Pandemia SARS-CoV-2

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 410
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: intbrun »

dość odważne, ale kto wie, może to jeden z wielu elementów, który dołączył się do pozostałych.
Tymczasem - już wprost na temat - minął kolejny tydzień. Numerki oczywiście spadły - w końcu teraz inne reguły kierowania na testy, kwartanny itp. Natomiast 'wskaźnik jakości służby zdrowia' jak na razie nie drgnął za bardzo w dół.

Przegapiłem post @Apohawk, ale w pełni się z nim zgadzam. Ja tam jakieś ubezpieczenie prywatne mam, ale nie z PL, więc nawet nie wiem z czym porównywać. Mam też takie do karty kredytowej, niby wypasione, ale to głównie na podróż/płatności. Przy czym lista wyłączeń jest tak długa, że niespecjalnie je traktuje. Do tej pory okazja żeby skorzystać była teoretycznie raz, ale mój przypadek ostatecznie został potraktowany odmownie przez owe wyłączenia właśnie. No ale rozmawiamy o kraju, gdzie po uszkodzeniu auta, ubezpieczalnia w ciemno wrzuca Ci mocno zaniżoną wycenę i jeszcze bez vatu (osobie prywatnej?!), patrząc czy łykniesz i naprawisz sobie na szrocie, czy jednak będziesz się ciskał. Ta sama ubezpieczalnia bez mrugnięcia okiem zapłaci 5x wyższą kwotę do warsztatu czy ASO, jeśli tam wstawisz auto. Każdy każdego próbuje dymać, taki sport narodowy.
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 298
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: apohawk »

Jakoś strasznie cicho się tu zrobiło. Może szczepionka ruskim nie wyszła, ale i tak wyleczyli świat i zakończyli pandemię... :roll:
Zamykamy temat? ;)
No good deed goes unpunished.
Percy
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Percy »

COVID to w świetle obecnych wydarzeń temat passe, ale może kogoś zainteresuje:

https://arstechnica.com/science/2022/03 ... nst-covid/

Badanie skuteczności leczenia iwermektyną z próbą placebo. Na największej dotychczas przebadanej w ten sposób populacji ponad 1,300 Brazylijczyków.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 410
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: intbrun »

chyba powinno być "badanie nieskuteczności". Już wcześniej było sporo takich badań, a w szczególności te które rzekomo wskazywały na skuteczność, okazywały się szybko 'baca' prawdą. Co nie przeszkadzało niektórym bezkrytycznie w nie wierzyć, chyba tylko dlatego, że stały w opozycji do mainstreamu (anarchia w modzie).
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Co tam ciekawego nam mainstream szykuje na sezon 2022/2023? Będziemy kopiować obecne na tą chwilę (sezon zima/wiosna 2022) rozwiązania funkcjonujące w Chinach? A może coś nowego, niestandardowe podejście jakieś?

Image
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 410
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: intbrun »

jaki właściciel mainstreamu - taka pandemia. Zamiast szczepień kurs strzelania z kałacha. Wirus się przestraszy huku i sam ucieknie. ;-)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

@intbrun
Uważam, że szczepionka 7,62x39 jest równie skuteczna na syndrom denazyfikacyjno - wyzwoleńczy, co Pfizer na koronę, panie płaskoziemco antyszczepionkowcu.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 410
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: intbrun »

Teraz to się zbłaźniłeś, ale tak na poważnie. A przede wszystkim pokazuje to że nie śledziłeś uważnie tego wątku wcześniej (czytaj - masz temat w poważaniu). Albo śledziłeś ale nie pamiętasz co było pisane i przez kogo (to chyba nawet gorzej). No i na koniec, że zupełnie nie kumasz ironii, mimo że sam starasz się pisać zawiłymi przenośniami.
Pozwolę sobie więcej nie odpowiadać na twoje posty, merytoryka tych dyskusji zaczyna szorować po podłodze. Kolega Coldman się ucieszy, będzie miał łatwiej, będzie mógł teraz zliczyć aktywnych członków tego forum na palcach jednej ręki.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Tak czasem bywa.
Nasz program dobry, wasz program zły. Program szczepień, czegokolwiek. Podważać nie wolno, humoru nie wolno, prowokacji nie wolno. A zadałem konkretne pytanie. Sezon 2022/2023 coraz bliżej. Nie trzeba się na niego zacząć przygotowywać? Owszem, można autorytarnie od nieuków i błaznów, to wówczas jest backlash, wyzwiska się nie sprawdzają, a błazenada zaczyna potwierdzać prawdziwość swych twierdzeń.

Iwermektynę przebadali... a dalej? CoV, maseczki, kwarantanny. Jaki model życia ma obowiązywać w środowisku w którym to wszystko nie działa? Model chiński? Model mój pracodawca dzwoni z opr do partii, a partia do hotelu i cyk nie ma obowiązkowej trzy tygodniowej kwarantanny?
Po co to wszystko?

