Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
santiago
Introrodek
Enneagram: 4w5

Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: santiago » 13 sty 2019, 13:36

Mi osobiście nie przeszkadza samotność a wręcz przeciwnie czuję się rewelacyjnie sam ze sobą. Ludzie sami w sobie też mi nie przeszkadzają, natomiast w bliższych relacjach(rodzina, koledzy) kiedy okazuję się jak bardzo się różnie od innych pojawia się ogromny uczucie samotności i zmęczenia. Tak jakbym odpłynął zupełnie w swoim wewnętrznym świecie trochę za daleko. Czasami mnie to przeraża. Pewnie też dlatego jestem tutaj;p Czy towarzyszą wam podobne odczucia?

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
MBTI: INTJ

Re: Czy czujecie się samotni wśród ludzi

Post autor: Coldman » 13 sty 2019, 15:35

Ja też lubię być sam, robić wiele rzeczy samemu, ale miło jest otworzyć do kogoś usta i podzielić się własnymi spostrzeżeniami. Wystarczy jedna osoba, a człowiek czuję się raźniej.
Bądźmy podróżnikami po ludzkich oczach. Szukajmy w nich dobrych adresów. — Kaja Kowalewska

Awatar użytkownika
Introja
Introwertyk
MBTI: INFJ

Post autor: Introja » 13 sty 2019, 20:23

To mam podobnie. Potrafię się zająć sobą itd., lubię mieć czas dla siebie, ale momentami czuję się samotnie, a zwłaszcza czuję taką samotność i inność czasami w tłumach obserwując innych. Wtedy brakuje mi takiego zrozumienia i jest mi przykro :)

Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Enneagram: 1w9
MBTI: istj

Post autor: highwind » 13 sty 2019, 20:44

Okazjonalnie. Ale zwykle czuję się normalnie. Pod warunkiem, że nie jestem zmuszany partycypować w czymś, na co nie mam ochoty. Dlatego tak nie lubię wesel. Tam trzeba się bawić, brać udział w zabawach. Fujka.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator

Post autor: Coldman » 13 sty 2019, 20:52

highwind pisze:
13 sty 2019, 20:44
Dlatego tak nie lubię wesel. Tam trzeba się bawić, brać udział w zabawach. Fujka.
A ja lubię dopóki mi akumulator nie siądzie.
Lubię tańczyć, coś wypić i zjeść xD Nawet do konkursów zdarza mi się iść dobrowolnie :D
Bądźmy podróżnikami po ludzkich oczach. Szukajmy w nich dobrych adresów. — Kaja Kowalewska

santiago
Introrodek

Post autor: santiago » 13 sty 2019, 22:14

Coldman pisze:
13 sty 2019, 20:52
highwind pisze:
13 sty 2019, 20:44
Dlatego tak nie lubię wesel. Tam trzeba się bawić, brać udział w zabawach. Fujka.
A ja lubię dopóki mi akumulator nie siądzie.
Lubię tańczyć, coś wypić i zjeść xD Nawet do konkursów zdarza mi się iść dobrowolnie :D
Ja wesela też lubiłem zawsze. Ludzie jakby inni.. wyluzowanixD no i potańczyć można;)

Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Enneagram: 1w9
MBTI: istj

Post autor: highwind » 13 sty 2019, 22:16

Nigdzie nie czuję się tak wyobcowany jak na weselach xD Bo wesela składają się z dwóch rzeczy, których nie cierpię - z picia i tańczenia :P

