Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Agon »

Szkoda że niskie dziewczyny zabierają tym wyższym wysokich chłopaków, ja kiedyś miałem takie przekonanie że podrywanie niższej o głowę dziewczyny jest trochę niezbyt spoko bo okradam niższych kolegów, pewnie gdybym nie kierował się tą zasadą to być może miałbym dziewczynę.

https://streamable.com/ddsexf

Mój związkowy komunizm pozbawił mnie dziewczyny, ale jednak nadal nie zmienię tej zasady nawet jakbym miał nigdy nie mieć żadnej.
Nie wiem skąd mi się to wzięło ale wydaje mi się to mega nie w porządku i źle bym się czuł z niską dziewczyną i świadomością że przez to ktoś niższy ode mnie nie może mieć dziewczyny i że mogłem się związać z jakąś wyższą, wiem że to dziwne ale jakoś tak mam i tyle. Poza tym mam takie wrażenie że to jak granie na cheatach, bo niskie dziewczyny jakby same zagadywały i widać było że nie miałbym problemu z którąś być, no ale jakoś tak nie chciałem. Ostatnio miałem nawet momenty w których prawie olałem tę zasadę, ale ostatecznie uznawałem że to jednak nie jest ok i dawałem sobie spokój.
To mogłoby oznaczać że gdzieś tam w głębi duszy pogardzam takimi związkami, ale to tak samo jak posądzać wegan że skoro sami nie jedzą mięsa to pogardzają tymi którzy mięso jedzą.

Generalnie mam dużo znajomych, którzy nie mogą sobie nikogo znaleźć właśnie przez te różnice wzrostu tzn. niskich chłopaków i wysokie dziewczyny. Jedna koleżanka nawet wprost mi powiedziała, że ma poważny problem by znaleźć sobie chłopaka o przynajmniej równym jej wzroście, bo wszystkich wyższych "wykradają" jej niskie dziewczyny.

Więcej związków to mniej sfrustrowanych ludzi, a mniej sfrustrowanych ludzi, to lepiej działające społeczeństwo. No i oczywiście więcej dzieci, a one są potrzebne by w przyszłości ktoś pracował na nasze emerytury.

Pewnie tym wpisem obraziłem masę ludzi bo dużo ludzi pewnie jest w związkach w których chłopak jest co najmniej o głowę wyższy od dziewczyny, no ale chciałem to z siebie wyrzucić gdzieś.
Vern
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2020, 3:46
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Vern »

Cholera, jako blisko dwumetrowiec powinienem mieć chyba po przeczytaniu tego ogromne wyrzuty sumienia - ilu to biednych kurdupli musiałem w przeszłości skrzywdzić przez to, że zaiskrzylo między mną a dziewczyną o 2 głowy niższą, czyli najprawdopodobniej stanowiącą pod tym względem jakieś 99% żeńskiej populacji. :/
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Violaine »

Mnie w tym momencie bardziej interesuje, czy etyczne jest chodzenie z kimkolwiek tylko i wyłącznie dlatego, że wygląda w określony sposób. Jeżeli w potencjalnym partnerze najistotniejsze są "elementy dekoracyjne", to należałoby zatrzymać się i zastanowić nad samym sobą. Jeżeli po głębszej refleksji jednostka uzna, że tak w istocie jest i faktycznie fizys to jedyny istotny czynnik różnicujący potencjalnych partnerów/partnerki, jednostka owa powinna zakupić idealny model. Wszak w tym wszystkim najwidoczniej nie o człowieka chodzi, a przedmioty/rzeczy, których posiadanie stanowić ma zewnętrzną reprezentację jednostki.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Agon »

Violaine pisze: 28 mar 2021, 3:17 Mnie w tym momencie bardziej interesuje, czy etyczne jest chodzenie z kimkolwiek tylko i wyłącznie dlatego, że wygląda w określony sposób.
Albo można pójść dalej: czy etyczne jest chodzenie z kimkolwiek z jakiegokolwiek powodu? Wybierając jakąś osobę odrzucamy wszystkich innych. Dlaczego ktoś miałby być wart bardziej mojej miłości, niż reszta ludzi? W ogóle wchodzenie w związki może dodatkowo traumatyzować osoby samotne bo widzą szczęśliwe pary, a sami nie mogą tak żyć. Wchodzenie w związki to przejaw egoizmu i wszyscy "związkowcy" powinni przynajmniej w zamian za swoją przyjemność przebywania w związku coś ofiarować społeczeństwu. Jeśli niczego nie ofiarują, to powinni zostać odrzuceni przez społeczeństwo, szczególnie że sami wcześniej już odrzucili społeczeństwo na rzecz pojedynczego człowieka. Jest masa mężczyzn/kobiet odrzucających swoich dotychczasowych znajomych/znajome na rzecz egoistycznego stylu życia polegającego na koncentracji wyłącznie na jednej osobie.

