Styl osobowości

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Percy
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Styl osobowości

Post autor: Percy »

"Niniejszy 105-pytaniowy test na styl osobowości pozwoli Ci uzyskać wynik dla wszystkich 15 stylów osobowości. Style osobowości przedstawiają bardziej dynamiczny i płynny aspekt osobowości niż bardziej zorganizowane właściwości mierzone przez Test typu jungowskiego lub Test Wielkiej Piątki."

https://www.idrlabs.com/pl/styl-osobowosci/test.php
Awatar użytkownika
Redoks
Introwertyk
Posty: 107
Rejestracja: 18 wrz 2017, 0:18
Płeć: kobieta

Re: Styl osobowości

Post autor: Redoks »

Wow, ale mocno pasi.

Tu miałam 100%:

Niesamodzielny(a)
Twoje wyniki testu sugerują, że Twój styl osobowości wiąże się z: Wyraźną potrzebą aprobaty społecznej, pokrzepienia i uczucia. Jesteś osobą gotową zrezygnować z własnych ambicji, aby przysłużyć się innym i zaspokoić ich potrzeby. Czasami jesteś postrzegany(a) jako osobowość "potrzebująca", nawet przez osoby o niewielkiej wiedzy z zakresu psychologii. Masz uległy, bierny temperament, nie wykazujesz chęci współzawodnictwa. Masz silną potrzebę przynależności i akceptacji i nie znosisz stawiania wobec innych wymagań lub dostarczania złych wiadomości.

Dużo też wyszło w "skłonny do depresji" (86%) i kompulsywny (86%). Zero w paranoicznym.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Styl osobowości

Post autor: Coldman »

Kolejny z testów, który piszę, że jest lepszy od Wielkiej piątki, a w sumie to może jest gorszy od MBTI. W wielkiej piątce cechy osobowości są dziedziczne i biologicznie wykazane. Te style osobowości sobie ktoś wymyślił, z pewnością wiele z nich można odrzucić i podważyć. Teoria jak każda inna, plusem jest chociaż duża ilość pytań, ale odpowiedzi powinny być formie 5 opcji, a nie dwóch. Z pewnością każdy z nas w niektórych pytaniach dałby pół na pół, więc to by zmieniło już wynik, szczególnie gdy mamy tutaj tyle stylów.
Cały test wykonam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Styl osobowości

Post autor: Skryty »

Nie wiem jak to z interpretować ale:
100%- paranoiczny/narcystyczny
86% - hipomaniakalny
71%- aspołeczny/kompulsywny/borderline/schizotypowy
57%- pasywnoagresywny/lękliwy/schizoidalny
43%- sadystyczny
29%- masochistyczny/skłonny do depresji
14%- dramatyczny
0% - samodzielny
Awatar użytkownika
Dantey
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 11 cze 2017, 17:49
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFP
Lokalizacja: Katowice

Re: Styl osobowości

Post autor: Dantey »

Twój styl osobowości to:
Sadystyczny(a)
Twoje wyniki testu sugerują, że Twój styl osobowości wiąże się z: Tym, że Twoje wewnętrzne przeciwstawne postrzeganie własnej wartości nie może być rozstrzygnięte na drodze własnych rozważań w tej kwestii, ale musi być przeniesione na Twoje otoczenie, żebyś mógł(a) uzyskać jaśniejszą perspektywę na temat swojej własnej wartości. Przeżywając wewnętrzne trudności, rozwiązujesz swoje wewnątrzumysłowe konflikty poprzez obraźliwie i wybuchowe działania wobec innych. Jesteś surowo odwetowy(a) i obelżywy(a), i chętnie sprawiasz ból ludziom, którzy kwestionują zasadność i słuszność Twojego samolubnego zachowania.

Nawet sie zgadzam xD

wysoko też miałem pasywnoagresywny, paranoiczny i aspołeczny. Te 3 miałem 71% :D Zabawny test i pewnie nic nie wart ale chociaż śmiesznie mnie opisał, zwłaszcza ostatnie zdanie :D :D
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Styl osobowości

Post autor: Polan »

Głupi ten test. Praktycznie wszystkie pytania mają negatywny wydźwięk niezależnie od odpowiedzi a wszystkie kategorie brzmią jak schorzenia prowadzące do kaftanu bez rękawów.
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Styl osobowości

Post autor: Czerwonekredki »

Jakiś średni. Poza tym nie można zaliczyć np hipomanii do stylu osobowości. Bo to już stan chorobowy. Zresztą bardziej bym powiedziała, że test ma pokazać jakie kto ma zaburzenia, a nie koniecznie styl osobowości. Czy w ogóle osobowość.
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
Percy
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: Styl osobowości

Post autor: Percy »

