowatego środowiska.
Ogólnie nie cierpię tych szkolnych zjebów (Ekstrawertyków) czy tam ignorantów przez co jestem skazanych na siebie.
Jesteś introwertykiem dlatego, że nim się urodziłeś.
Introwertyzm jest temperamentem :)
Od środowiska nabywasz charakteru, jak poszedł w stronę aspołeczności to musisz to zwalczyć :)
Jesteś niepierwszą osobą która twierdzi że jestem aspołeczny. Szczerze wali mnie to i zarazem śmieszy.
Nie napisałem nigdzie, że jesteś aspołeczny. Przeczytaj jeszcze raz. Charakter ma różne cechy, zwykle opierających się na przeciwieństwach. Mi chodziło, że twój możliwe, że poszedł na skali w stronę aspołeczności. I ogarnij te wulgaryzmy, bo ostrzeżenie dostaniesz.
Wolfgang
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 02 lip 2017, 21:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTP-T
Lokalizacja: Katowice

Re: Witam!

Post autor: Wolfgang »

Coldman pisze: 07 lip 2017, 18:23
WalecznyOPL pisze: 07 lip 2017, 12:10
Coldman pisze: 07 lip 2017, 12:04

Jesteś introwertykiem dlatego, że nim się urodziłeś.
Introwertyzm jest temperamentem :)
Od środowiska nabywasz charakteru, jak poszedł w stronę aspołeczności to musisz to zwalczyć :)
Jesteś niepierwszą osobą która twierdzi że jestem aspołeczny. Szczerze wali mnie to i zarazem śmieszy.
Nie napisałem nigdzie, że jesteś aspołeczny. Przeczytaj jeszcze raz. Charakter ma różne cechy, zwykle opierających się na przeciwieństwach. Mi chodziło, że twój możliwe, że poszedł na skali w stronę aspołeczności. I ogarnij te wulgaryzmy, bo ostrzeżenie dostaniesz.
Przyjąłem do wiadomości
Awokado
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w2
MBTI: INFJ-T

Re: Witam!

Post autor: Awokado »

Gitara siema!
Nie umiem pisać długich powitań i długich historii o tym jak odkryłem jakimi słowami opisać swój charakter -dlatego przejdę do zakończenia.
Pozdrawiam cieplutko wszystkie osoby :)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Witam!

Post autor: highwind »

Perkusja elo!
Taka se tam
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 10 lip 2017, 22:53
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: Taka se tam »

Chyba wypadałoby się przedstawić, zatem cześć wszystkim.

Od kiedy poznałam termin "introwertyk" i zaczęłam pracować z introwertykami, którzy będąc w swoim sosie stają się ekstrawertykami, przestałam wierzyć w zapewnienia tej gorzej oczytanej części mojego otoczenia, że jestem po prostu aspołeczna. :D Z mizantropii wyleczyło mnie udowodnienie mi, że introwertyzm jest formą egocentryzmu i nieumiejętnością tolerowania bliźniego z jego wadami i osobowością oraz pogardzania nim, bo jest inny. Zatem sama klasyfikuję się jako introwertyk w aspekcie produktywnego spędzania czasu, pracowania, podejmowania refleksji nad sobą i światem, ale okiełznałam w końcu swój pierwiastek ekstrawertyczny, pojęłam go i w razie potrzeb żongluję nimi zamiennie.

Przyjszam tutaj, żeby porozmawiać z ludźmi w starym, dobry stylu. Jak ktoś rejestruje się na forum, to właśnie po to, żeby stricte podyskutować, a na to obecnie mało kto ma czas i chęci. Messengery i inne takie komunikatory raczej nie służą fajnej, głębokiej dyskusji.
Racter

Re: Witam!

Post autor: Racter »

Cześć Taka se tam. Miło widzieć nowego introna ze stolicy :). Kto wie, może intro braci stołecznej uda się kiedyś w końcu jakieś spotkanie zorganizować... a tymczasem, miłego pobytu na forum i jak najwięcej tych fajnych, głębokich dyskusji życzę.
tomaszt
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2016, 16:46
Płeć: mężczyzna

Re: Witam!

Post autor: tomaszt »

Witam. Zarejestrowałem się na tym forum kilka lat temu. Niestety nie udało mi się do tej pory być aktywnym użytkownikiem. Co jakiś czas tutaj przychodziłem ,aby poczytać. Doszedłem do wniosku, że jednak lepiej będzie się udzielać. Myślę, że byłoby to bardzo dobre ćwiczenie na poprawienie pewności siebie. O sobie: jestem Tomek, mam już 26 lat, ale na tyle nie wyglądam. Dodam jeszcze to, że w sklepie czasami proszą o dowód. W tej chwili(znowu) mieszkam w Bydgoszczy. Bywam w Wielkopolsce, skąd pochodzę. Uwielbiam jeździć rowerem, więc jeżeli ktoś z okolicy miałby ochotę na rower, to można się dogadać. Spacerami, podróżami też nie pogardzę. Na początek myślę, że to tyle. Nawet sporo jak na mnie. Pozdrowienia dla użytkowników z Poznania, z którymi miałem okazję się spotkać jakiś rok temu.
ODPOWIEDZ