Bez solidarności społecznej ludzie zamieszkujący jeden obszar stają się wrogami.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 640
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Fire »

What?
Etyczne jest wszystko, co nie robi krzywdy innym. Nieetyczne jest różnicowanie ludzi pod siebie wg własnych pokręconych zasad.
A związek nie polega na wybraniu sobie kogoś kosztem innych.Życie w relacji to kwintesencja uczucia dwojga ludzi.
Nie rozumiem dlaczego miałoby się odrzucać inne osoby? To dwie różne sfery.
Jedyny problem wtedy to organizacja czasowa.Do ogarnięcia. Wszystko można, wystarczy nieco zdrowego rozsądku.
Życzę powodzenia autorowi
Najbardziej jednak życzę takiego uczucia, które spowoduje, że jego dotychczasowe teorie "wezmą w łeb"
:)
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Drim »

Agon pisze: 28 mar 2021, 13:21 powinni przynajmniej w zamian za swoją przyjemność przebywania w związku coś ofiarować społeczeństwu.

Bez solidarności społecznej ludzie zamieszkujący jeden obszar stają się wrogami.
To się nazywa odwrotne bykowe, czyli opłata nakładana na osoby posiadające potomstwo względnie dążące do posiadania potomstwa (odwrotnie do opodatkowania osób samotnych). Temat na zasadzie opracujmy odwrotny mechanizm do 500+ (otrzymywanie dotacji za potomstwo).

Zlikwidujmy społeczeństwo w zamian, nikomu i tak nie jest ono do niczego potrzebne.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Agon »

Chciałem jeszcze dodać żeby nie wprowadzać ludzi w błąd, że ta idea kiełkowała we mnie dosyć powoli tzn. wcześniej olewałem niskie dziewczyny, ale nie wiedziałem jeszcze dlaczego. Intuicyjnie wyczuwałem, że coś jest nie tak, że jest jakaś nierówność. Dopiero później mnie oświeciło gdy spotkałem się z badaniami naukowymi dotyczącymi znaczenia wzrostu w relacjach damsko-męskich i poznałem męskie i żeńskie incele których głównym problemem był nieadekwatny wzrost.
Fire pisze: 28 mar 2021, 14:14 Najbardziej jednak życzę takiego uczucia, które spowoduje, że jego dotychczasowe teorie "wezmą w łeb"
:)
Czyli życzysz mi cierpienia wywołanego dysonansem poznawczym i dylematem, czy kierować się uczuciem, czy trzymać się swojej zasady. Jeśli życzysz mi cierpienia, to znaczy, że jesteś złą osobą, a przynajmniej w tym momencie wykazałaś się złą wolą pisząc coś takiego.
Drimlajner pisze: 28 mar 2021, 14:42 To się nazywa odwrotne bykowe, czyli opłata nakładana na osoby posiadające potomstwo względnie dążące do posiadania potomstwa (odwrotnie do opodatkowania osób samotnych). Temat na zasadzie opracujmy odwrotny mechanizm do 500+ (otrzymywanie dotacji za potomstwo).
Niekoniecznie musi to być opłata, ale można byłoby zacząć od zlikwidowania 500+ i innych metod odgórnego sztucznego wspierania par.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Drim »

Agon pisze: 28 mar 2021, 15:33 Niekoniecznie musi to być opłata, ale można byłoby zacząć od zlikwidowania 500+ i innych metod odgórnego sztucznego wspierania par.
Oczywiście, najlepsze społeczeństwo to społeczeństwo neutralne światopoglądowo. Żadnej ingerencji w rodzinę (nie ważne czy pozytywnej czy negatywnej). Jak ktoś chce mieć dwie żony (niższe od siebie) to niech sobie te dwie żony ma, społeczeństwu nic do tego (a znając życie to społeczeństwo pewnie nie wie nic o istnieniu związków innych niż monogamiczne).
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Fyapowah »

Podoba mi się ten temat. To jest część szerszego problemu, jakim jest chodzenie z osobą o dużej różnicy atrakcyjności. Można to odnieść do wzrostu, zarobków, wieku, i pewnie wielu innych czynników.

Przykładowo, w związkach mężczyzna jest średnio o 2-3 lata starszy od kobiety. Jednocześnie mamy niż demograficzny i każde kolejne pokolenie jest mniej liczne od starszego. To powoduje, że dla części mężczyzn np. w wieku 30 lat nie wystarczy kobiet w wieku 27-28 lat, ponieważ jest ich zwyczajnie mniej, niż mężczyzn z którymi są gotowe się związać. W rezultacie wśród młodych osób mamy wielu samotnych i nieszczęśliwych mężczyzn, oraz wiele samotnych i nieszczęśliwych kobiet w wieku 45+.

Ja mówię: to nie jest etyczne.

