Introwertyzm Cicha Moc - Książka

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Introwertyzm Cicha Moc - Książka

Post autor: Coldman »

Cześć Introsie
Chciałbym Wam zaprezentować książkę na temat introwertyzmu którą miałem okazję niedawno przeczytać.

Introwertyzm. Cicha moc
Karin Ackermann-Stoletzky

https://www.wdrodze.pl/opis,1846,Introw ... a_moc.html

Książka w głównej mierze skierowana dla osób, które chcą zapoznać się z tą cechą osobowości. Poznać jej wady i zalety oraz sposoby na kształtowanie własnego życia w zgodzie z tą cechą. Jak dobrze mnie znacie nie mógłbym ocenić tej książki pozytywnie jeśli nie było by w niej treści naukowych.
Na szczęście jest krótki rozdział poświęcony temu, gdzie znajdziemy opis paru badań.
Zaciekawił mnie największy rozdział w którym są przedstawione porady na zbudowanie własnej sieci punktów doładowania baterii, co daje introwertykowi ogrom możliwości. Na festiwalu PolAndRock na którym będziemy mieli teraz zlot jest to priorytet, aby mieć sposoby na zrównoważenie stymulacji. Co ciekawe książka została wydana przez wydawnictwo dominikanów, autorka próbuje nawiązać współpracę między osobowością introwertyczną, a wiarą chrześcijańską. Znajdziemy parę wstawek dotyczących tego tematu.

Ogólnie książka na plus. Podobają mi się inspirujące cytaty wplecione w treść, oraz odwołania do innych dzieł poruszającej ten sam temat. Udało mi się znaleźć nowe rzeczy w tym temacie, co jest już jakimś osiągnięciem :D Język jest prosty i zrozumiały, co jak dla mnie nie jest plusem w opisie tego zagadnienia ;) Oczywiście jak w każdej z tego typu książek, introwertyzm jest raczej opisywany jako typ dla uproszczenia. Jednak udało mi się znaleźć podrozdział wyjaśniający, że skrajności osobowości w praktyce nie istnieją i że każdy z nas jest położony gdzieś na spektrum pomiędzy introwertyzmem( niskim ekstrawertyzmem), a ekstrawertyzmem (wysokim ekstrawertyzmem) Cieszy mnie ta świadomość autorki.

"Siłę stymulacji, którą ekstrawertyk uznaje za inspirującą introwertyk może określić jako przesadną i przeszkadzającą" - Colin DeYoung
ODPOWIEDZ