2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Dyskusje dotyczące życia, społeczeństwa, polityki, filozofii itp.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 391
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: patha »

Wagner nie, bo jeszcze go nie było, natomiast Krym zajmowały formacje paramilitarne, o dużym stopniu autonomii, nie będące (OFICJALNIE) częścią państwowych sił zbrojnych. Wagner natomiast robił Kremlowi politykę zagraniczną w Syrii i Afryce. Myślisz, że tak istotna dla systemu organizacja to zwykli najemnicy walczący dla kasy, nie mający nic wspólnego ze służbami specjalnymi ?
To dlaczego Ukraińcy ich po prostu nie przekupili złotem ?! mogli ich obsypać dolarami i ubikacjami.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2142
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: Drim »

patha pisze: 30 cze 2023, 22:59 Wagner nie, bo jeszcze go nie było, natomiast Krym zajmowały formacje paramilitarne, o dużym stopniu autonomii, nie będące (OFICJALNIE) częścią państwowych sił zbrojnych.
Krym w 2014 przejęła Flota Czarnomorska (wraz z organiczną piechotą morską) wraz z WDW. Bajka o "zielonych ludzikach" to bajka, głównie na użytek wewnętrzny, ale też na zewnątrz dla różnych prorosyjskich szurów.
patha pisze: 30 cze 2023, 22:59 Myślisz, że tak istotna dla systemu organizacja to zwykli najemnicy walczący dla kasy, nie mający nic wspólnego ze służbami specjalnymi ?
Na odwrót, Wagner jest absolutnie nieistotny dla systemu. Ewentualne powiązania, lub ich brak, są również nieistotne. System zawala się pod własnym ciężarem i to jest kwestia ustrojowa, niewykluczone, aż z 1917 roku.
patha pisze: 30 cze 2023, 22:59 Wagner natomiast robił Kremlowi politykę zagraniczną w Syrii i Afryce.
Na odwrót, obecność Wagnera wynika z polityki Kremla... i V Republiki. To aktywność tych systemów spowodowała obecność Wagnera, a nie, że to dopiero Wagner podbija notowania u zainteresowanych.
patha pisze: 30 cze 2023, 22:59 To dlaczego Ukraińcy ich po prostu nie przekupili złotem ?! mogli ich obsypać dolarami i ubikacjami.
Moim zdaniem niska efektywność wojsk Federacji min. półroczne walki o Bachmut rzuca pewne podejrzenia natury korupcyjnej (na armie i na Wagnera), ale ostatecznie to nie Ukraina ale Łukaszenko złożył najkorzystniejszą ofertę.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2142
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: Drim »

Najjędrniejsze Andromedy wrzuciły towarzysza Kwaczkowa. Warto.



Końcówki trochę nie rozumiem. Wrzutki o chrześcijańsko sowieckiej Rosji budzą szczery uśmiech na moich ustach.

Szkoda tej niedoszłej szarży Wagnera na Moskwę, oj szkoda.

Oczywiście towarzysz Kwaczkow w mojej ocenie niezmiennie podobny do przypadku Girkina, podczas epizodu euforycznego jest zbyt optymistyczny, podczas epizodu depresyjnego jest zbyt pesymistyczny.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 532
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: jubei »

Kanał wypromowany przez Wypok. Ciekawe kto siedzi za miłym głosem czytanym z kartki. Nic wiadomo oprócz maila.

Nie to że się czepiam. Jestem ciekawy która strona feeduje Polakom wiadomości.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2142
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: Drim »

Towarzysza Kwaczkowa wypromował Girkin, aktywny agent FSB któremu najprawdopodobniej powierzono zadanie rozpracowania tych wszystko antyputinowskich środowisk.
FSB życzymy samych sukcesów... samych.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 532
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: jubei »

No no tylko chodziło mi o to kto jest za Andromedą. Serio Rosja prowadzi politykę w piwnicy?
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2142
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: Drim »

@jubei
Wytłumacz. Nie pojmuję konceptu, że za chęcią przekucia zdolności językowych w pieniądz musi ktoś stać.

Myślę, że Girkin też by wolał siedzieć na froncie i walić z rakiet do samolotów pasażerskich, ale rozkaz to rozkaz.
Percy
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: Percy »

Drim, myślisz zbyt systemowo. To przecież oczywiste, że gdy ktoś na youtube, gdzie z definicji morda w miniaturce (najlepiej z rozdziawioną paszczą w grymasie zaskoczenia) oznacza większe zasięgi, decyduje się publikować anonimowo politycznie naładowany kontent, to musi stać za tym jakaś instytucja, pewnie trzyliterowa. W końcu Strzyżewski się jakoś nie boi, nie?

Trzymaj foliową czapeczkę i wyzeruj poziom testosteronu. Dołącz do oświeconych.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2142
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: Drim »



Истребитель boeingów rozsierdził się.