Awatar użytkownika
Gawron
Introwertyk
Enneagram: 1

Post autor: Gawron » 14 sty 2019, 10:42

santiago pisze:
13 sty 2019, 13:36
Mi osobiście nie przeszkadza samotność a wręcz przeciwnie czuję się rewelacyjnie sam ze sobą. Ludzie sami w sobie też mi nie przeszkadzają, natomiast w bliższych relacjach(rodzina, koledzy) kiedy okazuję się jak bardzo się różnie od innych pojawia się ogromny uczucie samotności i zmęczenia. Tak jakbym odpłynął zupełnie w swoim wewnętrznym świecie trochę za daleko. Czasami mnie to przeraża. Pewnie też dlatego jestem tutaj;p Czy towarzyszą wam podobne odczucia?
Tak, bardzo dobrze wiem, co masz na myśli - często mam odczucie, że większość ludzi to jednak kosmici. Dlatego tak fajnie spotkać czasem kogoś, kto myśli choć trochę podobnie, ma zbliżone zainteresowania, system wartości itd. A samotnicze aktywności, zwłaszcza dalsze wyprawy, uwielbiam.

Awatar użytkownika
bartek93
Introwertyk
Enneagram: 6w7
MBTI: INFJ

Post autor: bartek93 » 14 sty 2019, 11:40

Często tak mam, zwłaszcza wśród ludzi, którzy niespecjalnie mnie rozumieją. Pojawia się u mnie wtedy uczucie takiego wyobcowanie. A samotność jest spoko tylko przez pewien czas. Potem zaczyna ciążyć. Nieraz chętnie bym gdzieś wyszedł, ale nie mam towarzystwa. Dlatego tak cieszę się z poznania każdej osoby, która w jakikolwiek sposób jest do mnie podobna :wink:
INFJ

Awatar użytkownika
rael
Introwertyk
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Post autor: rael » 15 sty 2019, 10:44

W moim przypadku jest to o tyle trudne, że nie mam nad tym żadnej kontroli.

Kiedy jestem sam potrafię zorganizować sobie czas, nie nudzić się i nie odczuwać dyskomfortu wynikającego z samotności. Potrafię też odnaleźć się w większych grupach i nie odczuwać zmęczenia wynikającego ze zbyt długich interakcji z innymi. Ciągle śmieję się, że potrafię się "dostroić" zarówno do swojego rytmu, jak i do innych, choć ze small talkiem bywa u mnie różnie :P

Gorszą sprawą jest to, że wszystkie wrażenia mają to do siebie, że przychodzą i odchodzą w najmniej oczekiwanych momentach. Czasem akumulator ładuję przez spędzanie czasu samemu. Innego razu mnie to męczy i potrafię się podładować jedynie spędzając czas z ludźmi. Wtedy samotność zaczyna być odczuciem, które nie jest irytującym, ale zwyczajnie męczącym. Nagle pojawia się takie nieodparte odczucie, że coś mi umyka, a ja nie potrafię tego dostrzec.

santiago
Introrodek

Post autor: santiago » 16 sty 2019, 12:09

Pewnie to uczucie ma spory związek z typem osobowości, ale czasami nachodzi mnie przemyślenie, że każdy na swój sposób boryka się w pewnym stopniu z samotnością, bo nie ma dwóch taki samych osób które będą się rozumiały bez słów(przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałem). Być może osoby bardziej ekstra skupiają się na dopasowaniu bo jednak tych ludzi wokół potrzebują, a są i tacy co wolą zachować swój wewnętrzny świat i go rozwijać, właśnie kosztem większego lub mniejszego odosobnienia. Ostatecznie w cięższych próbach z trudnymi emocjami, każdy boryka się sam sam musi sobie poradzić, a wiadomo jak w życiu wiedzie się gorzej to i ludzi dookoła jest jakby mniej. Więc i tym uczuciu osamotnienia staram się dostrzec jakiś pozytyw.

Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro

Post autor: Fangtasia » 16 sty 2019, 19:27

Zazwyczaj na imprezach, które nie są w moim stylu lub gdy na nich otaczają mnie ludzie raczej bliżej mi nieznani. Z reguły wtedy wybieram alko, ale po alkoholu czasami to uczucie się pogłębia.
Czasami też (np. dzisiaj :D) kiedy jestem mega zmęczona i nie mam na nic ochoty trochę mnie dopada takie uczucie. Zazwyczaj wtedy stronię od ludzi, ale to właśnie towarzystwo mi wtedy pomaga.

ODPOWIEDZ