Ja koledze C mówiłem, że Facebook i YouTube to potęga, a fora dyskusyjne umierają i z tym faktem nie da się nic zrobić. Wszyscy stąd pewnego dnia odejdziemy. Emocjonalny szantaż nie zmieni rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Coldman »

Drimlajner pisze: 08 kwie 2022, 19:23
Ja koledze C mówiłem, że Facebook i YouTube to potęga, a fora dyskusyjne umierają i z tym faktem nie da się nic zrobić. Wszyscy stąd pewnego dnia odejdziemy. Emocjonalny szantaż nie zmieni rzeczywistości.
Ja w temacie aktywności na forum musiałbym oddzielnego posta napisać, uwielbiam to miejsce, ale w tematach psychologii już nie siedzę, w świecie intro nic nowego się nie będzie działo :D Tutaj chodzi głównie o ludzi, jak się dobra ekipa załapie to trzyma dane miejsce przez wiele czasu i tak jest wszędzie na każdym forum, którym jestem. Zresztą na grupach FB jest podobnie.
Pandemia spowodowała zanik aktywności zlotowych, co trochę przygasiło idee forum. Brakuje mi zlotu w starej ekipie.
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 298
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: apohawk »

To zrób zlot póki jest przerwa w pandemii, a wojny jeszcze u nas nie ma.
No good deed goes unpunished.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

Czunguo! Kraj umiarko-o-owanego do-o-obrobytu. Czunguo wstaje z kolan i buduję klasę średnią.
A kiedy przyjdą zaspawać drzwi i ukraść moje środki trwałe... nie mówcie, że w domu mam 10 metrów liny żeglarskiej. Wideo niepowiązane.


patha
Intro-wyjadacz
Posty: 390
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: patha »

Jak chcecie przeczytać coś naprawdę szurskiego, takiego, że czapeczka aluminiowa od razu wyrasta na czubku głowy, to przeczytajcie ten dokument z 2021 i skonfrontujcie to z niedawnymi newsami:

https://www.nti.org/wp-content/uploads/ ... _Final.pdf
Najistotniejsze znajduje się na stronie 10.


Ja naturalnie jestem racjonalnym człowiekiem i wierzę, że to tylko koincydencja, wierzę też w postęp dziejowy i w to, że budujemy nowy korporacyjny świat dla dobra ludzkości, ale mój móżdżek lekko się zlasował.
A może mi ktoś wytłumaczy co ja właśnie przeczytałem xD.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: Drim »

@patha
Nie widzę w powyższym nic zadziwiającego. Na wczesnym etapie CoV przećwiczyli sobie scenariusz rozprzestrzeniania się podobnych chorób. Wnioski i rekomendacje wyszły im pro związkowe (wzmoncienie WHO, wzmocnienie UN, wzmocnienie państw narodowych) czyli fałszywe. Autorzy i współtwórcy to biolodzy i lekarze czyli osoby quasi kompetentne do wysnuwania powyższych wniosków ale jest wolność słowa i każdy może mówić co mu ślina na język przyniesie.

Hipotezę o celowym rozprzestrzenieniu CoV odrzucam.

2022 a CoV pozwala na wprowadzenie dwóch ciekawych zagadnień.
Czy obrona przed bronią masowej zagłady jest ważna? W jaki sposób wyglądać ma wspomniana obrona?
Czy spodziewamy się eskalacji konfliktu na poziom wykorzystania broni biologicznej lub chemicznej? Np. rozprzestrzeniania podobnych do CoV wirusów chorób zakaźnych. Prowokowanie masowego zagłodzenia populacji przeciwnika jest obecnie w użyciu (zarówno przez Rosję i UE), pewnie wystrzeli z pełną mocą w następnym roku.

Nie dość, że broń trzeba sobie kupić, to jeszcze hektar ziemi rolnej! Dekada stulecia normalnie.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 390
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Pandemia SARS-CoV-2

Post autor: patha »

@Drimlajner
Nie wiem, czy przeczytałeś powyższy dokument, ale nie dotyczy on CoV, tylko ćwiczeń jakie ta globalna organizacja, dbająca o nasze zdrowie, przeprowadziła w 2021 pod kątem nowej epidemii.
Ćwiczeń przeprowadzonych wg. wirtualnego scenariusza, który przebiegał w ten sposób, że w nieistniejącym kraju Brinia 15 MAJA 2022 roku dochodzi do ataku terrorystycznego, w którym terroryści rozsiewają zmodyfikowany genetycznie wirus MAŁPIEJ OSPY (monkeypox).

Notabene ciekawą chorobę sobie wybrali, bo małpia ospa to choroba tropikalna, na której zachorowania dotychczas były bardzo rzadkie, głównie w Afryce podczas kontaktu ze zwierzętami i ta choroba nie przenosiła się zbyt dobrze wśród ludzi.
Źródła:
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... -sie-wirus
https://www.cdc.gov/poxvirus/monkeypox/index.html
https://www.cdc.gov/poxvirus/monkeypox/ ... reaks.html

Ale ja niczego nie sugeruje, jeśli ma się kompetentnych specjalistów to przecież można przewidzieć takie rzeczy :D
ODPOWIEDZ