Witam o mnie parę słów

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
kacper137
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2020, 1:33
Płeć: nieokreślona

Witam o mnie parę słów

Post autor: kacper137 »

Witajcie

Mój introwertyzm sprawia, że na ulicy, w sklepie lub np nie wiem w bibliotece moje zdolności kontaktu są bliskie zeru.

W realu jeśli kogoś poznaje, to zazwyczaj kolege - kolegi. Zwykle nie na trzeźwo...

W internecie potrafię nawiązać kontakt, a nawet przyjaźnie czasem.

Coś o mnie? Pochodzę i mieszkam w Krakowie - Miasto Królów Polski oraz jestem Królem. (bo mam manie wielkościowe i na imię Kacper :haha: ) W miarę wysoki misiek koło 30stki. Zainteresowania to gry, seriale i głębokie rozmowy filozoficzno-ezoteryczne.

ps. Co myślicie o moim avatarze? Dodanie go było pewnym testem...
Awatar użytkownika
kacper137
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2020, 1:33
Płeć: nieokreślona

Re: Witam o mnie parę słów

Post autor: kacper137 »

touttien pisze: 07 cze 2020, 2:45 Korzystam ze strony na telefonie i Twój awatar jest malutki. Nic nie widzę.

Generalnie witaj. Kocham Kraków! Jeśli chcesz to odezwij się do mnie. Pzdr
dostałem 1 odpowiedź. i to od kobiety. i to ktora kocha krakow. i to ktora mowi zeby sie odezwac.

to sie nazywa luxus forum :)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam o mnie parę słów

Post autor: Coldman »

Jak się piszę w nieodpowiednim dziale, to tak później jest :D
Witaj na forum, twój introwertyzm nie jest odpowiedzialny za twoje upośledzenie społeczne. Może się w pewnym stopniu przyczynić, ale są większe determinanty tego.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Witam o mnie parę słów

Post autor: Fairytaled »

To mi dało do myślenia; upośledzenie społeczne? To tak wolno pisać? Jak tak dalej pójdzie zacznę wzywać do rewolucji, by obalić ten jednoosobowy reżim. To już nie czerwone mrówki, to czerwony jak spocony rowerzysta admin, który pokazał jak rodzi się tyrania.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Witam o mnie parę słów

Post autor: Coldman »

Upośledzenie społeczne jest normalnym terminem stosowanym w psychologii.

"upośledzenie
1. «stan zacofania w jakiejś dziedzinie»
2. «ograniczenie w zakresie funkcjonowania jakiegoś narządu, organu itp.»

"Przyczyny niedostosowania społecznego są różne i złożone, a w zależności od etiologii różne są także objawy, postawy, formy zachowania się i motywacje postępowania niezgodnego z zasadami współżycia społecznego...
...Próby unifikacji terminologii przez organizacje międzynarodowe doprowadziły do wyjaśnień treści pojęć stosowanych w różnych krajach, ale nie do ujednolicenia określeń. Również w naszym kraju (w literaturze i mowie potocznej) używane są w odniesieniu do niedostosowania społecznego - różne określenia wymienne, np. ,,nieprzystosowanie społeczne, demoralizacja, wykolejenie, zaburzenia w zachowaniu, moralne zaniedbanie, moralne upośledzenie, trudności wychowawcze."

"Dwa podstawowe elementy pojęcia upośledzenia:
– upośledzenie to stan psychiczny, do którego się dochodzi,
– upośledzeniu towarzyszy patologiczny rozwój osobowości poprzez zablokowanie aktywności poznawczej."

O i tu pięknie jest napisane, że to jest stan psychiczny do którego się dochodzi i który jest związany z naszym życiem i zmiennymi cechami charakteru. Każdy ma inne doświadczenia i otacza go inne otoczenie, które wpływa na jego osobowość.
Introwertyzm dostajemy w prezencie od narodzin, z biegiem lat, pod wpływem charakteru mogą zachodzić drobne zmiany.
Dla Kacpra to dobre wiadomości, zdecydowanie łatwiej jest zmienić swój charakter niż swój temperament. Wszystko jest w jego rękach. Tutaj ma szansę poznać szeroką gamę zachowań ludzi z nisko nasilonymi cechami ekstrawertyzmu. Jeśli wchodzi i próbuje znaleźć kogoś podobnego do siebie, to niech lepiej pozna wszelkie jego cechy osobowości.

A reszty odpowiedzi, to nawet nie skomentuje, bo po pierwsze to nie jest od tego miejsce (rozmawiamy tutaj o Kacprze), po drugie śmieszy mnie twój opis.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Witam o mnie parę słów

Post autor: Fairytaled »

Dzięki za wyjaśnienie, może nie jestem zbyt bystry, ale czegoś się nauczyłem.
ODPOWIEDZ