Widzisz @patha? Wkurzenie na Szojgu, wkurzeniem na Szojgu, ale młotki z 45 brygady specnazu (o której pisałem kilka postów na zad, a która została wymieniona w załączonym materiale) nie przejęły władzy w opustoszałej Moskwie. Dyscyplina wzięła górę nad ambicją. Szkoda, ech.

Min. Zołotow się ewakuował z miasta. O tym nie pomyślałem.

Przerzucanie Wagnera do Afryki przez lotnisko w Moskwie, no bo którędy polecą (!), to taki absurd, ale nawet nie mam siły się dziwić.

Czy wątek rozpoczęcia wojny bo byli dogadani z Ukraińcami na przekazanie władzy (wątek ciekawy) ale tamci zaczęli strzelać będziemy omawiać? Defraudacja środków na tworzenie prorosyjskiej opozycji na Ukrainie, miodzio.

Zbrodniarz mój spirit animal. Podpisuję się pod poniższą charakterystyką demokracji.
Jeśli jest wybór spośród złych decyzji, to na Kremlu wybiorą najgorszą z najgorszych. Dlaczego? Wybiorą zawsze tą decyzje, która pozwala jak najdłużej nic nie robić.
...w końcu władza ludu, a nie ich, to niech lud włada. A czym jest lud nie wie nikt.

Bonus. Wojska z Krymu (proputinowskie) na szosie Moskiewskiej w dniu rejzy.
Percy
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: Percy »



Trochę o tym, jak działa delegowanie władzy w państwie środka i jakie bywają tego rezultaty, oprócz straszaków w zachodnich mediach.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 391
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: patha »

jubei pisze: 02 lip 2023, 23:46 No no tylko chodziło mi o to kto jest za Andromedą. Serio Rosja prowadzi politykę w piwnicy?
Ja mam wrażenie, że autorka roztacza interpretację polityki i wojny w konwencji seriali menstruacyjnych (typu "Moda na sukces") i te różne uszczypliwości osobiste typu "siedzi w tej samej koszuli" są dla mnie dosyć zniechęcające, to trochę sprowadza poważny temat do takich szkolnych heheszków. Z drugiej strony autorka, poza emanacją swojej osobowości, pokazuje też wierne tłumaczenie materiału źródłowego, co wychodzi na plus.
Ten kanał trochę zawiódł moje oczekiwania, bo były dość wysokie, liczyłem ,że autorka ma obszerną wiedzę na temat Rosji i wysili się na jakieś rozważania , powiedzmy historiozoficzne, na temat natury rosyjskiej cywilizacji, mentalności itd. A tu ,niestety, dość duża pustka, poza sztampowym światopoglądem liberalnym (zachód dobry i mądry, Rosja śmieszna) widać też nastawienie kanału na narrację rozrywkową niskich lotów.
To się nazywa "lekceważenie przeciwnika" i jest niebezpieczne.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 391
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: patha »

Drim pisze: 01 lip 2023, 0:07
Krym w 2014 przejęła Flota Czarnomorska (wraz z organiczną piechotą morską) wraz z WDW. Bajka o "zielonych ludzikach" to bajka, głównie na użytek wewnętrzny, ale też na zewnątrz dla różnych prorosyjskich szurów.
patha pisze: 30 cze 2023, 22:59 Myślisz, że tak istotna dla systemu organizacja to zwykli najemnicy walczący dla kasy, nie mający nic wspólnego ze służbami specjalnymi ?
Na odwrót, Wagner jest absolutnie nieistotny dla systemu. Ewentualne powiązania, lub ich brak, są również nieistotne. System zawala się pod własnym ciężarem i to jest kwestia ustrojowa, niewykluczone, aż z 1917 roku.
patha pisze: 30 cze 2023, 22:59 Wagner natomiast robił Kremlowi politykę zagraniczną w Syrii i Afryce.
Na odwrót, obecność Wagnera wynika z polityki Kremla... i V Republiki. To aktywność tych systemów spowodowała obecność Wagnera, a nie, że to dopiero Wagner podbija notowania u zainteresowanych.
Głosisz tezy, z którymi nie bardzo chce mi się polemizować, nie mam nawet jak.

Moim zdaniem utworzenie Wagnera wynika z... wojny w Iraku. Po tym jak Amerykanie napadli suwerenny kraj pod sfałszowaną przyczyną, użyli firm najemniczych takich jak "Black Water" do wykonania czarnej roboty, czyli okupowania irackich pól naftowych. No i nikt potem nie mówił, że wojska amerykańskie okupowały irackie pola naftowe, bo by to w złym świetle stawiało USA, tak jakby wykonali jakiś zbójecki najazd w celu rozkradzenia zasobów naturalnych... a przecież to była "wojna z terroryzmem".
No i Rosjanie podpatrzyli, że w obecnych czasach taki zabieg outsourcowania odpowiedzialności za własne działania militarne na jednostki pseudoniezależnych najemników - po prostu działają i mieszczą się w akceptowalnych granicach prawa międzynarodowego. Więc ten pomysł po prostu skopiowali. Zarówno na Krymie, w Dombasie i w Afryce.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 391
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: patha »

