Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Fire »

Witam.Wygląda na to, że zakochuję się w introwertyku.Ja również jestem intro ale jak to kobieta jednak emocje są. Pytanie głównie do panów.
Jak często się odzywać(w sieci)? Do tej pory bywało bardzo różnie ale na plus. Martwię się bo ostatnio on był bardziej otwarty, co się rzadko zdarza ale wtedy ja się wycofałam. Napisałam po kilku dniach,teraz on się nie odzywa. Wiem, stały problem. Zależy mi na nim ale nie chcę go męczyć. Co byście radzili zrobić teraz?Tak żeby do niego dotrzeć?Ile czekać?Nie czekać?Pierwszy raz mam kontakt z kimś takim.Jest dla mnie fascynujący ale sam przyznał że jest samotnikiem.
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Skryty »

Spróbuj, dziś, jeżeli nic dziś z rozmowy nie wyjdzie, to jutro, a zbiegiem czasu będziecie się kontaktować codziennie, tylko czasem daj mu czas aby to on pierwszy napisał.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Fire »

Dziękuję. A jutro nie za wcześnie? Nie chcę go osaczać. I nie mam pojęcia jak będzie z biegiem czasu ale nie sądzę bo on kontaktował się z różną częstotliwością zupełnie mnie zaskakując, raz negatywnie, raz bardzo pozytywnie. Brak spójności w tym wszystkim.
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Skryty »

No musicie sie ogarnąć z tą częstotliwością jeżeli chcecie aby coś z tego wyszło, z mojego punktu widzenia no to dla mnie nawet dziś nie było by za wcześnie
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Fire »

A jeśli dzisiaj załóżmy nic z tego nie wyjdzie to co dalej?Chyba go trochę schłodziłam niechcący. Rozumiem że musi przemyśleć.Mógłby chociaż napisać jedno słowo.Mężczyźni.
Nontico
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 16 lut 2019, 19:22
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: UK

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Nontico »

Nie napisałaś jak długo trwa Wasza znajomość, jak często do tej pory się kontaktowaliście? To wszystko odbywa się "w sieci"? Ilość niewiadomych jest spora i zbyt duża jak dla mnie żeby Ci w jakikolwiek sposób doradzać.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Fire »

Tylko w sieci, 3 miesiące, kontakty między kilka/dobę a max 5 dni przerwy.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Coldman »

Jak coś introwersja - ekstrawersja całe tego spektrum nie odnosi się do świata wirtualnego. Czyli musisz indywidualnie go wyczuć :D
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Fire »

Wyczuć.Właśnie nie potrafię.Ale dzięki.
Nontico
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 16 lut 2019, 19:22
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: UK

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Nontico »

Fire pisze: 20 lut 2019, 18:50 Tylko w sieci, 3 miesiące, kontakty między kilka/dobę a max 5 dni przerwy.
Przy takiej "regularności" kontaktów, to układ idealny dla introwertyka ;)
Daleko macie do siebie? Może czas się spotkać?

Taka mała anegdota ode mnie. Kiedyś, daaawno temu, poznałem dziewczynę - świetną, ale przy moim INFP częstotliwość spotkań, czy rozmów przez telefon była bardzo nieregularna (to były czasy, kiedy czytało się wszystkie maile, jakie się dostawało - generalnie okres przed wynalezieniem spamu, FB i YT - epoka internetu przez modem i numeru dostępowego TP S.A.). Pewnego dnia dość nieoczekiwanie dostałem przesyłkę pocztą tradycyjną. Zaciekawiony otworzyłem. W środku były dwie rzeczy: liścik od owej dziewczyny i coś takiego:

Obrazek

Liścik brzmiał mniej więcej tak: "Jak już policzysz te wszystkie dziewczyny, z którymi się spotykasz, to proszę Cię zarezerwuj ten ostatni klik na mnie. Dołączam urządzenie żeby Ci ułatwić sprawę".

Jeszcze tego samego dnia się spotkaliśmy... Uwielbiam inteligentne kobiety z dość osobliwym poczuciem humoru ;)
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Polan »

Wiesz, ta jego nieregularność to może być po prostu brak tematów do rozmowy i tyle. Nie ma co pisać to nie piszę, jeśli nie chce o pogodzie.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Arsen »

Jako że związki na odległość jak i relacje to dla mnie norma uważam że przerwy to nic tak naprawdę złego. Ogólnie jedno z was musi się dostosować do drugiego aby po jakimś czasie po prostu wasza optymalności pisania się wyrobiła i była prawie nie zmienna. Wiesz jedni gadają jak najęci i piszą co chwile a inni tylko wtedy kiedy jest o czym.

Co do wyczucia to z czasem sama pojmiesz jak to działa, musisz tylko analizować troszkę jego osobę. Ludzie są ogólnie dość prości pod tym względem choć nikt tego nie przyzna i każdy uważa że jest wprost przeciwnie. Nabierzesz wprawy i sprawa sama ci się rozwiążę.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
StaraDusza

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: StaraDusza »

To ogólnie dosyć dziwczna rzecz. Porady jak podejść do czlowieka który cię interesuje. Ile z nim pisac. O czym pisać "by"... nie urazić , nie zrazić , nie wyjść na nachalnego. Nie zauważacie w tym dziwności i nienaturalności w związkach międzyludzkich? Czemu trzeba szukać tłumaczenia czy zrozumienia kogoś u innych. Czemu trzeba tłumaczyć zachowania czy charakter kogoś?Czy to nie powinno być naturalne , "dogadujecie się rozumiecie lub po prostu nie"?
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Fire »

Powinno być naturalne. Z tym że jeśli mi zależy to chciałabym jak najlepiej.On ma złe doświadczenia z kobietami.Nie wiem co konkretnie.
Jest mi tym trudniej.Może niepotrzebnie tak to analizuję bo nic z tego nie będzie.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Jaka jest dla was optymalna częstotliwość kontaktów?

Post autor: Arsen »

Fire pisze: 20 lut 2019, 19:48 Powinno być naturalne. Z tym że jeśli mi zależy to chciałabym jak najlepiej.On ma złe doświadczenia z kobietami.Nie wiem co konkretnie.
Jest mi tym trudniej.Może niepotrzebnie tak to analizuję bo nic z tego nie będzie.
Musisz go ciągnąć w swoją stronę aż się otworzy, wtedy łatwiej go zrozumiesz. Prawdą jest też jednak ze nie ma co analizować wszystkiego bo nie zawsze odgadniesz ukryty sens a i czasem go po prostu coś nie ma.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
ODPOWIEDZ