Cześć

W tym miejscu rozmawiamy o nieśmiałości, która to przypadłość częściej dotyka osoby introwertyczne.
WerkaH
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2019, 21:11
Płeć: kobieta

Cześć

Post autor: WerkaH »

Cześć, nazywam się Weronika i mam 16 lat.
To mój pierwszy post tutaj, więc nie wiem jak o sobie opowiedzieć. Ale dobrze, wiec zaczynam.

Odkąd pamiętam jestem nieśmiała, cicha i niewidzialna.
Nie wiem dlaczego... może chodzi o to, że jestem wcześniakiem, a może dlatego, że w drugiej klasie podstawówki mnie pobili. Tak dobrze słyszeliście POBILI (ale nie lubię o tym gadać)
Tak więc, przez moją nieśmiałość nie mam zbyt wielu przyjaciół, kolegów czy znajomych i to mnie dobija.
Oczywiście chodzę do różnych psychologów i pedagogów. Tłumaczą mi jak mam sobie radzić i może na początku nawet to działa, ale po chwili znowu tracę motywację i zamykam się w sobie...
Nie wiem już co mam robić
POMÓŻCIE!!!!!

Tak więc mam nadzieję, że ktoś tutaj też zmaga się z nieśmiałością i mi udzieli wsparcia
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Cześć

Post autor: Czerwonekredki »

Nie wiem jak mamy Ci pomóc. Jeśli psycholog nie jest skuteczny. Może poszukaj innego? Mogłabym powiedzieć, żebyś była bardziej otwarta itd., ale z doświadczenia wiem, że to nie działa. Myślę, że trzeba się skupić na tym dlaczego tak się dzieje, bo takie ,, leczenie objawowe" i radzenie co masz zrobić jak sama widzisz nie pomaga na długo.
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
wydra
Introwertyk
Posty: 91
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:04
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Cześć

Post autor: wydra »

Dokładnie, psycholog psychologowi nie równy, trzeba się trochę naszukać, żeby znaleźć odpowiedniego.
Ponadto rozwijaj swoje pasje i zainteresowania. Najlepiej gdyby były społeczne, jakieś kluby, grupy? Np. chciałabyś nauczyć się języka francuskiego - zapisz się na kurs czy warsztaty (czasami są darmowe), a podczas nich spróbuj nawiązać znajomości, zaproponuj wyjście na kawę albo lemoniadę po zajęciach.
Nie wiem też z jakiego jesteś miasta, możliwe że są tutaj osoby, które mieszkają blisko Ciebie. Moglibyście się spotkać, porozmawiać.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Cześć

Post autor: bartek93 »

Zdecydowanie musisz iść na terapię psychologiczną. Przechodziłem przez coś podobnego jak ty, więc wiem, co piszę. Mi psycholog pomógł. Ale musiałem też przekalibrować myślenie i samemu dojść do wielu rzeczy. I teraz, można by powiedzieć, że wychodzę na prostą :wink: Dlatego warto poszukać dobrego psychologa i uwierzyć w to, że można się zmienić :wink:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Uzarine
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 01 wrz 2019, 17:31
Płeć: nieokreślona

Re: Cześć

Post autor: Uzarine »

... lub zapisać nie tyle co do psychologa, ale terapię grupową, najlepiej na NFZ jeśli jest taka możliwość. Chodzi się przeważnie dzień w dzień przez np. 3 miesiące, a nie jak do psychologa co jakiś czas. Na początku nie jest łatwo, ale jeśli dotrwasz do końca jest szansa, że Ci to pomoże. Czasami może się jednak zdarzyć, że jedna taka terapia nie wystarczy, ale jesteś młodą osobą i jest szansa, że dasz radę.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Cześć

Post autor: bartek93 »

Uzarine pisze: 03 wrz 2019, 0:03 ... lub zapisać nie tyle co do psychologa, ale terapię grupową, najlepiej na NFZ jeśli jest taka możliwość. Chodzi się przeważnie dzień w dzień przez np. 3 miesiące, a nie jak do psychologa co jakiś czas. Na początku nie jest łatwo, ale jeśli dotrwasz do końca jest szansa, że Ci to pomoże. Czasami może się jednak zdarzyć, że jedna taka terapia nie wystarczy, ale jesteś młodą osobą i jest szansa, że dasz radę.
Nie jestem pewien, czy na NFZ da się na taką terapię chodzić codziennie. Sam chodzę na taką terapię na NFZ i spotkania są raz na tydzień.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Uzarine
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 01 wrz 2019, 17:31
Płeć: nieokreślona

Re: Cześć

Post autor: Uzarine »

Nie pisałbym tego, gdybym nie wiedział ;)
W każdym bądź razie w Warszawie jest takie miejsce. Nazywa się Vertimed.
ODPOWIEDZ