Nie jest etyczne umawiać się z osobą w innym wieku, niż my sami.
Nie jest etyczne umawiać się z osobą o dużej różnicy wzrostu.
Nie jest etyczne umawiać się z osobą o dużej różnicy zarobków.
Nie jest etyczne umawiać się z osobą o wiele lepszym lub gorszym stanie zdrowia od naszego.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Miszka »

Bardzo abstrakcyjna koncepcja, bo trudno mam sobie wyobrazić świat gdzie faktycznie wzrost jest decydujący. Przynajmniej w dojrzałych związkach, bo może w wieku gimnazjalnym to ma znaczenie. Ale poszedłbym dalej - zakaz związków między ludźmi o różnym wykształceniu, statusie majątkowym,urodzie... można też pomyśleć o zakazie podrywania dziewczyn ze wsi przez miastowych, bo co autochtonom zostanie? :D

A tak poważnie, zawsze jak słyszę że ktoś nie może znaleźć drugiej połówki przez wzrost to mam wrażenie że to tania wymówka.Wzrost może to się nie spodobać konkretnej osobie, podobnie jak nasz kolor włosów, oczu czy figura, ale nie prowadzi to ostracyzmu społecznego/związkowego. Człowiek to skomplikowana istota, ktoś może nas pokochać za wzrost, a ktoś inny za stosunek do zwierząt, pracowitość, humor lub jedną z miliona innych aspektów jestestwa.

Ciekawi mnie hipoteza że niską dziewczynę łatwiej poderwać. Skoro to te wysokie mają problem ze znalezieniem partnera, nie powinno być odwrotnie? :troll: A jeśli same stawiają warunek wzrostu zamiast spróbować spojrzeć w duszę drugiego człowieka, to czy same sobie nie strzelają w kolano?

Druga rzecz, rozumiem że w imię sprawiedliwości społecznej odrzucasz część dziewczyn tylko ze względu na to, że są niskie?
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Fyapowah »

Chciałbym jeszcze zauważyć że to działa w dwie strony. Nie tylko chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest nieetyczne, ale chodzenie z osobą o zbyt małej (lub braku) różnicy wzrostu też jest nieetyczne, ponieważ przynosi podobny skutek - skazuje część osób na samotność. Trzeba kierować się średnią, nie znam dokładnych danych, ale zakładając że średnio mężczyźni w danym kraju i danej grupie wiekowej są o 10 cm wyżsi od kobiet, to najlepiej wiązać się z taką osobą, by w tym związku mężczyzna był o 10 cm wyższy.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: tonerek »

Incel alert.
To jest taka sama "sprawiedliwość społeczna" jak u komunistów, którzy próbowali wymusić równość w sensie ekonomicznym.
Niestety, w związkach panuje i będzie panował darwinizm i żadna incelska rewolucja tego nie zmieni.
Lepiej chyba się z tym pogodzić i dostosować bo gdybanie/nicnierobienie/wprowadzanie jakiś restrykcji nie pomoże tutaj.
Co do odwróconego bykowego - to w związkach często pojawiają się dzieci, których wychowanie to jest koszt, których singiel nie ponosi.
Zresztą kto powiedział że samotność jest zła? Mnie się akurat podoba. Osobiście jakbym już musiał wybierać, to najchętniej byłbym w wolnym związku i wcale nie przeszkadzałoby mi że moja dziewczyna miałaby seks z kimś innym. Bo np. w tygodniu wolę być sam, a w weekendy ewentualnie się spotykać.
Love&peace
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Drim »

tonerek pisze: 28 mar 2021, 17:19 Co do odwróconego bykowego - to w związkach często pojawiają się dzieci, których wychowanie to jest koszt, których singiel nie ponosi.
Bykowe / odwrócone bykowe nie jest podatkiem dochodowym (przychody, koszty etc.), jest podatkiem osobistym (przedmiot opodatkowania stan cywilny podejrzanego).
Racjonalność nie wchodzi w grę bo podatki nie są racjonalne, gdyby się tak uprzeć to można nałożyć akcyzę na wdychane i wydychane powietrze.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 640
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: Fire »

Agon, jak można nie kierować się uczuciem przede wszystkim?
Czy związek to umowa wygodna tylko dla własnej osoby, na wynegocjowanych dla siebie warunkach?
Bzdury
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 300
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy chodzenie z osobą o dużej różnicy wzrostu jest etyczne?

Post autor: tonerek »

Jest taka zasada, bodajże Pareto, którą incele zastosowali w stosunku do związków: 20% najprzystojniejszych mężczyzn ma 80% kobiet. Ta zasada stosuje się bodajże też nie tylko tu ale też i zdaje się w ekonomii: 80% kapitału (czy nawet więcej) kumuluje się w rękach 20% najbogatszych (to spostrzeżenie pochodzi chyba od Marksa). Problem w tym, że te 20% to nie ci sami ludzie: na topie zmiany są dość częste. I to też odnosi się najpewniej do związków - tzw. chady po jakimś czasie wchodzą w zwykłe monogamiczne związki, przynajmniej większość.
Czyli na finalnie cztery kobiety pożądające chada ma go ostatecznie jedna z nich. Pozostałe muszą się zadowolić zwykłymi kolesiami. Ewentualnie czasem skoczyć w bok.
ODPOWIEDZ