Kto lub co jest dla Was najważniejsze w życiu?

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kto lub co jest dla Was najważniejsze w życiu?

Post autor: Miszka »

Jeśli chodzi o wartości czy atrybuty, nie jestem w stanie wskazać jednej najważniejszej rzeczy. Pewnie gdybym coś tracił, to uznałbym to za najważniejsze odczuwając brak. Ale myślę że najbardziej istotne jest zdrowie i niezależność, mając te dwie rzeczy wiele jest w naszych rękach. Ostatnie lata coraz bardziej doceniam też spokój, w znaczeniu posiadania dużej ilości wolnego czasu, braku pośpiechu i nie stawianiu sobie ambitnych celów w życiu.
A patrząc całościowo, najważniejsze jest te kilka bliskich ludzi których mam. Człowiek zawsze jest wyższą wartością.
Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Posty: 110
Rejestracja: 23 lis 2016, 18:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kto lub co jest dla Was najważniejsze w życiu?

Post autor: ćma »

Miszka pisze: 20 lis 2023, 10:09 Człowiek zawsze jest wyższą wartością.
Dlaczego tak uważasz?
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kto lub co jest dla Was najważniejsze w życiu?

Post autor: Miszka »

Myślę, że składa się na to kilka rzeczy. Patrząc pragmatycznie, moje najlepsze wspomnienia związane są z ludźmi a nie miejscami czy wydarzeniami - nawet jeśli to się jakoś uzupełnienia. Tak samo największy wpływ na to kim jestem miały godziny rozmów a nie przebyte kilometry czy przeczytane książki. Może nieczęsto jest okazja do spotkań, ale jest to coś co napędza życie, ważniejsze jest od indywidualnych planów i daje więcej satysfakcji niż praca czy zainteresowania.
A patrząc szerzej, uważam tak ponieważ z każdą osobą którą straciłem bezpowrotnie (np w wypadku) coraz bardziej uświadamiam sobie, że relacje to jedna z nielicznych rzeczy których nie da się przełożyć na później.
ODPOWIEDZ