patha pisze: 25 cze 2023, 13:33 Natomiast gdyby to jednak były szachy 5D ,to ten nieudany pucz mógłby być przykrywką i legendowaniem dla przerzucenia oddziałów Wagnera na Białoruś, skąd miałby się przygotowywać do ofensywy na Kijów. Ale ja w to nie wierzę, za duże straty wizerunkowe dla Rosji w związku z tą operacją.
xD
Image
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2142
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: Drim »

patha pisze: 29 lip 2023, 2:37 Ten kanał trochę zawiódł moje oczekiwania, bo były dość wysokie, liczyłem ,że autorka ma obszerną wiedzę na temat Rosji i wysili się na jakieś rozważania , powiedzmy historiozoficzne, na temat natury rosyjskiej cywilizacji, mentalności itd. A tu ,niestety, dość duża pustka, poza sztampowym światopoglądem liberalnym (zachód dobry i mądry, Rosja śmieszna) widać też nastawienie kanału na narrację rozrywkową niskich lotów.
Strzyżewski podobnie, filolog, a czytał Kosomolską Prawdę. Czasem tylko wrzucając prezentację z kulturoznawstwa. Jednakże nie skreślałbym tych twórców z góry. Kanały o Rosji to nowość na polskim youtube. Materiału jest ogrom. Autorzy zwyczajnie pogubili się w nieznanym.

A prowadzenie kanału to ciągła analiza treści pod kątem opłacalności i zainteresowania treścią u widza. Nie raz będą rewidować swoje materiały.
patha pisze: 29 lip 2023, 2:46 Głosisz tezy, z którymi nie bardzo chce mi się polemizować, nie mam nawet jak.
Trudno polemizować, kiedy głosi się poniższe tezy...
patha pisze: 29 lip 2023, 2:46 Moim zdaniem utworzenie Wagnera wynika z... wojny w Iraku. Po tym jak Amerykanie napadli suwerenny kraj pod sfałszowaną przyczyną, użyli firm najemniczych takich jak "Black Water" do wykonania czarnej roboty, czyli okupowania irackich pól naftowych. No i nikt potem nie mówił, że wojska amerykańskie okupowały irackie pola naftowe, bo by to w złym świetle stawiało USA, tak jakby wykonali jakiś zbójecki najazd w celu rozkradzenia zasobów naturalnych... a przecież to była "wojna z terroryzmem".
Rozumiem, że teraz miałbym napisać akapit o braku znaczenia Blackwater i innych firm ochroniarskich dla ponad 20 letniej okupacji Iraku, który zostałby z góry odrzucony bo to co się wydaje jest prawdziwsze od stanu faktycznego. Nie będę nic pisał i zasłonie się liczbami. Kto chce to sobie sprawdzi ile sił w Iraku było zaangażowanych po stronie US Army, US Navy, Gwardii Narodowej, a ile sił po stronie Blackwater na przestrzeni tych 20 lat.
patha pisze: 29 lip 2023, 2:46 No i Rosjanie podpatrzyli, że w obecnych czasach taki zabieg outsourcowania odpowiedzialności za własne działania militarne na jednostki pseudoniezależnych najemników - po prostu działają i mieszczą się w akceptowalnych granicach prawa międzynarodowego. Więc ten pomysł po prostu skopiowali. Zarówno na Krymie, w Dombasie i w Afryce.
Ja jednak dalej będę badał rzeczywistość swoimi metodami, w których np. w takiej Syrii działanie Floty Północnej ma o wiele większe znaczenie od Wagnera.
A w przypadku przyszłego zaangażowania w Afryce, działalność operacyjna linii Belavia.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 391
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: 2021, koniec hegemonii Stanów Zjednoczonych?

Post autor: patha »

Drim pisze: 29 lip 2023, 8:32 Rozumiem, że teraz miałbym napisać akapit o braku znaczenia Blackwater i innych firm ochroniarskich dla ponad 20 letniej okupacji Iraku, który zostałby z góry odrzucony bo to co się wydaje jest prawdziwsze od stanu faktycznego. Nie będę nic pisał i zasłonie się liczbami. Kto chce to sobie sprawdzi ile sił w Iraku było zaangażowanych po stronie US Army, US Navy, Gwardii Narodowej, a ile sił po stronie Blackwater na przestrzeni tych 20 lat.
Ale czy ja pisałem, że Blackwaters zastąpiło regularną armię ? ^^ Zwracam uwagę na to CZYM się zajmowało, nie ilu ich było. Moja teza zakładała, że rolę BW odegrało w... redukowaniu strat w polityce międzynarodowej, a nie na froncie.
Ale jeżeli metodologię opierasz na statystyce i porównywaniu ilości czołgów, i tylko to się liczy, to faktycznie nie ma miejsca na takie subtelności.
Ja jednak dalej będę badał rzeczywistość swoimi metodami, w których np. w takiej Syrii działanie Floty Północnej ma o wiele większe znaczenie od Wagnera.
Nie wątpię, że znaczenie militarne ma większe.
ODPOWIEDZ