Polan pisze: 31 gru 2019, 19:49 Głupi ten test. Praktycznie wszystkie pytania mają negatywny wydźwięk niezależnie od odpowiedzi a wszystkie kategorie brzmią jak schorzenia prowadzące do kaftanu bez rękawów.
"Powszechna krytyka opisów osobowości dostarczonych przez testy typu jungowskiego, takich jak test Myers-Briggs (Myers-Briggs Type Indicator, MBTI) i podobne instrumenty, dotyczy tego, że opisy typów osobowości są w nich zbyt pozytywne. Opinia dostarczana przez ten instrument ma zatem na celu przeciwdziałanie tej tendencji i daje jasny obraz patologii i sfer problemowych, na które osobowość respondenta może być podatna."
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Styl osobowości

Post autor: Arsen »

Test moim zdaniem jest za ogólny i wiadomo że nie ma co brać go super poważnie, wyszła mi jednak skłonności do depresji
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Styl osobowości

Post autor: enter enigma »

Twój styl osobowości to: Różne style osobowości - odkrycie Ameryki! Człowiek jest skomplikowany.

O jejku! Albo wybrałeś(aś) odpowiedź ‘Zgadzam się’ dla zbyt wielu pytań, które tak naprawdę Ciebie nie dotyczyły, albo masz wiele równoważnych stylów osobowości. Jest całkiem możliwe, że masz kilka stylów osobowości, które są dość wyraziste i które w Tobie współistnieją. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy naprawdę cechują Cię różne style osobowości, czy po prostu wybierałeś(aś) odpowiedź ‘Zgadzam się’ zbyt pobłażliwie, dlatego też nie jesteśmy w stanie podać Ci bardziej osobistego opisu. Możesz jednak zapoznać się z poniższymi wykresami, aby zobaczyć, dla którego ze stylów uzyskałeś(aś) najsilniejszy wynik.

Brawo, teście, brawo :brawo:

Obrazek

Ale z tym to się akurat sporo zgadza. Chociaż np. nie widzę w sobie zachowań kompulsywnych, a tu wyszło mi 100%.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Styl osobowości

Post autor: Miszka »

Kompulsywny odludek ze mnie wg tego testu, do tego ekscentryczny i schizotypowy. Ale przynajmniej szczęśliwy :p
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: Styl osobowości

Post autor: nika35 »

Mój styl osobowości. 71%- aspołeczny/kompulsywny/borderline/schizotypowy.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Styl osobowości

Post autor: Rafael »

Bazą dla tego testu są diagnozy różnorakich zaburzeń psychicznych zwanych tutaj, zapewne przez delikatność, stylami osobowości.
Mnie wyszło zgodnie z prawdą schizoidalne z. o. .

Twój styl osobowości to:
Schizoidalny(a)
Twoje wyniki testu sugerują, że Twój styl osobowości wiąże się z: Wadą w Twojej zdolności do tworzenia związków społecznych i zbyt niską wrażliwością na różnego rodzaju bodźce. Wykazujesz wewnętrzną "beznamiętność" emocjonalną, w której maksima nie są zbyt wysokie, a minima nie są zbyt niskie. Emocje takie jak radość, gniew i smutek nie poruszają Cię w stopniu, w jakim poruszają innych ludzi. Twój naturalny stan przypomina sytuację lekkiego "wycofania" w siebie, co jest jednym ze źródeł spokoju, który właśnie charakteryzuje Twój normalny stan. W przeciwieństwie do tego, czego można by się spodziewać, Twoja bierność i brak witalności nie są formą samoobrony, ale po prostu są Twoim naturalnym stanem.


Image
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Styl osobowości

Post autor: Drim »

Halo, pan źle rozwiązał test! A co wy wiecie o robieniu testów? Ciekawe jak to będzie w mbti.

Niesamodzielny aspołecznik - dobre. Dyskutowanie to pewnie połowa mojego wolnego czasu. A do tanga trzeba dwojga.
O jejku! Albo wybrałeś(aś) odpowiedź ‘Zgadzam się’ dla zbyt wielu pytań, które tak naprawdę Ciebie nie dotyczyły, albo masz wiele równoważnych stylów osobowości. Jest całkiem możliwe, że masz kilka stylów osobowości, które są dość wyraziste i które w Tobie współistnieją. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy naprawdę cechują Cię różne style osobowości, czy po prostu wybierałeś(aś) odpowiedź ‘Zgadzam się’ zbyt pobłażliwie, dlatego też nie jesteśmy w stanie podać Ci bardziej osobistego opisu. Możesz jednak zapoznać się z poniższymi wykresami, aby zobaczyć, dla którego ze stylów uzyskałeś(aś) najsilniejszy wynik.
Image
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Styl osobowości

Post autor: Introja »

Również wyszły mi różne style osobowości 🙁 a naprawdę się zgadzałam z wieloma i tyle.
Ale wykresy 😬
Obrazek
Pakować się do psychistryka od razu czy jak? :D
ODPOWIEDZ